Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Znovuzaložení akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Znovuzaložení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 09:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Annabell
Pouzij muj turbopostup :-D. Zalozis akvarko, jak je to bezne. Zapnes filtr, sparis salat (ne bramborovy, hlavkovy salat) zalitim horkou vodou a za 5 minut tuhle paradu hodis do akvarka. Primerene, na 200l jsem dal pul hlavky. Tim zacnes krmit filtr. Kdyz chces jeste zrychlit, dejme tomu tak za 4 az 5 dni prilijes Nitrivec a nebo neco podobneho pro rozjezd filtru (dodas nitrifikacni bakterie a az za par dni, protoze to uz salat hezky pracuje). Za 14 dni ze salatu zbyde mozna obcas nekde nejaky ohnily drobek. Takze odkalis, vymenis cast vody a uz to jede. Kdybys mela pochyby, muzes vymenit vodu treba i dva ci tri dny po sobe.

Jako dukaz ze to funguje je jeste stale zijici poter Ramirezek, kdy jikry prisly do tohoto akvaria ani ne 14 dni po jeho zalozeni a ani jsem neodkaloval a vubec nemenil vodu. Kdyby to nefungovalo, ten v te vode vyhnily salat by se tomu poteru asi moc nelibil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 09:15 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Bettu bych mohla dat sem rybicky.net/nadrze/18278 ale bojím se aby se tam nějak nervali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 09:01 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ahoj potrebuji radu.Mé 20l akva s Bettakem bych chtěla předělat na krevetarko.Jak to nejlépe znovu založit abych nemusela tak dlouho čekat protože kam bych jinak dala tu bettu.Musi se vyměnit dno a rostliny.Mam tam nechat čast vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 17:17 Muž Batlík [5] – Re: romant
Ahá, no tak to ano :-D to je něco jiného


Tak tady u toho bych i věřil že dokáže bublifuk nahradit, ba i předčit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 17:12 R Muž romant [27987] Re: Batlík
Já mluvím o této variantě, to s tou zelenou "hrůzou" nemá co společnýho. ;-) www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 17:07 Muž Batlík [5] Re: romant
no tady u těch zelených Atmanú je dost pofiderní ta regulace, musel bych si vyzkoušet třebas i jiné výrobce :)
Uvidíme, zítra jedu koupit profily, svařím podstavec a budu zakládat ca 140 litrovou nádrž ségře v hospodě, tak uvidím, výbavu na něj doma ještě nemám všechnu hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 16:57 R Muž romant [27987] Re: Batlík
Já mám velmi dobrý zkušenosti, jak s bublifukem(byl poplatný svojí době), ale taky s tou varinatou, jak píšeš, rychlofiltru, Hlava se dá regulovat na výkonu, takže z toho přilišnýho proudu vody bych rozhodně strach neměl a ten biomolitan bude mít i lepší osidlovací plochu pro nitrifikační bakterie, než bublifuková klasika, ale jak píšu proti gustu, žádnej dyšputát. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 16:54 Muž Batlík [5] Re: romant
Fotka k příspěvku právě, bublifuk mám doma starý (vyřazený ale jinak plně funkční :)) molitanový dvojramenný a v akvárku mám o něco větší (mimochodem jde vidět na fotce u japoniky) jednomolitanový s 8 úhelníkovým profilem.
Protože hlavně s nima mám já i otec dlouholeté zkušenosti, nechtěl bych ho moc měnit za ten rychlofiltr ne
to už radši udělám z 20l akvárka vnější s přepadem pod akvárko X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 16:39 R Muž romant [27987] Re: Batlík
Tak to je jiná, to je opravdu filtřík s nedostatečným filtračním objemem. Když atmana tak klasiku v podobě čerpací hlavy (AT201) a k tomu kostku biomolitanu 10x10x24cm a máš pořešenou filtraci ono by se dalo tak trochu říct, že jsou ty hlavy s kostkama takový jakoby nástupci bublifuků, který jsou ovšem nesmrtelný. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 16:26 Muž Batlík [5] Re: romant
Ano, Atman AT-F300. Používal sem ho u raků (ty už nemám), další mám v paludárku.
Ale na 130 litrovou nádrž je ten biomolitan vevnitř asi 3×4 cm a bez zatížení 100l/h výkon dost nedostačující. Měl sem ho i v asi 60l nádrži, kde sem měl plotice a okouny přez zimu (než se udělalo tepleji a mohly jít do starého důlního vozíku cca 3 500l, který je na zachytávání dešťové vody k zalévání kytek a taky k mému potěšení z chovu našich ryb) a abych tak řekl, v tom akva se musel ten filtr čistit každé 2-3 dny a voda měnit pořát. (je pravda, že tam byly dost velké rybky a dost přeplněno, ale i tak..)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 16:15 R Muž romant [27987] Re: Batlík
Co byl ten atman zač? To byla klasická hlava s kostkou biomolitanu? To se dá regulovat a pohyb vody je do té míry, že lehce vlají rostliny v pohodě, toho se netřeba bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 14:41 Muž Batlík [5] Re: romant
Oki,
no i tak ještě asi tak 2-3 dny počkám než tam prsknu rybky, i když voda je pěkná a šnečci sou tam spokojení i s rostlinkami (stejně než tam naházím tetry a neonky tak to nechám otestovat pár gupkama (jistota je jistota).
Dneska už sem tam zapojil ten nevypraný molitanový bublifuk a vyhodil Atmana, který tam tu vodu trochu točil, COčko tam bublám skoro od začátku, voda už má PH a tvrdosti skoro totožné jako předtím, tak snad to bude v pohodě hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 14:31 R Muž romant [27987] Re: Batlík
Velmi často klidně denně měň vodu(1/3) a týden nekrm, bakteriím jako krmení bude stačit to co ryby i tak nadělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 14:26 Muž Batlík [5] – znovu založení nádrže
mno tak sem komplet vypral štěrk a překopal celou nádrž, filtr (nevypraný) a 1/5 původní vody sem si nehchal v kádi s rybama, aby se trochu urychlilo zaběhnutí nitrifikačních procesů. No vykapalo asi 15 pavích oček (ty na tom byly nejhůř) a zbytek rybek se nějak zotavilo i v původní vodě. Pokud to bylo fakt tou otravou NO× nebo amoniakem a budu pozorovat zas nějaké podobné obtíže, přistoupím asi k výrobě vnějšího filtru po vzoru www.r.wz.cz/…..
snad by to bylo i lepší řešení než ten bublifuk X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 16:17 jitkaS Re: Pavel
Řasy jsou přítomny všude, avšak čekají na vhodný podnět- živiny, světlo apod. Můžu se zeptat, proč tak razantní řešení? V mých " kamenných akva " mám docela zkušenost s čištěním kamenů. Možná bych mohla poradit něco šetrnějšího. Ovšem potřebuji více informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 09:16 Pavel Re: romant
Děkuji za odpověď. Takže buď přendat rybky do jiného zaběhnutého akva nebo jsem v pasti a rybky budou startovací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 08:53 R Muž romant [27987] Re: Pavel
O vodě to není, je to o tom dně a dekoracích a v neposlední řadě o filtru, tam všude žijí nitrifikační bakterie(ve vodě jich je minimum), takže když uděláš co popisuješ, tak tě žádná "stará" voda nezachrání a startovací rybky tak budeš mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 08:44 Pavel
Pokud spařím vodou kameny a štěrk, vyhodím zařasené kytky a vyčistím sklo akvária, mohu pak do vyčištěného akva vrátit zpět původní vodu? Není řasa přítomna i v té původní vodě? Mám obavu, že pokud naleju do akva vodu čistou (z kohoutku), tak se pak z mých současných rybiček stanou rybičky startovací.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 16:04 Muž j0hny [86]
Momentalne som na tom tak, ze vsetky nasetrene prachy museli na pracovne vybavenie, skolenia a certifikaty, takze na akvarko nezbylo. Dlho uvazujem nad TT EX 600-700, ten je za dobru cenu.
Pokukoval som aj nad jbl crystalprofi.
Edit: svietit tak silno povazujem za samovrazdu, vstupna voda je dost "nevyzivna" (nesmela by tam byt ani kvapka zelenej riasy), ale filter by to urcite napravil. Hned po zalozeni som mal v akvarku vymakany homo-domo filter, ktory sa staral aj o presun bordelu na dne akvaria do filtru, koli hlucnosti ale musel von.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 15:47 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: j0hny
...Dlzka trubic je 115cm...
Jejda! Nevím jak, ale vybavila se mi T5/24W, která nemá 59, ale 55cm, a svítím s nimi do svého domácího akva (112 l - 4 trubice).
Tím líp - stačí přidat ještě jednu rampu se dvěma trubicemi. ;-) :-)
Pravdou je, že akva by si zasloužilo lepší filtraci... Co nějaký vnější za snesitelnou cenu? (Já ujíždím na ATMANech CF. :))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 14:57 Muž j0hny [86]
Diky za rady, cenim si vasu snahu.
Dlzka trubic je 115cm (T5 HE 28W), akvarko 125. Zajimave je, ze akurat rastlinky na stranach su na tom najlepsie.
O dlhodobu funkcnost akvaria mi nejde, to bez dozoru nepojde. Vlastne to nedokazem ustrazit s mojimi slabymi skusenostami ani ja sam hmm
Filter sotva tecie, vidim v nom hlavny problem, ale jaksi na silnejsi nemam dost casu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 13:12 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: j0hny
Koukám, že se svým akváriem bojujete už od založení... :-O
Nedávno jsem řešil podobně silně zanedbané akva, jak máte podle popisu vy. Majitel uvažoval také o celkové rekonstrukci, přesto jsem ho přesvědčil, abychom se pokusili "jen" o jeho regeneraci.
Rostliny v jeho akva byly "váhově" v převaze oproti "vousaté" ruduše v poměru tak 2:1, dno bylo pokryté "štětičkovou" ruduchou prakticky po celé ploše... Osvětlení (rampa s 2x T8/36W/840 na cca 300 l nádrži o výšce 50cm) položeno na krycích sklech, která velmi pravděpodobně nebyla v tomto století čištěna...
Opatření: odstranění povrchové vrstvy substrátu porostlé řasou, odstranění všech rostlin nebo jejich částí viditelně porostlých řasou, následné odkalení (provzdušnění) dna a dosazení nových rostlin, (při výsadbě echinodorů pod tyto vpraveno zásobní hnojivo MATKUL), úprava krycích skel tak, aby nebyla pod osvětlením, (bez výměny trubic - ty jsou relativně nové.)
Upraven režim osvětlení na 12tihodinový cyklus ovládané spínacími hodinami, (předtím osvětlení spínáno ručně - nepravidelně), bez hnojení do vodního sloupce, (předpoklad, že dno za roky provozu i přes odkalení dostatečně vyhnojeno přes ryby, MATKUL k echinodorům jako "bonus"), bez sycení CO2, s výměnou cca 1/3 vody á 2 týdny.
Od rekonstrukce uplynulo něco přes měsíc a zatím to vypadá, že se blýská na lepší časy. :-) (Zprvu se sice objevila snaha ruduchy vrátit se, {objevovala se zejména na emerzních listech echinodorů a sem tam na substrátu}, ale tento problém průběžně řešen mechanickým odstraňováním. Dnes přírůstky rostlin převažují nad jejich přirozeným i "vynuceným" úbytkem.)

Proč to všechno píšu asi tušíte - vždycky je dost času na znovuzaložení akva, ale mělo by přijít až po vyčerpání pokusu o revitalizaci. (Vím - o tu se pokoušíte v podstatě po celou dobu existence akvária...)
S ohledem na to, že vás čeká dlouhodobá nepřítomnost u akvária, nemyslím si, že něco vyřešíte znovuzaložením. Na chvilku to sice pomůže, ale je velmi pravděpodobné, že ještě méně zkušení akvaristé, resp. "neakvaristé" ve vaší rodině zvládnou rozběh akvária lépe, než se to podařilo vám...
Radikální zásah, jakým je kompletní předělání, bych odložil až po vašem návratu.

Teď byste mohl zapřemýšlet nad následujícím postupem:
Odstranění plovoucích rostlin, které brání průniku světla do vodního sloupce.
Mechanické odstranění co největšího množství řas, ideálně včetně nejvíce napadených rostlin nebo jejich částí a jejich nahrazení zdravými "plevelnými" rostlinami.
Pokud nemáte zářivky vybaveny reflektory, určitě je do osvětlení doplňte.
Při délce trubic 59cm a jejich umístění za sebou máte silně nedosvětlené boky nádrže; k vylepšení světelné pohody by pomohlo doplnění dalšího zdroje, nejlépe takového, které obsáhne i boky akva.
(Neberte to jako doporučení - podlinkové osvětlení nemá vyhovující krytí! - jen jako informaci uvedu, že běžně podlinková světla používám, a když se zadaří, dají se pořídit za velmi příjemnou cenu. Např. naposledy jsem kupoval osvětlení BRILUM ARIBA W39 za 327,-/ks + poštovné.)
Jak jsem se dočetl, problém vám dělá (dělalo?) i odkalováním. Píšete, že odkalovací hadici máte nasměrovanou přímo do WC, a že než stačíte akva odkalit, máte polovinu vody pryč...
Odkalujte raději do kbelíku s tím, že průtok vypouštěcí hadicí můžete korigovat palcem. Zkuste tedy takto nádrž důkladněji odkalit. A co se týče filtru, řádně ho v odkalené vodě promačkejte, ať "změkne". :-)
No a na závěr byste mohl udělat "péči přebírajícím" přednášku na téma, jak vyměnit týdně 30 l vody a jakým způsobem krmit rybky - viz Romant.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 09:39 R Muž romant [27987] Re: fanysek
Po zkušenostech, který jsi učinil, bych byl tzv. opatrný a do přihnojování bych se pustil až v době, kdy budeš sám vědět proč tak činíš. Informací je nejen tady dostatek a nejen já jsem Ti už dával nespočet linků k prostudování. Osobně bych se tzv. držel zpátky, hlavně se světlem(bude ovlivňovat i potřebu, spotřebu CO2) a používáním hnojiva do vodního sloupce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 09:12 Muž Yirka [9123] Re: j0hny
Pokud filtr pracuje s akceptovatelným výkonem, nechal bych jeho čištění na pozdější dobu, až se znovuzaložená nádrž trochu stabilizuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 08:31 Muž fanysek [0]
hojky, tak cele akva založil komletně znova a mam dotaz jestli mužu hned přidavat CO2 a případně hnojit. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2012 08:26 R Muž romant [27987] Re: j0hny
Vodu hned po znovuzaložení bych dolil doplna. Vzhledem k tomu, že půjde o takovýto hrubší zásah a bude se měnit dno(hlavní zásobárna nitrifikačních bakterií) a společně s tím bude čištěn filtr, tak bych se pro tentokráte rozhodl k použití podpůrného prostředku pro bakteriotvorbu, třeba Nitrivec, který bude s tím restartem díky tomu, že obsahuje mletý zeolit(dokáže na sebe vázat škodlivý N látky) a kultury bakterií, nápomocen. To, že by bylo vhodné po restartu častěji než často měnit vodu, to je zřejmé, klidně denně, či obden 1/3 akva. Pokud bude posléze Tvoje delší nepřítomnost, tak pro případného pečovatele doporučuji krmit ne denně, ale obden takovou dávkou kterou jsou rybky schopny skonzumovat do 20 vteřin a na dno skoro nic nedopadá. Pokud bude mít ten, kdo se o kavárko bude starat chuť týdně menit 1/3 vody, tak to bude dobrá výchova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 05:24 Muž j0hny [86]
Koli nedostatku casu musim akvarko uplne prekopat a "zjednodusit" aby zakladnu udrzbu zvladla aj neznala rodina.
Akvarko uz je v dezolatnom stave, zariasene, dno zakalene, z molitanu na filt. hlave je uz ako kocka hliny, rastlinky zariasene atd...
Zvolil som tento postup:
Vypustim 30L vody do plastovej nadoby a odlovim do nej ryby.
Vyberem filter, vyperem v akvarijnej vode, vycistim hlavu a necham ho cirkulovat pri rybkach.
Vytrhnem vsetky rastlinky z ktorych nieco ostalo a setrne ulozim do velkeho kyblu s akva vodou.
Vypustim zbytok vody za sucasneho odkalovania dna, zjednodusim si tak prepieranie piesku.
Piesok preperiem v dalsom kybli s akvarijnou vodou. Nasledne do neho pridam cca 5kg piesku s väcsou zrnitostou (2-4mm).
Z akvaaria vyberem umelotinu (imitacia skaly zarastena javakom) a koren rozrezem na viac mensich casti.
Samotne akvarko riadne vydrhnem hubkou na riad.
Polozim na dno 4 rozmrvene gulicky bivoja ktore sa mi zvysili, na to ulozim a vyspadujem piesok, posadim plevel, prelejem vodu z kybla od rastlin, dolejem polovicu vody od ryb, a napustim do akva aj k rybkam cerstvu vodu aby bola zo starou 1:1. Prelovim ryby, prelejem vodu od ryb do akva, prelozim filter.
O par dni dopustim chybajucu polovicu vody.
Nasledovat bude uz jednoducha udrzba a denne krmenie. Musim totiz na par mesiacov odcestovat. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2012 18:46 Muž Yirka [9123] Re: Raeda
Takto "připravený" filtr bych rozhodně nepovažoval za dobrý pro nastartování nádrže. Týden bez pohybu a 24 hodin bez vody bude plný shnilotin. Já bych vypral a počínal si jako u filtru nově spouštěného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 18:44 R Muž romant [27987] Re: Raeda
Takže propláchnot a jede ze od začátku, uhlí netřeba, to si nech v záloze pro nějaký krizový situace, stejně bude jeho účinnost po 14 dnech nulová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 18:42 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: romant
Odstaven více hodin z provozu filtr byl asi týden jsem ho měl vypnutej a den vyndanej z vody, takže ho nemusím ani oplachovat a mám ho dát do akva? Teď dělám dno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 18:40 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: romant
A co se týče uhlí. S tím nalož dle libosti, jelikož jeho schopnost vázat na sebe různé látky po dvou týdnech mizí a stává se z něj obyčejné filtrační medium na kterém se tvoří bakterie.
Pokud tam nebude, vůbec nic se nestane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 18:36 R Muž romant [27987] Re: Raeda
Špinavej filtr je pro nově založený akvárko požehnáním. :)
Edit: Pokud nebyl odstaven více hodin z provozu. rybicky.net/clanky/373-zakladni-pouziti-filtracnich-hmot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 18:33 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Raeda
Ono ani tak nejde o ušpinění vody jako o spravné rozjetí nitrifikace. Když to přeženeš s dodáváním živin, může se stát, že místo akva plného užitečných bakterií ho budeš mít plné čpavku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 18:30 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: katterinecka
To jo předtím jsem akvárium zaváděl asi 10 dní než jsem tam dal ryby. ted s tím starým detritem a trochou vody by to mohlo být rychlejší ale stejně nebudu raději nikam pospíchat a nechám akvárko s vodou stát měsíc než začnu kupovat nové rybky.
A ještě mě napadlo co s filtrem? mám ho umýt a vložit až se detrit usadí nebo mám vyměnit uhlí a houbu ve stoji rovnou za nové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 18:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Raeda
stejně necháš akvárko nějakou dobu zaběhnout ne? jestli tam nějakej bordel bude tak se vyfiltruje nebo usadí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 18:19 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: scorpion075
:-D Dobrá, takže já tam nasypu rovnou teď ten štěrk, mezi ním je stejně ještě ta "hlína" tak se to pak usadí a nemělo by mi to ušpinit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2012 18:16 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Raeda
No abys z toho nemněl kompost. Někdy míň znamená víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 18:00 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: scorpion075
ano ale slabou vrstvu.. asi tak 1mm, zdá se mi to málo kupoval jsem jen 1 balení protože prodavačka řekla že to sačí dát jen tam kde chci mít kytky tak jsem to nasypal na 1 polovinu akvária a zasypal štěrkem, ale ted když jsem odstranil štěrk tak to mám rozlezlé všude ale není toho moc tak nevím jestli to kytkám bude stačit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2012 17:56 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Raeda
Na co budeš schánět starý dno coze . To tam přeci máš ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 17:51 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: scorpion075
Jo dobře díky.. No rybky nasadím asi až za měsíc. zejtra seženu starý dno a přidám ho k tomuhle zasypu to naleju vodu. A pak teprve asi až za týden nasázím kytky. Jenže já mám na 112 l jednu zářivku a někdo psal že je to málo.. a psal abych si pořídil nějaké co2 že to pomůže a kytky budou odbře růst. No myslím že takhle moje akvárko skončilo kvůli špatnému světlu a špatnému čištění.. pokusím se na to dát pozor víc svítit a pořídit to co2 a snad se mi už dařit bude jako první měsíce akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 17:42 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Raeda
Pokud chceš mít spoustu kytek tak by to problém být nemněl. Naopak spolu se zbytkem vody ti pomuže při nitrifikačním procesu. Podmínkou je ovšem rybky nasadit až uvidíš, že rostliny rostou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 17:35 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: scorpion075
Kupoval jsem starý dno pod štěrk, ale jedno balení. tak je to asi ono nebo nevím je to hnědé a malé jako prach neměl by to být bordel, ale spíš to starý dno..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 17:30 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Raeda
Myslíš hlínu jaká je třeba na poli nebo používáš termín hlína pro detrit(kal způsobený běžným během akvaria)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 17:18 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: OP
počkat takže se toho mám zbavit? nemůže to tam zůstat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 17:15 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: OP
Já dnes taky renovovala akva... Při přidání nového dna pod rostlinky se mi vše pořádně rozvířilo, měla jsem strach, co to udělá...trochu je to na rostlinkách i kanenech, ale už se to usazuje a propadá dolů.. Tak snad se to pak usadí i tobě ;-) palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 17:09 Muž Shrimpman [36] Re: Raeda
Zkus to vyndat lopatkou, nebo rozvířit a odsát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 16:53 Muž Raeda [4] - Živorodky – Hlína
Tak jsem se pustil do znovuzaložení. Vše je připraveno jen na dně akvária mi zůstala nejspíš hlína ze starého dna s vodou která se mi nepodaří asi už dostat z akvária. Může tam zůstat? Dokoupím asi ještě 1-2 balíky a zasipal bych to štěrkem. Jenže já tu hlínu a smítka mám i mezi štěrkem a můj kořen to taky schytal. Neušpiní se mi ihned voda když to takhle nechám? Snažil jsem se dělat co jsem mohl ale od toho štěrku tu hlínu asi těžko oddělím..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 15:55 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Mispulin
Pokud jsem dobře pochopil, tak bys vzduchoval jen v prostřední části. Tím bys, ale příliš kyslíku k bakteriím do molitanů nedostal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 15:53 R Muž Silent [5949] Re: Mispulin
Několik hodin nebude problém. Při delší odstávce vzduchování stačit ale nebude. Pak by to chtělo zajistit přísun čerstvé vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 15:47 Muž Mispulin [67] Re: soubi
Schvalne jsem napsal typ toho meho filtru a ten kdo jej zna vi, ze uprostred obou kosu ktere jsou umisteny nad sebou je otvor cca 5-6 cm kterym hlava nasava vodu vlastne ode dna nadoby filtru. Na dno nadoby filtru voda priteka skrze molitny filtru "po obvodu" nadoby. Nevim, jestli jsem to popsal dobre, ale mozna se to da pochopit. Takze tim otvorem bych az na dno zpustil vzduchovaci kaminek a nemusel tak pouzivat zadny kybl. Navic bych nechal vodu ve filtru jak je , takze vlastne "original" z akvaria...ale z vasich reakci soudim, za par hodin by to tgak mohlo fungovat. Diky. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 16

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 17502x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15662?od=601