Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Znovuzaložení akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Žádná další stránka   1  
Znovuzaložení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 12:50 Muž Sid [6685] - Rostliny – Re: zonja
Omlouvám se, v tomto už vám neporadím; nechci rozhodovat o dalším osudu vašich rybek. Jen bych se přimlouval za pokus o jejich vyléčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 12:44 zonja – Re: Sid
díky moc, já potřebuju vždycky nakopnout a ověřit si to, bohužel mě mrzí, že jsem jako začátečník slepě věřila odborníkovi, teď za to pykají ty rybky sad no pokusím se ještě něco s tímto akva udělat, dosadit rostlinky a dám pryč asi ty molíky a tu chudinku samotnou paví očko a ještě nevím, ale asi ty zbylé tři parmičky nádherné, když ten jeden stejně je divnej, mám odebrat i nějakýho pancéřníčka, když jich tam je sedm? ancitríka nechám určitě.
je čtyři kusy dostatečné hejno? mám na úkor jiného druhu přidat jednu, dvě rybky?
zůstane tam 1 ancistrus, 4 parmičky zlaté, 4 tetry černé a 7 pancéřníčků
musím se pokusit o záchranu, buď to vyjde, nebo ne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 10:00 Muž Sid [6685] - Rostliny – Re: zonja
Myslím, že si dokážete odpovědět sama. ;-) Potřebovala jste jen trochu "pošťouchnout".
Pamatujte: příliš velká láska k rybičkám, nutícím člověka nacpat do akviška všechno oploutvené, co mu padne do oka, je zaručená cesta do "Problémova". :-)
(I ten filtr bude stíhat...:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 08:54 zonja
re: vaclav, když bohužel s čištěním nemám na výběr, bývá tak často zasr..., že ani pak nefachá a to bych ryby otrávila sad což už asi stejně dělám, díky za článek, už je v oblíbených love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 08:52 zonja
díky moc, bohužel je to přesně tak, jak jsem si myslela, bohužel jsme před rokem dostali od známého (podotýkám odborníka :-O ) tyto rybky, tehdy 1-2cm rybičky v množství po cca 7 kusech s tím, že něco stejně pojde, ano pošly jen ancistrusy, zůstal jeden, jinak během půl roku akorát sežraly paví očka, tudíž jsme před půl rokem asi deset rybiček dali pryč, ale stále je to málo, myní máme poměr 110 cm na 63 , což je katastrofa sad
je lepší tedy založit nové akvárium s novými rybami? co ale s těmi starými? zvlášť, když nevím zda jsou zdravé? karanténa by v našem případě trvala půl roku(saprolegnia).a nebo dát pryč jen některé a dosázet aqua?
počítám, že čistotné rybky jsou jiné, než živorodky, že :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 00:05 Muž Sid [6685] - Rostliny
V nádržce s takovým nepoměrem rybek a rostlin je kumšt dlouhodobě udržet její obyvatele v dobré kondici... :-O
Otočte ten poměr - dejte k sobě hromadu kytek a hejnko-dvě čistotných rybek a máte velkou šanci na "bezstarostné" akviško. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 23:42 Usine
Růžkatcem to určitě není, čistění filtru je hrozná chyba. www.akvarijni.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 22:48 zonja – všechno je špatně
prosím o radu, rok máme aqua a vše bylo v pořádku až jsem v říjnu dokoupila vytoužený růžkatec, po měsíci začaly ostatní rostliny chřadnout, na radu jsme vyměnili osvětlení, nepomohlo, pár šípatkovců zahynulo, ostatní se rozpadají , jsou pokryté černou a vousatou řasou, možná je to vidět na fotech v mé nádrži, vodu měníme jednou za 10 až 14 dní třetinu až půlku a odkalením dna, rostliny ale neodkalíme.... máme trochu přerybníno (rybky jsme dostali maličké a postupně ubývají, ale asi pomalu - část jsme darovali a několik nám jich umřelo)
snažíme se tedy čistit jednou týdně a jednou za pět dní čistit filtraci,
dvě rybky nám ale zemřeli a na dvou molly jsem nalezla bílé fleky, jedna je měla všude po těle a hlavně kolem očí, druhá měla velké břicho a z boku jí velký chuchvalec odpadával, raději jsme ryby odstranily, přidali léčivo anti ichtin v doměnce, že jde o krupičku, ale druhý den zemřely další dvě -tetra černá a parmička nádherná, tu jsem ale nikde nenašla coze někam zmizela, další parmička už tři dny plave u dna hlavou níže, pokud vyplave, tak dělá kotrmelce ale žere, zřejmě je to plíseň saponaria, pokusím se je přeléčit správným léčivem, ale nevím, zda by nebylo lepší dát ryby do karantény a celé akvárium založit znovu? nebo nakoupit další rostliny a dosázet? aby se zase stabilizovala rovnováha....prosím poraďte a omlouvám se za výčet
jinak ph máme 7,4, voda asi bude tvrdší, nemám tester
děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 20:09 karelin
rozmyslel sem si to.
Jen přesadím všechny rostliny do zadní části akva a v přední části vytvořím nějakou skálu.ryby nechám v akvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 20:01 Žena ustavprochore [567] – Re: karelin
než budeš kompletně předělávat akviško, hlavně si rozmysli, jestli máš kam dát ty rybky ne na chvíli, ale na pár týdnů. pokud bys je tam hned vrátil, otrávíš je. ponecháním staré vody a zaběhnutého filtru bys ten proces znovunastoleníí rovnováhy mohl trochu urychlit :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 19:48 karelin – Předělání akva
Když budu předělávat kompletně aqarium tak mám ryby odlovit nebo je nechat v aq?
Asi je odlovím protože properu štěrk a udělám vše jinak

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 16 ...... [17]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 18411x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15662?od=801