Sázení rostlin
TO BY BOL TEN LEPSI PRPAD SI POTOM SPRAVIM ECHINODOROVY SALAT
...toto prave nie je "iste"
teda v akom stave? budu na jesen...
ale je aj mozne ze uz na jesen ti nevlezu ani do toho "vecsieho" akva
NO MOZNO SKOR KVOLI SEBE ,ABY BOLI HNED V PLNEJ PARADE
...preco "TRAPIT"?
v prirode je tento prechod "normalka"...
ale co bude pre teba lepsie? to neviem...
MAM V AKVARKU DVA KUSKY CO SA DO NEHO LEDVA ZMESTIA A NA JESEN PLANUJEM VACSIE AKVA TAK SOM CHCEL ZISTIT CI TO NIEKTO SKUSAL ASI ICH ZASADIM DO KVETINACA A HODIM DO TOHO JAZIERKA. NECHCEL SO ICH TRAPIT PRECHODOM NA EMERZ A POTOM NA JESEN ZASE NA SUBMERZ.
ak tam mas dost svetla? -tak cez leto az do jesene "kludne"
cez toto obdobie mam napr. E.subalatus emers normalne na balkone....
a to v noci teplota klesne aj pod 10 C a ziadny problem som nezaznamenal...
Mate niekto skúsenosti s pestovanim echinacov v jazierku ?
To nebude až tak vadit
(když je nepřilepíte úplně k topítku - to by nebylo dobré). Stejně Vám kolem něho musí proudit (alespoň nepatrně) voda. Spíš Vám může nastat problém, že díky hustému blízkému osázení v okolí topítka se Vám bude špatně hřát voda v akváriu. Chce to trošku distanc, ale nic dramatického
.
Já mám u topítka Hottonii inflatu a daří se jí...nebál bych se výsadby...
Děkuju za odpověď. Ještě by mě zajímalo, jestli se něco stane s rostlinami, když je zasadím tak že se budou dotýkat topítka. Jestli jim to nějak neublíží.?
muj prvni echinac jsem sazel snad mesic.... a mas videt jak krasne narostl....
aquaclay+piskorky, to je jen pro trpelive..... nakonec jsem zacal pouzivat drateny spony, matky se mi nelibi a hlavne sponek mam kopu na stole, kdezto matky bych musel kupovat... jo jsem linej
Jestli sázet s vodou a nebo ne, to není až takový problém. Vyplavat Vám mohou tak či tak. Jen s tou teplotou ..... určitě ohřátou! Vodovodní studená jim způsobí šok a můžou Vám i odejít. Ono totiž to, že se u rostlinek (v atlasu) uvádí teplota OD-DO má svůj význam ;) .
Hodně štěstí při sázení, a ať Vám nic nevyplave
.
0 09.05.2011 22:10 Fugee Napustit asi z třetiny vodou, ca. 22 C
Zdravim, Zakládám nové akva. Můžu rostliny zasázet do akva bez vody a následně napustit studenou vodovodní vodou? Neublížím rostlinám? Nebo je lepší sázet do předem napuštěné nádrže s ohřátou vodou?
Starší reakce
Něco zkusím a pokud bude výsledek stát za to, poreferuju.
Zkuste naše běžné druhy vrb či např. některé pěstované jako S. foetida či S. integra.
Ano, naprostá většina kytek roste na svém biotopu právě proto, že v těch podmínkách je nejvíce konkurenčně schopná. A to platí i pro horské trpasličí vrby. A tak se tomu prostředí přizpůsobily tak moc, že jiné špatně zvládají. Je dost těžké je v našich podmínkách pěstovat v kultuře v co nejlepších podmínkách, natož ve špatných podmínkách v akváriu.
Ten břeh by mohla být jenom první fáze. Pokud by ta vrba pustila delší kořeny, mohly by časem dosáhout až do dna. Takže časem by to fakt mohlo být zajímavé. Teď jenom najít kytku, která by to vydržela. Ta S. reticulata asi fakt nee. I když je možné, že se do toho subalpinského pásma adstěhovala kvůli slabší konkurenci druhů. Kaktusy taky rostou v oblastech, kde by spousta kytek nevydržela a dokáží přitom růst i v hodně vlhkém substrátu. Samozřejmě to neplatí obecně pro všechny, ale spousta druhů v době vegetace dokáže doslova stát ve vodě.
To je jako hledat teplomilného ledního medvěda. Z určitých důvodů se vyskytuje v subalpínském stupni. Takhle zavěšenej keřík podle mě ztrácí smysl. To už by bylo lepší použít nějaké vodní kytky.
A co takhle na boku akvárka zavěšený nějaký pseudobřeh a v něm by ta vrba byla zasazená. Takhle mám třeba v akvárkách na kořenech Anubiasy. Nezabírají místo na dně, protože jsou zavěšené na boku a nevypadá to špatně. Jediný problém bych viděl v té teplotě, ale možná by se dala najít nějaká teplomilnější populace.
No, jednak to je plazivá kytka a rozhodně by nerostla vzpřímeně z vody, aby její listy byly pod nad vodou.
A teplota se asi nevyřeší. Přeci jen akvárium v létě pod 20 °C mít asi nebude.
Ta, kterou jsem viděl, měla plochu cca 3m2, což není malá kytka. A u akvárka s veliferami, které tvrdou vodu přímo potřebují, by možná šla. Akorát vyřešit to teplo.
Nemá ráda teplou vodu a je to druh vápenných skal. Krom toho nedosahuje takové velikosti, aby se dala pěstovat zasazená v akváriu.
Přesný název zatím nevím, ale viděl jsem třeba S. reticulata růst na rašeliništi a některé části doslova čvachtaly ve vodě. Kdyby tahle šla v akvárku, tak by to bylo super.
Tak to by mě zajímalo, která vrba vhodná do vody má tak malé listy. Nejmenší, která mě napadá, je S. repens s.l. a i ta je má spíš jednou tak velké. Tak hodně štěstí a pak dejte vědět co to je zač.
Jedná se i o velikost listů. Vrbička s lístky cca 2-3 cm by u akvárka nevypadala špatně. Zrovna příští týden si jdu ke známému na zahradu pro révky a pokud se bude chovat slušně, tak poreferuju.
Mne sa na tom ,ale páči práve tá možnosť (ak tam teda je
) pestovať ju ako bonsai. Preto by som si radšej nechal stále tú pôvodnú...
Pokud shodí listy, tak by to takhle asi šlo. Pokud by je neshodila, tak by to třeba zvládla bez zimování, ale to se u mě nedělo.
Jinak vrby sou všude a dát na jaře do akvárka nový kus vrby, by bylo asi snadnější řešení.
Ako presne to mám chápať s tým zimovaním? Stačí keď ju na jeseň vyberiem z akvária ,korene zasypem zeminou a uložím do pivnice ako oleander? Alebo ako na to?
Méně vzrůstné? A které z nich by se hodily do akvaristiky..
Poradím, žádná! Resp. všechny, které připadají v úvahu k pěstování zasazené ve vodě mají pár metrů. Nejmenší, která by to mohla zvládnout, má asi metr a půl a to už můžu stříhat i všechny ostatní.
Hmmm to mi uniklo..to tam dopíšu až to předělám...snad vyjde ta Třeboň
Ano, u ní bych právě viděl nutnost zimování.
Kupodivu ne..až tak 2-3 rok...kdosi mi poradil ji nechat aspon měsíc zimovat venku a drží se už asi 6 rok....jinak kus čerstvý najdeš vždycky. Celoponořená má menší životnost...ale tu starou mám jen jednu takže je to třeba jen náhoda
Nahoře ten prostřední obrázek..za tu větvičku bych to jen zavěsil za horní hranu...častý stříhání ti udělá supr tvary...roubovat vrbu je zbytečný....V podemletým břehu něco najdeš hotovýho....nebo je možný košatou větev ostříhat tak aby stála jakoby na trnoži....vrbě totiž nevadí že ji vsadíš jakoby proti směru růstu
Mě se to osvědčilo...
Aha...no já bych ji nenechal růst ve dně...spíš ji nějak zavěsit atd....asi je fakt růstná a postrádalo by to smysl...ty vláknitý kořeny ve vodě jsou to pravý..estetický a supr úkryt. Časem hlídat při přímém zavěšení aby nezavalila sklo. Jinak nemusíš dávat roky..když ji umístíš na těsno do akva a nasaje vodu v klido roztrhne akva za pár hodin. Zkušenost člověka který si dal poradit a nepřečetl si na co dát bacha.
Niečo takéto mám na mysli. Už som takto experimentoval s fikusmi tak chcem zistiť či by to šlo použiť aj v akváriu
0 29.04.2011 13:42 souky [620] - Rostliny Já neříkám že nebezpečné, taky o ní přemýšlím, jen si myslím že vrba je takové mrcha, že proroste dnem, mohla by utlačovat jiné rostliny, ale hlavně kdyby jsi ji chtěl jednoho dne vytáhnout tak vytáhneš celé akvárium, a teď mě ještě nenapadlo, jestli by za pár let neměla dostatečnou páru, aby rozlepila akvárium, ale to je jen dohad. Nemám s ní bližší zkušenosti, ale tohle vidím jako menší zápor.
Edit: já jsem také začáteční, tak mě prosím neber za nějakou kapacitu, na to tu jsou jiní. Toto je jen můj názor se kterým můžeš a nemusíš souhlasit
Som začiatočník tak sa možno spýtam hlúpo ,ale v čom je nebezpečenstvo dna prerasteného koreňmi?
Lebo kus stojí 10e ,čo je pre mňa za hranicou... vŕba bude dobre ťahať živiny z vody, rýchlo rásť ,dá sa ľahko tvarovať, vydrží aj brutálny rez... a stála ma len jednu prechádzku k Hronu...
V nedávno publikovanom článku ma zaujala zmienka o použití vŕby ako akváriovej rastliny tak by som chcel zistiť niečo viac... Môj plán (pokus) je pomocou vrúbľovania (tuším sa tomu hovorí ablaktácia) viacerých vetvičiek "zostrojiť" čosi čo by malo pripomínať mangrov. Tak ak má niekto nejaké rady ,alebo postrehy budem vďačný.
Starší reakce
Já bych dala odstátou v pokojové teplotě kolem 24 stupínků.
ahoj,potřebuji nové rostliny cca 3 dny nechat ve kbeliku,než je budu sázet,mám do něj dát studenou vodu z vodovodu nebo odstátou.děkuji
tak jsem ten link otevřel.pěkný výstižný článek.akorát těch 24 hodin ,co by měly být rostliny namočeny v slabém roztoku hypermanganu asi radši zkrátím tak na polovic.přeci jen kdybych neodhadl tu sílu roztoku.děkuji za link.
Mne to jde, takze link je dobre. Normalne ho do prohlizece nakopiruj, kdyz nejde rovnou kliknout. A nebo si ten clanek podle nazvu najdi, to je take hned.
Přidat reakci
1 ...... [15] ...... 21 22
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 29113x