Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 10:59 laki3 Re: romant
Fotka k příspěvku bublinky mi zadne ze dna nejdou ani kdyz v nem trosku zaryju, je pravda podivate linse na tenhle echinodorus tak horninlisty odhnivaji a dole uz se vytahuje vzhuru zelenak, tak mozna plasim a rostlinky se opravdu prelistovavaji,

avsak na jednom anubisu mam zelenou rasu :-/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 10:55 laki3 – Stydim se za toto
Fotka k příspěvku prezentaci zakladat nebudu ale prilozim foto, koreny jsou v poradku, koren je starsi, nikdy voda hneda nebyla, svetlo 2x 35w

budu rad za jakoukoliv kritiku a radu ;) dekuju
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 20:26 R Muž romant [27977] Re: laki3
Nezahnívá ti náhodou to dno tak trošku? Jsou kořeny rostlin černý? Nejdou ze dna bublinky který trošku zapáchají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 20:19 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: laki3
Nevidím důvod v tvrzení, ze koupené kytky nelze sadit při zásobním substrátu. Několikrát vyzkoušeno a nikdy s tim problémy nebyly. A to ho ještě do hustě osázených mist doplním o další hnojivo, ať nemusím alespoň rok sahat do dna. Problém bych hledala jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 14:19 laki3 Re: ercan
popravdě, bylo mi řečeno, že ke koupeným rostlinám nemám v žádném případě dávat hnojivo (že jsou přehnojené), takže ona bude má chyba, je pravda, že voda mi trošku zhnědla, a tak nevím, mám v akva ještě kořen, ale ten jsem tam měl už před pěti lety, a voda byla krásně průzračná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 14:00 Muž ercan [38] Re: laki3
No,ještě záleží jak dlouho máš to akva založené. Jestli je to nová nádrž,tak ti mohou rostlinky přelistovávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 13:53 R Muž afc1886 [14631] Re: laki3
Nemyslím si,že je problém v hnojivu aquaplants,ale založ prezentaci,ať jde cíleně poradit a né střílet od boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 13:17 laki3 – lze ještě zachránit??
ahoj, udělal jsem chybu a to takovou, že když sem si zařídil spol.akva, na dno pod štěrk jsem na rady da "aquaplants" hnojivo pro akvarijni rostliny, bohužel mi přijde že rostliny to spíše "upaluje" kořeny a listy hnědnou, a rozpadají se,
zítra chci tedy akva vypustit, vyndat celé dno, a dám na dno pouze křemičitý písek, do něho rostlinky zasadím, myslíte, že se ještě seberou?? tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2016 18:29 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: AlfzMelmeku
Je na cibulce už poznat kde jsou kořínky tak ty dej dolů a vršek nech trochu koukat nad substrát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 18:08 AlfzMelmeku – red lotus
Dorbý den mám dotaz zatím mi nikdo neodpověděl potřebuji vědět jak se sází red lotos nebo se váže?Dokonce ani prodejce mi nebyl schopen odpovědět.Předem děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 22:16 thomas1957 – Prosím o pomoc
Tento týžden by som plánoval redizajn môjho akvária, často hrát mávam problémi s výberom rastlín, pretože mi často až priliš skoro odumierajú, Poporsil by som o radu, s rastlinami, ktoré majú malú náročnosť pre obstaravanie :) ďakujem za pomoc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 17:44 laki3 Re: NHKG
to dno dam určitě pryč, chtěl bych bud prave ten pisek nebo nejaky paleny jil... tak uvidim... popravde dodnes nemaji thorakati zadne zraneni a vypadaji nejvitálněji z akvária :) valisneria gigantea to je... no... myslite ze ho dat do Malawi je blbost??? nebo ne?? díky

premyslel sem ze bych tam hodil i nejaky anubisy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 11:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laki3
Dal bych před filtr jednu z těch stonkovek co sem psal minule a druhou doprostřed dozadu. To co máš teď uprostřed vzadu roste nějak divně, dal bych to pryč (ale nech si někde bokem v akváriu pár stonků, třeba se to spraví). Valisnerie pokud je gigantea, tak pryč a kup nějakou co tak moc nevyroste. Gigantea mi přerostla i 325l akvárium.
Levý Echinodorus víc dozadu, ale časem budou podle mě ty Echinodory na tvoje akvárium moc velké. Anubisy buď dopředu nebo pod Echonodory.
Ale hlavně se mi nelíbí to dno. Není ideální ani pro rostliny, ani pro thoracaty. A ti thoracati jsou dost bagristi, tak počítej s tím, že občas něco vyryjou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 06:50 laki3 Re: NHKG
jasny ze exinodory vyndam, jen je ted na 14dnu nechci sazet do akva a zase vyndat ve vate vydrzi par dni... pozadi dam urcite pryc, taky se mi nelibi, dam bud modry nebo cerny, uvidim... nco na tom pak nevynikne ;) jasny mrknu na ne a necham se inspirovat;)

jde minhlavne i o rozmisteni rostlin dle vaseho nazoru, zda to nechate jak jsem navrhnul ja nebonbyste meli lepsi reseni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 16:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laki3
Hlavně dej pryč to pozadí a nahraď jednobarevným.
Dozadu bych dal stonkovku, dobře mi rostly třeba: rybicky.net/atlasrostlin/myriophyllum_aquaticum rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora a rybicky.net/atlasrostlin/rotala_rotundifolia
Echinodory plánuješ vyndat z košíčků? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 16:48 laki3 – Tak jak na to?
Fotka k příspěvku Ahoj, jelikoz jsem esteticky strevo, rad bych vas pozadal o pomoc, budu stehovat akva, cili ho predelavat, mam v nem anubisy, vallisnerii, echinodory a pak jednu tu "hustou" bohuzel nazev nevim, roste jak das. Hodlam misto sterku dat krem.pisek, ale rad bych misto nesmyslneho rozmiteni anubisu, osazel vsechny na jeden velky 50cm koren, dat ho cca do trictvrte akvaria(smerem dozadu) a po stranach echinodory, kdy valisnerii dam mozna pryc stejne stou rychlerostouci a nwco bych dal dozadu, co rikate??

dekuju za rady, kritiku a nazory
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 17:53 R Muž romant [27977] Re: Marrek
Zasaď to v tom 4cm sponu, pěkně místo vedle sebe, aby z toho vnikl malej les a to místo, kam to nasadíš bylo v akváriu vyhrazeno právě pro tutu rostlinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 17:48 Muž Marrek [0] Re: romant
romant napsal: Naopak. ;-)
Díky, takže chápu to správně že když to tak zasadím bude to ok? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 17:38 R Muž romant [27977] Re: Marrek
Naopak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 17:37 Muž Marrek [0] – Cacomba
Dobrý den, právě jsem dostal Cacombu, dostal jsem ji poměrne velký svazek, a tak jsem si říkal, že ji nezasadím najednou, ale jednotlivé stonky zasadím v rozestupech cca 4cm. je může to být na škodu?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 22:55 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: deck
já teda rajčata, a nejen je, zalívám ledovou vodou ze studně, je fakt, že brzy zrána a pak až navečer, jinak to spálí slunko, a plody jsou jako lusk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2016 22:11 Muž Mislow [304] Re: vaaclav
Klidne hodim rostlinu na par dni do lednice a pak ji zasazim, teplota v lednici je neco pod 5 st. Pokud to neni zadna extra odruda, tak se nic nestane. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 22:08 Muž Mislow [304] Re: vaaclav
S tebou se urcite hadat nebudu. :) Zrovna dnes jsem si objednal rostlinky, schvalne si zmerim teplotu kolem korenu, kdyz prijdou, pac jim tam nechci napustit vodu o 5 st. teplejsi/chladnejsi .... nebo je necham postupne vzpamatovat v pokojove teplote ... ale to muzu i koneckoncu udelat i ve vode, ... no uvidime ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2016 22:03 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mislow
Nezlob se na mě ale trochu hodně z tebou nesouhlasím na teplotě hodně záleží může být o pár stupňů nižší ale určitě ne rovnou studená. Zásadní je jaká je výsledná teplota více jak 5 stupňů rozdíl je už na pováženou.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2016 21:47 Muž Mislow [304] Re: romant
Podle me je uplne jedno jestli do akva napustis kohoutkovou vodu o teplote dejme tomu 5 st. nebo si das zalezet a napustis tam 20 st. Hlavni je, v jake kondici rostlinka prisla. Sam mam uz hodne blbejch zkusenosti s nekteryma prodejcama pres net, ale pokud je rostlinka zdrava s dobrym korenovym systemem, tak to bude OK tak i tak. Pak uz jen zalezi jaka je to rostlinka a jaky jsou pro ni podminky v akvu. :-) Nemyslim, ze jestli ji zasazis do kohoutkove teploty nebo ustalene vody bude ten hlavni problem na dalsim vyvoji. :-) Ale je to jen nazor, koneckoncu .... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 21:35 R Muž romant [27977] Re: Mislow
No, bude záležet na tom, jak bude zabalená a nemyslím si, že ten kořenovej systém, když to bude správně zabalený bude mít výrazně nižší teplotu, než je obvyklá pokojová, tedy kolem 20 st. Jinak když se bude jednat o stonkovky, tak tam o kořenovej systém nejde, neb jsou stejně stříhaný z emerzu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 21:31 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Mislow
Mám nove rostliny v cca 20st, tak je nezaleju vodou 5st. Už bych to nějak nerozváděl. Určitě ryby a rostliny je velký rozdíl. Třeba ryby dám do vody, která má o stupeň míň a nebo o tří víc a nikdy jsem neměl problém. To sem ale napatří pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 21:30 Muž Mislow [304] Re: romant
Vis Romane, ja jen chtel rict, ze kdyz si ted v zime poridis rostlinku, tak nez ti dojde, tak kolik si myslis,ze bude asi teplota kolem korenovyho systemu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 21:19 Muž Mislow [304] Re: deck
Mimochodem, nemysli si, ze v pestirnach udrzuji teplotu vody na akvarijni teplote pro akvarijni ryby. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 21:17 R Muž romant [27977]
Schodou náhod jsem dneska jedno akvo zkládal. Rostliny jsem pořídil včera, nechal v belíku ve vodě v pokojový teplotě a vodu do akvária jsem si taky včera natočil a nechal vytemperovat na pokojovou teplotu. Dneska založil, zasázel a fertig. No a protože jem toto již několikrát dělal, vím, že je to tak v pořádku a neudělal jsem žádnou zásadní chybu, tedy ve vzathu zakoupený rostliny versus voda při zakládání. V akváriu jsem po zasázení normálka zapnul topení a nastavil na 24 st. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 21:16 Muž Mislow [304] Re: deck
Kdyz jim napustis vodu, ve ktere budou pak vegetovat, tak tim urcite nic nezkazis. :-)
Mysleno v otazce teploty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 21:07 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Mislow
Určitě je velký rozdíl, rostliny a ryby, ale já je dávám v pytliku do akva jako ryby. Možná přehnané, ale nic tim nezkazim. Pak je teprve vysadim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 20:59 Muž Mislow [304] Re: deck
Otazka je, jestli pro ne nebude sok ta tepla voda, pac nevis v jake teplote ted ty rostliny jsou aklimatizovany. Jestli tvuj kuryr udrzuje stabilni teplotu kolem 20 st. pri preprave rostlin nebo jsou u tebe uz nakou dobu .... ale je to stejne jedno, co neprojde teplotou blizko mrazu, to vydrzi, samo jsou naky rostlinky citlivejsi vuci snizenym teplotam, ale jde hlavne o korenovy system. Ten hned tak neodejde, to by jsi musel fakt jit k nule. V bezne situaci, kdyz rostlinky jsou v poradku, tak kdyz pri zalozeni akva napustis vodu z kohoutku do urcite hladiny, nastrkas tam kvitka, pak to dopustis a nechas to jit, tak se to dostane do pokojove teploty a neni problem. Rostlinku hned tak neco neznici, neni to ryba, ktera dostane teplotni sok. Netvrdim, ze je to u rostlin jedno, ale jsou daleko prizpusobivejsi nez ryby, kratkodoba zmena teploty vetsinu rostlin nejak nepoznamena, pokud ty teploty fakt nejdou az k nule. :-)
EDIT-Ja bezne, kdyz rvu kviti z akva, kde je teplota kolem 27 st., tak to hodim do kyble s cerstve napustenou vodou z kohoutku, pak to bud nekde strcim nebo vyhodim, ale kytky jsou tam uplne v poradku, mam tu javak starej par mesicu a hnedovku ted, vse hazu hned do studene vody z akva a nikdy jsem s tim nemel problem to znovu sazet, i u jinych rostlin ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.02.2016 20:42 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Mislow
No teda nevim, jestli ty rostliny jdou do akva které se zakládá a jsou v košíčku, dam je do akva v kterém není voda a zaliju je vodou, která je studená třeba 10 st. , tak to šok bude. Já rostliny aklimatuzuji, jako ryby, možná blbost, ale myslim, že je to pro ně lepší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 20:33 Muž Mislow [304] Re: deck
Jsou to rostliny, jestli jim tam das vodu z kohoutku, ktera ma 5 st. nebo vodu 25 st., tak je to neznici, voda se postupne dostane na aspon pokojovou teplotu. V tom problem urcite nebude. Rostlinny bunky neposkodis, to by jsi musel jit az nekde k 0. Samo, pokud by jsi tu teplotu kohoutkove vody udrzoval po delsi dobu, tak by to byla jina vec ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2016 20:18 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Mislow
Já si teda myslim, že vadit bude. Rostlina, která dostane šok studenou vodou to taky nějak přeci musí rozdýchat. Rajčata se v létě taky přeci zalívají vodou ze sudu a ne studenou vodou ze studně... Proč se zalívají večer, protože jsou přes den rospálený a studená voda by jim dobře neudělala. Za mě rostliny maj ze studené vody šok ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 20:04 Muž Mislow [304] Re: Marek98
Ahoj, nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 17:24 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Marek98
A co nastavit kohoutek, aby voda byla akorát :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2016 15:18 Muž ercan [38] Re: Marek98
A nebo můžeš rovnou napustit teplou 20-25°. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2016 15:04 R Muž afc1886 [14631] Re: Marek98
A proč chceš dávat ledovou vodu?Vodu můžeš nechat odstát na pokojovou teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 14:56 Muž Marrek [0] – Sázení rostlin
Dobrý den, nebude vadit rostlinám ledová voda z kohoutku, při zakládání akvária?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 19:32 laki3 Re: Xpe
Jasny, to nebojte, zaorve byla uplne jak nova(e) krasne stribrna, nemastna a stopro ne z olova ani z medi, musim opravdu pochvalit napad horacomatek, doted sem dlouhe prerosty rostlinek vyhazoval, protoze mi nesly sazet, ted uz takto budu sazet vse co odstrihnu a budu davat do nasi nove obnovene pestirny rostlinek, rozhodli sme se pred zalozenim meho noveho akva s panatou rozmnozit co nejvice roatlinek abychom co nejvice o ezily nakuo novych ;) tone diky Horáci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 16:34 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: laki3
Ty klasické matky ze železa bych aspoň vyvařil než bych je použil, aby se odstranilo co by tam nemělo bít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 16:18 Muž Jifi [675] Re: Mislow
Pokud vezme klasickou matku, tak bude určitě bez olova. To by musel vzít rybářská olůvka. Matky se z olova nedělají kvůli tomu, že je příliš měkké.

Spíš bych se vyhnul mosazným matkám - mosaz je přece jen slitina mědi. A taky matkám, které jsou znečistěné olejem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 16:14 Muž Mislow [304] Re: laki3
Ahoj, davej bacha, co do toho akva strcis, nejaky zelezny matky, co zrezivi, to nevadi, jak bylo receno, dalsi zdroj zeleza, ale jinak tezky kovy mohou zpusobit potize, nejsem si jisty tim zinkem, ale treba bacha na olovo .... Nejsem zadny expert, jen bych daval pozor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 02:59 laki3 Re: Legioix
v tom případě hned zítra stříhám další předlouhé odrosty rostlinek a sázím do větších matek, bude mít pantáta radost, až se mu zase budu hrabat v k kůlně smich ještě, že ryby jsou jeho hobby..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2016 01:44 Muž Legioix [574] Re: laki3
Nevadí. Spíš to prospívá rostlinám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 01:23 laki3 – "je to jedno nebo ne"
Ahoj a přeji rovnou vše nej v novém roce, včera jsem poprvé zkoušel metodu horácomatek a kdybych věděl o komuž tato metoda náležitě patří, potřásl bych mu rukou. Rostlinky krásně drží, uvidíme za pár dní zda se chytí. Jen mám dotaz, použil jsem pozinkové matky, ale co když použiji matky obyčejné a budou reznout? vadí to? děkuju akvarijní přátelé a PF 2016
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 12:14 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: deck
Rozdělil bych ji na několik malých trsů (3 - 4 rostlinek) a sázel poblíž sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 12:07 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj, chtěl bych se zeptat jak se sazí bahnička malá. Do jak malých trsů ji mám rozdělit. Koupil jsem si zatím jen jeden košíček na zkoušku. Díky X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 28617x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599-sazeni-rostlin?od=201