Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2020 14:11 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Marci
Uvědom si, že tím, že ji utratíš, zachraňuješ ostatní ryby. Tak je potřeba se na to dívat. Navíc ji akorát zbytečně trápíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2020 14:08 Marci Re: Anthrax
Dekuju za radu. Ja nemam silu ji zabit. A s krmenim uberu, dekuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2020 13:03 R Muž Anthrax [4762] Re: Marci
Tuhle rybu bych opravdu utratil. A spíš než na osvětlení bych se, podle těch vypouklých očí, zaměřil na kvalitu vody. Na přiložených fotkách vidím plavat nezkonzumované krmivo. Chce to nepřekrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2020 11:14 Marci Re: Marci
Nemela jsem silu ji zabit, tak jsem vecer zapla nocni sviceni a rano na to zapomnela, takze rybky mely 2 hodiny nocni sviceni rano. Pri tomto osvetleni jsem si vsimla, ze ona nemocna neonka plave uprostred a i kdyz nema moc te cervene barvy, plavala horizontalne. Prepla jsem sviceni na denni a neonka vyplavala ke hladine znovu sikmo.
V akvarku mam pavi ocka, neuskodi jim, kdyz budu svitit dennim svetlem jen 5 hodin a 5 hodin nocnim kvuli te neonce? Co mne plete: pokud preferuje nocni sviceni, proc plave ke svetlu?... Nemate prosim nekdo zkusenost? Diky predem za namety. Marci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2020 15:53 Marci Re: afc1886
tzn je nemocna a neni ji pomoci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2020 14:57 R Muž afc1886 [14681] Re: Marcela
Ano, fotka je určitě lepší, ale za mě jí to utrpení ukončit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2020 13:55 Marcela
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den,
koupila jsem pred tydnem neonky tera , jedna se stale oddelovala od hejna a dnes jsem ji nasla u hladiny, ztraci cervenou barvu a neplave rovne, ale je stale v uhlu 45 stupnu. Pridavam fotky, mate-li nekdo zkusenost, prosim o info, co by ji mohlo byt a jak bych ji mohla pomoci, aby se srovnala. Dekuju predem za vsechny namety. Marcela

Edit: Rybka je pri hladine, po nekolika hodinach zmenila polohu. Nicmene cervena barva ji hodne ubyla, oci ma vyvalene, nic spolecneho s tim, co maji ostatni neonky a hlavne - je stale u hladiny. Nemely by byt neonky uprosted?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2020 10:59 Muž RAP [1553] Re: Magic
youtu.be/…
Mě se po navyknutí vyloženě neskrývaly, jen odplavaly dál od skla. Poslední dvě, který mi zůstaly, se musí vyloženě leknout, aby zajely do úkrytů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 08:32 Muž Magic [879] - RostlinyRe: tramtra
Moja skúsenosť je, že modré neónky sa skrývajú furt, len čo majú príležitosť.
Akonáhle mi kosokvet dorastie do hladiny, už sú tam zalezené. Vidím ich pekne až keď zas prestrihám, že aspoň horná tretina hladiny ostane voľná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2020 06:43 Muž RAP [1553] Re: Cherchan
Pěkná džungle, to se nediv, že se schovávají. Řekl bych, že ryby budou v pořádku, jen využívají nabídnutý prostor po svém! Podobný problém mám H. margitae.
Akary útočit nemusí, už jen velikost vyvolává u neonek respekt.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 20:29 Muž Cherchan [7] Re: tramtra
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ospravedlňujem sa, bolo to písané narýchlo, čo sa týka akár, tak tam som si výraznejšiu agresivitu nevšimol ( tu a tam pochopiteľne trenice nastávajú medzi samičkami ale väčšinou sa držia pospolu len sú zalené v anubiase) inak ic veľkosť je cca 7cm. Vodu vymieňam pravidelne, čiže to by som asi vylúčil. Skúsim pridať čaj z mandlovníku možno pomôže.
ospravedlňujem sa za kvalitu fotiek hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2020 13:11 Žena tramtra [3202] Re: Cherchan
Taky bych řekla, že se neonky můžou bát těch akar. Ale těžko domýšlet, může to souviset i s tím, jak vypadá akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2020 12:51 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Cherchan
Podle mě jsou ty ryby ve stresu z těch akar a akary navzájem. Jsou to docela velké ryby. Podle mě je rozplaveš tak, že je dáš do větší nádrže a nebo dvě akary pryč.

Ale záleží celkově na podmínkách v nádrži. Kromě objemu jsi toho moc nesdělil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2020 12:42 Muž RAP [1553] Re: Cherchan
Dá se říct, že nemají důvěru ke svému okolí a tak se schovávají. Také jim nemusí vyhovovat hodnoty vody, zejm. NOček.
Hodila by se fotka akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 10:52 Muž Cherchan [7]
Aloha, nie je tu nejaký rybý etológ ? Pretože, s vypuknutím epidémie a následnej karatény, som zase začal častejšie čumieť do AQ, a všimol som si, že aj napriek značej rybej osádke v 100L AQ - 4ks akara zelená, 20-25ks neoniek modrých, 1ks býčko zlatopáse- ryby nevidno, jedine býčko a z času na čas akary a neonky modré ( mali byť hlavný trhák nádrže) ostávajú zalezené za koreňom mimo akéhokoľvek vizuálneho dosahu. A otázka za milión znie. Ako ich rozplávať aby boli trochu viac akčnejšie ? Zníženie intenzity svetla nepomohlo, rastlín je dostatok,žeby skúsiť kŕmiť v nepravidelných intervaloch?
Budem rád za vaše tipy a postrehy. pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2020 15:50 Domís
Dobrý den, již po několikáté se mi vytřely neonky,ale jelikož mám málo akvárek, tak bych se chtel zeptat, jestli můžu jikry přelít do většího akvárka s dva dny starými neonkami.Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 19:17 Muž quasimodo [368] – Úhyn
Fotka k příspěvku Neonky mám asi tak dva a půl roku. Když jsem je dostal, byly znatelně menší, takže jim nejspíš nejsou ani 3 roky.
V posledních cca dvou měsících mi 3 uhynuly. Z celkového počtu 18ks mi to přišlo jako docela nehezké procento.
Vždycky vybledly, rychle dýchaly a den nebo dva po přelovení do karantény bylo po nich. Zkusil jsem u každé jinou léčbu (esha2000+exit+gdex, napodruhé bactopur, napotřetí FMC) - bez výsledku.

Žádné nové rybky ani rostlinky jsem do akvária nedával už docela dlouho. Živé krmení jsem letos flákal - pouze grindal. Sem tam nějaká zelenina, tak ale neonky moc nezajímala. Zbytek vločky a granule.

První mě napadla otrava amoniakem nabo NO2, ale kapkový test na NO2 ukazuje nulu (ve skutečnosti tedy <0.3mg/l, to je minimum co ten test ukazuje) a voda není nijak cítit.
Začal jsem měnit vodu místo jednou 2x týdně asi 25%. Včera jsem koupil mandlové listy, že když stejně nevím co jim je, může pomoct tahle "přírodní léčba". Plus jsem se jim pokusil vylepšit jídelníček živými patentkami.
Jedno z toho nebyl dobrý nápad, protože to vzalo dost náhlý a špatný obrat. Přes noc jich spoust pomřela a dnešek jsem trávil převážně hledáním mrtvolek - ani nestihly zblednout. Pokud dobře vidím, zbývá mi 6 živých neonek...

Kapkové i papírkové testy říkají, že se voda prakticky nijak nezměnila od normálu - NO2 neměřitelné, NO3 kolem 15mg/L (při tom množství rostlin tam o moc víc nebývá) i tvrdost je pořád přibližně stejná - střední. pH cca 7 (to trochu změna je, v akváriu to bývalo vždycky kolem 6.5). Na nic jiného tu teď testy nemám. CO2 nebublám. Teplota vody po ránu cca 24, večer 26 - ohřev jen od světla. Z vodovodu teče tohle: www.pvk.cz/…

V tom akvárku jsou i galaxky, otíci, krevetky a dva malí ancistrusové. Ale umírají jen neonky. Moc mi jich po dněšní noci už nezbývá. Všechny teď vypadjí normálně zdravě, ale to vypadaly i včera.

Vyměnil jsem čtvrtinu vody - stejně to bylo dneska v plánu, vyčistil filtr (tetra tec ex800 plus), vytahal listí a teď nevím co dál.

Má někdo nějaký nápad, co bych měl zkusit?

Nemocné ani mrtvé rybky mě, bohužel, nenapadlo před likvidací vyfotit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2019 13:33 Tery
Už si nepamätám presne akú, ale máme tvrdú vodu. Ale každopádne sa zdá, že to nie je až také podstatné, tož super :-D Môžem plánovať!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2019 12:41 Muž Celsiq [50] Re: Tery
Hele měl jsem tyto ryby i v původním akváriu bez RO. Tzv. 21 německých stupňů tvrdosti a za necelé dva roky mi ani jedna neumřela kvůli tvrdosti (pár jich vzala krupička). Teda alespoň předpokládám, že krupička s tvrdostí nesouvisí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2019 12:24 R Muž Anthrax [4762] Re: Tery
Jakou tvrdost máš? Pokud nechceš množit, tak zas tolik důležité není ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2019 12:22 Tery
Dlho som chcela neonky modré, ale 1-6 dGH je tvrdosť ktorú neviem či dosiahnem. Ako dôležitý je tento faktor v ich chove?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.11.2019 14:54 LilaLola Re: Wanderer
zařizuji 150l tak uvažuji co tam dám, razborky jsou hnusný ty nehci.jinak dík za radu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.11.2019 14:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: LilaLola
Jestli je chceš do těch 41 l tak myslím, že je to pro neonky obecné malé a pro modré na hraně. Jinak v tomhle objemu hejno s těmahle rybkama moc neuvidíš, nebudou mít na ně místo.

Na pozorování hejna v takhle malém akváriu bych doporučil malé razborky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2019 13:54 Muž Tommo [828] Re: LilaLola
Určitě dají dohromady jedno hejno. Vlastní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 13:50 Muž Smetany [1226] Re: LilaLola
Pravděpodobně splynou, pokud vůbec vytvoří hejno. Kolik jich má být a v jak velké nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 13:38 LilaLola – jaké koupit neonky
ahoj, Když koupím neonky modrý a neonky obecný, budou tvořit dvě hejna nebo splynou v jedno

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2019 12:13 Žena Icestar [595] Re: romant
Tvrdší voda má negativní vliv na červenou u neonek, chápu to dobře?
Mám neonky modré, mladší ročník ještě zbytek červeného má, starší jsou krásně čisté, tak že bych tomu krapet vypomohla...? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2019 12:10 Žena Icestar [595] Re: Honza123
Vločky neonkám dávám ve špetce rovnou do vody. Rejděj a jsou blažené. Klidně i několikrát denně maličkou špetku, která je do půl minuty fuč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 21:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honza123
Hodně se tohle děje třeba u závojnatek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 20:38 Muž Honza123 [3] Re: vaclav
Dal jsem jim jen špetku, ale předtím 3 dny nežraly (od zakoupení), tak je možné, že to hladem do sebe naládovaly...nevím. Většina už je v poho, asi 2 stále. Akvaristice se věnuju od mala, ale tohle se mi nikdy nestalom
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.10.2019 18:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honza123
Přežraly se a teď je to nadnáší. Nesmíš tolik krmit a nebo krmení namáčet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 18:03 Muž Honza123 [3] Re: Králík
Je uplně nové. Tetra Min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 18:01 Králík Re: Honza123
Nemohlo být to žrádlo staré nebo zkažené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 17:38 Muž Honza123 [3] – Chovaní neonek
Ahoj, poprvé jsem ve svém akva narkmil nové neonky troškou vločkového krmiva a téměř všechny se ihned začaly chovat divně. Plavou hlavou dolů, ocas je nadnáší nahoru, snaží se to vyrovnávat. Mají i velké břicho. Předtím byly dobré. Napadá mě, nemohly se nějak nalokat vzduchu z hladiny. Nikdy jsem to u rybek nezažil. Dík za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2019 21:33 Muž ValaRa [26] Re: Lululu
ahoj, ja mam v podobne velkom akvariu jedneho samca bojovnice a 15ks modrych simulansiek. Je to sice taky azijsko americky mismas, ale modre neonky dobre znasaju vyssiu teplotu, akvarium je dobre zarastene, ale aj s miestom na plavanie. Ja si myslim, ze tych 15ks je take optimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2019 20:13 Žena Icestar [595] Re: Lululu
Mám 10 ke čtyřem pancíkům a párku malých cichlidek. Je to moc. Pokud budou fakt samotné, víc jak 20 bych nedávala. Ale volba je to dobrá, jsou to takové malé modré drahokamy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2019 18:55 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Lululu
Jo, je to moc.

Proč tady tolik lidí pokládá úplně stejné otázky, na které by našli odpověď po pár minutách hledání sami (a ještě by u té odpovědi našli i odpověď na to, proč tomu tak je)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2019 17:07 Lululu Re: Magic
Filtr aquael 300
Světlo led 8W
Rostliny,cryptororyne,sagittaria subulata, lobelia cardinalis,hygrophila difformis,
Dno substrát tetra a křemičitý písek
Chci jen neonky nic víc je 30ks moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2019 16:06 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Lululu
Príde na akva. Aký filter, koľko rastlín, kto tam okrem nich bude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2019 16:00 Lululu – Neon
Kolik můžu dát neonek modrých do 54l akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 09:07 R Muž Anthrax [4762] Re: visek
Které neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 07:33 Muž visek [75] - Tetry
jak dlouho vydrzi neonky?me po dvou letech chcipaj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 22:33 TerezaH Re: Wanderer
Už jsem si to domluvila a hned zítra jedu pro neonky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2019 18:24 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: TerezaH
Já bych jich tam ještě takových 15 - 20 přidal a ono to jejich chování bude taky jiné. Už se to bude podobat hejnu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2019 18:15 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TerezaH
Není oplozená, ani těhotná a snad ani nemá jikry. Nejspíš je nažraná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 18:10 TerezaH – Břicho neonky
Fotka k příspěvku Teď se tak dívám a jedna neonka má velkě břicho tak nevím jestli je to tím že se třou a nebo je to něco jiného hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 18:06 TerezaH Re: www.crustaceans.info
Tak vypadá že je to ono :-P Moc děkuji za odpověď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 17:04 www.crustaceans.info Re: TerezaH
Ahoj,
mohlo by to být tření - koukni se na web na obrázky a hned poznáš, jestli je to ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 15:21 TerezaH – Praní neonek
Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli nevíte proč se mi perou neonky obecné. Vždycky se chvilku honí pak jdou k sobě a pak se kolem sebe jakoby motají a nakonec odplave každá jinam a rychle se před tou druhou schová.Mám jich deset. Pohlaví nevím. Nevím co mám dělat,bojím se aby si nic neudělaly sad prosím poraďte!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 18:24 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: zdraza11
Co já vím tak takhle nafouklé břicho nemají z jiker a ani že by se až moc nacpala, je to na 99% nemoc a to vodnatelnost. Víc přečíst můžeš zde: rybicky.net/nemoc/vodnatelnost

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25427x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526-neonky--chov?od=51