Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 09:46 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Johan
Já ale nemám ebay? Jde to i bez registrace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 09:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Kalendář
Pokud se nebojíte ebay, tak tam. Dají se tam sehnat dobré nůžky i pinzety na malé částky...
Já jsem si objednával např. tyto: www.ebay.com/…

Pro sázení bych jednoznačně doporučil zahnutou pinzetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 23:50 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Kalendář
Zkus třeba tady:
www.pomuckyprozdravi.cz/…
Má sice trochu hrubší hrot, ale naučil jsem se s ním pracovat docela uspokojivě. A za tu cenu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 23:12 formik Re: Kalendář
Třeba tady :
pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 23:12 Žena petulinakk [2016] Re: Kalendář
Zkus lékárnu nebo ještě spíš zdravotnické potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 23:02 Kalendář – Pinzeta
Ahoj, nevíte kde bych mohl sehnat nějak levně (cca do 200kč) kovovou pinzetu na sázení rostlinek? Měl jsem plastovou, ale ta se mi ulomila a teď se v tom hrabu rukou, ale není to ončo... Díky! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 21:20 Žena elenka [-3] – Eleocharis parvula se nedrzi v pisku
A ted dalsi problem:to samy Eleocharisem (s tim uz delsi dobu).Spocatku byl v drobnem pisku, nedrzel se.Ted uz ten drobny pisek zustal jen pod vrstvou sterku cca 1-3 mm, ale eleocharis stejne vyplyva nahoru a mam dojem ze nerostou se mu koreny a nema se cim zachytit.Proc? Sazim pinzetou (jinak nejde :-) )a trochu protahuju.
Uz davam co2,blyxa to ocenila, a co eleocharis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 21:12 Žena elenka [-3] Re: vaaclav
Tak ten CO2 asi nejak pomohl.Jakmile jsem zacala ho davat, trsiky sedi na svych mistech a dokonce davaji nove lisy.
Co2 je velka vec ))) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 23:59 Žena Kytka [2146] Re: elenka
Sázela jsem jí do klasického říčního písku před měsícem, ale pinzetou. Třicet rostlinek a všechny drží na poprvé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 17:29 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: elenka
Měla jsi ještě chvíli počkat až bude CO2. Jinak se s ní moc nemaž a klidně jí do písku trochu potop i s pár listy. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 09:59 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: elenka
Přivaž ji na matku nebo hřebík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 03:05 Žena elenka [-3] – Blyxa vyskakuje z pisku
Ahoj vsem!
koupila jsem pred nekolika tydny par trsu Blyxy japonika, dala jsem ji do pisku (1-4 mm), ale porad se tam nedrzi, furt vyskakuje do hladiny, kde ji musim lovit a zas sadit do pisku.Kdo vi proc tak dela a co s tim musim delat ja?
Akva je zabehle, jenom bez hnojeni(zatim).Uz jsem objednala hnojeni.Co2 take neni, behem tydne planuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 22:44 dzuzo – sadenie
je vhodna rastlinka cryptocoryna wendti to akvaria Tanganika,a ked ano ako ju vhodne prichitit do toho jemneho piesku? chcem tam rybky Neolamprologus multifasciatus.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 17:04 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: JohnyHrada
Už tam měly být, takže hurá do toho. :) Substrát taky nedávám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 16:57 JohnyHrada – Prosím o radu
Ahoj,
potřeboval bych poradit.

Mám cca. týden založené akvárium, je celkem hustě osazené "velikým" kořenem, a pěknými kameny, chtěl bych se vás zeptat, když do mám již akvárium takto zaběhlé, mohu teď tzn. po týdnu vložit rostliny?

Stane se vůbec něco, když tam ani žádnou květinu nedám, chtěl bych, ale kdyby to už nešlo ji tam vložit, budou ryby ok?

Nevadí, že tam v písku není obsažen žádný substrát s vyžinami pro rostlinky/jávský mech?

Popřípadě, kde mohu koupit v týdnu, nějaké kytky, nebo výše zmiňovaný mech?? - od chovatelů (né z velkopěstíren)

Děkuji za radu, mějte se!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 22:07 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Harrytomas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 21:48 Harrytomas
Ahoj,
mel bych dotaz na zkusene akvaristy tykajici se sazeni vhodnych rostlin, ktere se udrzi na dekoracnim korenu. O jake nejvhodnejsi rostliny by se melo jednat a jak spravne rostlinky ke korenu prichytit. Jestli se koren navrtava ,,skrz naskrz,, kvuli korenum. Jsem zacatecnik, prosim poradte
Dekuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 20:06 Muž Tomiino [43]
V akvariu mam vetsi koren,na zadni stene akvaria rampu po cele delce a prout jde na predni sklo,dolu,na zadni a furt dokola.Kdyz zasadim rostliny za koren dostane se tam ten proud s zivinami? dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 14:07 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Kaira
Na to je ideální vlasec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 11:02 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Johan
Tak rychle? Hm, to mě vůbec nenapadlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 10:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Kaira
že by bakteriím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 10:31 Žena Kaira [919] - Labyrintky – Kdo mi žere nitě?
Zdravím, jeden odlehčující dotaz: komu můžou chutnat bavlněné nitě??? coze Přivazuju jimi matky k sazenicím, aby nevyplavávaly a za pár dní jsou nitě pryč. Budu si muset pořídit vlasec. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2013 12:19 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jurky374
Nejlépe co nejdelší pinzetou. Rostlinu(y) vezmeš za konec zastrčíš vodorovně do substrátu a pak zajedeš mírně do strany. Rostliny pak lépe drží a nevyplavávají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 09:36 Muž Aforte [533] - Rostliny
egeria, cryptocoryne, hygrophila, anubias atd. :-) rukou nebo pinzetou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 09:31 jurky374 – jaké rostliny a jak sázet
Ahoj, zdravým všechny, chtěl bych se zeptat na nějaké nenáročné rostlinky na začátek a jak je sázet, poradil by někdo? Předem moc děkuju za odpověď a za rady jsem za ně moc rád :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 19:10 richie – sadenie
Fotka k příspěvku zdravim, rastlinku kupenu v hornbachu som vybral z plastoveho kosicka, oplachol a zasadil aj so "slamennym" obalom ( obaloval korene s trochou strku - molitan ani nic podobne som si nevsimol, preto som to nerozoberal na prvocinitele) - vcera mi v hornbachu povedali, ze som mal ocistit korene celkom od vsetkeho a tak zasadit coze
dobabral som to velmi ? stydim
Mam to teraz (po dvoch mesiacoch) vybrat/ocistit/presadit ? Alebo to rastlinky a akvarko zvladne ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:59 Muž souky [592] - RostlinyRe: Tomas Enderson
hnojivo jo, ale jílový kuličky, jinak si můžeš zadělat na problémy, zvlášť když nevíš co děláš

je to sice reakce na tebe Martine, ale myšleno jen jako doplnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:40 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: blegon
To záleží na tvojí nádrží. Jestli je čerstvě založená tak bych nějaké to hnojivo přidal, ale jen střídmě. Pamatuj někdy méně znamená více. Jestli je akvárko již nějaký pátek v provozu a štěrk je už trochu zaneřáděný od výkalů ryb, tak bych nehnojil a počkal jak bude rostlina reagovat. ;-)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:20 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: blegon
Ješte jsem se chtěl zeptat jestli ji mám něčím hnojit nebo bude růst z toho co vyprodukují ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:15 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Yirka
Ve vate jsem jí nedosta kořinky má normálně volné ničím nezakrite tak já jí zasadím do toho štěrku a uvidím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:13 R Muž romant [27977] Re: blegon
Tak to asi myslíš kryptokorynu kalatkolistou, té by se drobněj štěrk mohl líbit, já mám vrstvu tak 5cm, což je pro někoho málo, ale roste vcelku svižně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:11 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: romant
Je to ta dlouholistá kterou máš na fotkách v prezentaci je velká csa 50 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:05 R Muž romant [27977] Re: blegon
Bude záležet na tom co je to za rostlinu, jsou druh, který se nedoporučuje přímo sázet, ale jinak obecně to možné je, taky mám rostliny ve štěrku o frakci 3-5 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2013 09:58 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Tomas Enderson
Dobrý den dostal jsem rostlynu chci ji zasadit do akvária na dně mám jemný šterk mohu ji zasadit rovnou do štěrku???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2013 15:59 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: martin386
Tak to bych neviděl problém, spíš to bude super schovka pro mladý, no a vlastně i pros starší krevetky. ;-) potlesk

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 15:57 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Tomas Enderson
Děkuji za radu ;) Ryby zde ale nebudou :) Budou zde krevetky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2013 15:48 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: martin386
Takhle to vypadá v pohodě, jen si dej pozor na ryby. Kdysi se mi do podobně přivázané Ricci zamotal Ancistrus. Naštěstí jsem si toho všiml v čas a přežil to bez úhony.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 15:36 Muž martin386 [17] - Živorodky
Fotka k příspěvku Zdravím, připevnil jsem rybicky.net/atlasrostlin/leptodictyum_riparium vlascem na ryby ? Nevadí jí to ? Bude růst přes to ? Nebo je lepší jí jen něčím zatížit ? Díky.
Tady je foto (pokud je ten vlasec třeba moc utáhlý tak řekněte, díky :) ).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 19:44 kmenky Re: romant
romant napsal: Ten Tvůj štrk to dosypání jemnějšího písku ocení a hlavně to oceníš Ty, až budeš odkalovat, tak to půjde líp, než v tom kamenolomu co tam máš teď a bude to dno i líp fungovat. :-) No a jinak třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
hejhej aj mama mi to stale vravi aj s tymi živími rastlinami a aj to tak urobím hned zajtra sa pojdem popozerať po živých .. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 19:40 R Muž romant [27977] Re: kmenky
Ten Tvůj štrk to dosypání jemnějšího písku ocení a hlavně to oceníš Ty, až budeš odkalovat, tak to půjde líp, než v tom kamenolomu co tam máš teď a bude to dno i líp fungovat. :-) No a jinak třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 19:35 kmenky – prosím o pomoc
Prosím vás ktoré druhy rastlín sa mi zakorenia aj len v štrku ? bez piesku ?.. :) Ďakujem ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:02 Muž Vlnkar [15] Re: Horác
Dobry argument...jsem klidny. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.03.2013 14:00 Muž Horác [3942] Re: Vlnkar
Až ji budeš množit (řízkovat), tak ty vrcholové řízky nebudou mít (ze začátku) vůbec žádné kořeny ...
a taky si s tím poradí ... takže take it easy :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 13:11 hanzys Re: Vlnkar
Ne ja si myslím že to v pohodě přežije! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 10:51 Muž Toník [396] Re: Vlnkar
Jen ty nejlepší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 10:28 Muž Vlnkar [15] – Bacopa monnieri
Dobry den, sázel jsem Bacopa monnieri (rybicky.net/atlasrostlin/bacopa_monnieri) a mela hodně dlouhé kořeny. Tak jsem je zkrátil z cca 4-5cm na cca 2cm a sup do písku. Ale teď přemýšlím, jestli jsem jí tím neodsoudil k zániku. Nemáte s tím nějaké zkušenosti. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 13:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: alexejvesel
alexejvesel napsal: ja mam pocit že zrovna matky bych tam asi cpal nerad...jak je to s rozpustností kovů?...jinak šneci jsou asi nejlepší možnost místo ancků;)

No jak by...až uděláte z akvária kyselou bažinu, tak to uvidíte... smich v kyselinách většinou kovy posléze inertní nejsou... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 13:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: alexejvesel
V paludáriu mám v dešťovce půl kg kus železa. Kromě trošky rezu na dně žádnej problém. (dostal se tam trošku náhodou :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2013 12:56 Muž Yirka [9117] Re: alexejvesel
Rozpustnost kovů ve vodě? Dobrý joke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2013 10:25 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: alexejvesel
matkami běžně někteří dodávají železo, místo aby kupovali drahé Fe přípravky, samozřejmě, že matky musí být bez povrchové úpravy a umyté ;) navíc udrží kytky, tam kde chceš...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 28617x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599-sazeni-rostlin?od=451