Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 13:57 MaryFee Re: Klááááár
Odchov: 26°C - Menší nádrž, libovolně osazená, popřípadě i bez písku, doplněná plovoucími rostlinami. Pro úkryt samičky před samečkem je dobré vložit do nádrže kameny. Voda měkká až středně tvrdá. Sameček staví na hladině pěnové hnízdo, pod kterým dochází k výtěru. Jikry spadlé ke dnu sameček posbírá a vyprskává do pěnového hnízda. Samička mu někdy pomáhá, občas také jikry potají požírá. Po tření samičku odlovíme a snížíme sloupec vody na 15 cm. Sameček pečuje o jikry sám. Potěr se vylíhne za 24 hodin a za 3 - 4 dny po jeho rozplavání odlovíme také samečka. První tři dny po vylíhnutí není třeba krmit /tráví vaječný žloudek/. Potěr po rozplavání přijímá drobnou jemnou živou potravu /viřník, nálevník/, popřípadě usušený vaječný žloutek cezený přes tkaninu, nebo prachové krmivo /Sera Micron../. 11-14 den, dle velikosti rybek, je nutné začít podávat živou potravu, vylíhlou žábronožku solnou. Do stáří 4 týdnů přijímá potěr kyslík žábrami přímo z vody, proto se doporučuje v té době velmi jemně vzduchovat vodu v nádržce /silné vzduchování nebo proud vody má za následek umlácení potěru/. Po 4 týdnech se potěru začíná vytvářet přídatné dýchací ústrojí — labyrint. V této době musíme opět krmit velmi jemnou potravou, protože se potěr v tomto mezidobí větším soustem často zadáví. Po cca 5 týdnech od vylíhnutí začíná přijímat i jinou potravu. Potěr roste nestejnoměrně a je nutné třídit jej podle velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 13:46 Klááááár – Ou jé
No a je to tady, to je ale v háji!
Bojovnice jedny!
Mám je od neděle a už mi ze samice padaví vajíčka! coze
Teď je ale pryč dát nemůžu, co by bylo s dětmi? hmm

Co teď? :-O

Poraďte!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 18:11 Žena Saal [4] Re: Ivana
Já mám bojovnice asi týden a už se mi vytřeli a sameček jikry snědl. Jsou společně s ostatními rybami v akvárku a nevadilo jim to :-D jenom ostatní ryby stály řadu na to co sameček nestihne sníst ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 15:40 2david Re: Ivana
Ahoj samice betty je labirintka, která k tomu aby měla mladé potřebuje bý t se samcem sama v nádrži, pak se odehraje tření atd... zkus si něco o svých rybkách přečíst buď tad v atlase nebo kdekoli jinde např: aquaworld.cz/… , nebo : rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 12:37 Ivana – ...
Samice bojovnice pestré vypada zebude mit jikry, jsou ve spolecnem akvarku. Je potreba jich odelit od jinych ryb? dekuji za odpoved, zacatecnice

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 17:17 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Zdenda
tam je vse co potrebujes, od lidi kteri se tomu venuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 17:01 Zdenda._-. Re: Mrakoplash
Fotka k příspěvku Ne odkazy ne tam už jsem byl poradte vy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 16:55 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Zdenda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 16:52 Zdenda._-. – Betta hnízdo
Ahoj nevim co mám dělat mám akva viz foto.A chtěl bych vytřít ´bojovnice, ale sameček se rozhodl že mi hnízdo stavět nebude prosím poraĎte co mám udělat mám je tam 3 dny myslíte že je to málo nebo mám ještě vydržet prosím poradte dík moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2007 16:21 Žena Alena.sv [89] Re: maxipes
www.splendenspower.cz/…
Je to vlastně plastová nebo skleněná nádoba umístěná ve vytíračce.Slouží k umístění samice,aby na ni samec viděl a byl motivován ke stavbě hnízda,ale aby ji nemohl ublížit. ;-)
Po dokončení hnízda se samička vypustí k samečkovi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2007 15:29 R Muž Mrakoplash [1776] Re: aloha
No to on mysli tu ustrizenou petku do ktery se dava samicka nez samecek postavi hnizdo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2007 15:27 aloha Re: maxipes
Nevím o komíně, sameček staví na hladině pěnové hnízdo a začne honit samičku. Když je ona připravená, tak dojde pod hnízdem ke tření a oba rodiče vyflusnou děti do hnízda. Pak se o ně stará samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2007 14:49 Eva Re: maxipes
mě se vytřeli i bez komínu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2007 14:06 maxipes – tření bojovnic
Ctěl bych se vás zeptat jak vypada ten komín? Jak se v něm ty bojovnice třou? A je nutny ke třeni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2007 21:38 Nobody Re: KAKTUS1010
Co tak místo komínu,přidat do vody nějaké huminy? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2007 20:27 Joecz Re: KAKTUS1010
Já komín vůbec nepoužívám, ale mám silně zarostlé vytíračky s kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2007 18:14 Muž Jurasek [137] Re: KAKTUS1010
Pokud je malý vodní sloupec a je místo ve štěrku, nechal bych ji bez dna. Jak je budeš chtít dát k sobě, tak ji jenom vyndáš. Pokud by bylo dno, tak bys ji musel vyndat a vylít. To první se mi zdá lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2007 18:13 petak Re: KAKTUS1010
Ono jen musíš odříznout i spodek.funguje to spolehlivě palec
Kdybys nechal dno pet lahve a vyndaval ji ven zničíš samci hnízdo tak uřezej petku z obou stran.a vytíračku raději bez štěrku a hodně osázet plovoucími rostlinami pomáhá to samci při stavbě pěnového hnízda. A zároven se samice může schovat pokud je samec agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2007 18:11 KAKTUS1010 Re: Jurasek
A to ako vypada ako flaska ponorena vo vode? A zo spodu je ale zavreta nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2007 18:08 Muž Jurasek [137] Re: KAKTUS1010
Třeba uřezaná pet flaška. Samec samici vidí, cítí (pokud tam bude kontakt s vodou v akva), motivuje ho to ke stavbě hnízda, ale nemůže jí ublížit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2007 18:06 KAKTUS1010
Chcel by som sa spytat, ze co je to ten komin do ktoreho sa dava samica bojovnice pred parenim? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2007 20:16 bulit Re: David
Tak uz su na svete aj male bolovnicky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2007 16:18 David Re: bulit
proste to penovi hnizdo jakoby zašedne a uvidis tam takovy mali kuličky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 18:56 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: built
Stáhni si poslední číslo Akvária (7), tam je o rozmnožování bojovnic celý článek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 18:04 bulit – bojovnica
Ako pozanam ci uz su v penovom hniezde ikry alebo nie? Je to dobre vydno? Popripade ak by sa naslo foto... hx :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 08:04 Muž filipsi [1296] Re: Dan
Ma takove kulatejsi brisko, a kdyz uz je se trenim svolna, udelaji se ji takove vertikalni pruhy (ale vetsinou jen lehce znatelne, podle barvy), a zduri ji takova bradavka, co ma mezi ploutvemi (takova bila tecka). Poprve se to poznava hur, pak uz vis, protoze je znas. Mym se taky nechtelo, tu samici jen honil, a nechapal, ze se ma spis predvest a ukazat, ze to pak pujde lip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 07:45 Dan
Chtěl jsem se zeptat, jak poznam samici plnou jiker. Protože těm mým betkám se pořad nejak nechce. I když je krmim živou potravou. Samec si hnizdo postavi ale pak začne honit samičku ktera je schovana v kytkach u hladiny. A jednu už mě takhle uhonil k smrti tak dik za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2007 11:03 solem – Mini betty
Ty jo jdou mi do tření betty, nic nenormálního, kdyby sameček neměl 30mm a samička 20mm.:) A to jsem je poctivě krmil živou potravou.:)Že by nějaká mutace? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2007 11:55 Žena bucliik [99] bez samce
Nemám betty,ale rájovcům jesm přelovila hnízdo a malinkatý to přežili taky. Jen jsem oddělala bílý jikry,papali vajíčko a teď papaj artemii, nesehnala jsem sítko tak cedím přes čajovej pytlík, fuj, skvělá práce, nepřeju ani nepříteli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2007 11:15 neo Re: betta
No když se vykulí a jsou rozházené po hladině, to nevadí, ale když se ještě nevykukulili tak je to problém asi 50% by se jich ale mělo vykulit. Vychovej si vlastního samečka, není nad vlasní odchov protože víš jak je ryba stará, jací jsou jeho rodiče atd ;-) Hlavně ale je zvyklý na tvoji vodu :-) Artemia se prodává po celý rok, (sušená vajíčka) ale když je neseženeš nic se nestane, jen ti porostou pomaleji... Základ pro rychlý růst je rozkrmiot je artemkou, ale jak říkám když ji nemáš nic se neděje... už 2. den je krm tim prachovým krmivem "NovoBaby" od JBL
Hodně štěstí s bettkama! ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2007 20:55 betta Re: neo
No a čo keď do rána nevydrží hniezdo a mladé sa rozplávaju po hladine?? tone
teplotu stale drzim na 28 stupnoch a krmim larvami komarov. A artemiu nemozem nikde zohnatz. neni nijake specificke obdobie na predaj? hmm
dik za rady neo. porad co ta este napadaa,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2007 10:52 neo Re: betta
vytíračka-ok
krmení-ok

ale 5 cm samička je mladá? Moje představa o mladé smaičce je tak 4 cm a nejlepší věk na tření je cca 6-8 měsíců stáří ;-) samozřejmě se rybky ochotně třou i ve 2 letech ale už to není tak efektivní... :-)
Samečka bych chvíli krmil na komářích larvách a patentkách a občas přikrmuj vločkama. Samičku dej do vytíračky a tak po 8-mi hodinách mužeš přidat samečka, filtr bublifuk ale zapnout až se mládata rozplavou, když samec stratí o mladé zájem, odlov ho aby je nesežral, jikry nech a když se vykulí mladé betty (jikra s ocáskem, občas se neobratně snaží vyplavat k hladině) máš vlastně vyhráno, stačí počkat 2-3 dny než se rozplavou.
první 3 dny je nekrm ničím protože nejsou schopny ulovit ani artemku ale po 3 dnech od rozplavání jim mižeš podávat artemii a nějaké tekuté či prachové krmivo pro velmi malý potěr, mě se osvědčila Cowboy Artemia --- 300kč a NovoBaby od JBL --- 125kč jedná se o prachové krmivo ve 3 velikostech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2007 19:08 betta Re: neo
no samec nviem ci je moc stary ma tak asi 5 cm ale bol predavany s dost mladymi samicami. takze neviem .. samicka ma 4 cm. akrmim ho larvami komarov a vecer vlockovym krmivom.. dnes ho skusim dat znova do vytieracky ktora ma zhruba 35 litrov..dik za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2007 20:15 neo Re: bojovnica
není smaec prostě starý? ;-) Ja bych doporučoval bud krmit ho před třením patentkama a nebo pořídit nového samce, možná že se mu nelíbí prostředí nebo je ve špatné kondici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2007 19:47 pavol1227 Re: bojovnice
Jedná sa o prirodzenú selekciu. Takýchto samcov by som dalej ani nechoval. a vsak ti tvoji su uz aj tak mrtvi mas po probleme skus inych samcov. Ak to nepomoze odrovnaj samicu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2007 19:20 bojovnica – rozmnozovanie betta
prosim poradte! par bojovnic sa mi krasne neresi- samec ma o hniezdo a ikry zaujem maximalne tak 5 hodin a na druhy den je hniezdo rozbite. samec nema ziadny zaujem o ikry. dakujem za rady..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2007 21:08 Muž Sprachys [48] Re: kurhell
kdyz je samicka zase plna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2007 16:34 Muž Kurhell [7]
Já se chci zeptat za jak dlouho se mohou bety opět třít???? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2007 15:53 Muž filipsi [1296] Re: Mikejr
Zajimave, to bych nerekl. A taky az samecek zacne mit chut. A jak dlouho to prumerne asi trva?
Jinak - jupii, mojim se to konecne po 4 dnech priprav povedlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2007 13:49 Mikejr Re: filipsi
Je to podle stáří rybek a také podle toho v jaké kondici jsou a čím jsou krmeny... I mně se stávalo, že samec stavěl hnízdo lákal samici ale k ničemu vlastně nedošlo... Vyměnil jsem samici (nebo je lepší od začátku dávat aspoň dvě samice) a druhý den se samec s novou vytřel... Může to být opravdu nezkušeností a nebo samice ještě jikrama zaplněná neni a je jen "přejedená"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2007 11:52 Muž filipsi [1296] Re: Mikejr
Diky, a jak nejdele to muze trvat, nez to vzdaji? Me uz samec stavi 3 dny, pred samici se od druheho dne predvadi, nalaka ji pod hnizdo, pak se malinko "pomazli" a pak mu zas bez dokonceni treni odplave. Je pruhovana, vypada jikrami plna, ma zdurelou "bradavku" .... Prijdou mi jako nezkuseni, muze to poprve trvat tak dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2007 11:39 Mikejr Re: filipsi
Pokud jsou rybky v dobré kondici může samec postavit hezké hnízdo během jednoho dne a druhý den si blíže připustit samici aby došlo k vytření... Dokud ho ale samec nemá ještě úplně postavené samici odhání... Při výběru samice samcem jsem neviděl žádný rozdíl v tom jakou barvu má samice, ale opačně jsem se s tím setkal a i četl v literatuře... Samice si raději vybírají červené samce---> také my samice okusovali samce ale jen ty modře nebo jinak tmavě zbarvené, a to jen tehdy pokud se samec nepřipravoval ke tření, tudíž nestavěl hnízdo... Připadá my že pokud se che samice třít a samec ne úloha kdo bude ten "útočící" se obrací... :-) Toto jsem vypozoroval ve svém chovu, ale u každého to může být jinné... Záleží totiž na podmínkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2007 22:17 Muž filipsi [1296]
Moji se chovají vcelku jak mají, 1+1, přišli tam společně, najednou. Respektují se, teď když samec staví, prohání jí, ale neubližuje. Mohl by někdo se zkušenostma s betama kouknout na mé akvárko na poslední fotku a mohl mi kdyžtak osobně napsat jestli je někde problém a jak dlouho trvá průměrně stavění a "namlouvání"? Přečetl jsem hodně, ale na tohle jsem nenarazil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 18:47 Muž Kurhell [7] Re: Renitko
Mě připomíná ta beta že má vodnatelnost :-( !!! Ale nejsem si jist
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 14:01 neo Re: Markii
mě samci bublají i bez samice :-) jhe to unakem dobré kondice mimochodem z téhle samičky už asi nic nebude :-( pravděpodobně má vodnatelnost, zajdi na www.splendenspower.cz tam ti čmelák poradí jak postupovl při vymačkávání jiker samozřejmě šetrným způobem, sám už to praktikoval...
Taktéž prováděl plastickou operaci, samci který měl dorvanou caudálii mu ji v polovině odřízl a dorostla mu celá a minimálně poškozená---- opravdový expert přez plastiku a "thajské masáže" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 13:18 Markii
Mela jsem jednu fialovou,takypořád plná, mám ted od ní mladé, ale ona se pak najednou přestala třít a tloustla, a jak se jí špatně plavalo tak ji ostatní samice pořád zahaněly a ohryzávaly.Nakonec umřela na vodnatelnost, těžko říct co bylo dřív, jestli nemoc nebo byla tak zbědovaná že onemocněla.

Ta tvá nevypadá moc zdravě ale zato ti závidím samečka, ten můj postaví hnízdo jen tam kde chce, vyjímečně a vůbec mu to nedrží, vytírací nádrže se mu vůbec nelíbí a tam prostě hnízda nedělá, mnohem radši se vytře přimo nad hejnem neonek, asi je solidární a chce se podělit tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 13:08 solem Re: Renitko
Asi si spíš kup nějakou mladší byť méně zaplněnou jikrama tahle ti už dlouho nevyrdží...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 12:42 Muž Sprachys [48] Re: Renitko
ses si jista ze je opravdu plna jiker?... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 12:28 Renitko – Bety
Fotka k příspěvku Ahojky chtěla bych poprosit o nějakou radu v případě rozmnožování bet.Odlovila jsem pár do třecí nádrže samec postavil hnízdo přes půlku nádrže, ale problém je v té samici jelikož je úplně plná jiker až k prasknutí a pořád se nic neděje. Problém je v tom, že se mi zdá že je ta samice až tak moc "tlustá" že ji samec nedokáže pod hnízdem otočit na tak dlouho aby z toho něco bylo.A pořád se snaží a pořád nic :o(( Vždycky chudák pak padá dolů a samičku ty jikry nadnáší nahoru k hladině.
Věděl byste někdo co s tím, jak jim pomoci??
Přikládám fotku samice
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 15:34 Anonym Re: Hop
To je dobrý nápad, asi to taky zavedu, že na jednu stranu akvárka vysadím rostliny, které budou dosahovat až k hladině. ;-) Napadlo mi, jestli se mi ta hladina nekazí kvůli tomu, že mám akvárko otevřené, ještě jsem se bohužel nedostala k tomu, abych nějaký kryt koupila. Možná do něj padá prach a jiné nečistoty, a proto se hladina kazí. Mám ještě jedno akvárko, větší, 120 litrové s krytem a nikdy se mi takový povlak na hladině neudělal.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646-betta-splendens-rozmnozovani-odchov?od=1551