Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 21:30 FanTomas – nakoupeno
wayne: presne to jsem mel na mysli. nakonec jsem neexperimentoval a koupil ten stejny druh neonek a vypadaji spokojene :-) ("zača" jsem ja. psal jsem z prace, kde nemam automaticke prihlaseni k uctu na tomto serveru). stejne jsem nad tim uz v zivote parkrat premyslel, ktere "poddruhy druhu" spolu komunikuji a kamaradi a ktere ne, jestli vubec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 18:55 KATAKI
Ach tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 17:23 Muž wayn [79] – zača
Já myslím, že zača má na mysli, jestli spolu vytvoří různé neonky hejno, ne jestli spolu můžou být.
Podle mě nevytvoří, ikdyž budou se asi cítit lépe, než kdyby byly ve společnosti třeba nějakých parmiček.
Co se třeba poohlídnout, pokud chceš mít trochu odlišné ryby, po nějaké šlechtěné variantě? Občas bývají k vidění formy "diamant" a "gold".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 15:50 KATAKI
Já jen tak,ujistit se.Ale vzhledem k Tvému dotazu chci jen říct to,že by ty neonky být spolu určitě mohly.Tak zatím hodně štestí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 15:41 zača – yup
KATAKI: Ano, taková. Ale nevím, co tím chtěl básník říci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 14:24 lukyn
Neboj mám Tetry neonové a dostal jem 2 nenky červené a nevadíto naměj strach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 14:21 KATAKI
Fotka k příspěvku Nějaká taková? ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 12:07 anonym
ja mam 14 tetier neonovych a v hejne plavu iba velmi zriedkavo , asi by ich bolo treba 30 , alebo potom kupit nejaku vecsiu rybu , lebo neonky plavu v hejne ked su vystrasene ... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 11:53 zača – Je neonka jako neonka?
Ahoj. Mám 10 neonek. takových zěch klasických modrých. Jelikož je prý 10 málo na hejno, chtěl bych přikoupit ještě pět. Více už ne. Jde mi o to, že kdybych viděl v akvaristice jinak zabarvené neonky (třeba s červeným pruhem), jestli je můžu koupit. Tj. byl by splněn účel nákupu? Bylo by jich 15 v hejnu, nebo by jich bylo 10 a 5? Jestli by si "rozuměly", jestli mi rozumíte :-) Díky za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 18:15 xx-kuba
možná že tam má ňákzho vetřelce rozzureny tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 10:38 David – re: neonka
A co když vám řeknu že ta neonka nic nežere? Pozoruji ji dva dny, a vůbec nereaguje na žrádlo. A to břicho má pořád velký, né-li ještě větší :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 13:12 motýlek
díky ... snad to tak bude ... i když jsou i tak zajímavé ... jsem docela začátečník, ale teď se mi daří plůdek parmičky čtyřpruhé (asi týden - 80 kousků hodně k světu) a včera se vykulili i tetry černé - ale bylo tam více než polovina neoplozených jiker a teď dost plesniví - snad to zbytek plůdku přežije (snad tak 100 kousků zbylo) - nevím, jak odsát tu plíseň, protože potěr je spíše na dně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 09:12 Chaotic
To co popisuješ je podle mě normální. Je to způsobené stresem z transportu a nového prostředí. Jestli jsou jinak zdravé, tak se to za pár dní srovná. Může to ale chvilku trvat, hlavně pokud máš v akvárku málo úkrytů nebo přímé a moc intenzivní osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 06:56 motýlek – neonky po šoku?
trochu jiný problém ... v prodejně jsem koupil 12 neonek - všechny měly souvislý neonový pruh ... když jsem je dovezl domů (asi 10minut) krom jedné mají (teď už asi 5 týdnů) pouze svítící kousek za očima (asi 2mm) a zbytek původního pruhu je roztroušen jako jednotlivé svítící body na hřbetě!!! - jinak vypadají docela zdravě a už se k sobě mají i samičky se samci - snad se mi to podaří namnožit a uvidím, co bude v další generaci ... fotku nemám, ale asi by to byl problém vyfotit shora? Mám další dvě starší ve stejné vodě a ty jsou normální (samečci) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 06:30 neo – neonka
Tohle je jen přežraná neonka... takhle nějak vypadaj moje asi 1 centimetrové bettky co se přežerou granujema od hikari.. smich smich moc jim chutnají a potvory si na to zvykly tak, že mi už ani vločky neberou.. A co se týče toho zakřivení. jedná se o vrozrnou vadu ale u živorodých ryb se to vyskytuje například u obtížného porodu nebo když rybu opravdu fest přežerete.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 19:59 shedlo – ....
Tohle jsem tu taky řešila, jmenovalo se to VODNATELNOST? nebo tak nějak, zrovna jsem krmila rybičky a spousta neonek má zas tyhle hrbolky. Fakt si mysím, že jsou jen přežraný. Ta jedna Tvá na fotce je teda navíc trochu pokřivená na hřbetě, nebo ne? To už je věc jiná, tyhle různá zakřivení asi znamenají nějakou nemoc nebo deformaci, to už nevím, jen hádám. Ale akvaristi to u neonek často mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 19:57 Dussy
TO MAJI MOJE KDYZ SEZEROU GRANULE NIC SI Z TOHO NEDELEJ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 19:42 David – další foto
Fotka k příspěvku další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 19:40 David – mám tu fotky
Fotka k příspěvku Mrknětě na foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 19:15 shedlo – přežraná
Asi je jen pořádně nažraná, moje to taky mají..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 18:20 david – re
Já neříkám že je nafouklá celá, ta má právě jen to břicho. Je to normální neonka s velkým břichem. Nemá žádné další příznaky - šupiny, oči atd. Všiml jsem si toho před cca 3-4 dny. Krmím vločkami, mraženým, okurka (ancistrus).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 17:08 Muž wayn [79] – nafouklá
Když by měla jikry nebo se jen přežrala, tak by byla "tlustá", ale ne "nafouklá". Jak to dlouho trvá? Nemá zježené šupiny? Vystouplé oči? Kdy jsi naposledy přidával do akvária ryby nebo něco jiného? Čím krmíš?
Nejlíp uděláš, když ji dáš do karantény.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 16:58 david
cha cha, to znamená že je nemocná? nemůže tam mít jikry? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 16:56 Dussy
odvez ju do porodnice :-D :-D neonky nejsou zivorodky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 16:10 David – !!! Neonka - urgentní prosba o pomoc !!!
Prosím pomoct,neonka obecná mám jakoby nafouklé bříško, jak poznám že není nemocná, ale těhotná? Pokud je nemocná, musím ji utratit, ale co když čeká? Má nafouklé bříško, jinak OK, jen odhání ostatní.
Prosím znalce o odpovědi, nevím co mám dělat, jsem začátečník.dík6140

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 11:19 Tom.Rockys – ok
jj tak díky moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 11:17 Havel-st – návod na odchov neonek
Už to hledám, nedávno jsem sem dával odkaz.
http://www.dajanapet.cz/cz/clanky_detail.php?nazev=Tetra%20neonov%C3%A1%20(3)
ňáko to nefunguje, musí se kliknout vlevo na "články" a je to "tetra neonová 3"
... je to trochu akademické, ale srozumitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 11:13 Tom.Rockys – dík
tak díky moc ... ;-) nějak to zkusim udělat a kdyby mi zase něco nebylo jasný tak napíšu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 11:02 Havel-st – do tření
No, teď by to chtělo počkat, až se vytřou, pak odlovit samečky, snížit jim teplotu asi na 19 stupňů, počkat, až se znovu samičky zaplní a přitom jim pěkně podstrojovat - nevím přesně, jak dlouho, už jsem to léta nedělal. Každopádně bude dost času na prostudování, jak připravit vytíračku, jak rozkrmit, ...
Když to uděláš, budeš mít po několika dnech: nadržené samce, samičky s čerstvými jikrami, možnost zvýšit teplotu o 2-3 stupně (u obecné neonky jsou při teplotě nad 23 stupňů při tření potíže) a nastudováno co dál.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 10:40 Tom.Rockys – vybarvení
nooo a připadá mi že sou jinak vybarvený ... samečci maj ten pruh víc do tmavě modra a samičky ho maj lesklej a spíš do zeleno-modra
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 10:32 Tom.Rockys – tření?
takže si myslíte že se chtěji třít ?? takže mám vyměnit víc vody ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 18:43 Havel-st – tření
Jo, využívá se toho, k hromadnému vyprázdnění, než se dají vytřít k odchovu, aby bylo víc párů najednou.
Oni v přírodě taky čekaj, až naprší, změní se kvalita vody a pak se prý do toho pustí hromadně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 18:19 Caleb – výměna vody
Teď jsem si uvědomil, že jsem 31.10. mírně odkaloval a vyměnil cca 20 litrů vody. Pár dní poté 3.11. se opravdu třely ano

Zajímalo by mě, jestli je to opravdu tou výměnou vody, nebo jsem se strefil ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 18:14 Havel-st – neonoví rváči
Mě se vždycky hromadně trřou, když vyměním víc vody (tak 30%).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 18:06 Caleb – neonky
Ahoj, nemůžou se třít? ;-) Jsem začátečník, ale už mám zkušenost s tím, jak se neonky obecné třou. Samečci se kvalitně prohání/perou....občas i samičky. Byl jsem toho svědkem zatím 2x a pokaždé to trvá řekl bych den....poté se víceméně uklidní.

Nejsou při tomhle chování výrazně rozdílně vybarvené (samečci x samičky)? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 12:04 Tom.Rockys – neonky se proháněj a perou se
už je to druhej den .. předtim byli docela v klidu .. nevíte čim to je ? :-O nebo je to normální ?? díky za odpovědi X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 17:37 jardik.cardik – yyyy
myslena je barva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 17:14 rybous – cichavec
jaky tam mas cichavce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 17:05 Aqua – Ne
Noo.neni zrovna můj typ. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 17:01 jardik.cardik – nej
Fotka k příspěvku nejkrasnejsi rybou je sciaenochromis
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 16:57 Aqua – jo,to je fakt
Dík.Máš pravdu,neonky sou fakt super a nejsou moc náročný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2006 21:49 palo – neonky
určite môžeš,miesta tam máš dosť.neonka je asi najkrajšia ryba v celej akvaristike.nech sa darý. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2006 20:50 Muž ivan [15] – neonky
Myslím že bez obav můžeš,hlavně jich tam nedávej 2 nebo 3.Je to hejnová ryba a 10ks je ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 09:36 Aqua – neonky 50l
Poradte mi prosím...Mám 50litrové akva a chtěla bych neonky.Myslíte,že bych jich tam mohla dát 10?Už mám 2 čichavce,4 pancéřníky a ancistruse gold.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 15:54 Sheila – uhyn?
Nojo, ale zbytek hejna zije a tvari se v pohode... Mne by taky pokles teploty z 27 na 22 asi neudelal dvakrat dobre... Ano jedna se o klasicke neonky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 13:31 Jirka – neonky
Pokud se jedná o "klasické" nonky P. inesi, tady bych problém v nízké teplotě nehledal. Optimum je okolo 20ti st.C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 13:27 Sheila – neonky
Ahoj lidicky, dekuji vsem za rady. Trosku jsem zvetsila hejno neonek a tech pet necinnych ubozacek razem ozilo. Bohuzel jsem v poslednich dnech o 4 prisla, a to nejspis diky poklesu teploty (jak vedra presly do deste, ochladilo se i v mistnosti). Jinak si to neumim vysvetlit. Co se da delat. Prvni chovatelsky neuspech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2006 21:17 smog – neonka
mesic stara oci normalni skusim ji dat jinam no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2006 21:11 Žena Wampi [54] – ..
Nezdá se ti že má i větší oči? Jakoby vyboulený?Ty moje to měli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2006 21:05 Žena Wampi [54] – neonka
Asi jí dej někam jinam pokud můžeš no a uvidíš...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [25] 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25431x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526-neonky--chov?od=1201