Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 20:01 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: DUNNO
V kterési staré knížce se doporučovalo dno z černého uhlí. Flexiobklady a jiné vymoženosti tehdy nebyly, výběr byl regulován pouze na to, co si člověk někde nakopal či naosíval. Viděl jsem jedno akvárko s takovým dnem a ty neonky tam byly bóží. Jo a perfektně tam rostly kryptošky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 19:49 DUNNO
děkuji za odpověď, pokusím se tedy o změnu dna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 19:44 R Muž romant [27987] Re: Pepan
Nejen starší literatura, ale i třeba zdejší atlas se zmiňuje. rybicky.net/atlasryb/tetra_neonova , rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena . Tak jsem to pěkně tazateli přednesli. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 19:39 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
romant napsal: Ten stresík bude z toho světlýho dna, buď změnit dno, nebo osádku, to mě z toho vychází.
V starší literatuře se doporučovalo chovat neonky v akváriu s tmavým dnem. Jednak na tmavém dnu lépe vypadá, a zřejmě není ani stresovaná. A ještě bych přidal do pozadí nějaké trsnaté rostlinky jako Ludwigia, Hygrophila apod. Tyhle ryby mají rády houštinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.01.2013 19:25 R Muž romant [27987] Re: DUNNO
Ten stresík bude z toho světlýho dna, buď změnit dno, nebo osádku, to mě z toho vychází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 19:10 DUNNO Re: Adam
přidal jsem par fotek, a skusil jsem vypnout světla a rybičky normálně plavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 19:09 DUNNO Re: romant
tak už jsem přidal pár fotek, jinak akvárium bylo založeno v létě 2012
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 17:55 R Muž romant [27987] Re: DUNNO
Určitě bude dobrý si zřídit prezentaci předmětnýho akvária a jako univerzální radu bych to viděl na častější výměnu vody, neb o akváriu není nic známo a mám trošku podezření na čerstvý akvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 17:54 Muž Ad@m [1051] Re: DUNNO
Kvôli svetlu by sa skrývali, nie polehávali na dne. Hodila by sa prezentácia Tvojho akvária, alebo minimálne fotka tých neóniek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 17:34 DUNNO – Neonky obecné se drží u dna, kvůli světlu?
Dobry den, včera jsem si koupil 20 neonek do svého 55l akvária, mám v něm také 2x11w lampy, původně byla zamontovaná jenom jedná, ale nedostatek světla způsoboval, že rostliny nerostly a tak jsem dal další. A tak nastává otázka, je možné že kvůli světlu se neonky stále drží u dna? :-O Tím myslím že na něm téměř leží.
Předem děkují za odpověď.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.12.2012 19:04 Muž kofejn [963] Re: Deathbull
No jo, jenže neonky jsou nenažraný stejně, jako když dostávaly 2x denně každý den smich .
Ale dobře, najedu zase na častější krmení, stejně nějak nevidím šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 18:28 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Tak když krmíš obden, tak se nediv že se ti při krmení voda vaří :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.12.2012 18:07 Muž kofejn [963] Re: grunda
Asi má být živá že? Mraženou mám, a na dno nic nedopadne.
To Libor: Taky mám ten pocit. Dočetl jsem se tu, že z hladiny žerou jen když mají opravdu hlad. Ty moje mrchy mají hlad asi furt. Krmím obden, někdy neodolám a dostanou každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 17:41 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já bych zkusil artemku, mám neonky z terčema a artemku fakt nedají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 16:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: kofejn
Ne! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.12.2012 15:23 Muž kofejn [963] – Krmení
Je nějaké krmení, které neonky nechají bez povšimnutí (nebo nejsou schopny sežrat) a bude chutnat cichlidkám kakadu?
Zkoušel jsem krmení, co se jim nevejde do tlamičky: tablety ( rybicky.net/vyrobky/22 ) a granule ( rybicky.net/vyrobky/5-vipagran ), ale je to marný. Jdou i po tabletách pro otíky ( rybicky.net/vyrobky/14 ) o vločkách i mražených artemiích nemluvě.
Krmení otíků a pancéřníčků jsem vyřešil, krmím až po zhasnutí o půlnoci, ale cichlidky nemají šanci něco uzmout. Čekal jsem, že budou aktivnější a neonky trochu srovnají do latě, jenže maximálně samice prožene panceřníčka nebo se čertí mezi sebou. Po většinu času jsou zalezlí v kytkách.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 21:24 Žena toni [68] Re:romant,Re: LiborSprysl
diky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 11:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: toni
To bylo nekompaktní h..no...to nemá s třením nic společného. Můžete být v klidu...Jikry černé tečky nemají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 11:22 R Muž romant [27987] Re: toni
Zkus to tady v tomto vlákně, je tam několikrát dávanej odkaz na konkurenční web se zajímavým článkem, tak to pohledej a nastuduj. rybicky.net/forum/1489
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 10:19 toni – neonky
ahoj....dneska se mi zase treli neonky!...nejdriv kolem sebe tancuji a pak se jako by stranou o sebe trou a vypadne kousek bileho a pak jakoby delsi pruhledny provazek s cernyma teckama uvnitr....prichytil se na rostlynku ale nemel pred molly sanci:-(((.....co mam udelat aby se to podarilo?..achjooo:-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 15:17 Muž fido16 [631] Re: zuzua
To dlouhé akva je super nápad. Bude to vypadat lépe klidně jej nechej slepit delší ale užší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 15:07 zuzua
nicmene dekuju....mozna si udelam radost a poridim vetsi akvo na neonky modre....a asi je lepsi kdyz maji spis delsi akvo na plavani ze....:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 23:40 zuzua – omluva
Tak ted jsem naprosto zaskocena...vsem se vam omlouvam...akvarko bylo dlouho ulozene a ja ziju s predstavou ze ma 30litru....tak ted jsem si sla premerit pro jistotu no a zjistila jsem ze je to dvacitka....takze neonky samozrejme padaji...to bych jim neudelala....ale co myslite ty razborky....koukala jsem ze tem by dvacet nemelo vadit a k tomu ty krevetky....ale nevim co ten otik....achjo to sem opravdu zaskocena :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.10.2012 23:11 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: zuzua
Já bych to na vašem místě přeci jen zkusil. 10 modrých neonek spolu s pár krevetkami a nějakým tím "otíkem" bych se nebál dát i do rostlinami načančané 30 l kostky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.10.2012 23:06 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Zoidik
...On ten rozdíl není zas tak velkej...
Myslíte rozdíl ve velikosti mezi modrou neonkou a "klasickou"? Netuším sice, co je přesně myšleno "klasickou" neonkou, ale rozdíl např. ve velikosti mezi modrou a červenou neonkou veliký je. Údaj o velikost modrých neonek 2-4cm mi přijde notně nadnesený; podle mých zkušeností dorůstají maximálně do 2,5cm. A to je jen polovina vcelku běžné velikosti neonek červených...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 22:57 zuzua Re: Deathbull
jj dekuju no bohuzel to sem trochu tusila, Mam kostku :)...no a kdyz tam dam razborky bornejske tak 10 kusu a k tome tak 5krevetek. Mohla bych tam dat jeste "otika"...cetla jsem o nehle male rybce ale neznam ji. Mohla bych tam dat dva? Myslite ze by to takhle mohlo fungovat? Ze to nebude prerybnene? Radeji se trikrat zeptam nez to pak nakoupit spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 22:50 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Ono také záleží, jaký tvar ta nádrž má. Do kostky raději ne, ale taková z půlky zarostlá nádrž 50x25x25 má lehce přež 30 litrů a takové bych se nebál. Zase tolik místa zrovna tahle neonka nepotřebuje. Druhová nádrž, anebo k nim mé oblíbené malé držkolezy otíky k tomu a fungovat to bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 22:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: zuzua
tak koukni na ty endlerky. jsou nalé a barevné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 22:36 zuzua Re: Zoidik
jj ja vim, ale neste jedno jsem nad nima uvazovala....mate pravdu...dam tam jine...o tech razborkach vim jen porad premyslim o nejakych rybka jinach zbarvenych :)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.10.2012 22:20 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: zuzua
Zuuzo, ale na ty neonky už ses jednou ptala ;-) Já myslím, že ty maličký razborky, co Ti radila katterinecka, jsou skvělej tip. Neonky tam opravdu necpi :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.10.2012 22:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: zuzua
Třeba razborky nebo endlerky tam dát můžeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 22:18 zuzua Re: Zoidik
:) dekuju...ja tam krevetky urcite dam, ale rada byvh tam i nejake male rybicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 22:13 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: zuzua
On ten rozdíl není zas tak velkej a tetry jsou aktivní plavci. Za mě krevetky budou fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 22:09 zuzua Re: Zoidik
no ja jsem tohle samozrejme cetla, ale zda se mi ze uplne to same se tu pise i u klasicke neonky, ktera je vetsi a hodne lidi zase pisi ze se modra neonka do nanoakvarii hodi. A prave proto se tu ptam co si o tom myslite tady vy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.10.2012 21:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: zuzua
čti :-) rybicky.net/atlasryb/neonka_modra Krevetky jsou dobrá volba :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 21:46 zuzua – modre neonky v 30l?
Ahoj rada bych se poradila, mam nove zalozene akvarko (30l). Prave se zabiha. Chtela jsem do nej dat 10 neonek modrych a par krevetek. Co si o tom myslite? Akvarko je hodne osazene aby se meli neonky kam uchylit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 16:02 Muž grunda [1781] - Cichlidy
je tu někdo, kdo chová a odchovává neonky diamantové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 11:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kocajs
Smířit se s osudem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 10:21 Kocajs
Díky za vaše reakce, uvidím jak jak se to bude vyvíjet nadále.Ale co dělat když to bude trvat dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 08:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: host
host napsal: Ještě dodám, že o u krvavek podporuje agresivitu zhoršená kvalita vody.
To u všech piraní smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 07:17 host Re: LiborSprysl
Ještě dodám, že o u krvavek podporuje agresivitu zhoršená kvalita vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.07.2012 06:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
rudolf napsal: Ano, tetry krvavé to dělají často. Nedá se říci, že vždycky a za všech okolností, ve hře je spousta faktorů a výjimky jsou v přírodě běžné. Samozřejmě je lepší chovat je ve velké nádrži, ale není to lék. Do jisté míry se dá tohle jejich chování snížit častým krmením živou potravou, což ale dnes není právě obvyklé, ale ani to mu nezabrání úplně. Záleží i na formě, víc okusují ty, co dříve bývávaly Hyphessobrycon callistus, méně ty, co bývaly Hyphessobrycon serpae.
Jaroslav Hofmann

V některých případech - a to u obou bývalých druhů - funguje změna "ubytovacího řádu". Pokud se krvavé tetry přidávají k rybám do nádrže, bývá zpravidla menší problém s okusováním, než když přidáváte jiné ryby ke krvavým tetrám. A to navzdory tomu, že tetry teritoriální v běžném životě nebývají. Pokud už "to tak je", tak někdy pomáhá nové rozdělení. Napřed všechny ryby do nádrže a pak, po několika dnech, ty krvavé tetry.
A pak platí to, co psal pan doktor. Plné pupky živého a ony se zklidní.

ad neonka...Z tazatelova dotazu není patrné, o jaké se jedná neonky. Avšak okusování červených neonek je - alespoň v České republice - problémem několika chovných kmenů, které daly potomky plavající v nemálo nádržích. U ostatních neonek jsem s tímto jevem nesetkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 00:22 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: rudolf
Aha :-)
Děkuju za informace, těch není nikdy dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 00:17 Muž rudolf [4681] Re: ivaha
Ano, tetry krvavé to dělají často. Nedá se říci, že vždycky a za všech okolností, ve hře je spousta faktorů a výjimky jsou v přírodě běžné. Samozřejmě je lepší chovat je ve velké nádrži, ale není to lék. Do jisté míry se dá tohle jejich chování snížit častým krmením živou potravou, což ale dnes není právě obvyklé, ale ani to mu nezabrání úplně. Záleží i na formě, víc okusují ty, co dříve bývávaly Hyphessobrycon callistus, méně ty, co bývaly Hyphessobrycon serpae.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 23:45 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: rudolf
Právě, že tady v atlasu jsem se na ní dívala a ačkoliv je to tam zmíněno, tak ale v případě malý nádrže. A Kocajs nemá malý akvárko. Opravdu jsou tyhle tetry takový i ve vetším akvárku? Ptám se vážně, protože já je nemám a zajímalo by mě to. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 23:40 Muž rudolf [4681] Re: Kocajs
Neonky si běžně ploutve navzájem neokusují, zato tetry krvavé jsou tím, že jiným rybám okusují ploutve, přímo pověstné. Dokonce se to, byť trochu zaobaleně, píše ve zdejším atlase. Takže viník je poměrně evidentní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 23:10 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Kocajs
Máš 140 litrů akvárium, to by u teter krvavých problém bejt neměl. Máš tam ještě něco dalšího?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 23:01 Kocajs
Sou to krvavé,ale nikdy sem neviděl že by je naháněli nevím no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 22:39 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: prasan
Mám taky neonky a občas vidím, jak se třeba 2-3 prohánějí a "laškujou" (jak já tomu říkám), ale nikdy jsem nezaregistrovala, že by si ublížily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.07.2012 22:23 - Re: Kocajs
Neonky nie sú rybky čo by sa dáko hrýzli.Môže to byť jedna rybka (agresor).Väčší húf som spomenul,pretože sa takto agresor nemôže zamerať na pár rýb a ryby sú pokojnejšie.Naháňajú sa aj bežne pri hre.Agresor môže byť úplne v pohode ten iný druh tetier.(aké to vlastne sú?)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25427x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526-neonky--chov?od=501