Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 11:11 Žena Kaira [919] - Labyrintky – Echinodorus bez kořenů
Fotka k příspěvku Zdravím a prosím zkušenější o radu. Dostala jsem včera 2 emerzní echinodory Tropica, když jsem je ale vyklopila z košíčku, zjistila jsem, že nemají vůbec žádné zdravé kořeny, jen to, co je vidět na fotce. Bylo mi řečeno, že to je normální, mám je zasadit do akvária a narostou jim nové. Mně se to ale moc nezdá, jak zvládne rostlina bez kořenů přeměnu na submerzní? hmm Napadlo mě zasadit je spíš do květináče a do akvária přesadit teprve až jim nějaké kořeny narostou. Nebo je mám dát rovnou do akvárka?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 17:55 Žena Turbínka [2558] Re: PavíholkaXXL
Proč bys jej někam štelovala, pokud se ti hladina nějak extrémně nepohybuje tak není třeba, někam ho polož, aby nestínil náročnějším rostlinám na světlo a on se ustálí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 17:51 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Turbínka
tak jo a mám je nějak připevnik aby byly v rohu nebo je nechat ať si plavou kde chtěj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 17:48 Žena Turbínka [2558] Re: PavíholkaXXL
Buď dozadu nebo plavat, uvidíš, já je třeba mám plovoucí - rostou mi tak rohatce líp nebo si to aspoň myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 17:46 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Turbínka
aha :-D a tak teda te rohatec nechat plavat ? a když tak dozadu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2014 17:29 Žena Turbínka [2558] Re: PavíholkaXXL
Anubiasy navázat na kámen nebo kořen, stonkovky (camomba, limnophilla, egerie) dozadu, zbytek rostlinek dopředu. Rohatec buď zasadit dozadu nebo nechat plovat, to je vlastně stejné s egerií. Ale při velké údržbě nemusím přesazovat kytky, jen když chceš změnit vzhled akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 17:26 Žena PavíholkaXXL [7] – rostlinky
Fotka k příspěvku Ahoj kam mám nasázet tyto rostlinky ? dělám velkou údržbu a tak se ptám :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 16:50 Louis Re: Designer
Takže jsem ubral 2h světla tak snad to bude stačit... :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 13:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Louis
Mas moc svetla k tomu, co rostlinam dalsiho dopravas, nejjednoduseji staci ubrat svetlo, sloziteji pak vic podporit rostliny ve vsech ohledech (hnojeni, vcetne CO2). Predpokladam, ze je to nejvic v hornich castech rostlin (nejblize ke svetlu). Pujde nejspis o tzv. jeleni paroh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 13:44 Louis Re: Louis
V té menší akvě mám rostlinkya na nich jako kdyby "vlasy" černý.Ničím to nejde zničit.Jak to mám dát pryč??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.07.2014 13:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Louis
Zbytecne sutry tam, kde mohou byt pekne rostliny. Sutr jen bere misto, rostlina pracuje s vodou a je ji vlastne plna. Ten kamen pred filtrem Ti ho nikdy nezamaskuje, vetsi Echinodorus ci trs neceho by mohl. Tapeta s rostlinami za akvariem Ti dava pocit plnosti, ale nahrad ji treba cernou a v ten moment si muzes s rostlinami lepe vyhrat, ten dojem bude uplne jiny a vsechno co uvidis prave, samy original ;-) . Jinak mozna zbytecne moc sterku u celniho skla a prijde mi docela hruby, coz ovsem muze byt jen mym spatnym odhadem meritek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 13:32 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Louis
Tak podľa fotky to vyzerá na viac ako len 4 ks rastliniek, podľa mňa to pre začiatok stačí. Ako správne podotkol Designer, záleží veľmi aj na veľkosti rastliny. Ja sa snažím dávať čo najmenšie druhy (resp. s menšími listami), lebo mám malé akvárko. A tiež som mal problém s Echinodorom, mi sám zatienil skoro celé akvárium, tiež som ho musel ošklbávať, až mi ho bolo ľúto a prisľúbil som ho známemu... ale ešte mi napadlo dať ho do rohu a tam mi zatiaľ tak moc neprekáža - zatiaľ :-)

EDIT: Aha, tak na rozdiel od Designera som sa nechal oklamať tou tapetou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 13:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Vcera jsem sve Echinodory silene oskubal, aktualne vypadaji jak vypelichane slepice, ale kdybych to neudelal, tak se mi do 200l vic nez 3 rostliny nevejdou, nebo lepe receno, o moc vic by jich neprezilo kvuli tme :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 13:22 Louis Re: Designer
Fotka k příspěvku Takhle zatím vypadá moje akva.Chi to jako společenské akvárium.V menším akvárku mám ancíky a raka orange..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 13:05 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Louis
Myslím si, že rastlín treba zasadiť najviac, čo vojde :) Nie všetky druhy sa ujmú, či budú rásť podľa predstáv (niektoré môžu napr. rásť prirýchlo a vyzerať príliš natiahnuté, ako u mňa Limnophila), takže tie pôjdu preč. Odporúčam pridávať postupne, nie všetko naraz, lebo ak niektoré druhy začnú odhnívať, môže tam byť priveľa organického odpadu naraz. Samozrejme, každý máme iný vkus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 12:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Louis
O Tvem akvariu vubec nic nevime, takze si nejprve zrid prezentaci.

Nektera akvaria jsou z principu uplne ci temer bez rostlin, v jinych je to hotovy prales. Da se ledacos, ale k tomu je potreba vedet, o co ze se to snazis :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 12:45 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Neboj se dát klidně dvacet druhů, každý po 5 kusech. Rostliny mají i praktický význam v akvariu, ne pouze estetický. Když je dobře zasadíš, tak i hodně rostlin vypadá luxusně Třeab rybicky.net/nadrze/21000&kateg=0&kateg=0&typ=2 nebo rybicky.net/nadrze/21001&kateg=0&kateg=0&typ=2 a poslední rybicky.net/nadrze/20775&kateg=0&kateg=0&typ=2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 12:41 Louis – Počet rostlinek
Zdravím.Jsem tu novej a chci se zeptat kolik rostlinek mám dát do 120L akva.Nechci tam dávat moc rostlin protože se mi to nelíbí a je to "přeplácaný"..Prozatím tam mám 4ks rostlinek.Díky za odpověď.. stydim stydim stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.07.2014 11:51 zvedavka Re: PavíholkaXXL
Zasázej to podle svého vkusu, vyfoť to, vytvoř si prezentaci. Potom se bude všem a na všechno lépe odpovídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 11:31 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Designer
ok udělám to jak se mi to bude líbit :-D ale kdybych uďelala od jednoho druhu houštinku jak by to asi vypadalo šlo by to ? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.07.2014 11:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PavíholkaXXL
Kdyz budes mit dobre podminky, bude se rostlinam darit at je das dohromady nebo zvlast. Dobrymi podminkami myslim i to, ze jim treba neco vyssiho nebude stinit.

Stejny druh na vic mist si muzes dat, kdyz mas jeste malo druhu, at nejak pokryjes akvarium. Ale jak mas dalsi a dalsi druhy, ocenis kazdy kousek mista, a pak je to skladani stejneho druhu na jedno misto praktictejsi.

Podivej se na nejaka na pohled hezka akvaria, ta nejlibivejsi maji vzdycky nejakou cast vyplnenou jednim druhem, dalsi cast jinym, proste vzdycky ten druh pokryva nejakou cast akvaria. Kdyz mas propletenych x druhu v jedne houstine, tak dobre to vetsinou nevypada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 10:58 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Designer
ok a v knížce měli psáno že když dám třeba 2 stejné druhy k sobě tak že se jim bude dařit lépe je to pravda ?? já si myslím že ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 10:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PavíholkaXXL
Davej stejne druhy k sobe. Jednak to lepe vypada, a jednak usetris dost mista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2014 10:49 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: PavíholkaXXL
Záleží, co se ti bude víc líbit. Když budeš chtít mít jeden druh u sebe, tak dávej k sobě. Když je budeš chtít mít každej jinde, tak je rozsázej. Jediné co bych dodržoval, tak vysoké do zadu, nízké do předu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 10:23 Žena PavíholkaXXL [7] – rostliny
Ahoj měla bych otázku když budu sázet kytky mám je rozsázet nebo dát druhy k sobě ?
hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 17:46 Muž kaby [0] - MiniakváriaRe: Burik
Celkom dobrý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   03.06.2014 17:33 Muž Burik [727] - AquascapingRe: kaby
Fotka k příspěvku Nebo si můžeš pomoct špejlema:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2014 17:29 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: kaby
Mně v manadu drží jedna báseň. Zkus to dát hlouběji a trošku to zasypat manadem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 17:20 Muž kaby [0] - Miniakvária
Vie mi niekto poradiť ako mam sadiť HC tak aby mi nevyplávala? Bo už som z toho na prasky. sadom to tak ze si košík rozdelím na menšie kúsky a tie sadím ale stava sa mi že vyplávu. Substrát JBL Manado.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 16:19 Muž MarekP [812] - MalawiRe: dvorak
Díky, já už jsem ten dotaz smazal, už jsem něco vymyslel. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2014 16:17 Muž dvorak [94] - Rostliny
Viděl jsem tuto rostlinu přidělanou síťkou např. od pomerančů k např. kameni nebo kokos. ořechu. Určitě je i jiný způsob, ale tenhle je vidět docela často :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 13:46 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: 3CK
Někdy se tam dává i keramika, jenže zatím jsem se s tím setkal jen jednou. Ale jak všichni víme: Proč tam dávat keramiku když tam můžu hodit kamínky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 10:27 Muž 3CK [49] Re: PetrP2B
Dík Legioix a PetrP2B!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2014 10:24 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: 3CK
4. je správně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2014 10:24 Muž Legioix [574] Re: 3CK
4. Aby košíček neplaval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 10:20 Muž 3CK [49] – Kamínky na dně košíčku s kytkou
Zdravím, čistě ze zvědavosti: Proč se do košíčků s kytkami dávají - na dno, pod minerální vatu - kamínky? Napadlo mě pár možných důvodů:

1. Aby se kořínky měly do čeho zachytit.
2. Jsou zdrojem nějaké živiny (? to by bylo docela divný)
3. Aby tam líp držela vata.
4. Aby košíček neplaval.

Jak je to tedy ve skutečnosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 14:20 amrtin Re: bahno71
No,pude z domu... :-| sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 07:44 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: amrtin
jj to ti dělá ten ancík,je to bagr,nebo i pancéřníčci,sou to takový ti šmejdiči :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2014 06:49 amrtin – Liliovníček a další...problém
Mám poměrně čerstvě zasazené rostlinky(liliovníček brazilský a pogostemon helferi),oboje submerzní formy,ale nemají ještě dostatečně vyvinuté kořenové systémy.A každé ráno musím kolem 50% těchto rostlin sázet znovu,protože jsou vyryté,takže už jsou dost poničené a dno vypadá jak po náletech.Jsou to flexiobklady 1-3mm,všechny ostatní rostlinky v nich drží dobře.Mám ale podezření na ancistruse(už je docela velký),že v noci řádí a ty rostlinky prostě vyrejvá.Je to možné,nebo to třeba potají dělaj parmičky zlaté-ty se kolem pořád ochomejtají,ale nikdy sem je nepřistihl "infla-granti"(při činu)?Ancíka bych dal klidně pryč(jenom nevím kam),nebo je jiné řešení?Chtěl jsem mít krásnej kobereček(přitom jinak ten liliovníček vypadá že se mu daří) a takhle budu mít prd sad
edit:Tak jsem všechny ty rostlinky zasadil co nejhlouběji,tak doufám,že z nich něco zůstane hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2014 19:09 Žena Turbínka [2558] Re: Pavel1205
Krevetky chtějí zaběhlejší akvárium než jen 14 dní. Lépe i déle než měsíc udávaný pro ryby. Vysaď rostliny a dej krevetkám čas do začátku května :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 19:08 R Muž romant [27977] Re: Pavel1205
Nakrm bakterie ve filtru troškou suchýho krmení, třeba hned a v týdnu ještě jednou a po té operaci bych doporučil měnit 10% vody denně tak týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 19:05 Muž Pavel1205 [12] – Sázení rostlin společně s krevetkama
Zdravím, vzhledem k neplánovaným událostem budu muset v sobotu sázet rostlinky do dnes 14 dní založeného 20 l krevetkária. Problém je v tom,že ve stejný den by měly být vysazeny i krevety,které nemám možnost koupit později stejně jako rostliny. Mohu to takto udělat? Neuškodím moc krevetkám? Filtraci mám Aquael mini plus.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 21:51 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vaaclav
Smekám palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 20:47 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2014 20:44 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku Až takhle může narůst. Udržet jí pod vodou moc nejde.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2014 20:43 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku číslo 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2014 20:42 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dimmur
Fotka k příspěvku Pár fotek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 19:30 Muž dudak [1885] Re: dimmur
já s ní mám nejlepší zkušenosti jako plovoucí, jak ale dojede na hladinu, už se jí dolů moc nechce, spíš vyrůstá z akvárka, nebo se drží na hladině nebo těsně pod. Zakořeněnou jsem ji nikdy neměl, buď ji jen přichytím ke kořenu nebo za filtr nebo ji nechám volně plavat, i tak roste neskutečně rychle a s H. tripartita to mám podobně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 14:55 Muž dimmur [283] Re: MarekP
ano to jsem cetl, ale chtel jsem znat zkusenosti zdejsich pestitelu z praxe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 14:52 Muž MarekP [812] - MalawiRe: dimmur
Zde je napsáno, že je to možné - rybicky.net/atlasrostlin/hydrocotyle_leucocephala

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 28617x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599-sazeni-rostlin?od=351