Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 14:27 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Designer
ono to nebude tak jednoduché ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 14:06 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Rostliny v gelu
Tak jsem tu rybicky.net/atlasrostlin/utricularia_graminifolia stale jeste nezasadil.

Nechal jsem ji na svetle v kelimku s tim gelem, kazdy den ji otevru, vyvetram a kontroluju. Udrzuju tam vlhkost, aby to bylo stale s kapkou tekouci vody a zaroseny kelimek. A nestiham se divit, ono je ji mozna uz 2x tolik, nez jsem ji pred tydnem koupil.

Jestli ty rostliny tak pekne v tom gelu rostou (pravda, jsou emerzni), pak zacnu experimentovat s namichanim gelu. No co na tom muze byt? Agar, cukr, hnojivo, udrzet aspon nejakou sterilitu... Nebo jeste neco "extraspesl"?

O nic nejde, jen si chci pohrat, a treba si pak neco rozpestovat, kdyz obcas od neceho sezenu jen jednu malinkou rostlinku :-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sid
To jsem měl vědet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:31 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: cezarmilan
Ponúkam iba to, čo mám overené, že funguje. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 12:47 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sid
Ja som vám ani raz nespomenul, aby ste si ju nekúpili. Nech sa páči. Mne ale zas vždy príde ako keby bol daný výrobok vami ponúkaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 12:07 pupinek Re: michalt
za tu cenu super,objednáno,díky za tip palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 22:45 amrtin Re: Johan
Přesně tuhle mám,ale mě se neohla nikdy(po pinzetách nešlapu,jen občas po skleněných trubkách :-D hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 22:31 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: cezarmilan
To neví, co máte za pinzetu vy, nebo jak s ní sázíte, ale já s ní sázím i hodně velké kytky a ohla (ohýbala) se mi jen jedinkrát. A to když jsem na ní šlápl.
Má vypadá velmi podobně jako ta z odkazu.
www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 22:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sid
Je tak mäkká, že sa ohne pri vtláčaní rastlinky do substrátu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2014 16:04 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: cezarmilan
Já mám možnost s takovou pinzetou téměř denně pracovat. Je měkká, proto vás po hodině sázení drobných rostlin nebolí prsty a neztrácíte cit, jako je tomu u "tvrdých" pinzet.
Za mne - palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 14:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Kalendář
Tieto konkrétne som mal možnosť držať v ruke, sú mäkké, nedoporučujem. Doporučujem ísť do predajní so zdravotníckymi potrebami, rovnaká cena, vyššia kvalita. O niečo drahšie sú v kuchynských potrebách. Tie (nerezové) už sú kvalitné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 12:21 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Designer
Sázení je peklo..Chce to rozdělit na hodně malých trsů a sázet.Adam Votava mi dokonce říkal,že se může sázet docela hluboko.Že můžou koukat opravdu jen vrcholky rosltiny.
Jen teda mně odešla první várka,co jsem koupil taky invitro.Stává se to celkem často,že se neuchytí.
pak jsem koupil už vytrhanou z akva a ta vypadá mnohem lépe a asi poroste.

JInak na kamenech jsem ji neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 12:07 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Utricularia graminifolia
Prestalo mne bavit vecne chytat ke dnu Ricciu, takze jsem si poridil kelimek (roste z gelu):
rybicky.net/atlasrostlin/utricularia_graminifolia
Nikdy jsem ji nemel, jak se prosim tohle sazi? Jde mi o to, ze se divam na fotky, kde roste i na lavovem kameni. Mam ji dat na pisek a nebo muzu i na nejaky kamen ci koren, a pokud, musi byt hodne porezni, nebo se chytne i na hladsi povrch? Doufam ze se to nerozlitne na tisic kusu, nez to zasadim a nejak uchytim.

Ze je oznacovana jako narocna, to jsem si nasel, tak to proste bude pudova zalezitost, bud "pude nebo nepude", a kdyz pujde, doufam ze ne z domu, podminky k rustu by mit u mne mohla :) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:16 Kalendář – Pinzeta
Jestli nemáte paypal, tak se i na českých aukcích dají sehnat pinzety dost levně... Namátkou tady zvirata.bazos.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.01.2014 09:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Zoidik
Bych jí nevyndával. Dost často jsou kytky v té vatě zakořenělé a tím pádem dojde k jejich zbytečnému oslabení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 09:09 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Flozik
Flozik napsal: Stačilo by nakoupené rostliny dát do akvária jen v košíku, aby přežili čas do přestavby, nebo je potřeba je hned zasadit do substrátu?Jenom ještě doplním, že by bylo vhodné vyndat vatu z košíků a nahradit ji substrátem, jinak prozatím v košíkách můžeš nechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Kamion
Pokud nevíte druh, dejte do fora fotku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:20 Kamion
ahoj lidičky mám prosbu zkouším malí experiment v rybníce jsem vytáhl dvě rostlinky a dal je do zkušebního akvária jak tam půjdou zatím dobrý nemáte někdo z tímto zkušenosti doposud jsem kupoval rostlinky v akvarystice jsou podobné anubiasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 14:13 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Flozik
v košíku ti vydrží dlouho..si vezmi jak dlouho mají některé kousky v prodejních nádržích ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:22 Muž Flozik [8]
Mám v plánu předělat vzhled svého akvária a s tím souvisí i nákup jiných rostlin. Chtěl bych mít rostliny už připravené před začátkem předělávky. Stačilo by nakoupené rostliny dát do akvária jen v košíku, aby přežili čas do přestavby, nebo je potřeba je hned zasadit do substrátu? Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 13:08 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: michalt
Tak to je škoda, že už je po nich. U kytky z burzy je možné, že někde ležela pár dní v kyblíku a dopadlo to jako u mne. Ty moje byly z Aqua-Daho, na cestě byly jen den a ta jedna, co šla hned do akva, se v pohodě ujala. Jinak s glossou zkušenosti nemám, na tak vysokou metu, jako je kobereček, neaspiruju :-D Ale myslím, že jsem tu někde četla, že se sází jednotlivě. To by mě asi odvezli, musí to být hrozná piplačka. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 21:44 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Kaira
No, před půl hodinou jsem se na ty stonky na okně podíval a už zašly. To co píšeš, dává smysl. Kytka byla zakoupena na burze a kdoví, kolikrát se tam ten košíček otočil, než skončil u mě. Zkusím kytku odjinud. Díky.

Mimochodem, neblahý osud zřejmě potká taky glossostigmu elatinoides. Nemáš s ní náhodou taky zkušenosti, prosím Tě? Zasadil jsem jednotlivé malé rostlinky individuálně asi centimetr od sebe (fuška) a od té doby pomalu postupně už dva měsíce odchází. Ta by se asi taky měla sázet v takových trsech, viď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 16:27 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: michalt
Myslím, že bez vaty, když to jde, odstraním ji vždy. Teď mě ale napadlo, že jsem tehdy měla ty košíčky 2, jeden jsem hned nasázela do akvárka a druhý jsem si uložila (tak jak byl) do šnekária (měl být pro ségru). A ten v tom šnekáriu za pár dní úplně shnil, fakt to bylo tak 3-4 dny a bylo po kytce. Možná ta Tvoje taky nebyla úplně OK, jestli někde pár dní ležela? Každopádně bych to zkusila znovu, je to moc pěkná kytka. Ty stonky, co máš na okně, bych zasadila hned, jestli mají mít nějakou šanci, bez hnojení Ti zajdou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 16:13 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Kaira
Díky. Sázel jsem je podobně, jako popisuješ. Předpokládám, že to taky bylo bez minerální vaty. Nebo i s ní?

Rozdělil jsem košíček na čtyři části (myslím) a zasadil zhruba do stejné hloubky jako byl v košíčku. Pak šneci přišli na oběd a zůstali celý týden.

Několik větviček mám v misce s vodou na okně, doufal jsem, že ve vodě trochu povyrostou a budu je moct zasadit, ale nic se s nimi nestalo. Zkusím je zasadit. Jestli nebudou dobré, šneci se o ně postarají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 16:06 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: michalt
Měla jsem košíček, roztrhla jsem ho na 2 trsy a každý zapíchla do dna tak, aby tam držel a nevyplavával, asi tak hluboko, jak byl původně v tom košíčku. Vzhledem k tomu, že moc nesvítím, jsem nepočítala s tím, že by z toho mohl být kobereček, od začátku to měly být trsy. A taky jsou, protože se táhnou k hladině za světlem. Když jsou větvičky moc dlouhé a mají kořínky, ostříhám je a píchnu do písku okolo mateční rostliny, zatížím kamenem a je to. Ty jsi ale asi sázel jednotlivě, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 15:52 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Kaira
Aha, to je zajímavé. A jak jsi jej sadila? Já bych jej chtěl zkusit ještě jednou, ale mám trochu obavy, jestli zase nebude drahé krmení. Sadila jsi jej hlouběji, že i lístky byli pod pod pískem a až časem vylezli nebo jen tak na povrch, aby byl v písku jen kořen? Rozdělila jsi košíček do několika trsů nebo nasadila vše spolu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 06:51 amrtin Re: Johan
jasně,PAYPAL,bůhví na co sem zase myslel hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 22:50 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: amrtin
přes paypal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:20 amrtin Re: Aforte
Nejde,na ebay jde nakupovat -platit jedině přes payu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 11:21 Muž Celiny [293] - Rostliny
Je to sice lehce pres, ale mas tam dve pinzety a nuzky, platba probiha pres kartu (pouze opises jmeno, cislo, expiraci a security code), je to naprosto bezpecne, mam od tamad asi 30 objednavek a vse bez problemu, jen doba dodani bude asi ten pres vanoce delsi (normalne je to u nas tak do mesice), postovne je zdarma www.aliexpress.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 09:46 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Johan
Já ale nemám ebay? Jde to i bez registrace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 09:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Kalendář
Pokud se nebojíte ebay, tak tam. Dají se tam sehnat dobré nůžky i pinzety na malé částky...
Já jsem si objednával např. tyto: www.ebay.com/…

Pro sázení bych jednoznačně doporučil zahnutou pinzetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 23:50 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Kalendář
Zkus třeba tady:
www.pomuckyprozdravi.cz/…
Má sice trochu hrubší hrot, ale naučil jsem se s ním pracovat docela uspokojivě. A za tu cenu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 23:12 formik Re: Kalendář
Třeba tady :
pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 23:12 Žena petulinakk [2016] Re: Kalendář
Zkus lékárnu nebo ještě spíš zdravotnické potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 23:02 Kalendář – Pinzeta
Ahoj, nevíte kde bych mohl sehnat nějak levně (cca do 200kč) kovovou pinzetu na sázení rostlinek? Měl jsem plastovou, ale ta se mi ulomila a teď se v tom hrabu rukou, ale není to ončo... Díky! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 21:20 Žena elenka [-3] – Eleocharis parvula se nedrzi v pisku
A ted dalsi problem:to samy Eleocharisem (s tim uz delsi dobu).Spocatku byl v drobnem pisku, nedrzel se.Ted uz ten drobny pisek zustal jen pod vrstvou sterku cca 1-3 mm, ale eleocharis stejne vyplyva nahoru a mam dojem ze nerostou se mu koreny a nema se cim zachytit.Proc? Sazim pinzetou (jinak nejde :-) )a trochu protahuju.
Uz davam co2,blyxa to ocenila, a co eleocharis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 21:12 Žena elenka [-3] Re: vaaclav
Tak ten CO2 asi nejak pomohl.Jakmile jsem zacala ho davat, trsiky sedi na svych mistech a dokonce davaji nove lisy.
Co2 je velka vec ))) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 23:59 Žena Kytka [2146] Re: elenka
Sázela jsem jí do klasického říčního písku před měsícem, ale pinzetou. Třicet rostlinek a všechny drží na poprvé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 17:29 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: elenka
Měla jsi ještě chvíli počkat až bude CO2. Jinak se s ní moc nemaž a klidně jí do písku trochu potop i s pár listy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 09:59 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: elenka
Přivaž ji na matku nebo hřebík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 03:05 Žena elenka [-3] – Blyxa vyskakuje z pisku
Ahoj vsem!
koupila jsem pred nekolika tydny par trsu Blyxy japonika, dala jsem ji do pisku (1-4 mm), ale porad se tam nedrzi, furt vyskakuje do hladiny, kde ji musim lovit a zas sadit do pisku.Kdo vi proc tak dela a co s tim musim delat ja?
Akva je zabehle, jenom bez hnojeni(zatim).Uz jsem objednala hnojeni.Co2 take neni, behem tydne planuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 22:44 dzuzo – sadenie
je vhodna rastlinka cryptocoryna wendti to akvaria Tanganika,a ked ano ako ju vhodne prichitit do toho jemneho piesku? chcem tam rybky Neolamprologus multifasciatus.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 17:04 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: JohnyHrada
Už tam měly být, takže hurá do toho. :) Substrát taky nedávám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 16:57 JohnyHrada – Prosím o radu
Ahoj,
potřeboval bych poradit.

Mám cca. týden založené akvárium, je celkem hustě osazené "velikým" kořenem, a pěknými kameny, chtěl bych se vás zeptat, když do mám již akvárium takto zaběhlé, mohu teď tzn. po týdnu vložit rostliny?

Stane se vůbec něco, když tam ani žádnou květinu nedám, chtěl bych, ale kdyby to už nešlo ji tam vložit, budou ryby ok?

Nevadí, že tam v písku není obsažen žádný substrát s vyžinami pro rostlinky/jávský mech?

Popřípadě, kde mohu koupit v týdnu, nějaké kytky, nebo výše zmiňovaný mech?? - od chovatelů (né z velkopěstíren)

Děkuji za radu, mějte se!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 22:07 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Harrytomas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 21:48 Harrytomas
Ahoj,
mel bych dotaz na zkusene akvaristy tykajici se sazeni vhodnych rostlin, ktere se udrzi na dekoracnim korenu. O jake nejvhodnejsi rostliny by se melo jednat a jak spravne rostlinky ke korenu prichytit. Jestli se koren navrtava ,,skrz naskrz,, kvuli korenum. Jsem zacatecnik, prosim poradte
Dekuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 20:06 Muž Tomiino [43]
V akvariu mam vetsi koren,na zadni stene akvaria rampu po cele delce a prout jde na predni sklo,dolu,na zadni a furt dokola.Kdyz zasadim rostliny za koren dostane se tam ten proud s zivinami? dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 14:07 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Kaira
Na to je ideální vlasec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 11:02 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Johan
Tak rychle? Hm, to mě vůbec nenapadlo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 29077x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599-sazeni-rostlin?od=451