Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 10:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Kaira
že by bakteriím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 10:31 Žena Kaira [919] - Labyrintky – Kdo mi žere nitě?
Zdravím, jeden odlehčující dotaz: komu můžou chutnat bavlněné nitě??? coze Přivazuju jimi matky k sazenicím, aby nevyplavávaly a za pár dní jsou nitě pryč. Budu si muset pořídit vlasec. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2013 12:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jurky374
Nejlépe co nejdelší pinzetou. Rostlinu(y) vezmeš za konec zastrčíš vodorovně do substrátu a pak zajedeš mírně do strany. Rostliny pak lépe drží a nevyplavávají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 09:36 Muž Aforte [533] - Rostliny
egeria, cryptocoryne, hygrophila, anubias atd. :-) rukou nebo pinzetou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 09:31 jurky374 – jaké rostliny a jak sázet
Ahoj, zdravým všechny, chtěl bych se zeptat na nějaké nenáročné rostlinky na začátek a jak je sázet, poradil by někdo? Předem moc děkuju za odpověď a za rady jsem za ně moc rád :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 19:10 richie – sadenie
Fotka k příspěvku zdravim, rastlinku kupenu v hornbachu som vybral z plastoveho kosicka, oplachol a zasadil aj so "slamennym" obalom ( obaloval korene s trochou strku - molitan ani nic podobne som si nevsimol, preto som to nerozoberal na prvocinitele) - vcera mi v hornbachu povedali, ze som mal ocistit korene celkom od vsetkeho a tak zasadit coze
dobabral som to velmi ? stydim
Mam to teraz (po dvoch mesiacoch) vybrat/ocistit/presadit ? Alebo to rastlinky a akvarko zvladne ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:59 Muž souky [592] - RostlinyRe: Tomas Enderson
hnojivo jo, ale jílový kuličky, jinak si můžeš zadělat na problémy, zvlášť když nevíš co děláš

je to sice reakce na tebe Martine, ale myšleno jen jako doplnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:40 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: blegon
To záleží na tvojí nádrží. Jestli je čerstvě založená tak bych nějaké to hnojivo přidal, ale jen střídmě. Pamatuj někdy méně znamená více. Jestli je akvárko již nějaký pátek v provozu a štěrk je už trochu zaneřáděný od výkalů ryb, tak bych nehnojil a počkal jak bude rostlina reagovat. ;-)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:20 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: blegon
Ješte jsem se chtěl zeptat jestli ji mám něčím hnojit nebo bude růst z toho co vyprodukují ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:15 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Yirka
Ve vate jsem jí nedosta kořinky má normálně volné ničím nezakrite tak já jí zasadím do toho štěrku a uvidím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:13 R Muž romant [27987] Re: blegon
Tak to asi myslíš kryptokorynu kalatkolistou, té by se drobněj štěrk mohl líbit, já mám vrstvu tak 5cm, což je pro někoho málo, ale roste vcelku svižně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:11 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: romant
Je to ta dlouholistá kterou máš na fotkách v prezentaci je velká csa 50 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:05 R Muž romant [27987] Re: blegon
Bude záležet na tom co je to za rostlinu, jsou druh, který se nedoporučuje přímo sázet, ale jinak obecně to možné je, taky mám rostliny ve štěrku o frakci 3-5 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2013 09:58 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Tomas Enderson
Dobrý den dostal jsem rostlynu chci ji zasadit do akvária na dně mám jemný šterk mohu ji zasadit rovnou do štěrku???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2013 15:59 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: martin386
Tak to bych neviděl problém, spíš to bude super schovka pro mladý, no a vlastně i pros starší krevetky. ;-) potlesk

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 15:57 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Tomas Enderson
Děkuji za radu ;) Ryby zde ale nebudou :) Budou zde krevetky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2013 15:48 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: martin386
Takhle to vypadá v pohodě, jen si dej pozor na ryby. Kdysi se mi do podobně přivázané Ricci zamotal Ancistrus. Naštěstí jsem si toho všiml v čas a přežil to bez úhony.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 15:36 Muž martin386 [17] - Živorodky
Fotka k příspěvku Zdravím, připevnil jsem rybicky.net/atlasrostlin/leptodictyum_riparium vlascem na ryby ? Nevadí jí to ? Bude růst přes to ? Nebo je lepší jí jen něčím zatížit ? Díky.
Tady je foto (pokud je ten vlasec třeba moc utáhlý tak řekněte, díky :) ).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 19:44 kmenky Re: romant
romant napsal: Ten Tvůj štrk to dosypání jemnějšího písku ocení a hlavně to oceníš Ty, až budeš odkalovat, tak to půjde líp, než v tom kamenolomu co tam máš teď a bude to dno i líp fungovat. :-) No a jinak třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
hejhej aj mama mi to stale vravi aj s tymi živími rastlinami a aj to tak urobím hned zajtra sa pojdem popozerať po živých .. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 19:40 R Muž romant [27987] Re: kmenky
Ten Tvůj štrk to dosypání jemnějšího písku ocení a hlavně to oceníš Ty, až budeš odkalovat, tak to půjde líp, než v tom kamenolomu co tam máš teď a bude to dno i líp fungovat. :-) No a jinak třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 19:35 kmenky – prosím o pomoc
Prosím vás ktoré druhy rastlín sa mi zakorenia aj len v štrku ? bez piesku ?.. :) Ďakujem ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:02 Muž Vlnkar [15] Re: Horác
Dobry argument...jsem klidny. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.03.2013 14:00 Muž Horác [3942] Re: Vlnkar
Až ji budeš množit (řízkovat), tak ty vrcholové řízky nebudou mít (ze začátku) vůbec žádné kořeny ...
a taky si s tím poradí ... takže take it easy :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 13:11 hanzys Re: Vlnkar
Ne ja si myslím že to v pohodě přežije! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 10:51 Muž Toník [396] Re: Vlnkar
Jen ty nejlepší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 10:28 Muž Vlnkar [15] – Bacopa monnieri
Dobry den, sázel jsem Bacopa monnieri (rybicky.net/atlasrostlin/bacopa_monnieri) a mela hodně dlouhé kořeny. Tak jsem je zkrátil z cca 4-5cm na cca 2cm a sup do písku. Ale teď přemýšlím, jestli jsem jí tím neodsoudil k zániku. Nemáte s tím nějaké zkušenosti. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 13:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: alexejvesel
alexejvesel napsal: ja mam pocit že zrovna matky bych tam asi cpal nerad...jak je to s rozpustností kovů?...jinak šneci jsou asi nejlepší možnost místo ancků;)

No jak by...až uděláte z akvária kyselou bažinu, tak to uvidíte... smich v kyselinách většinou kovy posléze inertní nejsou... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 13:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: alexejvesel
V paludáriu mám v dešťovce půl kg kus železa. Kromě trošky rezu na dně žádnej problém. (dostal se tam trošku náhodou :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2013 12:56 Muž Yirka [9126] Re: alexejvesel
Rozpustnost kovů ve vodě? Dobrý joke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2013 10:25 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: alexejvesel
matkami běžně někteří dodávají železo, místo aby kupovali drahé Fe přípravky, samozřejmě, že matky musí být bez povrchové úpravy a umyté ;) navíc udrží kytky, tam kde chceš...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 09:39 Muž alexejvesel [0] Re: Johan
ja mam pocit že zrovna matky bych tam asi cpal nerad...jak je to s rozpustností kovů?...jinak šneci jsou asi nejlepší možnost místo ancků;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.02.2013 21:48 Žena sivon [1711] - PlžiRe: tazz
A co místo ancíků nějaké plže - dožírají zbytky, pohnou s řasou a snesou se s většinou ryb :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.02.2013 18:25 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: tazz
Lehkého dna musí být dostatečná vrstva. Dočasně bych kytky zatížil matkama. Až zakoření, mohlo by to být OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 18:22 Muž tazz [0] – jemne lehke dno ... problem
Cao nikde jsem tu svuj problem nenasel a tak zakladam novej topic. Mam stovku aq a v nem hodne jemne a lehke dno. Bohuzel z drivejsiho akvaria i ancistrusy kteri v nem nezkutecne ryji. Co tyden upravuju kytky protoze jim odhalujou koreny a tak mi dosla trpelivost. Bud vymenim kytky za jine ktere muzou mit odhalene koreny a jdou prichytit na dekorace (coz se mi moc nechce)nebo pujdou ancistrusy pryc. Poradi ale nekdo alternatyvni rybky ktere by dozirali zbytky trochu pohli s rasou a snesli se s cichavcema a cichlidkama ? Nebo se da tenhle problem resit jeste jinak ? poradte pls predem dekuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 08:46 Muž souky [592] - RostlinyRe: Meandra
a neměl spíš měděný okapy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 23:50 Muž Ondrasss [7] Re: Toník
Toník napsal: Jak píše Ivaha - jednotlivé druhy rostlin sázejte do skupin nebo trsů, ne "cik-cak" po akváriu.
Narozdíl od vaaclava doporučuji sázet jednotlivě všechny vámi jmenované druhy. I takové rostliny, jako Limnophila sessiliflora, Bacopa lanigera, Cabomba caroliniana, natož Alternanthera splendens, ocení přiměřený dostatek prostoru. Sázení stonkových rostlin v trsech má zpravidla za následek zahnívání spodních pater listů. Pokud máte rostliny vysázené tak, aby se i ke spodním partiím dostalo světlo a živiny, na kondici a vzhledu rostlin se to projeví pozitivně.
Velikost sponu (rozestupu při sázení) určujte podle předpokládané šířky rostlin v dospělosti.
urcite sazet do skupin jinak nedocilite toho krasnyho efektu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 22:13 Žena Meandra [6] Re: dimmur
Podle mně to není moc dobrý nápad... Přítel měl "jezírko" na uchovávání nástražních rybek, byla to vana a na ni napojený svod ze střechy. Přišel asi o dvacet krásných línů. Pak mu někdo řekl že je to tou pozinkovanou rýnou a svodem, buď je to jedovaté nebo to odčerpává nějaké živiny, už nevím proč... Je možné že to mělo i jinou příčinu ale na nic dalšího jsme nepřišli.

BTW, vím že je to skoro rok stará otázka, taky moje odpověď nemusí být přesná, jen je to další zkušenost která by se mohla hodit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:14 Muž syndromp [13] - Rostliny – Lilaeopsis brasiliensis
Lilaeopsis brasiliensis
Po zasazení můžu hned zkrátit nebo počkat až se trochu aklimatizuje?
Zdá se mi, že ty stávající přerostlé listy cca 8-10cm zbytečně budou brát energii těm malým, tlačícím se ze substrátu.
Předem děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 23:00 R Muž romant [27987] Re: Maurik
Jestli se ptáš na ten výživovej substrát, tak toho se dává tenká cca 1-2 cm vrstva, takže musíš dopočítat podle plochy dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 22:56 Maurik Re: romant
A deset litrů bude stačit, nebo to musí byt taky hromada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 18:52 R Muž romant [27987] Re: Maurik
Zrnitost bude v pohodě a já bych dal tu tabletu(jílový kuličky). Samozřejmě pokud se rozhodneš pro výměnu celýho dna, tak ta varianta s výživovým substrátem je taktéž možná a i se spíš nabízí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 18:14 Maurik – rostliny vs.zrnitost
Ještě jeden dotaz k sázení, budu tedy přesazovat , bude těm rostlinám, které jsem zde vyjmenoval vadit zrnitost písku 1.3 mm? Jo a bude stačit dát pod každou rostlinu tabletu, nebo musím dát nějaký ten výživný substrát? Samozřejmě pod ten písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 10:10 Maurik Re: ivaha
Jj :-) děkuju, ted musím přejít z dotazem do sekce Dno :-) atd atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 10:03 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Maurik
Džungli můžeš mít i z rostlin nasázených pěkně do skupinek, jen na rozdíl od toho, kdyby rostliny byly rozházený každá jinde (od toho druhu), bude vypadat pěkně. Jak píše slavko, džungle je dobrá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 09:48 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Maurik
ja mám džungľu rád (v akvárku) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 09:44 Maurik Re: ivaha
Děkuju, byla by to pak asi taková džungle :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 09:29 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Maurik
Skupinky ze stejných druhů, jinak by to bylo ve stylu "každej pes, jiná ves".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 09:27 Maurik Re: Toník
Díky moc, tohle jsem potřeboval vědět.A vždy stejný druh k sobě? jako abych memichal k sobě do těch rozestupu rostlinky jiných druhů. Víte jak to myslím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2013 09:12 Muž Toník [396] Re: Maurik
Jak píše Ivaha - jednotlivé druhy rostlin sázejte do skupin nebo trsů, ne "cik-cak" po akváriu.
Narozdíl od vaaclava doporučuji sázet jednotlivě všechny vámi jmenované druhy. I takové rostliny, jako Limnophila sessiliflora, Bacopa lanigera, Cabomba caroliniana, natož Alternanthera splendens, ocení přiměřený dostatek prostoru. Sázení stonkových rostlin v trsech má zpravidla za následek zahnívání spodních pater listů. Pokud máte rostliny vysázené tak, aby se i ke spodním partiím dostalo světlo a živiny, na kondici a vzhledu rostlin se to projeví pozitivně.
Velikost sponu (rozestupu při sázení) určujte podle předpokládané šířky rostlin v dospělosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 08:54 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Maurik
Správně, většinou je tam několik rostlinek. Jen je dej tak trochu pohromadě, ať z nich máš trs, nesaď každou do jinýho koutu akvárka.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 29088x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599-sazeni-rostlin?od=501