Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 17:23 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Právě jsem dal 10 Rasbor maculata do 300l akvárka ....
Potřebuju jich ještě 1000 :-D

Ve 1260L akváriu v pardubickém Glóbusu máme 300 neonek červených a to je teprve paraada =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 17:22 Jacob – 70 ks
No myslím, že 70 ks neonek červených by mělo asi stačit, hodlám dokoupit možná lepší štěrk do akvária, nejlépe černý, aby ryby vynikly. A také hlavně Kryptokorynu červenou osázet téměř celé dno a sem tam nějaké kameny či vyšší rostlinu a mělo by to být OK. Zářivky nemám nijak ostré, takže rybkám by měli vyhovovat, proto také nenáročná rostlina jako Kryptokoryna červená, nebo Jávský mech. :-)
Jinak zatím díky za rady. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 17:22 Muž Geri [29] - Skaláry – Re: Vexlak
žiorodky jsou jiný kategorie, to je továrna na škodliviny ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 17:22 Muž Michal1987 [21]
a ešte sa sem tam nejaká tá neonka stratí, resp. odíde do večného akvária a po čase bude potrebné zase dokúpiť. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 17:14 Vexlak – Re: Geri
nu dobra, me se to jen nezdalo, to bude asi tim ze chovam ty prasata zivorodkovita :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2010 17:10 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Jacob
Taky bych se nebál většího počtu neonek.Na rozdíl od cichlid nebo živorodek, tetry nejsou takový čuňata, takže problémy s vodou nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2010 17:09 Muž Geri [29] - Skaláry – Re: dvorak
40 kusů? :) v pořádně zarostlé 200l nádrži to nebude vypadat ani jako hejno... vím o čem mluvím, když přijde návštěva a necháš je tipovat kolik si myslí že tam je ryb, tak 90% lidí řekne nevim asi 20... žáný efekt, 20 ryb neni hejno a 40 taky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 17:09 Vexlak – Re: Geri
skvelej efekt bude mit az jich pak 50 poplave brichem nahoru hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2010 17:07 Muž Geri [29] - Skaláry
většinou hejna do okrasných akvárijí dělam stylem nejdřív 50, aha nic moc, vypadá to jako 20 rybek, chtělo by to víc, tak ješzě jednou 50, myslim že 100 - 130 by mělo mít efekt ;) jestli chceš mužu ti je dodat. 12kč/1ks a to už se vyplatí ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 17:04 Muž dvorak [94] - Rostliny
Pokud tam budou jen tyto neonky,tak bych tam dal 40-ti kusové hejno.
Přišel jsem na to tak:200 l akva->tedy cca 180 l vody.180 l : 5 cm(4-5 cm délka rybky)=45 Ks,aby měli prostor->tj 45- třeba 5=40 KS

Tento výpočet jsem pčetel zde na fóru,není tedy z mojí hlavy,a tak mě nekritizujte za nesprávnost.
PS:Omlouvám se tomu,komu jsem tento výpočet zkopíroval,ale pomáhám tím jiným!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 16:47 Jacob – Kolik neonek červených do 200 litrového akvária?
Potřeboval bych poradit, přibližné množství neonek červených do 200 litrového akvária. Děkuji ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2010 09:00 Žena BBerunka [10] - Živorodky – Re: bluedream
Musím říct, že mám stejný názor. Rybky v noci spí a čím nenápadnější zbarvení v tu dobu mají, tím lépe pro ně.



No mě nepříjde, že by zářivě fialová barva krycí barvou - spíše naopak, i když na druhou stránku prd vím jak to vypadá ve tmě, ale jelikož ve tmě nevidím tak to nezjistím. Hmm tak jsem tam kde jsem byla smich :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2010 22:24 Muž Martinpm [4] – Re: drateník
Tak to je jasné, že o tom ryby nepřemýšlí já myslím že Dizzer to tak myslel akorát to ne úplně optimálně formuloval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2010 22:19 Žena bluedream [245] – Re: drateník
Musím říct, že mám stejný názor. Rybky v noci spí a čím nenápadnější zbarvení v tu dobu mají, tím lépe pro ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2010 22:16 drateník – Re: Martinpm
No, vždycky jsem si myslel že ochranné zbarvení je spíš jen taková kamufláž jednotlivých živočichů, která je především chrání před samotným sežráním. Pochybuju, že si ryba řekne, táák hoši, teď je noc, je mi jedno jak vypadám. Nebo snad myslíš že ryby nějak složitěji nad svým vzhledem přemýšlí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2010 22:04 Muž Martinpm [4] – To: Dráteník
Tak nám to prosím tě osvětli jak to je? Smát se umím i já,ale dej nějakej konstruktivní příspěvek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.04.2010 21:55 drateník
DavidDizzer napsal: ryby prostě vědí, když už je tma a zhasne se akvárium, že mají klid a mohou si odpočinout, Tím pádem se uvolní a nepociťují žádný nátlak a tak nepřemýšlí o tom, jak být zbarveny. protože jim je to večer jedno, když nejsou vidět. Proto nějaké rybky mění barvy, nebo dokonce blednou úplně (mě tak blednou až do šeda někdy do bíla TETRY černé. Je to normální a zajímavý jev. :-)

Nyní odpočím: je to jak když mají rybyky stres: Mají strach a cítí se jinak, než v normálním prostředí,. Proto když se bojí začínají blednout...

Přeji všem hodně úspěchů :-)


počkej, tady ten blábol myslíš fakt vážně? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.04.2010 21:40 Muž DavidDizzer [26]
ryby prostě vědí, když už je tma a zhasne se akvárium, že mají klid a mohou si odpočinout, Tím pádem se uvolní a nepociťují žádný nátlak a tak nepřemýšlí o tom, jak být zbarveny. protože jim je to večer jedno, když nejsou vidět. Proto nějaké rybky mění barvy, nebo dokonce blednou úplně (mě tak blednou až do šeda někdy do bíla TETRY černé. Je to normální a zajímavý jev. :-)

Nyní odpočím: je to jak když mají rybyky stres: Mají strach a cítí se jinak, než v normálním prostředí,. Proto když se bojí začínají blednout...

Přeji všem hodně úspěchů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2010 21:25 Žena Sirah [11]
tak moje neonky spi asi taky bez pyzamka...no, jaky pan... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2010 15:39 stevo112
mne zas na noc tmavnu niektore gupky :-D a rano su v poho X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2010 15:10 Žena uniorn [21] - Rostliny
..to se mi stalo i u teter.. chtěla jsem uprostřed noci ukázat kamarádce akvárko, a když jsem jim to rozsvítila ( postupně) tak byly mdlý, hnědý až průhledný...-: ) a ráno zase vše ok..krásný červený rybky: )..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2010 14:19 Muž Yirka [9118] – Re: drateník
A odkládají vycházkový :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.04.2010 13:31 drateník
to je jasný, i rybičky si na noc berou pyžámka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2010 11:19 Žena Sirah [11]
hmm, to jsem si nevsimla...dneska omrknu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2010 09:25 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: BBerunka
Nic nemusíš zkoušet, je to naprosto normální stav když chrápou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2010 09:19 Žena BBerunka [10] - Živorodky – Mám halucinace??
Dobrý den, chtěla bych slyšet váš názor na věc co se mi děje v akvu. Mám tam červené neonky. Mají se dobře, plavou si, baští, celý den svítim klasickou zářivkou. Poprvé se mi to stalo večer v pondělí. Asi v 20:00 jsem jim zhasla a šla koukat na TV. Okolo 22:00 chodím spát a vzpoměla jsem si, že jsem něco zapoměla v pokoji, jdu tam, rozsvítím klasické světlo a najednou se v akvu mihlo něco zářivě fialovýho, tak koukám co to je a co nevidím: všechny mé neonky byli od hubičky až po ocásek místo modré zářivě fialové a neměli červenou linku. No hubu jsem měla až u kolena a jen jsem na ně civěla, vypadaly rozespale ale jinak fit. Myslela jsem si že je to tím světlem a tak jsem ho zhasla a rozsvítila onu zářivku ale na neonkách se nic nezměnilo. Koukala jsem na ně asi ještě 10 minut a pak jsem se smířila s tím že se asi něco děje a že buď vydrží do rána a nebo je najdu na hladině. Jenže ráno byly zase uplně normální. Tak jsem včera večer udělala to samé co v pondělí a ony byli opět fialové. Netuším čím to může být. Dnes jim zkusím nesvítit celý den a večer uvidím. Nebo víte někdo co se to děje? Stalo se vám to?? poraďte prosím ..... díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 13:08 Creasyczek
Díky všem za rady. Už je to v pořádku. Bylo to asi opravdu tím krmením. Hold asi začnu předmáčet palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 13:05 Muž roper [10] - Cichlidy
Ale záleží taky , jak dlouho tento problém trvá. Já to měl asi týden, takže za to krmení nemohlo.
Hold občas se to stane hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 12:50 Muž sportsmen [62] – Re: Creasyczek
mě se tohle stane když krmím neonky suchým krmením. Dokáží se neskutečně přecpat a jak jsou vločky suché tak je to tahá k hladině. Situace se srovná s tím, jak se vločky v trávicím traktu nasají tekutinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 12:32 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Creasyczek
Zkus jim krmení předmáčet. A nebo ho změnit. Já třeba krmil neonky hikari granulkami a nikdy se mi to nestalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 11:47 david56 – Re: Creasyczek
Mně todle dělaj neonky po krmeni. Za par hodin je to vždy přejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 11:07 Muž roper [10] - Cichlidy
Ahoj.
Já tento problém jednou řešil u neonky a pancíka. Spolknutím bubliny to není. Po túdnu hladovění jsem ty chudáky vytáhl a praštil s nima o chodník. Hold nedá se nic dělat sad
Jak dlouho to má?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 10:34 Creasyczek – neonka nemůže dolů
Ahoj, moje neonka asi spolkla nějakou bublinu nebo něco takového a teď ji to nadnáší a nemůže normálně plavat. Pořád se snaží plout ke dnu dolů, ale jde ji to ztěží.
Je to normální? Přejde to? Můžu jí nějak pomoct?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 20:23 Muž Dixon [13] - Sumci
Mojim najviac chutia zive blsky (dafnie),maju radi aj Sera Vipan,a hlavne mrazene:nitenky,patentky,dafnie,atd... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 19:56 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Ja krmim tetraminem,A kdyz sypu tercovcum tetra diskus, Hikari pro diskuse a granulky pro diskuse od rataje tak zerou uplne vsechno a chutna jim taky uplne vsechno akorat s tema granulakama bojuji a cekaji az trochu zmeknou.Krmim taky mrazenym a rostou jak z vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 19:51 wow
TetraMin + Tetra Rubin, někdy lehce nadrobím, někdy to spořádají i tak, moc jim chutná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 19:41 Žena Bára [2] – Re: Pavol
Taky krmim Tetraminem. Na začátku jsem krmila sera vipanem (myslim) a taky jim to chutnalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 16:19 Žena Lila1 [31] – Re: Pavol
Krmím Tetra Rubinem rybicky.net/vyrobky/412 , neonky jsou krásně vybarvené, a doufám, že i spokojené, nedrobím, snědí to i tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 15:47 Lilly1a1 – neonky živorodky
Tak já používám Lon mix, je moc dobrý alespoň moje rybky si nestěžují naopak jim chutná. Teď jsem koupila Tropica basic od firmy Dajana, je to, asi nějaké ne moc značkové krmivo s Omega3 mastnými kyselinami a vitamíny. Rybkám chutná. Jinak Tatramin také doporočuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 23:35 Žena ustavprochore [567] – Re: Ninco
Dost možná, ale dovedu si představit situaci (akva opravdu hustě osázené hned v začátku + kytky podpořené CO2), kdy by jich tam moc být nemuselo. Bez bližších informací o akva je to jen moje spekulace. :-)

Nevím, osobně mi neonky zrovna nepřijdou jako vhodný druh na záběh akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 21:18 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: ustavprochore
Jo presne tak, mejdulezitejsi je aby uz nebyly ve vode dusitany. Zrovna po 14ti dnech je jich tam nejvíc ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 19:51 Žena ustavprochore [567] – Re: Lea
Hodnota dusitanů je aktuálně jaká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 19:49 Žena Lea [1]
Byl tam i po týdnu zajíždění dodán přípravek Biofiltr v menší dávce, než doporučené. Jen pro podporu už toho zaběhlého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 18:35 Žena Linduš [166]
nejsem sice expert, ale takouvou litráž by snad měli ukopnout i v záběhu.
pokud to schválí zkušení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 18:17 Žena Lea [1]
126l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2010 17:49 Wexelo
Jak vám má někdo poradit když ani nepíšete do jak velké nádrže. Tady na foru jsou sice experti na akvaristiku, ale ne jasnovidci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 17:47 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lea
Ale až za další 2 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 17:45 Žena Lea [1] – neonka zlatá
Můžu se zeptat, zda je neonka zlatá vhodná jako první osádka akvária. Založené a fungující 2 týdny. Teď bych ráda nasazovala a prakticky poprvé jsem viděla tyto krasavice ve zverimexu a ráda bych si je pořídila, jelikož tuším, že brzy nebudou. Vím, že jsou hejnové, takže tak 10ks?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 22:57 Muž pancéřníček [168]
TetraMin taky doporučuju,moc jim chutná,ani ho nemusím drtit a slupnou ho tak jak je :-) Pak jim dávám Hikari micro pellets,což jsou mini granulky a taky jim jedou a od Dajany micro granules,ale ty jim už tak nejedou jako předchozí 2 výrobky.Teď ještě budu kupovat mini granulky od Tetry,tak jsem zvědavej co na to řeknou.Čím víc druhů krmiva,tím líp.Taky maj rády dnové chipsy od Sery-Sera Vipachips,stačí je nadrtit na malé kousíčky,nechat je ve vodě změknout a pak jim to dát a to je šrumec :-) Chutná jim to mnohem víc než předchozí i speciálně pro ně dělaný krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 22:16 Muž TomikVyskov [5]
já jim dávám TetraMin (vločky) a mírně ho nadrtím a daří se jim suprově smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526-neonky--chov?od=801