Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 21:17 S Muž invalida [3881] Re: Johan
Hmmm to mi uniklo..to tam dopíšu až to předělám...snad vyjde ta Třeboň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 19:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: invalida
Ano, u ní bych právě viděl nutnost zimování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 19:22 S Muž invalida [3881] Re: Johan
Kupodivu ne..až tak 2-3 rok...kdosi mi poradil ji nechat aspon měsíc zimovat venku a drží se už asi 6 rok....jinak kus čerstvý najdeš vždycky. Celoponořená má menší životnost...ale tu starou mám jen jednu takže je to třeba jen náhoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 19:09 Muž Johan [4945] - Rostliny
Myslím, že to vrba na podzim vzdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 15:46 Muž souky [592] - Rostliny
dal bych pozor na štěpařskej vosk pokud se pro to rozhodneš a pokud ho budeš používat, už si nepamatuju složení, tak zkontroluj jestli tam neni něco nevhodného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 15:31 S Muž invalida [3881] Re: uchoLV
Nahoře ten prostřední obrázek..za tu větvičku bych to jen zavěsil za horní hranu...častý stříhání ti udělá supr tvary...roubovat vrbu je zbytečný....V podemletým břehu něco najdeš hotovýho....nebo je možný košatou větev ostříhat tak aby stála jakoby na trnoži....vrbě totiž nevadí že ji vsadíš jakoby proti směru růstu ano Mě se to osvědčilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 15:25 S Muž invalida [3881]
Aha...no já bych ji nenechal růst ve dně...spíš ji nějak zavěsit atd....asi je fakt růstná a postrádalo by to smysl...ty vláknitý kořeny ve vodě jsou to pravý..estetický a supr úkryt. Časem hlídat při přímém zavěšení aby nezavalila sklo. Jinak nemusíš dávat roky..když ji umístíš na těsno do akva a nasaje vodu v klido roztrhne akva za pár hodin. Zkušenost člověka který si dal poradit a nepřečetl si na co dát bacha. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 14:29 Muž uchoLV [7]
Fotka k příspěvku Niečo takéto mám na mysli. Už som takto experimentoval s fikusmi tak chcem zistiť či by to šlo použiť aj v akváriu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 13:42 Muž souky [592] - Rostliny
Já neříkám že nebezpečné, taky o ní přemýšlím, jen si myslím že vrba je takové mrcha, že proroste dnem, mohla by utlačovat jiné rostliny, ale hlavně kdyby jsi ji chtěl jednoho dne vytáhnout tak vytáhneš celé akvárium, a teď mě ještě nenapadlo, jestli by za pár let neměla dostatečnou páru, aby rozlepila akvárium, ale to je jen dohad. Nemám s ní bližší zkušenosti, ale tohle vidím jako menší zápor.
Edit: já jsem také začáteční, tak mě prosím neber za nějakou kapacitu, na to tu jsou jiní. Toto je jen můj názor se kterým můžeš a nemusíš souhlasit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 13:21 Muž uchoLV [7] Re: souky
Som začiatočník tak sa možno spýtam hlúpo ,ale v čom je nebezpečenstvo dna prerasteného koreňmi?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 13:19 Muž souky [592] - Rostliny
jediný čeho bych se bál je, že kořeny moc prorostou dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 13:18 Muž uchoLV [7] Re: Designer
Lebo kus stojí 10e ,čo je pre mňa za hranicou... vŕba bude dobre ťahať živiny z vody, rýchlo rásť ,dá sa ľahko tvarovať, vydrží aj brutálny rez... a stála ma len jednu prechádzku k Hronu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 08:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: uchoLV
Uz to tady taky slo, proc pouzivat imitaci?
mangrove-shop.webnode.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 21:16 Muž uchoLV [7] – falošný mangrov
V nedávno publikovanom článku ma zaujala zmienka o použití vŕby ako akváriovej rastliny tak by som chcel zistiť niečo viac... Môj plán (pokus) je pomocou vrúbľovania (tuším sa tomu hovorí ablaktácia) viacerých vetvičiek "zostrojiť" čosi čo by malo pripomínať mangrov. Tak ak má niekto nejaké rady ,alebo postrehy budem vďačný.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 10:48 Žužu Re: bobik
Já bych dala odstátou v pokojové teplotě kolem 24 stupínků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:16 Muž bobik [15] – uchovávat rostliny ve studené ne odstáté vodě?
ahoj,potřebuji nové rostliny cca 3 dny nechat ve kbeliku,než je budu sázet,mám do něj dát studenou vodu z vodovodu nebo odstátou.děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 13:28 Muž bobik [15] Re: Designer
tak jsem ten link otevřel.pěkný výstižný článek.akorát těch 24 hodin ,co by měly být rostliny namočeny v slabém roztoku hypermanganu asi radši zkrátím tak na polovic.přeci jen kdybych neodhadl tu sílu roztoku.děkuji za link.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 10:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bobik
Mne to jde, takze link je dobre. Normalne ho do prohlizece nakopiruj, kdyz nejde rovnou kliknout. A nebo si ten clanek podle nazvu najdi, to je take hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 10:41 Muž bobik [15] Re: Designer
hmmm,tak bohužel mi to nejde otevřít,možná chyba po techické stránce u mě-i když ostatní články mi otevřít jdou-ale otevřít to nejde.tedy otevřít to jde ,ale nic se mi tam nezobrazí. každopádně dík za snahu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 10:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bobik
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 09:52 Muž bobik [15] – hypermangan ano či ne ?
ahoj,vím ,že se o tom tady již psalo,četl jsem to,někdo říká ano ,jiný ,že je to zbytečné.proto bych se rád zeptal nyní znova.třeba budete mít nové zkušenosti.mám nové rostliny koupat v slabém-růžovém roztoku hymermanganu?.jak dlouho?a ikdyž je koupím rovnou z pěstírny?nebo jen když jsou z akvaristiky?a zničí to všechy "potvory"?vím,je to mnoho otázek.děkuji za nazory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 07:10 Muž mmulcr [86] Re: Ondrejadam
jj, rozpletou. A až se rozrostou, tak se zase zapletou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 22:23 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Ondrejadam
Sami ne! Samy! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 21:55 Ondrejadam Re: Slav3k
Až se rostliny uchytí a vzpamatují, rozpletou se sami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 21:43 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Slav3k
Rozpletou se samy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 20:56 Muž Slav3k [23] – Listy jak vrabčí hnízdo
Fotka k příspěvku Zdravím,

jen takovej mini dotázek doplněn fotkou. Myslíte si, že po nasázení, jak jsou ty rostliny (resp. jejich listy) různě pátý přez devátý, propletený překroucený, má smysl se snežitz je nějak rovnat čechrat, prostě snažit se je rozplétat ? nebo myslíte že so to porovná tak nějak samo ?

díky :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 19:45 Muž Agip [6] Re: ana
Já bych je vsadil bez košíčku a všechen molitan bych se snažil zbavit.
Mám zkušenosti, když jsem měl 63 litrové akva a koupil jsem si Anubiase tak jsem měl strach ten molitan škubat, aych nepoškodil kořeny. A dopadlo to tak, že mě celej kořenovej systém rostliny uhnil.
Samozřejmě je to můj osbní názor bažanta v tomto odvětví....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2011 18:58 Usine Re: matthew
Já naopak zkracuji. Rostliny z velkým kořenovým systémem nejdou vlastně zasadit a většina kořenů stejně shnije. U Echinodorů jako je bleherae odstraňuji i přebytečný oddenek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 18:49 Muž matthew [0] - TetryRe: Johan
ok ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 18:48 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: matthew
Nemusí se skracovat nikdy. Sice se skrácením kořenů podpoří jejich zakořeňování, ale na druhou stranu se jim vezme velká část živin.
Já je neskracuju.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 18:46 Muž matthew [0] - TetryRe: katterinecka
mám na mysli Echinodorus bleherae a Vallisneria portugalensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 18:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: matthew
podle mě záleží na konkrétní rostlině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 18:41 Muž matthew [0] - Tetry
ahojte, musia sa vždy pri sadení rastlinám skrátiť korene ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 20:11 Žena Jitule [27] – Re: fido16
Krásný přehledný návod vytvořil Václav ;) i s popisem :-) (úplně dole).

rybicky.net/clanky/438-jak-nakupovat-rostliny

ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:57 R Muž romant [27977] – Re: fido16
Tak na to bude existovat jistě spoustu názorů. Já je nikdy v žádným speciálním roztoku nemáčím. To co si tzv. přinesu i s rostlinama beru jako součást přírody, kterou se snažíme akváriem napodobit. Nejčastěji používaný na dezinfekci je roztok hypermanganu v němž se rostliny po určitou dobu máčejí, ale koncentaci a dobu máčení neznám, je třeba to dohledat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:50 Muž fido16 [631]
Asi máte pravdu. A chci se ještě zeptat když koupím rostlinku v čem ji mám opláchnout od nežadoucích navštěvníků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:39 R Muž romant [27977] – Re: fido16
Nevím o jaký sumečky jde, ale rozhodně to dno 1-4mm bude vhodnější ze všech možných již jmenovaných aspektů a řekl bych, že i rostliny a sumečci budou spokojenější. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:36 Muž fido16 [631]
Takže tam dát jen ten jemný štěrk 1-4 a víc nic nemusím nějaký pisek nebo tak? právě jsem koupil 1-4 na dno a že to dosypu těmi většími kamínky. Aby to jakoby vytvořilo takovou půdu pro rostlinky. A s tím odkalováním to bude pravda že to zapadá mezi ty velké kamínky a pak to nejde vysát. Jen doufám že to sumečci moc nerozryjou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 16:47 Muž kubasan [18] - Rostliny – Re: fido16
ten strk 5az10mm by som do raslinneho akva vobec nedaval radsej tam kup 1az 4mm,a mas to bez starosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 16:25 R Muž romant [27977] – Re: fido16
Ta frakce 10mm je už dost velkej šutr. Rostlinám spíš bude vyhovovat ten 1-4mm. I na údržbu(odkalování) je lepší ten jemnější. Čím jsou ty kamínky větší, tak mezi ně snadněji zapadává ten bordýlek od ryb a hůře se ten štěrk udržuje. Ty vrstvy se stejně časem budou mít tendenci promíchávat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 16:08 Muž fido16 [631]
Cauky chci se zeptat kdyz koupim rostliny tak mam je v necem vyprat nebo jak s nimi vlstne prvne nalozit? A jeste me zajima koupil jsem sterk 1.2-4 mm velikosti jako 1 zaklad pro rostlinky a na to pote sterk velikosti od 5-10 mm. Verim ze jsem udelal dobre pro rostlinky ze je nebudu sadit do toho hrubeho co si o tom myslite?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 21:24 Tereza – Re: Johan
To asi rozjely,ale pan prodavac je nechtel z toho jezera lovit spici :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 18:48 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Tereza
zimování nevadí. Teď už by se v teplé vodě rozjely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 18:34 Muž AlQuds [161] – Re: Tereza
Samozrejme, akvarium se da provozovat i bez uplneho pokryti dna substratem, ale nevypada to dobre a navic substrat plni vice roli nez jen vrstvy pro koreny rostlin. Usidli se v nem spousta mikroorganismu a napomuze to nastoleni biorovnovahy v akvarku. Z plovoucich rychlerostoucich rostlin je dobry treba ruzkatec, ale i riccia urcite bude fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 15:52 Tereza – Re: AlQuds
Z tohoto aspektu shanim nejakou plovouci rostlinu, zatim jsem byla zklamana nedostatem distribuce, nektere jezerni jsou stale jeste ve fazi zimovani (azzola). Ale na nedeli mam objednanou riccii, takze ta by mela pokryt tu "rychle rostouci" polozku na mem velmi dlouhem seznamu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 15:43 Muž AlQuds [161] – Re: beowulfx
Tu rotalu doporucuji hlavne proto, aby v nove zalozenem akvarku byla rychle rostouci rostlina, coz napomuze zdarnemu rozjezdu nadrze. Samozrejme, bude ji treba zastrihavat, ale to neni az takovy problem, rotala se zastrihava snadno ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 15:43 Tereza – Re: beowulfx
Vsak je to nano, prevazne na krevety (proto mene substratu). Ne kazdy oplyva tisici jen na pocatecni porizeni 300ky a vybavy do ni (tohle akvarium totiz prozatim vyslo na hrubych 1200,-)

AlQuds: diky. Vsak ty rostliny jsou jakz takz prizpusobeny vysce, ta valissneria je tortissima, limnophilla vyroste k hladine a je vhodna pro krevety, a dale je tam jen javsky mech

Stale se ovsem branim te souvisle vrstve, zvlaste pak v popredi akvaria kde neni nic koreniciho je substrat spis prebytecny, derit se samou radosti muze usazovat klidne i na skle preci, nebo se mylim? Rozhodne zvysim tu vrstvu za a u kvetin, ovsem s tou nesouvislosti budu jeste chvili tvrdohlava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 15:38 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Tereza
Ikdyž samozřejmě pokud je to akva 20L či tak nějak tak by byla ta výška pochopitelná, přiklání se s tím dnem ke kolegovi AlQuds, akorát ten výběr kytek bude docela horší, jelikož např. ta Rotala roste docela dost vysoká v mých 60cm uplně volně doroste hladinu a ještě si na ni lehne :-) Zato něktér Valisnerky rostou docela malé, myslím že Torta, má několik variant, teré dorůstají třeba do těch 20 cm ale záleží na podmínkách v akva, osobně ji ve svém akva mám a má právě těch 20. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 15:31 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Tereza
No tak to je potom těžko, jsem vycházel z běžných výšek 50cm ja mám všechny akva 60cm na výšku, tak to moc neřeším, ono akva o výšce 25 už samo o sobě je taková trošku přerostlejší Petriho miska, se divím, že takovéto akva dneska ještě někdo používá ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2011 15:30 Muž AlQuds [161] – Re: Tereza
Dej dopredu vrstvu 2-3cm, vzadu 4-5cm. To by do maleho akvarka melo stacit, ale soucasny stav je opravdu malo. Volbu rostlin je taky dobre prizpusobit velikosti akvarka a vysce substratu. Napr. anubias barteri var. nana nebo hnedovka (microsorum pteropus) koreni "nad" substratem, jsou nenarocne a akvarko jen tak neprerostou. Z dalsich kytek muze byt fajn treba rotala rotundifolia, aby tam byla aspon nejaka stonkovka.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 28617x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599-sazeni-rostlin?od=701