Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 10:02 Muž larix [1420] Re: Ičin
Určite radšej axelrodku. Obyčajné neónky sú pri teplote nad 24 stupňov niekedy agresívne a pri dlhodobom vystavení vysokým teplotám majú aj problémy s rozmnožovaním. Táto teplota im veľmi nesedí. Naopak pre červené neónky je úplne bez problémov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 09:35 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Neonkari, potreboval bych radu. Do akva s teplotou 28st radsi axelrodi nebo to zvladne i innesi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 13:52 Muž larix [1420]
Alebo aj sem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 11:32 Muž larix [1420] Re: Luis666666
Ja by som ich dal 20 ale záleží to od počtu Ancistrusov, množstve rastlín, tvaru nádrže, údržbe,...
Inak otázka patrí skôr sem:
rybicky.net/forum/4436
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 10:39 Luis666666
Zdravím

Chtěl bych se zeptat kolik neonek obecných může být ve 112 akva?:)....Jelikož chci chovat pouze neonky a ancíky......děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 23:53 Muž nickous [2] – divný fleky
zdravím moje 2 neonky mají na sobě takové divné hnědé fleky nevíte někdo co by to mohlo být .. Díky rybka se nedá vyfotit :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 17:04 Muž Yirka [9126] Re: arepmic
8-10 se již dá za hejnko považovat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 17:02 arepmic
Přikupovat eště budu doufam že se nahánět nebudou.Myslíte že 5 dalších bude stačit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 17:00 Muž Yirka [9126] Re: arepmic
Nevím jak míáš velkou nádrž, ale je třeba dokoupit více kusů. Je to hejnová rybky a potřebuje kolem sebe daleko více jedinců svého druhu. Pak se pozornost rozptýlí.
Jinak k neonkám obecně je toto vlákno: rybicky.net/forum/1526… , ke kterému by bylo asi vhodné toto připojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 16:57 arepmic – Samice neonek červených se perou
Včera jsem koupil 3 neonky červené 1 samec a 2 samice .Ze začátku byly v pohodě ale tedka se obě samice začaly nahánet po celém akvárku.Jedna se pak vždycky schová.Vypadá to jako by každá chtěla samce pro sebe tone Jo a jsou tam eště dvě pandy ale ty s tim asi nemaj nic společnýho :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 18:56 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: fido16
Určitě prospěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 18:18 Muž fido16 [631] Re: Deathbull
No já jsem právě chtěl jen ty neonky nějak se mi to nechce míchat. Zkusím jak to bude fungovat bez té jedné větší ryby. Jinak včera jsem založil tu 60tku znovu a dal jsem tam ten původní zasviňený filtr myslíte že jsem akva ublížil nebo spíše prospěl? já osobně si myslím že prospěl jelikož jsem si zachoval užitečné bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2011 18:08 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: fido16
No, pokud chceš akva s pár kytkama a neonkama co ti budou plavat v hejnu, neobejdeš se bez alespoň 1 větší ryby, kterých se neonky budou bát. Pokud mají klid, nejsou moc akční, hlavně neonky červené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 18:05 Muž fido16 [631] Re: romant
Nějaké rostliny tam asi nahážu ale teď bych tam chtěl vyřešit ještě to osvětlení. Chtěl bych nasázet echinodory. A jěště nějaké rostlinky. Ale spíš si teď hraju s kameny chci udělat nějakou shkalku a do nich bych dal nějaký ten echinodor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 17:30 R Muž romant [27987] Re: fido16
Něčím co svítí do fialova. Jinak ty rostliny bych tam určitě dal, jinak se Ti tam ty neonky budou bát a budou roztřelený po celým akvárku a nebude to vypadat hezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 17:27 Muž fido16 [631] Re: Zoidik
čauky nechci zakládat nové téma proto to hodím sem. Zajímalo by mě čím neonky nasvítit jakou llampou aby pěkně vynikli? Předělávám 60tku a chci tam dát samé neonky cca 20 kusů. Akva bude bez rostlin časem třeba budou. Jinak tam budou kameny nějaký kořen. Ale hlavně bych chtěl akva něčím nasvítit aby se pěkně vybarvily za všechn rady budu vděčný díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 19:49 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Deathbull
Když jsem je kupoval, tak vypadaly všechny stejně. Jako neonky obecné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2011 19:40 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Zoidik
Mno....jo :) Ale co, pokud jste koupil prcky a vyrosly až teď...tak nejste první komu se to podařilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 18:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Deathbull
A další smutná, že jsem si toho všiml až teď.... po dlouhé době co mi tam plavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.10.2011 18:44 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Zoidik
Podle fotek máte jak obecnou, tak červenou neonku. Ale že to zaměnil prodejce je smutná věc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 16:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Červený pruh
Ahoj. Mám po dnešku už jen 9 neonek obecnýchm ale mám jinou otázku. Proč se jim rozrůstá ten červený pruh do velikosti neonek červených? Tedy přes celé břicho? Kupoval jsem je jako obecné a dnes koukám, že se mi mění na červené. Co to má znamenat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 10:38 Muž Rounce [30]
Zdravím chystám se kopit 10-15 neonek az prodam parmy tak bych se chtel zeptat jestli to neni moc to akva co ma cca 86litru objemu cistyho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 23:37 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: katterinecka
jejda..jak tak čtu ty příspěvky,tak se divím,že vůbec máš trpělivost odpovídat..
Každý tady hledá chybu někde jinde,jen ne u sebe! ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 19:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: trempik
kdyby to byla jejich chyba tak ti chcíply už v pytlíku tone ale hlavně že máš zpátky peníze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 19:19 trempik
Ja vam napiši ještě lepší zvonek, koupil sem ve zverimexu 15 ks obyč. neonek ale sotva sem je dal do akvarka asi do minuty bylo po všech ,všichni chciply tak sem je vylovil a dones do obchodu penize vratili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 16:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kamishiro
špatné podmínky v nádrži se nemusí projevit na všech rybách a hned, některé jsou odolnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 10:28 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária
no ostatní rybky jsou v pohodě a platy dokonce těhotné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 09:57 Žena Linduš [166] Re: Kamishiro
jestli souhlasí datum založení, tak to zdrojem nebude hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 09:47 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária
u mě je to zatím tak,. že za dva dny chcípla jedna neonka červená a dvě obecné( tu jednu jsem nakonec utratila, bo už ji zkusily okousávat ostatní) no a tak mám místo 7mi neonek jen 4...asi změním zdroj rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 20:13 jakubkofi – osud ???
mal som 10 tetier neonových zomrela jena teraz pozor postopne každým dnom mizli :-D na konec nebola ani jedna !!! ale čo sa nestalo !!! čistím filter a v tej nadržke bol jeden samec !!! hahahaah nazval som ho hanz a skapal tiež ! :-D vraj vikonavali Majské rituali :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 17:41 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária
no ryba je ryba- jména jim nedávám- nejsem až takovej blázen :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 17:39 HaDaS Re: Kamishiro
Nechtěl jsem odpovídat, ale odpovím. :-( Zajít k zvěrolékaři, nechat jí dát skleněnou náhradu, pozor na vyvážení, a každý večer jí předčítat z červené knihovny.
Teď vážně. Je to příroda. Buď přežije a srovná se se svým postižením, což není vyjímečné, nebo uhyne a ostatní ji sežerou. Po úhynu ji můžeš i vylovit. Hlavně to přespříliš neřeš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 17:35 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária
ona to tak střídá- chvilku plave a chvilku ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 17:33 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Kamishiro
Možná jí to udělal beťák. Pokud bude už vypadat na umření jako že bude přestávat plavat a jen tak strnule plavat atd. tak bych jí ukončil trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 17:19 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária
Zdravím nevím kam jinam to napsat, tak to píši sem: všimla sem si, že jedna neonka nemá oko a divně plave... mám ji nechat být? nebo co? prosím spěchá to :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 18:34 Muž Filip980 [398] - Rostliny
mám v plánu jich pořídit 10 a pak se uvidí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 18:03 Muž ČUPR [204] - Tetry
Fotka k příspěvku Filip980 napsal: Mohli by být neonky červené v mém akváriu Laguna Village? Díky za odpovědi.
A proč by nemohly? Ideální nádrž - ideální osázení tak klidně pěkné hejno! ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 17:48 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Neonka červená
Fotka k příspěvku Mohli by být neonky červené v mém akváriu Laguna Village? Díky za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:26 HaDaS – Re: katterinecka
Bohužel s vnějším filtrem mám prostorový problém. Nemám ho zatím kam v obývací stěně nacpat. Mám zatím pracovní návrh na podomácku vyrobený filtr do akva. Cca 3,5% objemu napuštěné vody do akva. Filtr je navržen obdobně jako vnější samodělné. Měl by být zakomponovaný do pozadí. Vím že to není ideální, zabírám si prostor, ale vzhledem k prodávaným vnitřním filtrům mi to příjde jako lepší řešení. Nejdřív ho chci v hrubé podobě vyzkoušet nanečisto. Akva mám 138 litrů (bez dekorací, dna atd.). Dle mých výpočtů mi po odečtení osazení všemi serepetičkami (vč. filtru, pozadí, dna, dekorací a vzduchové mezery) zbyde cca 83,5 litrů vody pro rybky. Je to dost málo, já vím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 17:54 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: HaDaS
záleží na velikosti akvárka ale zamyslela bych se třeba nad podomácku vyrobeným přepadovým filtrem. Můžeš ho naddimenzovat a udělat podle sebe. Ale jestli máš dost financí tak klidně nějaký kvalitní prodávaný vnější filtr.
Když necháš filtr a akvárko dost dlouho zaběhnout a nebudeš zbrkle přidávat ryby tak problémy mít nebudou. Do začátku je i dobré tam nějaké rychlerostoucí rostliny dat a později je klidně vyhodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 17:46 HaDaS
Ahoj, díky za Vaše postřehy (katterinecka a vlk9). Uváděné akvárko se opravdu přibližuje asi nejvíce, z těch které jsem viděl, reálnému prostředí. Je ale určitě pravda, že rostliny v akva pomáhají udržovat rovnováhu. Máte někdo zkušenosti, nebo nápad, jak udržovat rovnováhu v akva s minimem rostlin a pokud možno bez chemie? Správný filtr a nepřerybnění je samozřejmě základ. V osazenstvu zatím nemám jasno. Určitě neonky, pancěřníčci, anténovci (barevný). Možná něco z ancitrus, trnovec, skalára. V rostlinkách zatím nemám jasno vůbec.
Předem díky za postřehy a rady. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:36 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: HaDaS
třeba tady rybicky.net/nadrze/9762 světlej písek, minimum rostlin a stejně tam ryby budou spokojený. Ideální prostředí pro neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:31 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: HaDaS
pro začátečníky je rozhodně lepší radit to co je v atlase. S rostlinami se mnohem lépe udržuje rovnováha a tmavší dno taky působí líp, protože v přírodě se na něm stejně válí různej bordel a nebo jsou ve vodě huminové látky které ji zbarvují.
Samozřejmě jde udělat i biotopní akvárko s minimem rostlin ale podmínky by měly být podobné. Takže moc nepřerybnit, mít kvalitní filtr, mírně zastíněnou nádrž, dost úkrytů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 09:27 Muž vlk9 [296] - Halančíci – Re: HaDaS
zdravim tak ona je jedna vec asi realny prostredi, kde to neni tak zarostly a je svetly, jak pises, a vec druha je akvaristicke prostredi, kde je snaha o vyniknuti krasy neonek a teter jako takovych. Ber to jen jako mou poznamku, radit ti nejak nemuzu, ale rad se pak podivam na tvuj vytvor, bo amazonii ja taky tuze rad smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 01:04 HaDaS
V atlasu ryb na těchto stránkách je uvedeno : Osázení běžnými rostlinami. Porost hustý s volným prostorem. Celkem by mělo být osázeno 60 – 70% celkové plochy. Dno by měl tvořit materiál zrnitosti 3 – 5 mm a tmavé barvy, neboť poskytne neonkám pocit většího bezpečí a vynikne také lépe jejich barevnost. I dekorační kameny a kořeny by měly mít tmavou barvu. Když jsem díky Youtube vysledoval, že prostředí, které obývají neonky, má především dno velmi světlé, někdy i bílé, že břehy jsou světlé, že potopené dřeviny jsou potaženy světlým porostem, a že rostlinek v jejich reálném prostředí je tak 20 - 30 % ... a to přeháním, tak mně udivují některé komentáře v tomto fóru. Já říkám : Tmavé Ne, mnoho rostlin Ne - to v případě, že se chce napodobit reálný stav. Chystám se vytvořit Amazonku ... snad jsem k tomu již dospěl? Proto uvítám jakoukoliv polemiku, nikoliv však prosazování internetových dogmat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 22:36 Muž funtommas [0] – Re: Raider
Ja se o tom bavil s panem v pestirne.. rikal ze rostliny sazet do stran, nikdy ne doprostred. ani dopredu ani dozadu. ony se tam pak rady ukryji, takze ti tu paradu, kterou by meli delat nepredvedou.. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 15:44 Muž mirlun [48] - Rostliny – neonka obecná málo vybarvená
Na akva burze v Brně(prosinec, byla bezvadná) jsem si koupil deset stejných neonek obecných. Bohužel ani po 14 dnech v novém akva ve starším hejnu nejsou krásně sytě zbarveny, zejména červený proužek. nejlépe to znázorňuje tento obrázek z atlasu
rybicky.net/fotogalerie.php…
trochu mě znepokojuje tenký černý proužek mezi červenou zadní částí a ploutvemi na spodní straně. neonky jsou ještě malé(znatelně menší než hejno), tak nevím, zda se teprve zabarvují nebo jsem narazil na nějakou variaci?
žerou dobře,pohybují se dobře, jen se ještě nevybarvily stejně jako starší hejno.
děkuji za vysvětlení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 14:36 BindiDindi – Bojující neonky
Zdravím, dcera má 54l akvárko, hodně osázené, s dvěma lávovými kameny, 2x malý ancistrus, 12x neonka obecná a 4x paví očko. Všechno bylo donedávna celkem v pořádku,ale poslední dobou spolu neonky - mně připadá, že stále stejní dva samečci, jsou úplně nejmenší z celého hejna - dost často bojují, jeden má natlučenou tlamičku, druhý má ránu (ne živé maso) na boku - přes oba pruhy. Znamená to, že budeme muset jednoho z nich dát pryč?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pauli167
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:36 Pauli167
chci si poridit do 50l akvaria neonky kolik jich tam muzu mit a hodi se vubec toto akvarium pro ne ? budu tam mit vnejci filtr atman hf-300 a vzduchovac . nebo doporucite mi pro zactek do thohoto akvaria jinsi rybky jsem v tohle zacatecnik .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25431x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526-neonky--chov?od=601