Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Znovuzaložení akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Znovuzaložení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 13:22 Muž soubi [32] Re: romant
....to není nápad ale ověřená zkušenost...akorát jsem to neměl na židli ale na takovým prkně se zarážkou(na ně se dávala vanička pro maličkou aby jsme nemuseli být ohnoutý do vany) přez vanu. Je to i bezpečnější kdyby to náááhodou vypadlo. Dobře asi víš jak by to okomentovala manželka :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 13:06 R Muž romant [27987] Re: Mispulin
Nedala by se ta voda točit v nějakým belíku? Filtr na minimum a mělo by to fungovat, že se to nebude vůbec muset vypínat.
Edit: Je vidět že nejsem sám se svým nápadem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2012 13:05 Muž soubi [32] Re: Mispulin
tak napusť do kýble vodu z akvaria, kýbl dej na židli, dej tem sání a výstup a udělej uzavřený okruh jako v akva a je to.. X-) já takhle studoval kudy teče a to jsem měl sudanej kryt čepadla...a šlo to :-D

dej to naplno, voda se bude okysličovat a pohoda klíded;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 13:05 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Mispulin
To by fungovat mohlo, ale možná by bylo lepší náplně přendat do kýble s akva vodou a popřípadě dát do kýble i vzduchování jestli to bude na dýl. Nevím totiž jakým způsobem do filtru zatáhneš vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 12:58 Muž Mispulin [67]
Mel bych dotaz na zkusenejsi akvaristy: chystam se zgruntu predelat (vcetne vymeny dna) svou 160ku a tedy pocitam, ze nekolik hodne hodin bude muj zabehly externi filtr (Sera biofil professional 250) mimo provoz. Jestli jsem pochopil dobre zakonitosti ohledne nitrifikacnich bakterii, tak ziji dokud jim proudem prichazi kyslik. S ubyvajicim kyslikem umiraji. I napadlo me oddelat hlavu filtru, nechat v nadobe vsechny zabehle naplne (u mne jen molitany) vcetne vody a po dobu jeho odstaveni silne (ode dna) vzduchovat kompresorem+kaminkem. Mysllite, ze to bude fungovat a nitrifikacni bakterie takhle x-hodin vydrzi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 19:05 Muž Raeda [4] - Živorodky – Takže jsem to po...
I přes počáteční snahu se mi nepodařilo akvárium dát znovu dopořádku.. kytky nevypadají nejlíp, ale stále se drží a z ryb mi zbyli jen 3 neonky. Vůbec nejsem spokojený s tím jak ted vypadá mluvil jsem o kořenu ten jsem vyndal ale i po takové době ho nemůžu vrátit do akva protože strašně barví.. těch dlouhých řas jsem se zbavil jedním přípravkem. Ted mé akvárko vypadá tak že se kytkám nechce růst, voda je nahnědlá po tom kořenu(ted vůbec nekrmím) a ted mi po předním skle rostou řasy.. nevím proč jen na něm protože ono není vystaveno přímo sluneční paprskům z okna a to boční má k oknu blíž a zarostlé není..
Něco jsem pokazil a neudržel rovnováhu a nakonec jsem to vzdal.. Ale nechci se koukat na můj neúspěch a chci ho dát zas dopořádku a tentokrát být maximálně opatrný a nikam se nehrnout.
Asi zítra vylovím ty 3 neonky do menšího akva s tou jejich vodou a akvárko zruším a znovu založím.
Vyleju vodu, dám pryč štěrk ten očistím, nejhezčí kytky zachráním snad mi nepřenesou řasy do nového.. No a začnu odznova a tentokrát si dám načas i když zezačátku se mi asi půl roku dařilo ! až pak se to začalo podělávat nevím proč a na co si mám dát pozor.. Každopádně to ještě jednou zkusím..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 12:47 Muž Yirka [9126] Re: snehulda007
To dno opravdu není ideální. A čím více do nádrže zasahuješ, tím je to horší. Mražené krmivo je třeba kupovat z dobrých zdrojů, např: www.aquamaster.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 10:18 Muž snehulda007 [850] Re: Yirka
OK. Patentkami přikrmuji.Tak mluvnicky už to mam snad správně a teď co s tou nákazou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 08:47 Muž Yirka [9126] Re: snehulda007
OT
A jak ty patentky po rozmražení žerou? Rostou ještě? ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 17:28 Muž snehulda007 [850] Re: Sid
Patentky přikrmuju jednou za tři dny kvůli drápatečce. Před tim neřž je dám do aq tak je pořádně proplachuju. A kde je mám kupovat? Popř. čim jinym krmit drápatečku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 17:24 Muž snehulda007 [850] Re: Johan
Asi největší průser u mě je špatný dno. 4erná drť,velká frakce,ostré hrany,a přimíchaný bílý zřejmě mramor.Špatně se odkaluje. Takže dno nahradim křemičitým pískem. Chci přidat rostliny,silnější světlo... Začalo to tak že mi uhynuly čichavci na vodnatelnost.(hned jak se u nich projevila tak jsem je přendal do karantény).Na hlavu jsem dal větší molitan a asi dva týdny denně měnil část vody než se nový biomolitan zaběhne. Pak byl nějakou dobu klid,ale pak začaly ty platy. Nemoci se objevily pokaždý když jsem se "víc rejpal" ve dně. To je další důvod proč ho chci vyměnit. Já vim že jsem to někde musel pos... ,ale vážně mě nenapadá kde... Ze všeho nejvíc se bojim o ancíky a drápatečku. Jak mam teda teď postupovat?Už sety problémy vlečou delší dobu a zdá se mi že se to pořát zhoršuje. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 17:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: snehulda007
Spíš než zbrkle znovu zakládat, tak bych popřemýšlel, co se udělalo špatně. V začátcích nejsou nemocné ryby výjimkou a tak byste taky mohl znovuzakládat akvárko každý měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 16:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: snehulda007
Mražené patentky = jeden z největších "dreků" pro hobbyakvaristy. Hned za mraženými nítěnkami... :) (Profiakvarista ví, kde nakoupit, aby nekoupil "drek". :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 16:00 Muž snehulda007 [850] Re: Johan
Ryby vypadaj normálně,přijímaj potravu,množí se,ale některý polehávaj u dna,schovávaj se,a všim jsem si že některý maj dlouhý bílý nitkovitý exkrementy. Jo a jedný platě se objevila na hlavě plíseň tak jsem jí přelovil a léčim jí. A teď koukam že jedna zůstává vyset hlavou dolů. Údržba-dvakrát týdně odkalení a výměna 1/3 vody. Je možný že jsem nákazu zavlek do aq mraženýma patentkama? Nebo rostlinou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 08:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: snehulda007
A co to je za nemoc? Je fotka nakažených ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 18:49 Muž snehulda007 [850]
ahojte. Musim znovu založit aq kvůli parazické nákaze.Chci se zeptet když budu desinfikovat rostliny v hypermanganu,jak silný roztok a na jak dlouho tam rostlinky ponořit? Vydesinfikuje se tak i kořen na kterém je přirostlý anubias? Ryby bych přelovil do náhradního aq a tam bych je přeléčil multimedikanem.V aq mám platy a ancistrusi. Nemoc se projevuje na platách. Stane se něco ancistrusům když preventivně projdou léčbou ikdyž nejspíš (nevim to jistě) nakažení nejsou? Navíc ne všechny platy jeví známky nákazy,ale nemam kam jinam je dát a bojim se aby se to u nich neprojevilo až je vrátim do novězaloženého aq. Navíc mam v aq ještě drápatečku a neritku a faunus ater. Jak mám přeléčit je aby mi nákazu nezavlekli zpět? Moc prosím o radu někoho zkušeného,moje začátečnické zkušenosti na to nestačí a sestavit sám nějaký rozumný scénář řešení tohohle průseru se bojim. Nechci přijít o žádného člena osazenstva... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 17:45 R Muž romant [27987] Re: Sid
Jsem rád, že jsem odhadl správně "poradcův" záměr. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 17:41 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
...Jinak pro inspiraci...
Děkuji. :-)
(Smyslem prezentace tohoto akva je ukázat na možnost zdárně provozovat jednoduché rostlinné akva i méně zkušenými akvaristy... ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 13:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Vlkoun
raději nějaké ne moc náročné na světlo, přecejen ta výška akvárka je dost velká, některé z těch co psal romant, jinak cokoli nižšího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.12.2011 13:40 R Muž romant [27987] Re: Vlkoun
Já nejsem vyznavačem nějakých koberečků, ale to je daný tím, jak akvária provozuji(Low-tech), takže moje povědomost o nějakých rostlinách do popředí je pouze všeobecná.
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_isthmicus
rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_pusilla
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_wendtii_tropica
Jinak pro inspiraci vydařeného koberečku rybicky.net/nadrze/13634
Určitě se vyplatí podívat do prezentací ostatních a inspirovat se u nich.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 13:29 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: katterinecka
Já to koupil jakože nějaký mix plovoucích rostlin s tím, že udělám nějaké plovoucí ostrůvky... no jak to dopadlo bez komentáře. No co, člověk se časem učí a nejlepší jsou vlastní chyby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 13:26 Muž Vlkoun [0] Re: romant
A jaké nízké rostlinky nebo mechy bys doporučil do přední části?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 13:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
smich kupovat okřehek, promiň ale nemůžu si pomoct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 13:15 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
S těma plovoucíma nevím. Koupil jsem (jestli se tada nepletu) rybicky.net/atlasrostlin/lemna_minor a jak se to rozrostlo, tak to je hrůza. Dvě neúspěšné likvidace a třetí snad teprve nějak zabrala. Na hladině mi ještě plavou pistie z jezírka které zimuju v akvárku a každých 14 dní polovinu vyhodim aby zase mohly dorůst a ja zase vyhazovat. Pro náročné rostliny na světlo mi ty plovoucí přijdou jako absolutně nevhodné, takže jestli chceš rostlinné akvárko, tak bych se jim vyvaroval velkým obloukem. Spíše se orientovat na tu druhou možnsot co navrhuje romant a nechat nějaké rostliny se plazit po hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 13:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Vlkoun
dánia jsou hodně divoký, ale určitě je zábava na ně koukat. Neměl bys k nim dávat ryby co mají rády klid.
Mě nebo i některým dalším, příjde lepší nemíchat společně Ameriku a Asii, ale jestli chceš společenské akvárko a vybereš ryby co se k sobě hodí, tak je to docela jedno. Koukni třeba i na parmičky čtyřpruhé (ale zas s jinými spoluobyvateli), kdybych měla další a tak velké akvárko, tak bych tam dala je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:48 Žena glumča [424] - Labyrintky
mě by se taky líbily ty tetry červenoústý..ty dánia mi přijdou,že by tam tolik nevynikla..jinak diamantky jsou moc hezký,ale řekla bych,že mají rády méně světla.a nedoporučovala bych k nim čichavce.Tetry jsou na ně moc temperamentní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:46 Muž Vlkoun [0] Re: katterinecka
Na ty velke tetry kouknu diky.
Proč ne ty Dania? Přijdou mi jako moc pěkné ryby.
Nějaký tip na seznam rostlinek by nebyl? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Vlkoun
nebo nějakou s těch vyšších teter, krvavá, černá, červená, diamantová.
Já osobně jsem si zamilovala tetry císařský, který jsou jiný než většina teter, neplavou tolik v hejnu a mají zajímavé chování. Takových 10 císařek a k tomu obří hejno červenoústých (které naopak plavou v hejnu hodně) by taky nemuselo vypadat špatně.
Kdybys chtěl ještě nejaký nehejnový rybky tak třeba akara hnědá, skaláry, malé cichlidky nebo třeba čichavci (radiji vybrat jeden nebo dva druhy aby si navzájem moc nevadily)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Vlkoun
Osobně bych dánio pruhované nahradil neonkama červenýma nebo obecnýma
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:10 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Vlkoun
Já osobně bych vynechal ten vzduchovací motorek a krunýřovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 11:50 Muž Dejmon [64] Re: Vlkoun
Tak pokud máš všechno a všechno si už přečetl a víš, přeji hodně úspěchů ;-) . Jaký že to tedy potřebuješ názory?

PS: zbytečně nově založené téma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 11:45 Muž Vlkoun [0] – Zakládám znovu akva, poradíte s detaily?
Ahoj
Po zrušení Malawi akva, které jsem měl 4 roky, jsem se rozhodl pro změnu a chtěl bych hodně zelené až holandské akva s malými hejnovými rybami.
Většinu položek jsem již vybral nebo mám původní, ale nechám si samozřejmě rád poradit, pokud jsem někde úplně ulítl.

Technika
Akvárium
150x40x50 cm 300 l (mám původní)

Osvětlení
T5 3x54w el.předřadník se stmíváním + kontrolér na postupné rozsvícení a zhasnutí. Ve světle integrované LED modré a zelené noční osvětlení (mám původní)

Topení
50w tuším stará Sera (mám původní)
Topení chci doplnit o topný kabel JBL pro temp basis 25W na časové spínání.

Filtrace
Mám starší filtr Fluval 305, který má už pár komponent polámaných a chci jej nahradit za Eheim 2073 (Proffesionel 3 - 350). Velice se mi zamlouvá možnost čistit mechanický filtr bez nutnosti rozebírat celý kýbl.

Vzduch
Mám Přes deset let starý hučící motorek. Chci pořídit nový Eheim air 3704.

CO2
Abych rostlinám pomohl k růstu pokukuju po CO2. Vzhledem k množství volného času nechci laborovat s žádným domácím kvasnicovým setem. Po prohlédnutí x různých typů se mi nejvíce líbí JBL Pro Flora m602.

Ryby
Všechny tlamovce jsem daroval pánovi, který provozuje soukromou výstavu na náměstí ve Štramberku. Nechal jsem si jen 5 kusů krásně rostlých krunýřovců obyčejných, které bych chtěl dát i do nového akvária. Akorát mám 1 samici a 4 samce, což není moc dobrý poměr teda :(
Přemýšlím tedy o dalšich rybkách.
Kvůli servisu řas zvažuji tak 5ks krunýřovce jednopruhého
A pak bych chťel nějaké 2 hejna cca 20-30 ryb, kde jsem zatím našel kandidáty:
Dánio pruhované
Tetra červenoůstá

Rostliny
Zatím nemám rozmyšleno
Substrát chci pořídit JBL aqua basis pro a štěrk jsem koupil kombinaci černých a šedých pytlů se zrnitostí cca 4 mm.
Tady bych poprosil o tipy, co by se k takovým rybám nejvíce hodilo. Ps: vodu máme doma velice měkkou.

Moc díky za názory :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 16:36 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Haimdol
v rodine máme tiež akvarko ktoré ked dobre pamatám tak ako chlapec 3 triedy ZŠ som chodil naňho pozerať ( teraz mi bude 31 )..a nedávno tam to akvárko stálo stále.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 16:31 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: jiriicz
Pokud je o nádrž postaráno, tak je životnost omezena jen výdrží spojů skla a skla samotného..ale kolik to dělá, to vám nepovím .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2011 16:29 R Muž Silent [5949] Re: jiriicz
Znám akvária která jsou v provozu dobrých 30 i 40 let a pokud se jim nerozpadne tmel v kovovém rámu budou ještě v provozu dlouhá léta. Jediné co se obměňuje jsou ryby uhynulé většinou věkem a oživování rostlin. Osobně znám akvaristu který chová ryby od svých 12ti let a teď je mu požehnaných 80 a co ho čas od času navštěvuji má stále staré rámové nádrže které už dobrých 30 let vypadají téměř stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 16:21 Muž jiriicz [0]
Dobrý den; jakou má akvárium vlastně životnost?; 5 nebo třeba 10 let?; při dobré údržbě a kdyby se neustále hnojilo může být životnost neomezená?; děkuji za odpověď; Jiří

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 11:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: martaaq
Desinfekční lék na ryby coze Nejlepší desinfekce je karanténa X-) Jinak nemoci mohou přenést i šneci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 10:50 R Muž Silent [5949] – Re: martaaq
Hypermangan se dá koupit v lékárně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 10:30 martaaq
a kde vezmu hypermangan? A můžou to přenést i šneci? A co na pancéřníčka použít nějaký desinfekční lék třeba FMC nebo Esha 2000?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 00:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: martaaq
Jak už bylo napsáno záleží jakou nemoc jsi měla v akváriu, to že založíš vše znovu a dáš tam rybu co ti zbyla může vést k tomu že se to bude opakovat ;-) V nově založeném akva by to nepřežila, pokud si ho chceš nechat tak ho dej do karantény po čas záběhu a pozoruj ho, pokud by měl nějaké příznaky tak ho tam nedávej X-) Rostliny nech pár hodin v slabém roztoku hypermanganu a kořen, písek a akva propláchni savem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 00:30 Muž Sewer [99]
Kytky i šneky bych já šoupnul rovnou do nezaběhlého akvárka. Pokaždé, když jsem zabíhal akvárko, tak šneci a samozřejmě i rostliny jsem tam měl od prvního dne a vše bylo v pořádku... Jde však o to, jakou nemoc v akvárku máš... Nevím, jestli se to do nového akvárka nemůže přenést se starými rostlinami a se šneky, ale s tím ti už bude muset poradit někdo jinej, já jsem měl až do teď štěstí a se žádnou nemocí jsem se ve svých akváriích nesetkal :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.10.2010 23:14 martaaq
a co šneci? a kytičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 22:47 Muž Sewer [99] – Re: martaaq
Pak ho použij jako karanténu. Tamto akvárko znovu založ a pancéřníka (popřípadě další ryby, které ještě chceš zachránit) dej do karantény. Dej tam tak polovinu původní vody a dbej na údržbu. Nově založené akvárko nech minimálně týden zabíhat a pak tam teprve přidej pancéřníčka. Pokud bude po cca měsíci od znovuzaložení vše v pořádku, můžeš přidávat další ryby.
Takhle bych postupoval já...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 22:42 martaaq
mám náhradní staré akvárko, v tom není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 22:33 Muž Sewer [99]
Ale kam s pancéřníčkem, než se nové akvárko alespoň trošku zaběhne? :-O
Pokud napustíš akvárko vodou a šoupneš ho tam, tak určitě pojde :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 21:40 R Muž romant [27987] – Re: martaaq
Tak to udělej a pak třeba dej vědět jak to dopadlo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 21:37 martaaq
Tak všeobecně, zkrátka chci začít úplně znovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 21:17 Muž jajaapaja [174] – Re: martaaq
Těžko radit když nenapíšeš podrobnosti o nemoci ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2010 19:58 martaaq – znovuzaložení po nemoci
Dobrý den. Chci si založit znovu své akvarium. Nejsem spokojena se vzhledem ani se stavem osádky. Udělala jsem spoustu nenávratých chyb a chci začít znovu(to mi nerozmluvíte). Moje mečovky mají nějakou nemoc, a já už nemám nervy zjištovat jakou a zachranovat akvarko, které mě už vůbec netěší. Mečovky mi přežily jen tři, a nevypadají dobře, takže je utratím. Ale pancéřníček kropenatý vypadá dobře, ale může mít něco v sobě a nevím jestli ho mám dát do toho nového, existuje nějaký přípravek po kterým se mu nepodaří nakazit nové akva a jeho novou osádku? Mám ho moc ráda. Potřebuju poradit, co všechno musí být nové, popřípadě jak to vydezinfukovat(např. kořen) aby na tom něco nezůstalo. A co anubias? jak ho vydezinfikovat? Už mi to leze na mozek, jsem začátečník víte :-) díky Vám moc

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] 16

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 17502x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15662?od=651