Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 12:29 Muž Chimmy [2] Re: ctibum
Tu už jsem vyndal v úterý :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2017 12:24 R Muž ctibum [6838] Re: Chimmy
Tu plovoučku bychv dal na hladinu jak je, ona si poradí. A tu Ampulárii bych dal pryč, ta ti to žrát nepřestane... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 12:22 Muž Chimmy [2] Re: Anthrax
Tak to jsem nevěděl :) Bezva, díky za radu...
Ludwiu jsem měl v úplně prvním akvu, ale nešla mi tam (protože to bylo celé blbě) :-)
Zkusím ji tam dát :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 12:18 R Muž Anthrax [4730] Re: Chimmy
Egeria nemusí kořenit. Nech ji plavat na hladině. Po celé délce zadní stěny vysázej nějaké další kytky. Nejlépe rychlerostoucí stonovky, které ti zakryjí celou zadní stěnu. ;-) Velmi rychle roste například rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 12:14 Muž Chimmy [2] Re: afc1886
A jak by bylo nejlepší ji tam dát? Nastříhat na nějaké menší kousky a prostě ji "hodit" na hladinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 12:11 Muž Chimmy [2] Re: Wanderer
Egerií tam mám myslím dost, jen mi je ožrala ampulárie a nebo se mi rozpadly listy, tak jsem je zkrátil a znovu zasadil...Začínají zase pomalu růst..

Je normální, že se po 14 rozpadly jejich listy? Je pravda, že rostlina ještě nestihla pořádně zakořenit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 11:54 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Chimmy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 11:33 Muž Chimmy [2] Re: NHKG
Díky za radu :) Jinak moho tě poprosit o radu, zda bych měl do svého akva ještě nějaké rostlinky přidat a případně jaké? Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 08:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Chimmy
Dát ji tam můžeš, ale ze 4 druhů plovouček co jsem mel, je to jediný druh, který u mě nevydržel.
Nejméně náročná na hnojení a parametry vody je Salvinia. Tu doporučuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.12.2017 07:18 R Muž afc1886 [14631] Re: Chimmy
Proč by nemělo? Když už ji máš koupenou, tak nevidím důvod proč ji tam nedát. To že u někoho nejde ještě neznamená, že nepůjde i u tebe a vyhodit jí můžeš kdykoliv.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 06:54 Muž Chimmy [2] Re: NHKG
Pořídil jsem je kvůli tomu, aby mi pomohly v záběhu s Nlátkami a odebraly živiny případným řasám. A hlavně to byla jedna z mála plovouček, co Rataj provdává...Takže předpokládám, že asi nemá smysl ji tam dávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 20:39 Muž Afropithecus [1692] Re: Chimmy
Je to tak . Když se plovoucí rostlinky pohybují tak docela jistě budou zahnívat a stejně jednoho dne je vyndáš ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 20:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Chimmy
Pokud se plovoucí rostliny budou na hladině hýbat, tak se jim nebude dařit.
Proč jsi si pořídil Phyllanthus fluitans? Kvůli vzhledu nebo jako pomoc na boj s Nlátkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 20:13 Muž Chimmy [2] Re: Afropithecus
Ten nepoužívám, ale filtrace mi točí hladinu - myslíš, že to vadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 18:45 Muž Afropithecus [1692] Re: Chimmy
Ahoj. Je to plovoučka tedy rozprostřít na hladinu. Potřebuje dostatek světla a teplo. Jestli používáš hladinový zběrač nečistot tak nebude dobře prosperovat . Vyžaduje klidnou hladinu. Tak ať se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 16:46 Muž Chimmy [2] – Phyllanthus fluitans
Ahoj lidi, poradí mi někdo prosím, jak správně umístit na hladinu Phyllanthus fluitans??
Koupil jsem od Rataje vaničku s touto plovoučko a nějak nevím, jak ji správně rozdělit...
Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 11:41 Žena petulka [11] Re: NHKG
A co na to rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 11:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Angus68
Jemný písek vyhovuje rybám a nezapadne do něj větší svinčík. Rostliny co budou chtít vápenec prostě po čase vyhodím. Chci mít v akváriu jen pár druhů rostlin. Momentálně to vypadá na Vallisnerie v zadu, doprostřed Nymphoides a nejlépe rostoucí cryptocoryny do popředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2017 11:27 Žena petulka [11]
Dekuji uz jsem mu napsala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 09:38 R Muž Anthrax [4730] Re: petulka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 09:37 Angus68 Re: petulka
Kryptokoryny raději nějakou dobrotu ke kořenům :-) COčko zrovna moc nevyžadují, alespoň ty běžně prodávané druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 09:34 Žena petulka [11] Re: NHKG
Kdo je Jirka Scobak?
Zustanu u toho ricniho sterku. Plovouci rostliny jsou fajn jsou fajn i proti rasam ale mam tam malo svetla tak asi zkusim ceratophylum a dousku a pak ty kryptokoryny me se taky listy parkrat rozpadly myslim ze vlivem CO2 nevim jestli temto kytkam co2 dodavat
Libi se mi cichavci medovi nikdy jsem je nemela razborky krevetky a pancernicci takze neco takoveho by to melo byt ahoj a dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 09:33 Angus68 Re: NHKG
Ty jílový kuličky taky nejsou pro všechny druhy. Některý raději něco vápenatého. A ten písek na fitraci se mi zdá moc jemnej. Mám u sebe hrubší štěrk a rostou docela dobře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 09:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: petulka
Já jsem zabíhal podobné akvárium. Ze začátku jsem měl jen plovoucí rostliny a pak jsem postupně přidával cryptocoryny. Ale postupně přidávám další druhy rostlin. Cryptocoryny u mě rostou hrozně pomalu a listy se drží u dna. Problémy ale nebyly. Kryptocorynová nemoc byla jen u nových submerzních rostlin, co jsem koupil v jiném městě. Asi to bude pro urychlení růstu hnojit do dna. Já jsem si objednal jílové kuličky, snad pomůžou.
Dno mám světlý písek do bazénových filtrací. Ale jak ho občas neprohrábnu, tak zarůstá řasou a tmavne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 08:50 Žena petulka [11] Re: ctibum
Dekuju lidi no popremyslim urcite bych to chtela zkusit proste nakoupit moc techto kytek a zasadit je. Moc se mi prave libi svetly jemny pisek ale nevim pak jestli je to vhodne par lidi to v nadrzich ma vypada to jako plaz ale nevim jestli to korinky nezdusi asi dam na klasicke dno zadne manadoo atd proste ricni sterk zkusim si vic o tom precist ahoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 08:46 R Muž ctibum [6838] Re: petulka
Počkej, až si to přečte JirkaŠčobák... ;-) Nebo ho zkus oslovit. Určitě rád poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2017 08:46 Angus68 Re: petulka
Rostliny řasy nežerou :-D jenom když jich zasadíš velké množství, a ony porostou, řasám už nezbyde tolik výživy a ani je neuvidíš ;-)
Porostou i jenom v písku, ale chce si o tom něco přečíst. Různé druhy kryptošek rostou v přírodě na různých podložích. Na čistém podkladu z vápencového písku roste třeba Cr.balansae, siamensis a další. A potom, rozpad listů je reakcí rostliny na změnu akvarijních podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 08:08 Žena petulka [11] Re: Angus68
Uz jsem se parkrat setkala s kryptokorynovou nemoci. Ale vzdycky se to spravilo. Je mozne ze ty kytky sezerou rasy co byvaji nazacatku? Nebo to proste neporoste? No jeste to zvazim ale vypadalo by to skvele s nejakym korenem nebo vetvi. Co potrebuji? Spis hnojivo ke korinkum?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2017 07:56 Angus68 Re: petulka
Proč by to nemělo fungovat? ;-) Ale i kryptokoryny mají své nároky. Nejodolnější jsou asi cejlonské druhy. Asi by to ale chtělo nejdřív nechat akvárium zajet rychlerostoucími druhy rostlin a až se akvárko tzv. zajede, potom vyměňovat za ty, co bys ráda. Lepší je být trpělivá, než být za pár týdnů zklamaná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 07:30 Žena petulka [11]
Ahoj uz delsi dobu premyslim ze bych chtela zalozit akvarium pro asijske rybky s vyjimkou pancernicku ve kterem by byly jen kryptokoryny. Myslite ze muze takove akvarium fungovat? Proste jen osazet co nejvic kryptokorynama a je to? :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 12:38 Muž Kubaa [718] Re: MichalP
Nikl není bezpečný ani pro člověka - je to známý alergen a také karcinogen. Rybám bude nejspíš vadit mnohem víc. Takže to zase závisí na tom, jaké chemické reakce v akváriu proběhnou, jaké sloučeniny niklu se vytvoří, zda budou rozpustné atd. A to je imho těžké předvídat, protože to může být v každém akváriu jiné (v závislosti na parametrech vody atd.) Já bych nikl v akváriu ve vyšším než stopovém množství mít nechtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 12:26 Muž MichalP [2] – M16 Nikl
Vzhledem k tomu, že už se řeší škodlivost nerezu mám strach se ptát :-) Ale jak píše mysz v Hornbachu M16 nerez nevedou. Co teda M16 nikl, nebo nikl všeobecně v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 20:03 Žena mysz [12]
Děkuju za všechny zde zmíněné tipy. Abych se vrátila ke svému původnímu dilematu: včera jsem strávila bezvadnou hodinu a půl sázením. Mimo jiné jsem doplnila stonkovky v pozadí obou akvárií. Přiznám - zkusila jsem to nejprve po dobrém, tedy vybavena dlouhou pinzetou. Hlavně v Dennerle kostce je už ale tak málo místa (rozbujelý anubias, filtr z jedné strany, topíto z druhé), že to byl boj. (Zvlášť když rybě otrnulo - zatímco dřív se při sázení a úklidu schovával, teď je z něj zvědavec a ještě mi do toho strká čumák. ;-) ) Po půl hodině už jsem se mohla vzteknout, jak mi to nešlo. A protože s těmi pozinkovanými matkami pořád nevím, zkusila jsem tuhle techniku inovovat. Koupené rostliny měly na dně kelímku takové keramické kolečko s dírou uprostřed... :-D Tak jsem vrazila stonky a molitan do keramických koleček. Výsledek je půl napůl - půlka kytek drží zapíchlá, zbytek holt v kolečku. Dělat nano aquascaping, tak se asi oběsím. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 11:28 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kubaa
Kubaa napsal: Čemu říkáš Pepanovy břehy?
Podívej se do prezentace Korálového móře. Tam je i vyfocený . Jinak je to kus plochého pařezu nebo kořene uchycený na háčcích těsně pod hladinou a slouží k pěstování kytek jako Anubiasy, Bucefálky a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 10:52 Muž Horác [3942] Re: Wanderer
Wanderer napsal: Myslím, že to byly M16, ČSN 02 1401, třída oceli 12 a nějakej hrubší biomolitan, co mi zbyl. hrubší biomolitan (hrubší než PPI 30) je na prd (je moc měkkej a špatně drží rostliny) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 10:26 Muž Kubaa [718] Re: Pepan
Čemu říkáš Pepanovy břehy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 08:06 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Horác
Vypadá to, že se budu držet §2 a mrchy ryby pořizovat nebudu. smich

Myslím, že to byly M16, ČSN 02 1401, třída oceli 12 a nějakej hrubší biomolitan, co mi zbyl.

Matice dnes slouží jako přihnojování, zahrabány ve dnu. :)

Zkusím sehnat Whitworth závit, třeba to bude držet líp. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2017 22:15 Muž Horác [3942] Re: Wanderer
Já nic ... já to nevychvaloval ... to voni smich smich smich ...
Edit : A teď vážně - pokud ti to vyplavávalo, něco bylo opravdu špatně, protože mně se to neděje (resp. naprosto vyjímečně).
Já to vymyslel, aby to bylo thorakáto-vzdorný ... a ty mý první thorakáti, to byly teda hovada non plus ultra ... ty to vyrejpávání rostlin vyloženě bavilo ... Ty, co mám teď, ty jsou v pohodě ...
P.S. Jak velký matky jsi používal? A jak velký kostky biomolitanu? A jakou hrubost? (mám vyzkoušeno, že na tomhle všem záleží) ...


Jinak samozřejmě stále platí §2, odstavec 5 :
Máte právo nepoužívat horácomatky (opravdu je do akvárka nikomu necpu :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2017 21:07 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: mysz
Momentálně mám čerstvě 30cm pinzetu. Dřív jsem to považoval za zbytečné, ale je to fakt dobrá věc. Taky jsem se pustil do miniakvária a sázení rostlin je téměř modelářská práce, bez pinzety nerealizovatelná. Takže použít pinzetu a nebát se tu stonkovku hodně zastrčit do písku.

Jinak já se zde vychvalovanými horácomatkami mám špatnou zkušenost. Možná jsem to dělal blbě, ale většina rostlin mi časem uplavala. Buď to dole uhnilo nebo se to utrhlo nebo uvolnilo komplet. A pak rostlina má v akváriu růst a ne dělat přenosnou kulisu. :-) Takže to prostě zapíchám do dna po třech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 22:47 Angus68 Re: ctibum
Honzíku, i do toho velkýho to jde docela špatně, někdy. Nejsem aquascaper, tak mi to sásení docela jde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 21:56 Žena Eillen [645] Re: Kaira
Většinou se uklidnuju tím, že si za odměnu dám kávu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 21:55 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Eillen
Tak to jsi dobrá, na to bych neměla nervy. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 21:52 Žena Eillen [645] Re: Kaira
Hoooodně opatrně a při sázení nedýchám a modlím se k čemukoliv, co je ochotno poslouchat.

Pravdou je, že to nikdy nezasadim tam, kam jsem si vymyslela. Ta kytka si (s)prostě řekne, kde chce být a tam prostě drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 21:36 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Eillen
No ale jak se tam vejdeš? Taky mám plivátko de luxe a neumím si to představit. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2017 20:07 R Muž ctibum [6838] Re: Angus68
Se ti to radí, když sázíš cypřiše do bazénu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.11.2017 20:07 R Muž afc1886 [14631] Re: Eillen
Přesně tak, je to o délce pinzety. Krátké jsou k ničemu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 19:57 Žena Eillen [645] Re: Kaira
Předchází tomu rituál hlubokého dýchání, hecování se a pak prostě jdu na to. Většinou to drží na poprvé. Pokud ne, tak zkusím znovu a ve finále dojdu k tomu, že ta kytka tam prostě nechce být. Píchnu ji o kousek vedle a ani se nehne. Možná kdybych měla tu velkou pinzetu, tak mi to půjde lépe, ale s tou malinkou je to horší, než když to chytnu do ruky. To mám lepší cit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 19:53 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Eillen
Fakt nechápu, jak to dokážeš, zasadit do toho něco rukou. Jak říkám, bez pinzety jsem v čudu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 19:50 Angus68 Re: Kaira
Na miníčka nejsem :-D ale s pinzetou nezasadím nic. Asi bych to musel zkusit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 19:50 Žena Eillen [645] Re: Kaira
Tady se ho musím zastat. Mám zatím jen plivátko (4l) a plivátko de luxe (12l)a pinzetou se mi při práci pinzetou se mi podařilo vždy tak šikovně hnout a vytáhnout i dávno zasazenou rostlinu. Takže zatím jsem taky zastáncem pouhých ručiček...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 28617x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599-sazeni-rostlin?od=101