Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2009 08:17 JuraS – Re: pepacptj
jako by jsi zkoušel dát na balkon kaktus, růži, jahody, petrklíč a monsteru do jednoho truhlíku a předpokládal by jsi, že se přizpůsobí..každá kytka i ta vodní má jiné nároky na půdu v které koření, na přísun živin, na světlo, na kyselost vody, tvrdost vody, teplotu atd...prolez si tenhle web a najdeš hromadu příkladů, že v jednom akva jedny rostliny jdou a jiné ne..mě například skomírá takový nezmar jako je jávský mech a jinou ob týden vytrhávám a vyhazuju půl kýblu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 08:03 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: pepacptj
Ono je to s těma rostlinama dost individuální, rostliny jsou dost přizpůsobivý, takže bych se řídil hlavně potřebou světla a zkoušet která půjde a která ne. A je dost pravděpodobný, že kytka která ti teď nepůjde může za rok růst bez problémů.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 20:39 pepacptj
jojo díky moc tamto ostatní už si nejak ohlidam dik palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.10.2009 20:09 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: pepacptj
Většinou to problém neudělá, ale né všem rostlinám vyhovuje to samé. Takže spíš než by si dělaly problémy rostliny mezi sebou, tak některým nevyhovuje např. osvětlení, dusičnany, dno atd. Takže vybírat rostliny podle toho, aby měly co nejvíc společných nároků. A nebo to jen zkusit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 20:05 pepacptj – rostliny vs. rostliny
zdravím chtěl bych se optat jestli je možné sázet spolu do jedné nádrže jakékoli rostliny bez ohledu na druh... jestli si třeba některé rostliny vzájemně nedělaji špatné prostředí a podobně...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 23:57 Muž kortezhugo [983] – Re: Yirka
...tak tak... palec
...a radsej trochu "precitat" a potom tam daco "pichnut" ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 22:52 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Jde také zapojit manžela který bude odkalovacím zvonem odsávat vytvořený kal a vy budete opatrně vytahovat a vsazovat novou kytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 21:07 Jechová – Re: Yirka
Moc děkuji!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 20:20 Muž Yirka [9117] – Re: Jechová
Jen málokterému akvaristovi se něco pdobného nepřihodilo. Výměnu za vhodnější doporučuji postupně, chvíli přecejen vydrží a někdy i dělají parádu. Alespoň je větší čas si promyslet jak dále. Ani manžel nemusímít vždycky pravdu (vím o čem mluvím) :-) . Vodu zcela rozhodně nevypouštět, pokud je Aq větší a rostliny se špatně sázejí, využij výměny vody a sázej v té době. Co se zkalí, zase se usadí-žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 20:16 Jechová – Dotaz na snázení
Dobrý den, založila jsem si před časem akvárko- a jako naprostý amatér, který si sice něco o tom přečetl,ale asi dost málo,a teď zjišťuju,že jsem koupila rostlinky, které se sice jako akvarijní prodávají,ale dlouho v akva nevydrží(a prodavač mi o tom neřekl ani slovo :-( ) Tak se chci zeptat: - dát je pryč hned nebo až začnou chřadnout? A jak zasadit nové- manžel říká, že rozhodně vypustit celé akva(63L)a napusitit vodu čistou,protože to vytrháváním a sázením přeci zkalím. Já bych zase odpustila jen část,protože už to přeci jen nějakou dobu jede....Poradíte mi, prosím? Děkuji!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 17:26 Muž Sanka [10] – Re: Semtex
Já jsem sázel rostliny a prácě jsem se rozčiloval,že si je snad ani všechny nemůžu dát do akva,že mi nejdou zasadit.. :) Že třeba drží jen silou vůle,ale tak aspoň že to nevadí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 17:18 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Sanka
Tak třeba u Anubiasů by měl oddenek vyčnívat ze dna. Ja mam A. congensis a na tom oddenku co vyčníva se tvoří nová rostlinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 17:11 Muž ČUPR [204] - Tetry
Sanka napsal: vadí když není rostliny úplně zasezená,konkrétně,když jí třeba jsou vidět trochu kořeny?
NAOPAK - po vysazení rostlinku opatrně mírně povytáhni, aby byl vidět kořenový "krček". Způsob a hustota osázení záleží na konkrétním druhu rostliny - to je obecný pojem, Vždy se řiď kořenovým systémem. Je to podobné jako u vysazování suchomilných květin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 16:28 Muž Sanka [10] – Re: Yirka
Je lepší sázet rostliny natěsno k sobě,nebo dělat několika centimetrové odstupy?A vadí když není rostliny úplně zasezená,konkrétně,když jí třeba jsou vidět trochu kořeny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2009 15:12 Muž Yirka [9117] – Re: chroustal
A to jako kterou, jakou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2009 12:18 chroustal – bla
hej muzu tu rostlinku zasadit do sterku bez hnojivove kulicky a bez pisku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 15:41 švíco – Re: burdal1
Dostanu tuhle rostlinku jako kompenzaci za uhynulé ryby od Aquarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 15:02 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: švíco
Ať se mu u vás daří! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 14:42 Muž burdal1 [1] – Re: švíco
Jestli muzu: Kde jsi ji objednal? Dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 14:32 švíco – Re: Sid
Perfektní popis, díky moc ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2009 13:18 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: švíco
Pokud tuto kytku koupíte vrostlou do kovové osnovy (mřížky), vysadíte ji i s touto osnovou. Moje zkušenost s touto formou je ale špatná... :-O Hemianthus je tak hustý, že se mu nedaří přechod na submerzní formu - stíní sám sobě, je napadán řasami...
Mnohem vhodnější forma je podle mého názoru "klasika" - trs v košíčku.
Trs vyjmete z košíku a ostrými nůžkami odstřihnete (nebo ostrým nožem odříznete) minerální vatu tak, aby jí cca 1-2cm zůstalo. Neodstraněná část vaty drží rostlinky za kořínky.
Pak nastříháte nebo nakrájíte trs na malé kousky, řekněme 1x1cm. Každý kousek vezmete za vadu do pinzety a vtlačíte do substrátu tak, aby byla vata substrátem zakryta. A pak už jen zaléváte a těšíte se na úrodu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 12:25 švíco
Když už je řeč o sázení rostlinek. mohl by mi někdo poradit jak nejefektivněji zasadit kobercovou rostlinku Hemianthus callitrichoides Cuba?
Mám ji objednanou, předpokládám že bude křehká, velice jemná a kořínky asi nebudou nic moc.
Nevím jak docílit toho, abych ji nepotrhal a přitom dostal do substrátu všechny kořínky? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2009 12:19 Muž Jurasek [137]
Zápasil jsem s rostlinkou s malinkými a ještě ožranými kořínky. Nakonec jsem ji mezi lístky dal železný drát, ohnutý do písmene U. Ten jsem zatlačil do písku tak, že rostlinka měla v substrátu jen kořínky, ale zbytek byl nad. Po rozrostení kořínků šel drát pryč a rostlinka roste hezky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 11:41 Muž borko [0]
mam problem s Hydrotriche hottoniiflora zakazdym ked ju zasadim ona odhnije od spodu ale rastie stale hore je pekná ale dole to nedrzi a hnieje neviem si s tym rady nehelfne mi niekto??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 21:59 yanilishka – Jak pripevnit Bolbitis ke koreni?
Ja mam tak trochu opacny problem - koupila jsem Bolbitis a zasadila jej do ricniho sterku (tak 3-5mm). Ted ale ctu, ze se nema sadit do substratu, ale prichytit na dekoraci, aby kolem korinku cirkulovala voda. Me se ale zda, ze ve sterku prospiva a navic, co jsem koukala na nadrze, ve kterych Bolbitis roste, tak ho taky casto vidim zasazeny primo do dna. Popravde ten muj ma tak malinke korinky, ze netusim, jak bych ho pripevnila ke koreni. Na druhou stranu mam i Microsorium Pteropus - uz jsem je dostala s hnedymi fleky, opet jsem ho neinformovane zasadila primo do dna a fleky se zacaly mnozit a zvetsovat, tak jsem ho dnes jakztakz pripevnila ke koreni. Myslite, ze to hnednuti muze byt opravdu od toho, ze kolem korinku dostatecne necirkulovala voda apo pripevneni na koren se zacnou skvrny ztracet? Doufam, ze se tu neptam na nic, co uz se 100x probiralo, ale na tema prichyceni Bolbitu k dekoraci jsem tu vazne nic nenasla. Predem diky za jakekoliv rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2009 10:16 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: radim
Stejně tak jako žádný list ani žádná kytka nevydrží věčně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2009 10:01 radim
mám dotaz, zákrutichy mi cestují po akváriu, to je v pořádku, ale starší rostliny mi blednou a začínají hynout. co s tím poraďte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2009 01:38 Muž Sid [6629] - Rostliny
Doplnil jsem svůj první příspěvek o ukládání kytek ("...Vemte nejlépe nějakou plochou nádobu, (pekáček?), rostlinky do něj i s košíčky naskládejte, nalejte po horní okraj košíčků nejlépe "odraženou" vodu...") o upřesnění, že se takto nedá postupovat v případě, že jde o "pravé" vodní rostliny nebo rostliny vypěstované pod vodou! Někde se ten dodatek ztratil... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2009 00:48 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: VeRuNkA
ano rasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2009 00:32 VeRuNkA – rostlinky
Ahoj :)
chtěla sem se zeptat když rostlinky nenecham v hypermanganu jestli si tim mužu zavlest jine parazity než plže ...děkuji ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 23:24 Muž Horác [3942] – Re: delete
10g cca 16,-Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 22:24 Muž delete [0] – Re: ato
kolik stojí hypermangan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 20:54 Žena bluedream [245] – Re: Jarik
Překlad: Když není zbytí ..... když to jinak nejde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 19:51 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jarik
No, když není zbytí, tak bych to takhle nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 19:47 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Johan
Fotka k příspěvku takze tyto rostliny muzou byt volne na hladine treba 14 dní ??(viz foto) Echinodorus tenellus ,Limnophila sessiliflora ,Myriophyllum mattogrossense, Sagittaria platiphylla (nebo jim mam treba koreny obalit novinami a vratit do vody??)rostliny nebyly v kosiku dostal sem je darem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 18:48 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Geri
Krom toho, že rostliny nebudou vědět, kam mají růst, jim to nic neudělá. Budou akorát různě deformované, což se časem spraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 18:45 Muž Geri [29] - Skaláry
V košíčku neuhnijou, samozřejmě když jim k tomu nedá důvod, ale asi vysadit platiphyllu a tenellus stylem vyndat z košíčku a hodit do akvárka ať si plavou neni asi fajnové ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 18:42 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kristýna
Proč by v košíčku mělo něco uhnít? Běžně se prodávají i rostliny zakořeněné v košíčkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 18:36 Muž Geri [29] - Skaláry
co má kořeny, sázet!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 18:25 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Echinodorus tenellus ,Limnophila sessiliflora ,Myriophyllum mattogrossense, Sagittaria platiphylla muzou byt tyto rostliny volne ve vode v 25l aqva 20stupnu 11w zarivka neuhijou korinky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 16:58 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: yanilishka
V. spiralis ani E. densa topení nepotřebují. Tam jde jen o to aby měli dost světla (proto by byla lepší ta plochá miska, tam by pak stačil parapet nebo ta 10W zářivka) a nezahnívala jim voda. Pak vydržej třeba měsíc ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 16:55 yanilishka – Re: Johan
Mam je v kybliku hned vedle radiatoru (nemam topitko) a svitim na ne lampickou s 60W zarovkou a s lampickou s 10W zarivkou. Obe lampicky maji hlavy tak 10 cm nad hladinou. Myslite, ze by takhle ty dva tydny mohly prezit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 16:38 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: yanilishka
V tom případě bych udělal to co psal sid. Nějakou plochou dlouhou misku, třeba ten pekáč, dal je na okno, ale položil je do vody. Egerii vyndal z košíku a nechal jí tam na volno, Vallisneriu klidně nechal v košíku. Ten bioflor je asi na vás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 16:35 Muž DrSova [28] - Rostliny
Tak to je pohodka. Tyto obe se pestuji submerzne.Dát do vody/kyblik),udrzovat teplotu-topitko mate?Svetlo...no na slunejsim miste by to mohli zvladnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 16:32 yanilishka – Re: Johan
Vallisneria Spiralis a Egeria Densa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 16:29 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: yanilishka
O jaké se jedná kytky? Né všechny se pěstují emersně a né všechny mají rády vysokou vzdušnou vlhkost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 16:10 Muž DrSova [28] - Rostliny
Hnojivo nema smysl. kyti z pestiren jsou vetsinou emerzne pestovane-na "suchu ve skleniku za vysoke vzdusne vlhkosti. Do kybliku,na pekac kamkoliv. Teplo svetlo, vysoka vlhkost-nouzove prekryt potravinarskou folii.V podstate vyrobit malinkaty skleník X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 15:55 yanilishka – Re: Sid
A myslite, ze ty dva tydny opravdu vydrzi? Mam totiz podobny problem. A nepomohlo by treba kapnout do vody trochu Biofloru, at maji z ceho zit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 15:15 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Jarik
...muzu nechat rostliny volne ve vode nebo se zasadit do sterku??? (akvarko budu delat do 14dnu)
Pokud jde o kytky z pěstírny, vůbec je pod vodu nedávejte! :-) Vemte nejlépe nějakou plochou nádobu, (pekáček?), rostlinky do něj i s košíčky naskládejte, nalejte po horní okraj košíčků nejlépe "odraženou" vodu, (odstátou, vytemperovanou), nádobu postavte na hodně světlé místo, (parapet?) a počkejte, až k vám dorazí akviško. ;-) :-)

EDIT:Takto se nedá postupovat v případě, že jde o "pravé" vodní rostliny nebo rostliny vypěstované pod vodou!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 14:55 Muž Jurasek [137] – Re: Jarik
Když jsem takhle potřeboval uchovat rostlinky (pro změnu jsem měl akva, ale neměl substrát), tak jsem je zasadil do převařených květináčů, do kterých se trošku štěrku našlo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [19] 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 28617x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599-sazeni-rostlin?od=901