Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 11:45 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Robert
Fígl mám např. takový, že použiji biomolitan či nějaký pokrůcený šutr a vespod to omotám nití, dále pak na to používám sázeč rostlin, takové ty klepeta za 2 kila. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 11:35 Muž aldik [0]
To jako info bohatě stačí. Značně to usnadní život. Díky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 11:02 Marek – Re: aldik
Ahoj, já mám křemičitou vatu taky v akváriu u rostlin a žádný problém nemám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 10:37 Muž aldik [0]
Měl bych dotaz ohledně křemičité vaty (nebo co to je) při sázení rostlinek. Cca 1/2 jsem jí při sázení nechal, jelikož rostlinky lépe drží pohromadě a líp se "zahrabou" do substrátu. U jedné rostliny mi to bylo vyloženě doporučeno. Je tedy ta vata problém, nebo ji tam mohu nechat? Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 19:38 Robert
Ahoj nemáte nějakej fígl jak sázet do štěrku rostliny? Zakoupeny rostliny nemaj skoro zadny koreny a "uplavavaj".... jeste tam nemam rybky a prave si rikam ze kdyz je tam dam a budou tam plavat, tak aby se ty rostlinky neuvolnily.... diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:54 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Sanka
nechala bych je dohromady nez trochu zesílí a ta menší kytka víc vyroste, ale i tak jsou hodně maličké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:52 Muž Sanka [10] – Re: Sanka
Prosím,potřebuji to vědět co nedříve..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:13 Muž Sanka [10] – Zasadit,nebo rozdělit?
Fotka k příspěvku Ahoj,chtěl by jsem poprosit o radu jak zasadit tuto rostlinu..VIZ. FOTO..Nevím jestli je lepší zasadit jí,nebo rozdělit a pak zvalášť zasadit,když z hlízy roste další,ikdyž malá rotlina..Jedná se o Ech. red beauty..Prosím o radu co nejdříve,aby jsem to mohl provézt.. ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 13:03 Muž Stenly [44] – Re: Johan
KOukal jsem na nádrž Melisy a má teď 45l akva. Předpokládám, že budou zakládat větší, takže se stejně nákupu nových kytek nevyhne. Po zaběhnutí a přelovení ryb, byvh přesázel i kytky.. nebo dle možností nechal běžeo obě akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 13:01 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Stenly
Pokud hodláte ze zaběhlého akvária vystříhat hodně nebo všechny rostliny, tak pozor na otravu ryb "amoniakem". (častější výměny vody by si s tím měly poradit)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 13:00 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: markopolo
Jde o to co tím myslíte. ;-) Jestli je že dostane víc než je napsáno např. atlase nebo že dostane tolik, kolik není schopná snést. V prvním případě se nejspíš nestane nic, v případě druhém dojde k rozkladu chlorofylu a "spálí se", ale to se v akváriích nestává. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:58 Muž Stenly [44] – Re: Melisa
Ještě je možná varianta rostlinky namnožit nebo použít ze starého akva jen polovinu kytek a po přelovení ryb dosázet zbytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:54 Muž markopolo [2]
Co sa stane s rastlinou ak dostane viac svetla ako vyzaduje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:33 Žena Melisa [2] – Přesazování do nového
Ahoj, poradíte nejlepší postup?
Chystáme se založit nové akvárko. Ve starém jsou samozřejmě rostliny, které bych chtěla umístit i v novém - a teď, jak to všechno načasovat? Aby se zabíhalo nové s rostlinami. Nevadí, když ve starém bude "holo"? Zvládnou to rybičky? Mám pak nechat filtr přifoukávat bublinky? Nebo to moc řeším? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 12:16 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Když si koupíš stromek (jabloň) z ovocné školky myslíš, že ho stačí položit na kameny?
Samozřejmě většina kytek se sází do písku o velikosti 0,6-3mm ve vrstvě 2-3cm u takto malé nádrže. Na takto malé akvarium ti stačí malý odkalovací zvon: www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 12:13 R Muž romant [27987] – Re: Adél
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 14:01 Adél – Sázení rostlin
Ahoj. Jsem začátečník a chci se zeptat, rostlinku můžu zasadit do kamínků a musim tam pod to dávat písek nebo substrát? A jak se ta voda pak mění? Odkalovačem? Mám koupené 12l akvárium dám si tam Bojovnici ale nevím...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 20:59 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: maalamut
vybrať z košíka..opatrne zasadiť aby si nepoškodil stonky a korene a potom jemne povytiahnuť..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 20:54 R Muž romant [27987] – Re: maalamut
Vyndat a zasadit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 20:50 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky – Rada rostlinka v košiku
Mam v akva dno z křemičité drtě a modrých kamínků a chci vědět jestli mam živou rostlinku nechat v košíku nebo ji zněj vindat a zasadit přímo?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:28 Muž jeník [54] – Re: lucie
Hned, není důvod zbytečně čekat, než se chytí na stávajícím místě. Tímto neříkám, že jsem zkušenější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:24 lucie – poraďte prosím
mám na zkušenější otázku,v sobotu jsem koupila nějaké rostlinky a hned je zasadila,teď jsem ale zjistila že bych je chtěla dát na jiné místo,můžu to přesadit hned nebo mám počkat???jde mi o to abych jim nějak neuškodila,děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 20:51 Muž Gordon [22]
Zrovna včera jsem sázel kytí do běžícího akvárka. Nejsem si jistej, jestli jsem přitom náhodou někam nezahrabal dvě Helenky :))
Jinak rybky jsou určitě trochu stresovaný, ale to jsou i při transportu a většinou ho přežijou.
Jak strčíš ruku do akva tak jsou ryby na druhý straně, takže prostor bude. Jen tam pořádně ty kytky zasadit, aby nevyplavaly. Mě se u jemňoučkého štěrku osvědčila pinzeta, kterou pak bez problémů vytáhneš narozdíl od ruky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 18:54 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Johan
Nene, vyměnil jsem jednou a bác začalo to. Ale teď už je to zase lepší a ostatní kytky to ocenily hned. V druhém akva jsem také měnil ale tam jsem ten skok přehnal, no už to začíná být naštěstí také pod kontrolou..přeci jen z velmi slabého na velmi silné (15-48w na 50l vody) jsem zpočátku krapet tápal.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 18:47 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Deathbull
Dobře, ale zářivku neubíráte a nepřidáváte ob týden, že? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 18:42 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Johan
Asi se dají oblbnout, všechno se dá.) Ale v tomhle případě bych musel zářivky asi nařezat aby mohl světlo přidávat postupně :-D No co, stejně to co z těch zbytků teď roste je daleko větší a hezčí než ta spousta malých úzkých listů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 18:33 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Deathbull
No však. Člověk se naučí dělat akvárium tak, aby ho nenarušoval. Žádné nepravidelné velké zásahy apod.
(Samozřejmě i kryptokoryny se dají oblbnout... :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 18:17 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Johan
Nevím no já se starám a rozpadly se mi také..stačilo přidat pár wattů:) Ale teď už to zase obráží, tak je to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 17:35 ONYX – Re: Landvir
To je to nad cim porad spekuluju. filtr jsem si objednal taky protoze stavajici je neumerne vykonny (400l/h) a nejde regulovat...a taky pak nevim ka s chudinama rybkama hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 17:27 Muž Landvir [57]
Ahoj pokud budes chtit začínat znova celé akva, tak tam hlavně hned nedávej rybky, nech ho minimálně týden zaběhnout a hlavně neměň molitan ve filtru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 17:23 ONYX
Diky moc. zitra mi dojdou nejake veci vcetne substratu aquaclay...nemel bych to akvarium predelat cele, prikoupit rostliny a toto stare dno dat pryc? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 11:26 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: ONYX
Doporučil bych ti nějaké kryptokoryny. Jsou nenáročné, a podle toho, jestli se ti budou rozpadat listy nebo ne poznáš, zda se staráš dobře o akvárium. Ke kryptokoryně dej nějakou nenáročnou stonkovku, např. Limnophila sessiliflora nebo Egeria densa a s ní zaplň akvárium. A za čas se fantazii meze nekladou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 10:20 Muž kortezhugo [983] – Re: ONYX
No najlepsie je na zaciatok nieco rychlorastuce....
trebars Hygrophila polysperma, Ludwigia repens a ine....

PS:je ich dost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 10:16 ONYX – Re: JuraS
To akvarko jsem dostal darem od uplneho zacatecnika a já jsem mozna tak mirne pokrocily zacatecnik :-D akvarium jsem mel v detstvi mozna dva roky a ted bych se k tomu chtel vratit. Filtr je velky a výkonný, prou jsem zredukoval tim kolínkem. No ale v brzkych dnech ho nahradim slabsim zavesným filtrem. Akvarium bych chtel mít dost zarostene. Nadrz je stara zhruba tri tydny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 10:03 JuraS
Kolik jich tam chceš přidat ? Máš poměrně malé akva, filtr příliš velký a výkonný (vytváříš tam proud jak horský potok). Jak staré je akva ? Jaké akva si představuješ ? Jaké máš zkušenosti s akva ?
Rostliny se sází normálně, ryby si na pohyb kolem akva zvyknou..sahám normálně do akva s terčovci s žádnou psychickou újmou netrpí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 09:54 ONYX – Sázení rostlin do běžícího akvária
Fotka k příspěvku Zdravím. Chtěl bych vás požádat o radu jak sázet rostliny do akvária, ve kterém se již prohánějí ryby (snad to nebude nějaký stupidní dotaz). Něchtěl bych jim způsobit nějaký smrtelný stres nebo něco takového :-) Zároveń bych chtěl poradit kolik, případně jaké rostliny tam přidat. Dík za každou radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 18:21 Usine – Re: prchat1
rybicky.net/rady/clanek/136
Roztok by měl být asi v barvě savého papíru (pijáku)
rybicky.net/nadrz/200/d36762.jpg
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 17:56 Muž Gordon [22]
Jak je to s tím koupáním v hypermanganu? Kolik ho tam musím dát, aby to fungovalo a zaroveň nezlikvidovalo kytky? Zbaví se to všech vajíček na rostlinách?
Když si objednám kytky přímo od Rataje, budu to muset taky čistit? Koukal jsem, že on toho plno pěstuje mimo akvárium, takže tam ti šnecí být nemusí. V akvaristice tam jsou hned :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:01 Muž gigimasters [8] – Re: martina200l
Může to být špatným odkalováním.. kořeny jsou udušené hromadí se nebezpečné plyny tak rostlina od spod hnije.. Většinou se to dá poznat tak že by od rostliny neměli moc jít bubliny když za ni zataháš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 21:57 Žena Verča.D [3] – Re: Nik
já teda o radě s hypermanganem slyším poprvé ale zatím se mi to pomstilo jen okružáky :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:56 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: homercz
Doporučuju kouknout do atlasu na konkrétní rostlinky. Většinou je to opravdu tak jak píše Yirka. Některé rostlinky ale nemají rády stříhání kořínků, jiné se jen přivazují nití nebo vlascem ke kameni či dřevu a hlavně každá má jiné požadavky na osvětlení. Některá chce hodně světla, některá snese málo. A určitě si z počátku nekupujte nic náročného (co je jak náročné se taky dá zjistit v atlasech). Náročnější rostliny si můžete koupit, až se to zaběhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 11:40 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: melvilko
Nemusí se použít.
Písek použijte "co nejjemnější".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 23:33 Muž melvilko [4]
necem zakladať novu temu tak sa spytam tu chcem sa spytať či musim použiť stare dno pokial nemam možnosť alebo stačia len kamene dakujem dosť to suri tak prosim pomožte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 15:05 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: 720Martin720
co vím tak u nás v hornbachu mají testy jen od tetry (docela drahý) a možná jeden levnej test na Ph
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 14:57 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky – Re: všichni :-)
Ahojte už jsem to upravil takže můžete radit díky moooc za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 14:10 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Ok tak zítra dneska jsem si předělal celé akva potom dám foto :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 13:32 Muž Yirka [9123] – Re: 720Martin720
Určitě ano a myslím že nějaký levný odkalovač tam obvykle bývá také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 13:28 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Ajo ale testy by tam měli mít ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 13:14 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: 720Martin720
myslím že tam mají jen ten drahej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 13:07 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Myslíte že to můžou mít v hornbachu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 29076x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599-sazeni-rostlin?od=801