Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 18:22 Muž Rounce [30]
a jak to tam mám přichytit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 18:19 R Muž romant [27977] Re: Dejmon
Děkuji za známé odkazy. :) Mě šlo o to, aby ten kdo si to přečte zbytečně neletěl schánět nerezovou matici, když může použít pěkně rezatou starou matku a ještě mu to udělá dobrou službu v podobě výživy rostliny a právě ta Sagitaria má železo ráda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 18:04 Muž Dejmon [64] Re: romant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 18:03 Muž Dejmon [64] Re: romant
stačí googlovat třeba www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 17:57 R Muž romant [27977] Re: Dejmon
Proč musí být ta matice z nerezu? Čemu bude vadit když tam ta matka bude normálně reznout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 17:29 Muž Dejmon [64] Re: Rounce
Fotka k příspěvku a co takhle, trochu myslet :-P
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 16:57 Muž Rounce [30]
ty korene co ? přemeslal sem jeste o medenym dratu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2011 16:35 Muž Dejmon [64] Re: Rounce
Zasadit do nerez matice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 16:25 Muž Rounce [30] – Šípatka širokolistá problém
Zdravím mám problém s touhle rostlinou která mě neustále vyplavává na povrvh i při velké hromadě písku nevíte čím ji mám přichytit at drží ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 16:27 Muž Rollcut [-1] Re: Honzzin
No ale třeba Nymphaea lotus to má taky tydle váčky a ty by měly být nad substrátem.. Tak proto se právě ptám.. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 12:59 Muž Honzzin [0] Re: Rollcut
kamarád ji měl taky – všechno měl pod substrátem a rostla mu dobře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 12:08 Muž Rollcut [-1]
Zdravím :-) Muže mi někdo poradit jak správně zasadit Aponogeton longiplumulosus? Má u kořínků takovou hlízu nebo co to je..takový váček hnědý..a nevím jestli to nechat nad substrátem a zasadit jen kořínky a nebo jestli to celé ukrýt do substrátu. Mám ji totiž zasazenou zhruba 14 dní a zdá se mi, že chřadne. JIné rostliny rostou jako z "vody" :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 09:55 Muž kortezhugo [983] Re: radusho
takto som to myslel... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 09:43 Muž radusho [41] Re: kortezhugo
predbezne to mam vymyslene tak ze ich zasadim do crepnikov a podlozim tak aby boli tesne pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 09:28 Muž kortezhugo [983] Re: radusho
...este ma napadol "kompromis"
ak nebudu moc hlboko v tom jazierku? -tak vyrastu nad vodu
budu aj pekne...nebude problem ta studena voda...a aj lahsie vykvitnu
a ked vykvitnu? - tak na jesen ich budes mat tolko ze ich budes musiet predavat X-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 09:11 Muž radusho [41] Re: Moucha
asi to aj tak skusim je mi luto ich teraz predavat a na jesen zhanat nove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 08:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: radusho
optal jsem se odbornika a ten vyslovil verdikt: jezirko je studeny, nejspis by to prezily, ale nebudou tak hezky jako z akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 20:36 Muž radusho [41] Re: Yirka
Ok ja sa polepším :-D Aj tak ma zaujíma či to s tymi echinodormi aj niekto skúsil. Lebo zatial to bola čistá teoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 13:56 Muž radusho [41] Re: kortezhugo
TO BY BOL TEN LEPSI PRPAD SI POTOM SPRAVIM ECHINODOROVY SALAT :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 11:25 Muž kortezhugo [983] Re: radusho
...toto prave nie je "iste"
teda v akom stave? budu na jesen...
ale je aj mozne ze uz na jesen ti nevlezu ani do toho "vecsieho" akva X-) :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 11:18 Muž radusho [41] Re: kortezhugo
NO MOZNO SKOR KVOLI SEBE ,ABY BOLI HNED V PLNEJ PARADE :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 11:00 Muž kortezhugo [983] Re: radusho
...preco "TRAPIT"?
v prirode je tento prechod "normalka"...
ale co bude pre teba lepsie? to neviem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 10:47 Muž radusho [41] Re: kortezhugo
MAM V AKVARKU DVA KUSKY CO SA DO NEHO LEDVA ZMESTIA A NA JESEN PLANUJEM VACSIE AKVA TAK SOM CHCEL ZISTIT CI TO NIEKTO SKUSAL ASI ICH ZASADIM DO KVETINACA A HODIM DO TOHO JAZIERKA. NECHCEL SO ICH TRAPIT PRECHODOM NA EMERZ A POTOM NA JESEN ZASE NA SUBMERZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 10:29 Muž kortezhugo [983] Re: radusho
ak tam mas dost svetla? -tak cez leto az do jesene "kludne" :-)
cez toto obdobie mam napr. E.subalatus emers normalne na balkone....
a to v noci teplota klesne aj pod 10 C a ziadny problem som nezaznamenal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 09:01 Muž radusho [41] ECHINACE
Mate niekto skúsenosti s pestovanim echinacov v jazierku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 18:18 Žena Jitule [27] Re: vojcecek
To nebude až tak vadit ;-) (když je nepřilepíte úplně k topítku - to by nebylo dobré). Stejně Vám kolem něho musí proudit (alespoň nepatrně) voda. Spíš Vám může nastat problém, že díky hustému blízkému osázení v okolí topítka se Vám bude špatně hřát voda v akváriu. Chce to trošku distanc, ale nic dramatického :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 16:32 Muž tomas3000 [15] Re: vojcecek
Já mám u topítka Hottonii inflatu a daří se jí...nebál bych se výsadby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 14:26 Muž vojcecek [1] Re: Jitule
Děkuju za odpověď. Ještě by mě zajímalo, jestli se něco stane s rostlinami, když je zasadím tak že se budou dotýkat topítka. Jestli jim to nějak neublíží.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 09:22 Žena Jitule [27]
Moucha napsal: muj prvni echinac jsem sazel snad mesic.... a mas videt jak krasne narostl....
aquaclay+piskorky, to je jen pro trpelive.....


To si umím živě představit. Mě se takhle o infarkt pokoušely Akary modré a Kančíci. Nějak jim vadil Liliovníček :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 22:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jitule
muj prvni echinac jsem sazel snad mesic.... a mas videt jak krasne narostl....
aquaclay+piskorky, to je jen pro trpelive..... nakonec jsem zacal pouzivat drateny spony, matky se mi nelibi a hlavne sponek mam kopu na stole, kdezto matky bych musel kupovat... jo jsem linej
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 22:13 Žena Jitule [27] Re: vojcecek
Jestli sázet s vodou a nebo ne, to není až takový problém. Vyplavat Vám mohou tak či tak. Jen s tou teplotou ..... určitě ohřátou! Vodovodní studená jim způsobí šok a můžou Vám i odejít. Ono totiž to, že se u rostlinek (v atlasu) uvádí teplota OD-DO má svůj význam ;) .

Hodně štěstí při sázení, a ať Vám nic nevyplave ;-) :-) ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 22:10 Fugee
Napustit asi z třetiny vodou, ca. 22 C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 22:05 Muž vojcecek [1] – s vodou nebo bez?
Zdravim, Zakládám nové akva. Můžu rostliny zasázet do akva bez vody a následně napustit studenou vodovodní vodou? Neublížím rostlinám? Nebo je lepší sázet do předem napuštěné nádrže s ohřátou vodou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 15:10 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Johan
Něco zkusím a pokud bude výsledek stát za to, poreferuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 14:41 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pepan
Zkuste naše běžné druhy vrb či např. některé pěstované jako S. foetida či S. integra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 14:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pepan
Ano, naprostá většina kytek roste na svém biotopu právě proto, že v těch podmínkách je nejvíce konkurenčně schopná. A to platí i pro horské trpasličí vrby. A tak se tomu prostředí přizpůsobily tak moc, že jiné špatně zvládají. Je dost těžké je v našich podmínkách pěstovat v kultuře v co nejlepších podmínkách, natož ve špatných podmínkách v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 14:19 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Johan
Ten břeh by mohla být jenom první fáze. Pokud by ta vrba pustila delší kořeny, mohly by časem dosáhout až do dna. Takže časem by to fakt mohlo být zajímavé. Teď jenom najít kytku, která by to vydržela. Ta S. reticulata asi fakt nee. I když je možné, že se do toho subalpinského pásma adstěhovala kvůli slabší konkurenci druhů. Kaktusy taky rostou v oblastech, kde by spousta kytek nevydržela a dokáží přitom růst i v hodně vlhkém substrátu. Samozřejmě to neplatí obecně pro všechny, ale spousta druhů v době vegetace dokáže doslova stát ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 14:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pepan
To je jako hledat teplomilného ledního medvěda. Z určitých důvodů se vyskytuje v subalpínském stupni. Takhle zavěšenej keřík podle mě ztrácí smysl. To už by bylo lepší použít nějaké vodní kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 13:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Johan
A co takhle na boku akvárka zavěšený nějaký pseudobřeh a v něm by ta vrba byla zasazená. Takhle mám třeba v akvárkách na kořenech Anubiasy. Nezabírají místo na dně, protože jsou zavěšené na boku a nevypadá to špatně. Jediný problém bych viděl v té teplotě, ale možná by se dala najít nějaká teplomilnější populace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 13:48 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pepan
No, jednak to je plazivá kytka a rozhodně by nerostla vzpřímeně z vody, aby její listy byly pod nad vodou.
A teplota se asi nevyřeší. Přeci jen akvárium v létě pod 20 °C mít asi nebude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 13:42 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Johan
Ta, kterou jsem viděl, měla plochu cca 3m2, což není malá kytka. A u akvárka s veliferami, které tvrdou vodu přímo potřebují, by možná šla. Akorát vyřešit to teplo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 13:36 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pepan
Nemá ráda teplou vodu a je to druh vápenných skal. Krom toho nedosahuje takové velikosti, aby se dala pěstovat zasazená v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 13:32 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Johan
Přesný název zatím nevím, ale viděl jsem třeba S. reticulata růst na rašeliništi a některé části doslova čvachtaly ve vodě. Kdyby tahle šla v akvárku, tak by to bylo super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 13:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pepan
Tak to by mě zajímalo, která vrba vhodná do vody má tak malé listy. Nejmenší, která mě napadá, je S. repens s.l. a i ta je má spíš jednou tak velké. Tak hodně štěstí a pak dejte vědět co to je zač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 13:15 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Johan
Jedná se i o velikost listů. Vrbička s lístky cca 2-3 cm by u akvárka nevypadala špatně. Zrovna příští týden si jdu ke známému na zahradu pro révky a pokud se bude chovat slušně, tak poreferuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 12:56 Muž uchoLV [7] Re: Johan
Mne sa na tom ,ale páči práve tá možnosť (ak tam teda je :-)) pestovať ju ako bonsai. Preto by som si radšej nechal stále tú pôvodnú...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 12:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: uchoLV
Pokud shodí listy, tak by to takhle asi šlo. Pokud by je neshodila, tak by to třeba zvládla bez zimování, ale to se u mě nedělo.
Jinak vrby sou všude a dát na jaře do akvárka nový kus vrby, by bylo asi snadnější řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 12:43 Muž uchoLV [7]
Ako presne to mám chápať s tým zimovaním? Stačí keď ju na jeseň vyberiem z akvária ,korene zasypem zeminou a uložím do pivnice ako oleander? Alebo ako na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 22:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pepan
Méně vzrůstné? A které z nich by se hodily do akvaristiky..

Poradím, žádná! Resp. všechny, které připadají v úvahu k pěstování zasazené ve vodě mají pár metrů. Nejmenší, která by to mohla zvládnout, má asi metr a půl a to už můžu stříhat i všechny ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 21:24 Muž Pepan [5043] - Rostliny
Existují i méně vzrůstné druhy vrb. Tam bych možná viděl cestu pro použití i v menších nádržích.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 28617x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599-sazeni-rostlin?od=651