Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 18:34 Muž AlQuds [161] – Re: Tereza
Samozrejme, akvarium se da provozovat i bez uplneho pokryti dna substratem, ale nevypada to dobre a navic substrat plni vice roli nez jen vrstvy pro koreny rostlin. Usidli se v nem spousta mikroorganismu a napomuze to nastoleni biorovnovahy v akvarku. Z plovoucich rychlerostoucich rostlin je dobry treba ruzkatec, ale i riccia urcite bude fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 15:52 Tereza – Re: AlQuds
Z tohoto aspektu shanim nejakou plovouci rostlinu, zatim jsem byla zklamana nedostatem distribuce, nektere jezerni jsou stale jeste ve fazi zimovani (azzola). Ale na nedeli mam objednanou riccii, takze ta by mela pokryt tu "rychle rostouci" polozku na mem velmi dlouhem seznamu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 15:43 Muž AlQuds [161] – Re: beowulfx
Tu rotalu doporucuji hlavne proto, aby v nove zalozenem akvarku byla rychle rostouci rostlina, coz napomuze zdarnemu rozjezdu nadrze. Samozrejme, bude ji treba zastrihavat, ale to neni az takovy problem, rotala se zastrihava snadno ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 15:43 Tereza – Re: beowulfx
Vsak je to nano, prevazne na krevety (proto mene substratu). Ne kazdy oplyva tisici jen na pocatecni porizeni 300ky a vybavy do ni (tohle akvarium totiz prozatim vyslo na hrubych 1200,-)

AlQuds: diky. Vsak ty rostliny jsou jakz takz prizpusobeny vysce, ta valissneria je tortissima, limnophilla vyroste k hladine a je vhodna pro krevety, a dale je tam jen javsky mech

Stale se ovsem branim te souvisle vrstve, zvlaste pak v popredi akvaria kde neni nic koreniciho je substrat spis prebytecny, derit se samou radosti muze usazovat klidne i na skle preci, nebo se mylim? Rozhodne zvysim tu vrstvu za a u kvetin, ovsem s tou nesouvislosti budu jeste chvili tvrdohlava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 15:38 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Tereza
Ikdyž samozřejmě pokud je to akva 20L či tak nějak tak by byla ta výška pochopitelná, přiklání se s tím dnem ke kolegovi AlQuds, akorát ten výběr kytek bude docela horší, jelikož např. ta Rotala roste docela dost vysoká v mých 60cm uplně volně doroste hladinu a ještě si na ni lehne :-) Zato něktér Valisnerky rostou docela malé, myslím že Torta, má několik variant, teré dorůstají třeba do těch 20 cm ale záleží na podmínkách v akva, osobně ji ve svém akva mám a má právě těch 20. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 15:31 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Tereza
No tak to je potom těžko, jsem vycházel z běžných výšek 50cm ja mám všechny akva 60cm na výšku, tak to moc neřeším, ono akva o výšce 25 už samo o sobě je taková trošku přerostlejší Petriho miska, se divím, že takovéto akva dneska ještě někdo používá ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2011 15:30 Muž AlQuds [161] – Re: Tereza
Dej dopredu vrstvu 2-3cm, vzadu 4-5cm. To by do maleho akvarka melo stacit, ale soucasny stav je opravdu malo. Volbu rostlin je taky dobre prizpusobit velikosti akvarka a vysce substratu. Napr. anubias barteri var. nana nebo hnedovka (microsorum pteropus) koreni "nad" substratem, jsou nenarocne a akvarko jen tak neprerostou. Z dalsich kytek muze byt fajn treba rotala rotundifolia, aby tam byla aspon nejaka stonkovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 15:13 Tereza – Re: beowulfx
Jenze 6-8 cm neni vubec mozne v akvariu o vysce 25 ;)

S tim substratem, prave ho tam nemam moc, nebot jsem ho tam nechtela vubec..kvetiny jsou v petriho miskach, do kterych je dosypan sterk (a tak nejak okolo, ptz mrcha nchtel drzet na jednom miste). Ted jsem ustavicne cetla, jaky substrat a jak vysoky (zadna obecna pravidla) pro akvarium, kde je substrat jen na urcitych mistech (kde rostou korenici rostliny).
Zkusim odebrat petriho misky (s vyssim substratem ztrati ucel) a pridam centimetr. Vcera jsem povytahla kvetiny a snizila hladinu vody, tak uvidim v nedeli pri sazeni dalsich rostlin a pridavani substratu

Diky za rady, akvaristika je zatim pro me spise exaktni veda a hobby na dost casu (coz mi vyhovuje) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 14:54 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: AlQuds
Kytky mají nejraději vyšší substrát spíše jemnějšího složení, výška toho substrátu alespoň 6-8cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 14:38 Muž AlQuds [161] – Re: Tereza
Kdyz tak koukam na tu fotku, prijde mi, ze v akvarku chybi substrat, resp. je ho tam strasne malo. Pokud se ma darit kytickam, urcite by toho substratu bylo zavhodno pridat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 14:24 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: bobik
Myslím, že když to nepřeženeš s dobou pobytu v těchto roztocích, tak by to měly rozdýchat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 09:01 Muž bobik [15] – hypermangan+molucid na šneky
zdravím,mohu před zasazením nových rostlin je vykoupat v slabém roztoku hypermanganu a ještě potom nebo předtím ? je vykoupat např v Molucidu-přípravku proti šnekům?nebo mě hypermangan zničí taktež případné šneky?nebude to pro rostliny moc chemie najednou?děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 21:36 Muž Yirka [9118] – Re: Tereza
Chce to trochu trpělivosti a prakticky každé akvárium se při dodržování základních zásad zaběhne. Pak dělá radost spoustu roků. Určitě se k tomu do pár měsíců dopracuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 21:21 Tereza – Re: Yirka
S tim navazovanim to bude horsi, po zkusenostech s javskym mechem, ktery jsem navazovala 700x na koren vlascem si to dokazu predstavit. navic ta rostlina je strasne krehka...a napadena rasami jako vse v akvariu. Vic kytek bude v nedeli, snad se to prostredi treba do pul roku konecne stabilizuje, abych do toho mohla nekdy neco vypustit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 21:13 Muž Yirka [9118] – Re: Tereza
Chce to ji znovu zasadit, případně když nedrží ve dnu ji k něčemu navázat. Brzy zakoření a bude držet.
Edit: Sid byl rychlejší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 21:12 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Tereza
Znovu zasadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 21:09 Tereza – Re: Yirka
Mohu nechat Limnophillu sessilifloru nechat plavat, než vytvoří kořen (má tam teď nějaké cancy) nebo se jí mám pokusit znovu zasadit? (Uplavala mi)
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 12:31 Muž Yirka [9118] – Re: Tereza
Já využívám slunečního světla poměrně dost a s řasami nemám větších problémů. Režim svícení s přestávkami popisuji v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 10:10 Tereza – Re: Sid
Mysleno treba mekkou vodu a malo svetla? Do akvaria mi poranu sviti slunce, mam v nem i rasy (jak je patrno z fotky) - zelene rasy a hnede (jejichz popis si skvele odporuje...zelene rasy jsou pri nadbytku svetla a hnede pri nedostatku, jak se tedy mohou vyskytovat spolecne?), ovsem ty mne netrapi, jen co se akvarium vice zabehne dam do nej krevety a ty rasy zlikviduji (doufejme). Necham kvetinu jeste byt, treba uberu vodu na chvili (at snizim vodni sloupec a ma vice svetla), bohuzel kvetiny mi umiraji i ty suchozemske, mam asi spatnou auru.
Jak to resite se sluncem treba vy? Mam vypnout zarivku v dobe kdy slunce dosahuje akvaria? Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 08:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Tereza
To nevypadá na vinu poškozeného teploměru...
Takto vypadají valisnerie, když nemají vhodné podmínky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 07:43 Tereza – Re: vaclav
Fotka k příspěvku Zdravim, asi se mi nechytla rostlina, jedna z tech trav. Oplachla jsem ji i procistila, jen jsem nezkratila koreny. Zasazena je asi 2 tydny, vypadala vporadku ale nekdy v teto dobe, kdy jsem byla nepritomna, praskl u skleneneho teplomeru vrsek, takze doslo ke kontaktu vody s latkou meridla. Vymenila jsem 50 procent vody v nedeli, dnes se chystam na dalsich 50 procent. Mam tu rostlinu uplne vyhodit, nebo ji mam dat jeste sanci?
Dekuji za odpoved
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 19:34 Usine – Re: schayze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 13:52 schayze
Vážně?
Řekneš mi pls, jak se jmenují ty tvý rostlinky v krevetárku? Myslím ty co plavou na hladině. Je to něco nádhernýho palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 13:26 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: schayze
nemusis delat nic specialniho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 13:22 schayze – Rostlinky a krevetky
Chci se zeptat, když koupím nové rostlinky do krevetárka... můžu je jen opláchnout a vsadit, jako u rybiček, nebo je na to jinej postup? Jsem začátečník co se krevetek týče a byla bych nerada, aby mi pochcípali.
Díky všem za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 16:34 Muž Landvir [57] – Re: Jack
Ahoj docela skromná otázka, jakou kytku myslíš? Ale neměl by být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 16:33 Muž Jack [7] – Přesazení kytek
Ahoj. Chci se zeptat jestli je možné květinu přesadit na jiné místo v akváriu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 11:45 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Robert
Fígl mám např. takový, že použiji biomolitan či nějaký pokrůcený šutr a vespod to omotám nití, dále pak na to používám sázeč rostlin, takové ty klepeta za 2 kila. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 11:35 Muž aldik [0]
To jako info bohatě stačí. Značně to usnadní život. Díky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 11:02 Marek – Re: aldik
Ahoj, já mám křemičitou vatu taky v akváriu u rostlin a žádný problém nemám ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 10:37 Muž aldik [0]
Měl bych dotaz ohledně křemičité vaty (nebo co to je) při sázení rostlinek. Cca 1/2 jsem jí při sázení nechal, jelikož rostlinky lépe drží pohromadě a líp se "zahrabou" do substrátu. U jedné rostliny mi to bylo vyloženě doporučeno. Je tedy ta vata problém, nebo ji tam mohu nechat? Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 19:38 Robert
Ahoj nemáte nějakej fígl jak sázet do štěrku rostliny? Zakoupeny rostliny nemaj skoro zadny koreny a "uplavavaj".... jeste tam nemam rybky a prave si rikam ze kdyz je tam dam a budou tam plavat, tak aby se ty rostlinky neuvolnily.... diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:54 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Sanka
nechala bych je dohromady nez trochu zesílí a ta menší kytka víc vyroste, ale i tak jsou hodně maličké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:52 Muž Sanka [10] – Re: Sanka
Prosím,potřebuji to vědět co nedříve..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:13 Muž Sanka [10] – Zasadit,nebo rozdělit?
Fotka k příspěvku Ahoj,chtěl by jsem poprosit o radu jak zasadit tuto rostlinu..VIZ. FOTO..Nevím jestli je lepší zasadit jí,nebo rozdělit a pak zvalášť zasadit,když z hlízy roste další,ikdyž malá rotlina..Jedná se o Ech. red beauty..Prosím o radu co nejdříve,aby jsem to mohl provézt.. ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 13:03 Muž Stenly [44] – Re: Johan
KOukal jsem na nádrž Melisy a má teď 45l akva. Předpokládám, že budou zakládat větší, takže se stejně nákupu nových kytek nevyhne. Po zaběhnutí a přelovení ryb, byvh přesázel i kytky.. nebo dle možností nechal běžeo obě akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 13:01 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Stenly
Pokud hodláte ze zaběhlého akvária vystříhat hodně nebo všechny rostliny, tak pozor na otravu ryb "amoniakem". (častější výměny vody by si s tím měly poradit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 13:00 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: markopolo
Jde o to co tím myslíte. ;-) Jestli je že dostane víc než je napsáno např. atlase nebo že dostane tolik, kolik není schopná snést. V prvním případě se nejspíš nestane nic, v případě druhém dojde k rozkladu chlorofylu a "spálí se", ale to se v akváriích nestává. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:58 Muž Stenly [44] – Re: Melisa
Ještě je možná varianta rostlinky namnožit nebo použít ze starého akva jen polovinu kytek a po přelovení ryb dosázet zbytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:54 Muž markopolo [2]
Co sa stane s rastlinou ak dostane viac svetla ako vyzaduje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:33 Žena Melisa [2] – Přesazování do nového
Ahoj, poradíte nejlepší postup?
Chystáme se založit nové akvárko. Ve starém jsou samozřejmě rostliny, které bych chtěla umístit i v novém - a teď, jak to všechno načasovat? Aby se zabíhalo nové s rostlinami. Nevadí, když ve starém bude "holo"? Zvládnou to rybičky? Mám pak nechat filtr přifoukávat bublinky? Nebo to moc řeším? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 12:16 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Když si koupíš stromek (jabloň) z ovocné školky myslíš, že ho stačí položit na kameny?
Samozřejmě většina kytek se sází do písku o velikosti 0,6-3mm ve vrstvě 2-3cm u takto malé nádrže. Na takto malé akvarium ti stačí malý odkalovací zvon: www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 12:13 R Muž romant [27982] – Re: Adél
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 14:01 Adél – Sázení rostlin
Ahoj. Jsem začátečník a chci se zeptat, rostlinku můžu zasadit do kamínků a musim tam pod to dávat písek nebo substrát? A jak se ta voda pak mění? Odkalovačem? Mám koupené 12l akvárium dám si tam Bojovnici ale nevím...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 20:59 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: maalamut
vybrať z košíka..opatrne zasadiť aby si nepoškodil stonky a korene a potom jemne povytiahnuť..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 20:54 R Muž romant [27982] – Re: maalamut
Vyndat a zasadit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 20:50 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky – Rada rostlinka v košiku
Mam v akva dno z křemičité drtě a modrých kamínků a chci vědět jestli mam živou rostlinku nechat v košíku nebo ji zněj vindat a zasadit přímo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:28 Muž jeník [54] – Re: lucie
Hned, není důvod zbytečně čekat, než se chytí na stávajícím místě. Tímto neříkám, že jsem zkušenější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:24 lucie – poraďte prosím
mám na zkušenější otázku,v sobotu jsem koupila nějaké rostlinky a hned je zasadila,teď jsem ale zjistila že bych je chtěla dát na jiné místo,můžu to přesadit hned nebo mám počkat???jde mi o to abych jim nějak neuškodila,děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 20:51 Muž Gordon [22]
Zrovna včera jsem sázel kytí do běžícího akvárka. Nejsem si jistej, jestli jsem přitom náhodou někam nezahrabal dvě Helenky :))
Jinak rybky jsou určitě trochu stresovaný, ale to jsou i při transportu a většinou ho přežijou.
Jak strčíš ruku do akva tak jsou ryby na druhý straně, takže prostor bude. Jen tam pořádně ty kytky zasadit, aby nevyplavaly. Mě se u jemňoučkého štěrku osvědčila pinzeta, kterou pak bez problémů vytáhneš narozdíl od ruky ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 28689x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599-sazeni-rostlin?od=751