Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 09:39 Muž alexejvesel [0] Re: Johan
ja mam pocit že zrovna matky bych tam asi cpal nerad...jak je to s rozpustností kovů?...jinak šneci jsou asi nejlepší možnost místo ancků;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.02.2013 21:48 Žena sivon [1694] - PlžiRe: tazz
A co místo ancíků nějaké plže - dožírají zbytky, pohnou s řasou a snesou se s většinou ryb :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.02.2013 18:25 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: tazz
Lehkého dna musí být dostatečná vrstva. Dočasně bych kytky zatížil matkama. Až zakoření, mohlo by to být OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 18:22 Muž tazz [0] – jemne lehke dno ... problem
Cao nikde jsem tu svuj problem nenasel a tak zakladam novej topic. Mam stovku aq a v nem hodne jemne a lehke dno. Bohuzel z drivejsiho akvaria i ancistrusy kteri v nem nezkutecne ryji. Co tyden upravuju kytky protoze jim odhalujou koreny a tak mi dosla trpelivost. Bud vymenim kytky za jine ktere muzou mit odhalene koreny a jdou prichytit na dekorace (coz se mi moc nechce)nebo pujdou ancistrusy pryc. Poradi ale nekdo alternatyvni rybky ktere by dozirali zbytky trochu pohli s rasou a snesli se s cichavcema a cichlidkama ? Nebo se da tenhle problem resit jeste jinak ? poradte pls predem dekuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 08:46 Muž souky [592] - RostlinyRe: Meandra
a neměl spíš měděný okapy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 23:50 Muž Ondrasss [7] Re: Toník
Toník napsal: Jak píše Ivaha - jednotlivé druhy rostlin sázejte do skupin nebo trsů, ne "cik-cak" po akváriu.
Narozdíl od vaaclava doporučuji sázet jednotlivě všechny vámi jmenované druhy. I takové rostliny, jako Limnophila sessiliflora, Bacopa lanigera, Cabomba caroliniana, natož Alternanthera splendens, ocení přiměřený dostatek prostoru. Sázení stonkových rostlin v trsech má zpravidla za následek zahnívání spodních pater listů. Pokud máte rostliny vysázené tak, aby se i ke spodním partiím dostalo světlo a živiny, na kondici a vzhledu rostlin se to projeví pozitivně.
Velikost sponu (rozestupu při sázení) určujte podle předpokládané šířky rostlin v dospělosti.
urcite sazet do skupin jinak nedocilite toho krasnyho efektu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 22:13 Žena Meandra [6] Re: dimmur
Podle mně to není moc dobrý nápad... Přítel měl "jezírko" na uchovávání nástražních rybek, byla to vana a na ni napojený svod ze střechy. Přišel asi o dvacet krásných línů. Pak mu někdo řekl že je to tou pozinkovanou rýnou a svodem, buď je to jedovaté nebo to odčerpává nějaké živiny, už nevím proč... Je možné že to mělo i jinou příčinu ale na nic dalšího jsme nepřišli.

BTW, vím že je to skoro rok stará otázka, taky moje odpověď nemusí být přesná, jen je to další zkušenost která by se mohla hodit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:14 Muž syndromp [13] - Rostliny – Lilaeopsis brasiliensis
Lilaeopsis brasiliensis
Po zasazení můžu hned zkrátit nebo počkat až se trochu aklimatizuje?
Zdá se mi, že ty stávající přerostlé listy cca 8-10cm zbytečně budou brát energii těm malým, tlačícím se ze substrátu.
Předem děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 23:00 R Muž romant [27977] Re: Maurik
Jestli se ptáš na ten výživovej substrát, tak toho se dává tenká cca 1-2 cm vrstva, takže musíš dopočítat podle plochy dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 22:56 Maurik Re: romant
A deset litrů bude stačit, nebo to musí byt taky hromada?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 18:52 R Muž romant [27977] Re: Maurik
Zrnitost bude v pohodě a já bych dal tu tabletu(jílový kuličky). Samozřejmě pokud se rozhodneš pro výměnu celýho dna, tak ta varianta s výživovým substrátem je taktéž možná a i se spíš nabízí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 18:14 Maurik – rostliny vs.zrnitost
Ještě jeden dotaz k sázení, budu tedy přesazovat , bude těm rostlinám, které jsem zde vyjmenoval vadit zrnitost písku 1.3 mm? Jo a bude stačit dát pod každou rostlinu tabletu, nebo musím dát nějaký ten výživný substrát? Samozřejmě pod ten písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 10:10 Maurik Re: ivaha
Jj :-) děkuju, ted musím přejít z dotazem do sekce Dno :-) atd atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 10:03 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Maurik
Džungli můžeš mít i z rostlin nasázených pěkně do skupinek, jen na rozdíl od toho, kdyby rostliny byly rozházený každá jinde (od toho druhu), bude vypadat pěkně. Jak píše slavko, džungle je dobrá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 09:48 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Maurik
ja mám džungľu rád (v akvárku) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 09:44 Maurik Re: ivaha
Děkuju, byla by to pak asi taková džungle :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 09:29 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Maurik
Skupinky ze stejných druhů, jinak by to bylo ve stylu "každej pes, jiná ves".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 09:27 Maurik Re: Toník
Díky moc, tohle jsem potřeboval vědět.A vždy stejný druh k sobě? jako abych memichal k sobě do těch rozestupu rostlinky jiných druhů. Víte jak to myslím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2013 09:12 Muž Toník [396] Re: Maurik
Jak píše Ivaha - jednotlivé druhy rostlin sázejte do skupin nebo trsů, ne "cik-cak" po akváriu.
Narozdíl od vaaclava doporučuji sázet jednotlivě všechny vámi jmenované druhy. I takové rostliny, jako Limnophila sessiliflora, Bacopa lanigera, Cabomba caroliniana, natož Alternanthera splendens, ocení přiměřený dostatek prostoru. Sázení stonkových rostlin v trsech má zpravidla za následek zahnívání spodních pater listů. Pokud máte rostliny vysázené tak, aby se i ke spodním partiím dostalo světlo a živiny, na kondici a vzhledu rostlin se to projeví pozitivně.
Velikost sponu (rozestupu při sázení) určujte podle předpokládané šířky rostlin v dospělosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 08:54 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Maurik
Správně, většinou je tam několik rostlinek. Jen je dej tak trochu pohromadě, ať z nich máš trs, nesaď každou do jinýho koutu akvárka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 08:51 Maurik Re: romant
Takže, pro jistotu, zda jsem to pochopil správně. Když si koupím nějakou rostlinu, viz výše, tak ten svazek, co vytáhnu z košíčku a není to kytka o jednom kořenu, ale bude těch kořenů třeba 5, tak ten svazek rozdělím třeba právě na 5 samostatných rostlin a ty zasadím samostatně. Třeba po 5 cm od sebe, nebo třeba každou do jiné části akva? Pochopil jsem to správně? stydim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.01.2013 23:09 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Maurik
po vybratí z košíčka väčšinou ešte skrátim korene, prípadne aj otrhám listy (podľa stavu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.01.2013 21:42 R Muž romant [27977] Re: Maurik
Je lepší přesadit je znovu a správně, než je mít zasazený špatně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 21:40 Maurik Re: Burik
To nevadí, když je vytahám ven? To jim neuškodí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2013 21:23 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Maurik
přece není takový problém je rozesadit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 21:14 Maurik Re: vaaclav
Díky,takže většinu mám špatně zasazenou. Protože všechny jsem sázel tak, jak byly v tom košíčku, prostě celý ten svazek jsem vyhrál a dal do jedné jamky. Přitom to nebyl jeden kořen, ale bylo jich víc, ale říkal jsem si, ze když už to prodávají v kupě v jednom košíčku, tak to tak i patří do akvária. Proto to v akvárku pořád vypadá tak řídce. Ach jo, tak aspoň, ze to vím pro příště, protože ted s tím asi už nic ne udělám. :'(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   10.01.2013 21:01 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny
Limnophila sessiliflora několik dohromady, Cryptocoryne wendtii samostatně, Bacopa lanigera několik dohromady, Cabomba caroliniana několik dohromady, Micranthemum micranthemoides samostatně, Sagitaria subulata 2x samostatně, Sagittaria platiphylla 2x samostatně, Alternanthera splendens 2x samostatně, Vallisneria neotropicalis samostatně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 19:26 Maurik Re: vaaclav
Tak to bude problém, zatím :-) Mám téměř všechny štítky, ale který k jaké patřil nevím, budu ,muset porovnat s atlasem. Mám, ale tyto rostliny:
Limnophila sessiliflora, Cryptocoryne wendtii, Bacopa lanigera, Cabomba caroliniana, Micranthemum micranthemoides, Sagitaria subulata 2x, Sagittaria platiphylla 2x, Alternanthera splendens 2x, Vallisneria neotropicalis.

Pak ještě asi dvě, ale to vůbec nevím co to je. Vše jsem zasadil pokupě, tak jak to bylo v košíčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 17:39 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maurik
Jde o to co je to za rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.01.2013 17:37 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Maurik
Záleží od druhu rostlin. Některé, např. stonkovky je dobré rozdělit a sázet po třech, čtyřech.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 17:29 Maurik – rostliny s vice kořeny
Mám dotaz ohledně roztlin z tech květináčku. Dnes při pohledu na Akvárko, jsem si uvědomil, zda jsem vůbec sázel dobře. Jde o to, že když jsem ten trs rostlin vyndal z květináčku sundal vatu, tak jak to bylo v tom květináči, tak jsem to zasadil. Neměl jsem ty rostliny spíše rozdělit? A zasadit zvlášť, když každý stonek mel svůj kořen? Chápete jak to myslím? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.12.2012 17:06 Žena vondr001 [674] Re: fyschy
www.akvaportal.cz/…
Tady je hezké video jak na to.

Určitě vytáhnout z květináčku, va vode očistit kořínky, popř, trochu zastřihnout a zasadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 16:42 fyschy – rostliny
Ahoj jedna taková otázka, když koupím v akvashopu nějakou rostliny mám jí vyndat z takového toho květináčku, nebo jí mám do akvárka zasadit i s tím?

Díky moc, jsem uplný začátečník

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 18:46 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Váza
...myslím jsem je jen opláchnul pod tekoucí vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 15:24 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Váza
Stačí bohatě. Se přiznám, že jsem koupil nerez a dal přímo. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 13:51 Muž Váza [6]
Já mám doma nějaký biomolitan, tak použiji ten. V čem jste očistili čerstvé pořízené matky? Stačí jen prohnat varem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 16:56 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Váza
Je to úplně jedno - já jsem to taky nacpal do houbičky z kuchyně.
( do nové pochopitelně )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 10:39 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Váza
Nejvhodnější je ten, co je po ruce. ;-) Ale jinak se mi lépe šroubuje do toho s většími oky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 10:14 Muž Váza [6] – Sásení do matky
Ještě poslední dotaz. Jaká hrubost z těchto dvou biomolitanů by byla nejvhodnější pro použití sázení do matky?
www.levnaakvaristika.cz/…
nebo
www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 14:22 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Váza
Ano. I sám velký Horác nejdřív používal houbičky na nádobí. smich potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 14:16 Muž Váza [6] – Sázení do matky
Na www.horacovoakvarium.cz/… jsem se dočetl o sázení stonkovek do nerez matek... Zmiňuje se tam o nějakém filtrenu 30. Ten filtren je to samé, jako biomolitan co je běžně k dostání? Jestli ne, můžu biomolitan použít?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 18:59 Muž lopuchojd [10] Re: usine
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 18:35 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lopuchojd
Zasadit pokud možno jednotlivě, nebo v malinkých trsech, ne celé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 18:31 Muž lopuchojd [10] – Mala rostlina
Fotka k příspěvku Ahoj
Na akva trzich jsem si koupil rostlinu viz foto.Zajimalo by me jak ji zasadit.Vyndl jsem ji z kvetinacku a byl to takovej chumel.Mam to proste jenom dat do dna a nebo to mam nejak rozdelit a az po te to zasazet.Rostlinka je velika cca 3 cm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 16:51 R Muž romant [27977] Re: PALVI
Neřešit, zasadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 16:46 PALVI
Fúha, jej názov neviem, ale niečo podobné tomuto:
Bacopa
Ale niesom si istý. Zajtra hodím foto....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 11:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: PALVI
co je to za rostlinku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 19:32 PALVI – Bez koreňov
Zdravím,
dnes som si kúpil rastlinku. Predavačka jej však z ničoho nič úplne odstrihla korene a zabalila to do tej vaty čo je tu už spomínaná.
A tak sa chcem opýtať, že nemal by byť problém aby sa rastlinka zakorenila však?
Vďaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2012 18:57 Muž lopuchojd [10] Re: romant
Takze do toho molitanu co je v matce dat pouze korinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 18:22 R Muž romant [27977] Re: lopuchojd
A proč by nedalo? Trošku jí po zasazení povytáhneš za vlasy, aby srdíčko, ze kterýho vyrůstají nový listy bylo nad substrátem a hotovo. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 28617x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599-sazeni-rostlin?od=501