Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 13:39 Žena datura [104] Re: marsz
ta ne, ale v akvárku to má trochu těžký se prosadit, proto jí musíme pomoct;-)
samičku radši odlov, pokud ti to nebude činit potíže. je to bezpečnější, ty jikry by mohla sežrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 11:46 marsz Re: kukulin
Nechal bych tomu volný průběh. Snad ta příroda není tak blbá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 08:29 Beddy Re: Šámes
Rád jsem se přiučil... měl jsem za to, že se samička odlovuje, protože by požrala jikry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 21:16 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: kukulin
Fotka k příspěvku věčinou se stává že je zežere i samec při prvním třením ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 20:50 Muž Kurhell [7] Re: kukulin
Samička je připravena do týdne ,můj rekord je 3 a půl dne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 14:43 Muž filipsi [1296] Re: Beddy
Me se povedlo ve spolecnem dokonce jednu betku dovest od treni do dospelosti. Ostatni obyvatele spis sezerou vykuleny poter, zdrave, oplodnene jikry samec casto ubrani. Pak je to na rybce, jak se dokaze ukryt, a jak si umi najit potravu. Zalezi ale na slozeni ryb i na zarostlosti a velikosti nadrze a v neposledni rade na stesti, zda ve spolecenskem neco zustane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 14:28 Šámes Re: Beddy
proč by z jiker nic nebylo..??..samice se dává pryč proto že samec jí hned po tření považuje za ryvala a nepřítele a může jí zabít...pokud vytíráš ve společenské nádrži ostatní ryby jim jikry sežerou..jinak mohly zmizet taky proto že samec sám uznal za vhodné je sníst.. smich ..třeba proto že nebyly oplodněné.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 13:48 Beddy Re: kukulin
To sice nevim, za jak dlouho, ale až k tomu dojde musíš samičku odlovit a dát jinam. jinak z jiker nic nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 13:40 kukulin – tření betta splndens
Dobrý den. V malém akvárku se nám vytřeli betty. Do rána jikry zmizely. Za jak dlouho je samička zase připravená na tření? Syn se mě pořád ptá, tak ať vím, co mu říct. Moc děkuji. Lenka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 23:19 irča Re: Tron
Nebo zkus na hladinu nějak umístit napůlku rozstřihnutý kelímek.
Vznikne z něj taková jeskyňka a hnízdo bude držet pohromadě ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 20:23 DoctorT Re: Tron
Nějakou plovoucí rostlinku, rychle se množí a je na to dobrá např. lemna minor, tady ji nabízí spousta lidí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:19 12Mattiew12 Re: Tron
skus ta prichytit polystiren to je len napad nevem ci je to aj vyskusane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 16:00 Tron – Betta- stavění hnízda
Mám takoví malí problém.Můj sameček betty staví hnízdo ale nemá na co takže se to pokouší dát ke stěně.Chci je nechat rozmnožit, ale nemám žádný list který bych tam položil na hladinu, tak sem se chtěl zeptat co na tu hladinu můžu položit místo toho listu.

Předem se omlouvám za případné pravopisné chyby.

Edit: Musím ale přiznat že se činí už je 2cm od skla on se asi bude chtít vážně rozmnožit ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 10:52 Joecz Re: vojtak
to vím, ale betta starter je asi z poloviny tvořen mletou artemií, já sám ho ještě nezkoušel, ale mám ho objednaný, na první týden stačí běžné prachové krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 18:46 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Joecz
pro male bety jen trepku nebo virniky, pri krmenim umelim rostou velmi pomalu a jsou daleko vetsi ztraty. X-)
Artemka je na ne moc velka, tu az po tydnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 11:09 Joecz Re: Klááááár
Nejlepší je Atison Betta Starter nebo si líhnout artemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 10:26 Klááááár – Malé betty
Tak už se mi vylíhly ty betty, čím je mám teda krmit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 19:31 Žena Alena.sv [89] Re: Nobody
To tak není.Z importu se kupují i páry stejného vybarvení, podle tvého výběru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 19:30 Joecz Re: Nobody
Protože je po nich větší poptávka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 19:21 Nobody Re: Joecz
Ale i v importech z Asie Vám přijdou většinou pouze samci.A pokud tam jsou samice,tak zaručeně jiná barevná varianta.Nebudou Vám ulechčovat chov čisté linie. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 19:13 Joecz Re: Nobody
V akavaristikách se prodávají samci, protože jsou hezčí a lidi je kupujou víc, to prodávání jen samců kvůli ochraně kšeftu mi přijde jako celkem blbost - v akvaristice nic jinýho, než VT a občas CT neseženeš a k špičkovým kusům mají hodně daleko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 18:04 kuba Re: Nobody
Já jsem nikde netvrdil,že se mají chovat při 30 stupnich,jen při tření a to kolem 30 :-|
Už vidím jak odchováš 100 ks mladých samců do pěkných nepotrhaných jedinců,ano do nějaké velikosti můžou být spolu,ale ve velikosti cca 3cm se začínájí napadat,takže nevím jak to děláš.

Za další jsem napsal,že je většina samic v potomstvu,ale stačí si nejdříve přečist řádně odpověd.No nevím jak ty,ale v akvaristikách samice nechtěli ,jen samce,takže opravdu nechápu co tu píšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 15:29 killer88 Re: Klááááár
V minulosti jsem Betty množil a to ve velkém,ale teplotu 30°C jsem nikdy neměl. Opravdu stačí kolem 25°C. Já osobně odlovoval jak samici,tak i samce a nikdy nebyl žádný problém. Pokud byly jikry oplodněné,pak se líhlo vše bez problému. Samozřejmě musí být odpovídající voda. Stává se,že mladý samec jikry neoplodní,nebo má samice jikry v sobě až moc dlouho. Pak je lepší pár vytřít vícekrát. Ale odchov je opravdu primitivní,nevidím důvod nějakého nezdaru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 13:18 Klááááár
Hele a kolik se jich asi tak rodí (líhne)? Jo a kolik asi jich přežije do dospělosti?
A kolik z toho je samců a kolik samiček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 19:06 Nobody Re: kuba
30°C - skvělé - chudák ten,co si je koupí-krátký život(i tak nežijí zrovna dlouho) :-(
samce zvlášť - proč? Klidně i 50-100ks(mladých) ve 100l - jen se musí vědět,jak na to. ;-)

jak už napsal Joecz - v obchodech jsou většinou jen samci,proč?Nerodí se více samců,ale samičky od variant se neprodávají. ;-)rádoby"ochrana"profi chovatelů - "každý"by mohl odchovávat čisté formy a oni by měli po kšeftu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 18:53 Nobody Re: Šámes
Pokud je chováte při 27-28°C,tak se nedivte. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 18:48 Joecz Re: Klááááár
ve společném akva nepřežijou, ostatní je sežerou a nevšiml jsem si, že by v odchovu byl nadbytek samiček, pokud máš kvalitní ryby var. HMPK, HM, PK tak se o ně většinou poperou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 17:00 kuba Re: Klááááár
Nebo az se ti vylihnou ve spolecnym tak predelej cele hnizdo do elementky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 16:48 Klááááár Re: Nobody
Chci je odchovat, vajíčka kladou pořád, ale do společného akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 09:58 kuba Re: Klááááár
Teplota kolem 30 stupnu,tyto ryby množit je jednoduché,ale je problém je prodat,hlavně samice,kterých je většina v potomstvu,taky je potřeba chovat samce zvlášt,jinak si navzájem potrhají plutve a jsou na odpis.Až se ti vylíhnou,sniž sloupec vody na cca 10cm,krm je artemkou to pak rostou jako z vody
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 19:55 Šámes Re: Nobody
Řeč je o odchovu. Mě se nevykulil plůdek dřív než sem jí nezvýšil na 30stupňů. Jinak bych to nepsal.. ;-) A že by se vařili to nějak nepozoruju X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 18:47 Nobody Re: Joecz
Úplně zbytečně vysoká teplota,která zkracuje život bett.Pro chov bohatě stačí 24-25°C. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 18:45 Joecz Re: Nobody
31°C není pro bettu vaření ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 18:43 Joecz Re: Klááááár
přesně tak, měla by si mít samostatné akvárko, jinak ti ten potěr níkdy nepřežije, na tření stačí tak 10l s velkým množstvím rostlin, hlavně plovoucích a těch 29 není až tak nutných jde to i při 27
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 18:42 Nobody Re: Šámes
Co Vy máte s tou teplotou?Vy ryby vaříte jako rybí polévku? smich
Pro betty stačí teplota 27-28°C a plůdek se líhne zhruba za 26 hodin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 17:44 Šámes Re: Klááááár
Teplota by měla být okolo 29(mě se osvědčilo 30-31stupňů) po vytření samici vyndat a dát do jiného akva a samce nechat ve vytíračce. Pokud je samec sní není snima něco v pořádku buď jsou neoplozené nebo je samec prostě mladý a neví co snima. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 16:40 Klááááár – Množení bojovnic
Ahoj, chtěla bych množit bojovnice, i bojovnice to chcou, ale vždy když nakladou vajíčka (jikry), je tam hnízdo jeden den a pak zmizí.
Jednou mi ruplo akva, tak jsem lovila ryby ven a viděla jsem tam mimino, myslela jsem si ale, že je to paví oko, ale bylo o kousek větší, uvažuju, jestli to nebylo mimino bojovnice (bety).

Poraďte, jaké podmínky jsou dobré na vytření a jak je odchovat, hnízdo samec staví pořád, samice kladou, ale nikdy se nevilíhne nic...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2008 23:04 neo Re: Kamka
Na 100% ne! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2008 08:28 Kamka – Pomozte mi!!!!!
Prosim vas!!!Ako mam dat Betu aby sa sparila...No mam taku samicku ze ma strasne velke brucho!!!A uz asi bude mat...No ale samec nestavia hniezdo...A mam tam skalare.Myslite ze tie male betinky preziju? Mam tam skalare,slimakou,prisavnikov...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2008 18:25 Muž Nik [191] Re: DonJuanKarlos
Samička má vždycky jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 17:47 KAKTUS1010 Re: dado
Mne sa samica zo samcom vytre vzdy na druhy den. Samice maju zvacsenu mocovopohlavnu bradavku to je to biele pod bruskom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2008 17:35 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Dado
Břicho se jí hodně zvětší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2008 17:24 dado – betta splendens
Ako zistim že samička ma v brušku ikry?chcel by som to vediet lebo neviem či už je čas dať ich do odchovnej nadrže

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2008 17:59 Ticket Re: Duny
www.splendenspower.cz forum o objovnicich podivej se tam je tam vsechno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2008 15:43 Vašek Re: Duny
Dno tam nedavej, bude se ti to lepe čistit a lepe uvidiš ty mlade rybičky. A ktěm rotstlinkam, ja bych je dal do maleho keramickeho květinače s třoškou štěrku. Ale samzdřejmě nech aji některe rostlinky plavat mrňata budou mit více ukrytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2008 15:39 Duny – Zariadenie vytieračky
Ahojte,

idem si zariadiť vytieračku pre betty a väčšinou som videl že vo vytieračkách nemajú ľudia dno a veľmi ani rastlinky iba plávajúce a ja by som si tam chcel dať dno a jednu rastlinku normálnu do štrku a ostatné plávajúce nebolo by to tak dobré? alebo tie ryby potrebujú úplný kľud a nič v okolí?Dakujem. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2008 20:25 Muž Nik [191] Re: Saal
Prostě je tam vraž a kašli na zabíhání. V čerstvé vodě se mi třou betty nejraději. Otázkou je, jak veliká ta nádrž bude, co v ní bude atp. Bublifuk určitě není potřeba. Spíš je na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2008 19:48 Muž filipsi [1296] Re: Saal
Nebude to samozrejme vadit ani kdyz to tam nedas, jen musis pravidelne menit vodu (treba polovinu kazdych par dni, podle velikosti, jinak treba kazdy den).
A i kdyz tam ten bublifuk a vodu ze zabehleho das, i tak budes muset sledovat amoniak a no2.
Na vytreni je dej do akvarka s cistou odstatou vodou, holeho, bez pisku, jen rostliny. vice hledej splendenspower forum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2008 19:24 Muž Jurasek [137] Re: Saal
Pokud tam dáte zaběhlý bublifuk a vodu z akvárka, tak to vadit nebude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2008 19:22 Žena Saal [4]
Mužu se zeptat jestli betám nevadí když je přendám do nezaběhlého malého akvárka, třeba aby se tam vytřely? Všude se píše, že akvárium musí být zaběhlé než se tam dají ryby. Ty moje se furt vytírají, ale ve společenském akváriu nemá šanci něco přežít a tak bych jim chtěla jednou udělat radost ;-) Omlouvám se za otázku mimo mísu, ale nechtěla jsem zakládat nové téma.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646-betta-splendens-rozmnozovani-odchov?od=1501