Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2019 20:38 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dyksn
Kdyby ti odpadly listy bylo by po nich, tahle máš ještě šanci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 20:36 Muž Dyksn [3] - AmerikaRe: zervajs
Dik, supr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 20:22 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Dyksn
nechat a vyčkat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 12:43 Muž Dyksn [3] - Amerika – Echinodorus tenellus bez korinku
Nikde jsem nenasel odpoved, tak zkusim dat sem dotaz. Pri sazeni se mi podarila nemila vec a to, ze u Echinodorus tenellus se mi u nekolika rostlinek podarilo urvat korinky. rostlinky byla v kelimku ve forme In-Vitro a pri odstraneni gelu se u vetsiny korinky utrhly (priste si dam vetsi pozor). Rostliny jsem i tak zasazel po dne a otazka zni, dorostou korinky a uchyti se jeste rostlina? Nebo vsechny co o korinky prisly a nebo je maji orpavdu minimlani, tak postupne uhnijou a jepsti je vytahnout?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2019 08:28 Žena Deximix [1] Re: silviebaris
Plan su zatial iba krevetky. To myslim bude bohate stacit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 08:12 Silviebaris Re: Deximix
Ano šneky můžeš i několik,a jaký máš...Tak z toho udělej nádrž pro krevetky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 08:05 Žena Deximix [1] Re: silviebaris
Jasne ziadne ryby. Mozno ani beta nebude. Dieta to chce velmo. Uvidime ked sa zabehne. Slimaka tam mozem supnut ze ano? A dakujem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 08:01 Silviebaris Re: Deximix
Nemáš tam rybky,dej normalně z kohoutku ,ale ne ledovou,neboj,to se poddá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 07:59 Žena Deximix [1] Re: vlka
Z casti vem. Len sa obavam hocakeho pruseru. Neviem ani ci odstatu vodu ci nie. Nazory su rozne. U nas je voda vraj naj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 07:56 Muž vlka [3426] Re: Deximix
Pokud víš, kde jaká rostlinka bude, klidně sázej dnes i v úterý. Třeba tě do úterka napadne ještě něco změnit. Držím palce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 06:43 Žena Deximix [1]
Fotka k příspěvku Ahojte. Mam dilemu. Dnes mi pride jedna varka rastlin, v utorok druhá. Otazka znie. Mozem dnes zasadit a v utorok odoberiem cast vody a zasadim druhu cast rastlin? Ci radsej pockat. Uz mam vsetko pripravene. Substrat aj strk preprany je v skle.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 23:42 Muž Jrk [143] Re: Provpe
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zkus to, fakt je to dobrý... Já používám slámky (brčka na pití) - ohebné s kloubem. Jenom to položím na plovoucí rostliny - při běžném pohledu do akva to nejde skoro vidět - jak to leží na těch rostlinách. Jedno je zapříčené o rozstřikovací rampu a druhé - v jiném akva je v rohu, kde to drží proud z fitru. Starám se o to jenom při výměně vody jinak nic - osobně si to nemohu vynachválit a myslím, že by jsi byl také s výsledkem spokojený ;-) Fotky teď - v noci, no hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.01.2019 09:51 Muž Krtecek [9] Re: Provpe
Fotka k příspěvku Není to tak strašný :-) já si to udělal z tý hadičky (jediný co jsem měl po ruce) a přísavkou si to můžeš uchytit, kde chceš nebo to nechat plavat po akva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 20:13 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: ctibum
Jo nad necim takovim uvazuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2019 19:36 R Muž ctibum [6838] Re: Provpe
Tak dvě co nejmenší přísavky nebo háčky z nerez drátu nasunutý na sklo a natáhnout vlasec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 19:21 Muž Provpe [8] - Rostliny – Plovouci rostliny
Diky za rady nekde jsem to videl v prezentaci ta hadicka me prijde nevzhledna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 18:18 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Provpe
Používám plastové mřížky pro rostliny, něco takového: vsenazahrady.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.01.2019 15:54 Žena tramtra [3202] Re: Provpe
Udělej si kroužek z tenké vzduchovací hadičky nebo brček (prostě něco, co plave) a pak dej plovoučky dovnitř nebo je nechej vně... Hledej, má to tu kdekdo.
rybicky.net/nadrz/28596/d190091.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 15:25 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Provpe
Které?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 15:21 R Muž ctibum [6838] Re: Provpe
Vygoogli si "horácomatka"...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 15:18 Muž Provpe [8] - Rostliny – Plovouci rostliny
Ahoj nema nekdo typ jak udrzet rostliny na jednom miste?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 13:14 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Guppy
Je to o trpezlivosti a zvyku - tiez som s tym na zaciatku mal velky problem, a teraz to uz v pohode sadim tak, ze si urobim vacsi zvazok stoniek min. 4 kusy (zavisi od konkretnej rastlinky) a cele zasadim do strku (mam hrubsiu frakciu od 2 do 8 mm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2018 12:20 Muž Yirka [9117] Re: Guppy
Já mám úplně jiný, zaručený systém.
Dle výšky dna sestříhnu plastový košíček v kterém se kupují na 2,3 nebo 4 patra otvorů. Stonkovky či větší kobercovky dole svážu do svazečku. vložím do košíčku, nad svázáním prostrčím párátko aby držel dole a takto jako celek v pohodě zabořím do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 11:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ZDRI
Zadržování dechu - to je další samostatná kapitola! Při fotografování i při sázení rostlin!
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2018 11:05 Muž ZDRI [1415] Re: Guppy
Akvaristika je bezva trénink trpělivosti :-).

Schválně koukni sem: rybicky.net/nadrze/28705-vanicka-na-krevety%c2%a0
Mám tam 1-1,5 cm lehkého substrátu (lávová drť) a opakovaně do něj dosazuji různé rostliny. A to tam mám nad nádrží jen pár cm místa na manipulaci... Já - od přírody prchlivý netrpělivý rapl - si to vyloženě užívám... Několikrát vydechnout, nadechnout, zklidnit se a po desáté to zkusit. Nejlepší je, když se to podaří a nakonec jedním hloupým pohybem vše vytáhneš. To pak malý Budha dýchá hodně dloooouho a pomaaaalu.
Držíme palce a jsme v duchu s Tebou pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2018 10:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Guppy
Drvi dala dobrou poznámku - strkat stonkovky šikmo pod písek. Někdy skoro naležato. Narovnají se v pohodě a musí tak držet.
Jen je osobně nedávám jako svazek, protože se tak snadněji uvolní. Raději po jedné. Klidně blízko sebe, ale po jedné.
P.S. Taky mám kamínky, které v akváriu podle potřeby přesouvám :).
P.P.S. Při takto citlivých věcech (dotkneš se a rostlina vedle se uvolní), používám mimo pinzety ješté čínské hůlky v druhé ruce, kterými si přidržuju, co je třeba ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2018 10:16 Žena drvi [2894] Re: Guppy
Já používím tento systém (ale dno mám vyšší, tak kolem 3 cm i více, zato většinou sypký písek): stonkovky sázím po několika (něco jako nesvázaný svazek) šikmo až skoro vodorovně do písku a zatížím kamenem. Většinou rychle zakoření. Když je pak ustřihnu a zasadím vrcholy, kamínek přemístím na nové sazenice, protože ty starší už v písku drží. V normálním akváriu , kde nemám extra neposedné ryby, to funguje výborně, ale musím říct, že i u cichlid mi např. Octopus krásně koření a roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 09:56 R Muž Guppy [2275] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: Je to o schopnosti manipulace. 2 cm úplně stačí. Osobně použiji pinzetu, budu v v úvodu sázet rostliny jen do mokrého substrátu a pak pomaloučku doleju vodu.

Nechci slovíčkařit, ale to mluvíš o zakládání, ale co dál - když stonkovky narostou a chci je obnovit - ustřihnu, zasadím. Mám v aq silný proud, ale neřekl bych, že je to to hlavní, co mně nutí sázet stonkovky hluboko. Při údržbě filtraci vypínám, taky používám pinzetu a přesto je sázení často o nervy. Sázím jednu a vytáhnu si druhou. Proto jsem tak reagoval, nechci rýpat, zajímá mně to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 09:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Guppy
Na tvoji poznámku ohledně sázení náhodou odpovědět umím. Je to o schopnosti manipulace. 2 cm úplně stačí. Osobně použiji pinzetu, budu v v úvodu sázet rostliny jen do mokrého substrátu a pak pomaloučku doleju vodu. Stačí, když rostlina drží v substrátu tak-tak (nejvíc neposlušné zatížíš kamínkem nebo jim nahrneš substrát). Horácomatky nejsou třeba. Když rostlina drží v substrátu, byť jen tak-tak a není tam pohyb vody, který by ji uvolnil, bude dobře. To je výhoda akvárií bez filtrace.

Jednou jsem udělal kravinu, měl v akváriu 20 cm vody, totální bahno, ve kterém nebylo nic vidět, substrátu ani ne 1,5 cm a do toho jsem poslepu sázel kryptokoryny. Neuvolnily se, jsou tam dodnes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 09:18 R Muž Guppy [2275] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: ...............

Stonkovky jsou fajn. Bude se jim líbit světlo.
.............
Substrát je celkem jedno, jaký dáš. Hlavně ne moc. 2 cm na výšku stačí.


Jestli můžu poznámku, asi je to mojí nešikovností (možná blbým substrátem), ale občas mám problém zasadit odstřižené stonkovky i do 4 cm vrstvy, aniž by nevyplouvaly. Schovat do 4 cm horácomatku je taky jen tak tak. Proto bych řek, že 2 cm dno pro stonkovky je málo.

K velikosti akva - už delší dobu si kladu otázku, z čeho vlastně vycházejí doporučené minimální objemy pro konkrétní druhy ryb. Velikost, aktivita, rychlost, metabolismus, biotop, sociální aspekty (hejnové, párové), ....a bůh ví co ještě. Je to z velké části empírie - časem a praxí odvozené metody a návody. Občas se tu řeší například to, že neonky do 60 l NE, a v zápětí se jinému do 50 l doporučují třeba stejně velké tetry měděné, žhavé, nebo razbory. Když zůstanu u tohoto příkladu - má snad neonka nějaký specifický nárok oproti Tetře žhavé, nebo ta čísla vycházejí z nějakého mýtu, chybně zažitého dogma.
Tak jako tak - a budu střílet do vlastních řad - neonky, beta, cokoli jiného - určitě je chyba rvát to do extrému = do minimálních objemů.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 19:13 Silviebaris Re: hunti
Urcitě ji zasaď,množí se řízkovaním.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 19:08 Muž hunti [4] – Poničené rostliny
Fotka k příspěvku A ještě dotaz. Něco přišlo s polámanými stonky viz foto. Má smysl ten konec oddělit a zasadit? Zakoření ten stonek? Je to kobercovka Staurogyne repens.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 12:05 NeoCZ Re: MirekSazava
Nejspíš Monte Carlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 10:37 Muž MirekSazava [71] Re: NeoCZ
Jaká kobercovka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.07.2018 19:45 jamajcan Re: NeoCZ
Platinum Soil Powder
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2018 18:17 NeoCZ – Kobercová rostlinka
Dobré odpoledne,
chtěl bych Vás požádat o radu. Poprvé se chystám na akva s rostlinami, respk. bych chtěl jen neonkárium v akva, kde by byl kořen, pár kaménů a převážně kobercová rostlinka.

Potřeboval bych poradit, jaký je nejvhodnější substrát pro kobercové rostliny? Uvítal bych nějaký tmavší. Nemáte někdo náhodou tip na nějaké neonkária pro inspiraci?

Díky všem za případné reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 19:35 skopin Re: Zip
Ve starém mi jel filtr asi měsíc. Ten štěrk mi taky přijde moc ostrej, to jo. Zvlášť pro sumečky. Nahradím ho černým aqua excellentem, o kobercovky se pokusím až časem a místo Thorakátů budou nejspíš pancéřníčci. Uvidím. Thorakáty jsem měl 5let v 93litrech, kde se mi párkrát vytřeli a nechce se mi s nimi loučit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2017 17:34 Maq Re: skopin
No mastíš to pěkně... do stovky pět thorakátů na hřbitovní štěrk a kobercovky...
1. založ to znova s pořádným dnem,
2. thorakáty dej někomu, kdo na ně má akvárko,
3. na kobercovky si s tímhle osvětlením a metodami nech zajít chuť,
4. vůbec nespoléhej na nějaký "přenos bakterií" z jiného akvária, to v nejlepším případě záběh usnadní, urychlí, ale zabíhat se stejně bude muset,
5. ke stávajícím rostlinám přidej takové, které se rychle ujímají a vydatně asimilují; jak se zde říká: "rychle rostoucí nenáročné stonkovky".
Hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2017 15:46 Muž Zip [277] Re: skopin
A co filtr ten je také ze starého?
Dle mého názoru použití "zajetých" věcí pomůže, ale i tak by měl být čas na stabilizaci v novém a častější výměny vody.
U koberce mi vypadlo slovíčko, mělo tam být horší problém NEŽ kobereček, myšleno např. úhyn ryb při jejich rychlém vypuštění

Ten hrubý šterk není příliš vhodný na koberec a hlavně ani na odkalování, bordel se v tom bude držet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 15:38 skopin Re: Zip
Zakládal jsem ho v sobotu a ze staré nádrže měl přes 60L staré vody.
Křemičitý písek i štěrk s kameny a kořenem také. Na horní vrstvu jsem štěrk dokupoval
a propíral ho cca týden. Tak jsem si říkal, že to bude ok.
Problémem s "kobercem" máte na mysli, že poroste moc?
Jestli na tom štěrkovým kamenolomu vůbec, tak se to vyřeší samo...
Každopádně díky za rady

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2017 12:33 R Muž romant [27977] Re: skopin
Tak byl bych vcelku v klidu, protože v tom kamenolomu ti kobercovky neporostou. ;-) Jinak jak psal kolega, je to uspěchaný, příjdou problémy, příště dříve myslt a informovat se, než unáhleně konat. Teď je zde jediná rozumná rada, měnit denně min. 1/3 objemu vody po dobu týdne a po tento čas nikoho ničím nekrmit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2017 12:13 Muž Zip [277] Re: skopin
Sázení nevím, ale to AQ je založeno 2 dny a už jsou tam ryby?
Obávám se, že brzy může být horší problém kobereček.

Opravdu doporučuji pročíst témata zde, především založení a kdy vpouštět ryby (jsou tam moc brzo) rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 12:05 skopin – ochrana před vyrytím
Fotka k příspěvku Dobrý den, Pořídil jsem si "kobercové" rostlinky do popředí akvária a Pancéřníci(skvrnití) mi je vždy přes noc vyryjí. Napadlo mě na ně dát sklenice a misku, na dobu než se uchytí. Není to moc velké harakiri? Mám na mysli proudění vody a tak, aby se mi pod tím nedusily.
Díky za rady. JŠ
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2017 11:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Lennis
Proč by to nešlo? Fantazii se meze nekladou, ale je potřeba najít vhodné druhy rostlin a není to úplně jednoduché udržet takové mini bez řas.
Příklad že to jde: rybicky.net/nadrze/27008-koule-i
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 11:46 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens) – Plastové bettárium 3 litry
Měla bych otázku k pěstování roslin, snad jsem ve správném vláknu. Dostalo se ke mě plastové betárko 3 litrové. Rybku do něj samozřejmě dávat nebudu, ale ráda bych měla vedle akvária ještě zátiší z vodních rostlin. Jde na ně použít? Ve skleněném s filtrací se rostlinám po týdnu daří víc než dobře. Používám na ně tekuté hnojivo od Rataje Bioflor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2017 12:57 Muž Chimmy [2] Re: Anthrax
Ta bakuma z nich vypadá asi nejlépe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2017 12:48 R Muž Anthrax [4730] Re: Chimmy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 12:41 Muž Chimmy [2] Re: Anthrax
Mě se totiž u tý varianty repens nelíbí tlustý stonek, který má...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 12:38 R Muž Anthrax [4730] Re: Chimmy
Nikdy jsem ji neměl, ale je podle všeho to hodně náročná kytka. Obávám se, že by ti moc nešla. Ale ať se vyjádří spíš někdo, kdo ji má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 12:35 Muž Chimmy [2] Re: Anthrax
Mohla by tam být i Ludwigia peruensis nebo je moc náročná na pěstování?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 28617x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599-sazeni-rostlin?od=51