Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 17:23 ONYX
Diky moc. zitra mi dojdou nejake veci vcetne substratu aquaclay...nemel bych to akvarium predelat cele, prikoupit rostliny a toto stare dno dat pryc? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 11:26 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: ONYX
Doporučil bych ti nějaké kryptokoryny. Jsou nenáročné, a podle toho, jestli se ti budou rozpadat listy nebo ne poznáš, zda se staráš dobře o akvárium. Ke kryptokoryně dej nějakou nenáročnou stonkovku, např. Limnophila sessiliflora nebo Egeria densa a s ní zaplň akvárium. A za čas se fantazii meze nekladou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 10:20 Muž kortezhugo [983] – Re: ONYX
No najlepsie je na zaciatok nieco rychlorastuce....
trebars Hygrophila polysperma, Ludwigia repens a ine....

PS:je ich dost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 10:16 ONYX – Re: JuraS
To akvarko jsem dostal darem od uplneho zacatecnika a já jsem mozna tak mirne pokrocily zacatecnik :-D akvarium jsem mel v detstvi mozna dva roky a ted bych se k tomu chtel vratit. Filtr je velky a výkonný, prou jsem zredukoval tim kolínkem. No ale v brzkych dnech ho nahradim slabsim zavesným filtrem. Akvarium bych chtel mít dost zarostene. Nadrz je stara zhruba tri tydny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 10:03 JuraS
Kolik jich tam chceš přidat ? Máš poměrně malé akva, filtr příliš velký a výkonný (vytváříš tam proud jak horský potok). Jak staré je akva ? Jaké akva si představuješ ? Jaké máš zkušenosti s akva ?
Rostliny se sází normálně, ryby si na pohyb kolem akva zvyknou..sahám normálně do akva s terčovci s žádnou psychickou újmou netrpí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 09:54 ONYX – Sázení rostlin do běžícího akvária
Fotka k příspěvku Zdravím. Chtěl bych vás požádat o radu jak sázet rostliny do akvária, ve kterém se již prohánějí ryby (snad to nebude nějaký stupidní dotaz). Něchtěl bych jim způsobit nějaký smrtelný stres nebo něco takového :-) Zároveń bych chtěl poradit kolik, případně jaké rostliny tam přidat. Dík za každou radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 18:21 Usine – Re: prchat1
rybicky.net/rady/clanek/136
Roztok by měl být asi v barvě savého papíru (pijáku)
rybicky.net/nadrz/200/d36762.jpg
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 17:56 Muž Gordon [22]
Jak je to s tím koupáním v hypermanganu? Kolik ho tam musím dát, aby to fungovalo a zaroveň nezlikvidovalo kytky? Zbaví se to všech vajíček na rostlinách?
Když si objednám kytky přímo od Rataje, budu to muset taky čistit? Koukal jsem, že on toho plno pěstuje mimo akvárium, takže tam ti šnecí být nemusí. V akvaristice tam jsou hned :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:01 Muž gigimasters [8] – Re: martina200l
Může to být špatným odkalováním.. kořeny jsou udušené hromadí se nebezpečné plyny tak rostlina od spod hnije.. Většinou se to dá poznat tak že by od rostliny neměli moc jít bubliny když za ni zataháš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 21:57 Žena Verča.D [3] – Re: Nik
já teda o radě s hypermanganem slyším poprvé ale zatím se mi to pomstilo jen okružáky :-D
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:56 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: homercz
Doporučuju kouknout do atlasu na konkrétní rostlinky. Většinou je to opravdu tak jak píše Yirka. Některé rostlinky ale nemají rády stříhání kořínků, jiné se jen přivazují nití nebo vlascem ke kameni či dřevu a hlavně každá má jiné požadavky na osvětlení. Některá chce hodně světla, některá snese málo. A určitě si z počátku nekupujte nic náročného (co je jak náročné se taky dá zjistit v atlasech). Náročnější rostliny si můžete koupit, až se to zaběhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 11:40 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: melvilko
Nemusí se použít.
Písek použijte "co nejjemnější".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 23:33 Muž melvilko [4]
necem zakladať novu temu tak sa spytam tu chcem sa spytať či musim použiť stare dno pokial nemam možnosť alebo stačia len kamene dakujem dosť to suri tak prosim pomožte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 15:05 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: 720Martin720
co vím tak u nás v hornbachu mají testy jen od tetry (docela drahý) a možná jeden levnej test na Ph
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 14:57 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky – Re: všichni :-)
Ahojte už jsem to upravil takže můžete radit díky moooc za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 14:10 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Ok tak zítra dneska jsem si předělal celé akva potom dám foto :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 13:32 Muž Yirka [9117] – Re: 720Martin720
Určitě ano a myslím že nějaký levný odkalovač tam obvykle bývá také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 13:28 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Ajo ale testy by tam měli mít ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 13:14 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: 720Martin720
myslím že tam mají jen ten drahej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 13:07 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Myslíte že to můžou mít v hornbachu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 12:53 Muž Yirka [9117] – Re: 720Martin720
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2010 12:52 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
docela mě udivuje že už má akvárium aspoň dva měsíce plný gupek a ještě ani jednou neodkaloval. A přestaňte požívat slovo výtrusy, ty jsou z hub a je to uplněněco jinýho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 12:49 Muž Lukasson [40]
ajajaj, tak proto ty obavy z víření výtrusu... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 12:47 Muž Yirka [9117] – Re: 720Martin720
Obyčejná pro tvou velikost nádrže do stovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 12:47 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: 720Martin720
ty máš akvárko a nemáš zvon na odkalování? :-O Když koupíš normální zvon tak asi 30korun a k tomu ještě hadice, ale jestli koupíš takovej ten extra zvon od sery nebo tetry tak přez 200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 12:44 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Zítra jedem do Brna kolik muže cca stát ta odkalovačka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 12:37 Muž Lukasson [40]
cotakhle to před přesázením pořádně odkalit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 11:46 Žena Linduš [166] – Re: 720Martin720
tohle dělám normálně, však se to brzo usadí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 11:40 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Ne jako jak se paví očka vykadí tak tam něco zbyde!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 11:16 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: 720Martin720
výtrusy? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 10:30 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky – bali
Ne-e já jen jestli jim nebude vadit když se ty výtrusy zvednou ze dna víš ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 10:22 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: 720Martin720
nemusis, to bys je chtel lovit pri kazdym zasahu do akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 10:09 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Ahojte hcu přesazovat rostliny a vzadu zvýšit dno měl bych vytáhnout rybky nebo ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:02 martina200l – Re: Eff
200 litru mam kremicity pisek 2-3mm svetlo am zarivku dobry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 19:22 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: martina200l
Jaký je substrát? Jaké je osvětlení? Jak velká nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 17:15 martina200l – HYGROPJILA DIFORMIS
HOJ! KOUPILA SEM SI HYGROPHILU A ZDÁ SE MI ŽE CELKEM POVYROSTLA ALE KDYZ SEM JI POVTAHLA Z PÍSKU TAK NEMELA ZADNY KORENY A CAST STONKU KTERA BYLA POD PISKEM SE ROZPADALA JAKOBY HNILA HNOJENI NEMAM A OSTATNI RORTLINKY MAM BACOPA MONIERI A CRYPTOCORYNE WENDTI TROPICA NEVITE CIM TO JE PROSIM PORADTE DIKY :-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 23:40 Muž Horác [3942]
bajto0 napsal: PLS pomoc mám asi 6 rastliniek a všetky mi vždy proste viete co sad . Takže čo mám urobiť aby mi ostali a aby nehynuli ??? Som začiatočník taže sa nečudujte....
Na tebe jsme nějak zapomněli :o) ... No ... sranda musí bejt :o) ... Musíš napsat něco víc o svém akvárku ... velikost, ryby, SVĚTLO, druh rostlin (třeba to ani nebyly vodní rostliny?!), atd. ... nebo si udělej prezentaci, to bude vůbec nejrychlejší ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 21:40 Muž VVV111KKK [61] – Re: dikard
Vody si každopádně odpusťte, kolik uznáte za vhodné. Čím je jí tam míň, tím lepší manipulace, čím víc, tím lépe pro rybky. Rybičky nechávám osobně v akva, ale to je velmi zarostlé a tak se mají kde schovat a nestresují se. Ve Vašem holém akva bych možná při větších upravách uvažoval o přelovení do kýblu, ale to je stres. Ve Vašem akva je na tolik ryb nedostatek rostlin. Rychle tam s nějakými rychle rostoucími druhy (růžkatec, mokřanka, douška, atd.)
Ještě jsem si všiml té sádrové jeskyňky - rychle s ní ven - vápník.
Universální hrubost substrátu ca 2-6 mm. Já mám sice taky trochu větší, ale už se tam některé rostliny hůř sází. Jinak sázení bych nějak moc neřešil - nerezová matice např. M16, pásek molitanu, do něj narolovat tři stonovky a zašroubovat do závitu matice a šup s tím do akva.
Jinak jak jsem se díval do Vašeho profilu máte zaděláno na průšvih. Do akva se ryby dávají po dvpu až třech týdnech. Hnojivo zatím nedávat. Už teď je to rybkama přehnojeno. A ten burčák bych taky zrušil !
Už takhle hrozí otrava čpavkem a dusitany. Doporučuji pečlivě sledovat rybky a při každé pochybnosti měnit vodu. Jinak vodu měnit tak každé dva dny min 20%. Pokud vodovodní - nechat odstát. Řešením mohou být částečně i chemické přípravky na zajetí akva např. od JBL nebo Rataj.
Do dna a do filtru šťárat (odkalovat) s rozumem - musí se vytvořit nitrifikační bakterie - min. 14 dnů.
Jak se pěstuje riccia viz. rybicky.net/atlasrostlin/riccia_fluitans Já bych takovou rostlinu zatím neřešil. Na to je zatím čas.
A to nejdůležitější : Nastudujte si opravdu toto : www.akvarijni.cz/…
A do CO2 se pusťte až bude akva zajeté a až si nastudujete maniakva.sweb.cz/…
Snad to pomůže držím palce. ;-)
PS : Máte štěstí, že si rybky nemohou stěžovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.02.2010 21:26 Muž Horác [3942] – Re: Sid
Tzv. "horácomatky" jsem vymyslel od začátku až dokonce sám. Název vznikl na místním chatu. Čestné slovo vám dávat nebudu - já už na vaše také nevěřím :o) ... Prostě jsem jednoho dne držel v ruce matku M16, kterou mi přišroubovali stolek pod akvárium do zdi a bylo to ...
Což samozřejmě nevylučuje, že to už dávno dávno přede mnou nenapadlo někoho jiného :o) ... Mohu vás ubezpečit, že jsem si nikdy (ani na vteřinu) nemyslel, že jsem byl první, kdo s tím přišel. (Konec konců ... je to opravdu jen taková blbůstka ... o patentu neuvažuji :o) ...

P.S. Vaše snaha připravit mě o Nobelovu cenu je opravdu roztomilá :o))) ... pokud vás pobuřuje název horácomatky, jsem připraven vydat oficiální prohlášení (nebo chcete tiskovou konferenci?), ve kterém vše uvedu na pravou míru a neoprávněně vydělané miliony poukážu na dobročinné účely :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 20:40 bajto0
PLS pomoc mám asi 6 rastliniek a všetky mi vždy proste viete co sad . Takže čo mám urobiť aby mi ostali a aby nehynuli ??? Som začiatočník taže sa nečudujte....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 19:55 Žena darka [520] – Re: RAP
Bez těch už si to ani neumím představit :-D , však už jsem kdysi psala, že za tento nápad by zasloužil Nobelovku ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2010 19:52 RAP – Re: Horác
a použít "horácomatky" ;-) smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 19:23 Muž Horác [3942] – Re: darka
I pro emerzní rostliny platí, že životaschopný je spodek i vršek rostliny. Pokud jsou tedy rostliny dostetečně velké, klidně je šmikni v půlce a hned máš k dispozici dvojnásobné množství lodyh. Spodky obrazí a vršky pustí kořeny - stejně jako u submerzů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 19:02 Žena darka [520] – Mohu je zkrátit?
Koupila jsem si košíčky Hygrophila polysperma, Ludwigia palustris a Rotala rotundifolia, tyto rostlinky jsou zřejmě emerzní. Rostlinky jsou celkem vzrostlé, s kořínky, po zasazení tak, jak jsou, budou téměř dosahovat k hladině, mohu při sázení postupovat jako běžbě u stonkovek, tzn. zkrátit ( a odstranit kořeny) a zasadit jen horní část nebo musím emerz zasadit i s kořínky? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 22:40 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
Fotka k příspěvku zdravim mam v akva echinodori a buduci tyzden budem mat riciu a este nejaky stonkac co neviem teraz nazov mozno je to hlupost ale ako dosadzate rastlinky?? odpustite vodu na polovicu a ryby co nechate je tam alebo zatial ich dat von a ako naj sadit tu riciu ?? vdaka za kazdy dotaz ak mozete prosim rady posielajte do mojej posty dik
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 09:21 Muž marcel8 [0]
Sprachys napsal: to jo ale v mosazi je tusim i měď a ta nesvedsi bezobratlym takze nejaky ampularky, krevetky nebo jakykoliv sneci asi nepujdou...

Tiez som rozmyslal nad mosadznymi matkami. Myslel som, ze ked sa pouzivaju na vodovodne potrubie a aj na baterie, tak budu nezavadne aj pre zivocichy v akvarku. Alebo to mam chapat tak, ze pre ryby su nezavadne ale mozu robit problemy pre slimaky a podobne? To by mi velmi nevadilo aspon by som preriedil ich pocet.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 00:30 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: VVV111KKK
Nevím o tom nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 00:19 Muž VVV111KKK [61] Re: Sid
Tak to je dobrá zpráva.
Nejsou přesto nějaké rostliny, kterým by podobný způsob fixace vadil.
Namám na mysli mechanickou stránku věci, spíš tu chemickou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 00:13 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: VVV111KKK
Pozinkované matice používám k fixaci rostlin běžně, nikdy jsem nezaznamenal žádný problém s rybkami, rostlinami nebo bezobratlými.
Sponky nebo třeba kousky hřebíků nebo jiných železných předmětů se ke kořenům dávají a rostliny disponují mechanimy, jak takové Fe využít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 00:02 Muž VVV111KKK [61]
Ahoj, dá se pro lepší fixaci rostliny do dna použít např kancelářská sponka. Už jsem nekde četl, že takový hřebík do kořenového systémů echináče mu je jen ku prospěchu. Na druhou stranu, dokáže rostlina takovíto zdroj železa vůbec využít ? Já pro fixaci dnes použil kancelářskou sponku. Myslíte, že je to dobrý nápad? Nemůže rozkládající se (rezavějící) spona rostlině spíš uškodit?
Ještě drobnost. Ty spony byly galvanicky pozinkované. Dík za Váš názor. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 28617x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599-sazeni-rostlin?od=801