Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2015 18:11 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: zotyo
V pohodě to zvládnou ale chce to aby měli aspoň nějaké světlo. Lepší než vědro je lavor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2015 18:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: zotyo
Nemělo by se jim stát, běžně se to tak dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 17:08 Muž zotyo [3] – rastlinky
Môže sa stať niečo rastlinkám, keď ich budem pár dní vo vedre?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 11:42 Petra Re: Jifi
Moc díky, ke kořenům jsem nacpala kuličky Bivoje a světlo moc silné není, takže by to mohlo klapnout. Jen jak jsem tu pročítala tak mi přišlo, že už bez všech těchhle věciček akva snad ani fungovat nemůže ... nechci žádnou džungli, jen udržet funkční a pro mě pěkné akvarium :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 11:40 Muž EiFFeL [39]
já si myslím, že krásnou prezentací, že to jde i bez co2 je rybicky.net/nadrze/13966
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 11:34 Muž Jifi [675] Re: Petra
Ano, šance samozřejmě je.
Ale bez CO2 to bude chtít spíš střední, možná trochu nižší hladinu osvětlení, než kdybys dávala CO2.
Rostliny porostou pomaleji.
A hlavně, spíše si vybírej rostliny, které nejsou hodně náročné. Nějaké středně náročné a nenáročné rostliny ti v pohodě můžou růst i bez CO2.
Doporučuju pro začátek ke kořenům jílové kuličky s hnojivem a po několika týdnech můžeš začít hnojit i do vody.
Ten jemný štěrk je v pohodě, pokud to nebude zrovna vápenec. Ideální zrnitost je asi tak 1-2 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 11:27 Petra – rostlinky bez CO2
Zdravím vás a mám jeden, asi hloupý, začátečnický dotaz. Je šance, že mi v akva porostou rostlinky bez speciálních substrátů a přídavku CO2 ? Jen běžně dostupný jemný štěrk a nějaký to hnojivo... děkuji předem :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 19:18 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenáč
Jednu si klidně nech a uvidíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 18:51 zelenáč Re: vaaclav
Jak už jsem říkal, dostal jsem je. Já je teda prodam, a koupim jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2015 17:47 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenáč
To není moc dobrá nápad. Kryptošky nedorůstají. Musel by jsi všechny dlouhé listy odstranit a nechat jen malé ale stejně ti přerostou. Vyber si radši něco menšího. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 16:54 zelenáč – sázení
Mám dotaz, kamarád mi dal kryptokorýny, ale jsou 2x takový co moje akvárko. Můžu jim hořejšek odstřihnout?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 17:41 hombre Re: KarlosS
KarlosS napsal: nechci to moc rozpitvávat, ale rostliny příjímají železo převážně ve formě Fe2+, Fe3+ nebo ve formě Fe-chelátů. Ale staří akvaristé dávali do dna hřebíky, jestli to mělo účinek je ale otázka ...

Právě z toho důvodu co píšeš,jsem napsal ,,trošinku,, železa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 16:59 Muž jiri609 [91]
není znám případ otravy z matek... není má myšlenka, zde převzatá, ale asi správná. Používám raději obyčejné, sreznou a nelesknou se v akva jak psovi... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2015 11:17 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: hombre
nechci to moc rozpitvávat, ale rostliny příjímají železo převážně ve formě Fe2+, Fe3+ nebo ve formě Fe-chelátů. Ale staří akvaristé dávali do dna hřebíky, jestli to mělo účinek je ale otázka ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2015 10:43 hombre Re: RadekH1
Obyčejné železné.Měď,mosaz,hliník by ti mohl chemicky ovlivňovat prostředí a z té obyčejné rostlinka možná využije trošinku železa,jak to zrezne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 10:03 Muž RadekH1 [129]
Ahoj všem, mám dotaz ohledně "Horácomatek". Je jedno, z jakého budou matky materiálu, železo, nerez.... atd.
Díky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.10.2015 16:12 R Muž romant [27977] Re: Bobino007
Buď jedno a nebo druhý, smíchá se to, tedy ten jemnej se postupně propadne ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 07:33 Bobino007 – Dotaz na sázení
Dobrý den mám dotaz jestli není špatný nápad dát ke kytkám jemnější štěrk než mám normálně na dně? Dno mám 3-5 mm zrnitost.děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 09:06 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Burak125
Při prvotním sázení do liaporu muselo jít vše na matky, a malokvětka na matičky. :) Záleží na správném nášroubování stonovky na matku Horáce (pokus o vtip). :-) Používám obyčejné, pozinkované, nerezové. Vše v pohodě. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 08:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Burak125
Áno, veľmi sa mi osvedčili pri stonkovkách, ktoré musím každý týždeň skracovať, lebo vyrastú aj 20 cm (ako Limnophila, Cabomba). Takto len vytiahnem, spodné časti ustrihnem a vrchné opäť zabalím. Len moc nerozumiem materiálom a neviem, či je lepšie dať klasickú hrdzavejúcu alebo nejaké nekorodujúce, ktoré zase obsahujú možno nevhodné kovy a ani ich neviem rozpoznať. Proste tam čosi mám a len dúfam, že sa nikto neotrávi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 16:41 Muž ludvik [1082] Re: Burak125
no ... Horác s nimi měl velice dobré zkušenosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.09.2015 15:18 jamajcan Re: Burak125
Bez problémů používám duté keramické válečky, prvotně určené jako náplň do filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 12:56 Žena drvi [2894] Re: Burak125
Zkoušela jsem na nich sázet některé stonkovky, které nechtěly držet v substrátu, ale matky se mi neosvědčily, rostliny častěji uhnívaly. Už je nepoužívám. Raději rostliny zahrnu malou vrstvou substrátu a zatížím kamínkem, který po zakořenění odstraním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 12:22 Burak125 – Rostliny
Pužívate někdo k sazení rostlin horacmatky a Vaše zkušenosti s nimy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2015 14:06 R Muž romant [27977] Re: Raeda
Může být, nechej jí pokud možno na jednom místě a počítej s tím, že bude přelistovávat a to bez ohledu na původ listů, změna stanoviště byť v jedné nádrži u nich to přelistování může vyvolat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 14:05 Muž Jifi [675] Re: Raeda
Microsorium se nesází.
Jak už je zmíněno v předchozí odpovědi, oddenek by měl být nad substrátem. Jednoduše se dá umístit do akvárka tak, že nějakým kamenem zatížíš část jejích kořenů a jednoduše ji tam "přichytíš". Nebo ji můžeš přivázat ke kamenu, ke kořenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 14:03 Muž Raeda [4] - Živorodky
Fotka k příspěvku Tak jsem to upravil. Je to o trochu míň estetické, ale hlavně, když to je dobré pro rostliny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2015 13:45 R Muž romant [27977] Re: Raeda
Stačí jenom konce kořínků přihrnout substrátem, ten oddenek určitě nad substrát. Jako ideální řešení se mě jeví jí přichtit k nějakýmu dřevu, či kamenu a to klidně položit na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 13:43 Muž Raeda [4] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Chci se zeptat, jestli může být takto hnědovka křídlatá zasazená. Protože se tu v encyklopedii píše: "Neroste v substrátu. V hrubším štěrku může být zasazená, ale jen aby se uchytila a přitom oddenek musí být nad substrátem." Možná bych to měl o něco povytáhnout, ale třeba tomu trochu štěrku nebude vadit.
- koukám, že ostatní v akva tuto podmínku splňují. I když je to méně pěkné na pohled.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 11:35 Muž Raeda [4] - Živorodky – semena
Zdravím. Plánuji si zakoupit semena (různé druhy) a vypěstovat si rostliny sám. Prý je stačí dát jen do hlíny a čekat, než vyklíčí. Je to opravdu tak jednoduché?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2015 16:56 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: afc1886
Fotka k příspěvku Ten nemusíš sázet stačí ho ke dnu jen přimáčknout. Pokud máš dostatek světla drží se při dně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 15:59 R Muž afc1886 [14632]
Jak se prosím sází pupečník trojdílný.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 18:13 jitkaS
www.youtube.com/… Neví prosím někdo jak jsou udělány létající skály na tomto videu. Osázeny jsou zřejmě drobnokvětkou, ale jak na těch kamenech drží a v čem roste?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2015 22:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TRULY
Nekolikrate jsem sem daval navod na hnojivo EI-mix, tim jemne prihnoj a uvidis jak vsechno pujde (pokud aspon trosku staci svetlo). Opadavani rostlin ve spodnich patrech neni jen malem svetla, ale i zivinami. Rostlina se dle meho nazoru v nouzi radeji zbavi toho co ji nic neprinasi, nez toho co funguje dobre, a tak odhaze listy ve tme. Kdyz nouzi nema, a chybi spodnim patrum jen svetlo, opadavaji mnohem mene, i kdyz jsou tam treba listy slabsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 22:14 Muž TRULY [164] Re: zervan
Okej, lebo chcem dať dočasne rastlinky do maleho akva kde im zasvietim, lebo chcem zmeniť to akvarium za ine, dufam že v blízkej dobe.
Čo sa týka hlavneho akva tak pri korenoch nemám žiadne živiny ani žiaden substrat. Teraz moja ludwiga ktoru mam asi mesiac pomaly prichadza od spodu o lístky, tie čo su uplne hore na konci su pekne zelene ale inač to nejde s nou k dobremu.
Svetlo som dnes vylepšil, dal som tam reflektor diversa, tak sa jemne zvýšila svietivosť 15w T8 trubice.
Mám doma hnojivo akvaflor af7 ale turbinka mi povedala, že vraj nieje dobre a je podporuje riasy, tak neviem čo s nim. Asi čo sa týka ludwig, tak sa ich zbavim alebo predam, lebo mam pocit, že táto rastlinka nieje momentalne vhodna k podmienkam akva.
Cryptocoryne ktore mam teraz su v poriadku ale nove vyhonky su taktiež slabučke, tenučke stonky a uplne jemne listky, ktore prestali rast po 2,3 cm. Korenova sustava je dobra, dens som ich presádzal. tak neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2015 21:22 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
1. Áno, korene pustí, to nie je problém. Len aby buď korene alebo listy našli aj živiny, potom sa ukáže, či sa chytí.

2. 3. Prečo kyslík? Rastliny kyslík na svetle produkujú, načo by im bolo pridávanie? Skôr im treba dať svetlo.

3. Áno, vydržia, niektoré stonkové rastliny do štrku ani nedávam, upevňujem ich len na maticu. Len je lepšie im spodky stoniek zaťažiť, nech sú v prirodzenej polohe, lebo inak sa pokrivia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 20:57 Muž TRULY [164]
1.čaute, dneska som konečne popresadzal všetko čo som chcel, len som velmi zvedaví či sa ludwiga uchytí v štrku 3-6mm a pritom ide aj o zrezky čiže stonka s listami bez korenov, myslíte že je to možne?

2.Za dalšie mam ich vo vedre už druhý den a niektore spodne trošku sčernali, mal by som tam pridať do rána kým ich odnesiem kamošovi kyslík??

3. nechal som si zopár rastlin ešte do zálohy a zaujíma ma tiež že ak ich dam do akva napr. 40l a zapnem svetlo dám kyslik, tak vydržia bez zasadenia do štrku??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2015 15:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TRULY
zapíchni to do dna i bez kořenů , vony narostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 15:23 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku prosim vás chcem sa spýtať ako správne zasadiť tieto rastlinky. Ide o ludwigu a tá druha to prave zistujem. Ludwiga nemá korienky bola zostrihana, tak neviem či ju mam len pichnuť do štrku alebo nájsť len výhonky ktore maju kore? Mám listky otrhať napr. 3 cm od spodu a tak ich zasadiť? Je štrk 3-6mm vhodny? Alebo mam ich dať do mini kvetináča a dať tam jemný štrk?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2015 00:52 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
Jen si dej bacha aby nekoukaly moc z vody, to co je nad ní může uschnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2015 00:42 Žena Turbínka [2558] Re: TRULY
Neřeš ;-) Do zítra v kyblíku rostliny vydrží úplně s přehledem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 00:36 Muž TRULY [164]
chcem sa ešte spýtať. Je potrebne ak som dočasne odložil rastlinky na noc do vedra do zajtra, dať im tam aj kyslik???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2015 22:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TRULY
Echinodorus jsem stahoval ze zaskleneho balkonu na vanoce, musel si tam uzivat i k 5°C, a kdyz dostal teplo a svetlo, okamzite zareagoval novymi listy, a i stare listy ziji. Pravda, emerz, ale jinak rostliny mnohdy zvladnou vic, nez si myslime ;-) .

A ve stredu jsem posilal rostliny balikem, jak moc byly v jake teplote netusim, ale jak se zda, dnes dorazily taky O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2015 22:07 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: TRULY
Neměj strach, vydržej to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 22:00 Muž TRULY [164]
čaute nenašiel som vhodnejšiu temu tak to píšem sem. Bol som dnes autom po rastlinky na inzerat, ale cestou späť som spravil chybu. V aute bolo cca 22 stupnov ale v zadu pod nohami bola tepolota nižšia. DOma som zmeral teplotu vo vodre bola cca 15 stupnov. Rastlinkam chladla voda z 22 na 15 cca 1 hodinu autom. Absolutne som na tento fakt zabudol. MOhol som rastlinky za tu hodinu poškodiť na trvalo? Nevidim teraz na nich žiadne omrzliny atd... len mam obavu že ma rano bude čakať vedro plne odpadu. Rastlinky Valisneria

Sagittaria

Anubias

Echinodorus

Ludwigia

Presný typ sám neviem :-D to budem riešiť inde hehe

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 20:13 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: palko150
palko150 napsal: rostli su tam len som to zle odfotil a kolko litrov denne ked ma 130L ?
No na 130L nevyzerá hmm Meň 30% obsahu vody, alebo 1/3, tak sa to píše. Prečo to není po vrch, myslím vodu.
Nazháňaj rastlinky, plávajúce, alebo hoc aké nenáročné. Musíš to rýchlo "zatrávniť" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 20:00 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: palko150
Tých pár stebiel situáciu nezachráni. Akože ja mám tiež v prevádzke aj holé akváriá bez substrátu, ale aspoň rastliny v košíkoch a na horácomatkách tam hodím a hlavne sú so zabehnutým filtrom. Nejaký NO2 test sa doma asi nenájde, čo? Podľa mňa by to chcelo pre istotu aj 1/3 denne vymeniť, keby bol test, by sa dalo neskôr optimalizovať, bez neho je to len odhadovanie. Ale určite bude lepšie skočiť zajtra do najbližšieho obchodu a kúpiť rýchlorastúce stonkovky, napr. tú Egeriu, tá je celkom vďačná. S mrenkami nemám skúsenosti, kedysi pred 15-20 rokmi sme mali stovky (otec odchovával), ale už si nepamätám moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 19:56 R Muž romant [27977] Re: palko150
40.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 19:55 palko150 Re: zervan
su tam len som to zle fotil jen tam hygrophila difformis a hygrophila polysperma ale neviem ci sa hodia k mrenkam machovim lebbo tie raslinky hryzu ale ja si misli ze ich hryzu kvoli tomu lebo sum ich tam dal prave teraz ci si mislis ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 19:52 palko150 Re: romant
rostli su tam len som to zle odfotil a kolko litrov denne ked ma 130L ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 28617x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599-sazeni-rostlin?od=251