Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:13 Muž patamatix [408] Re: romant
Ano pokud krmím vločkami a není to namočené,tak jakoby šijí :) (snaží se plavat dolů a táhne je to nahoru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:10 Muž patamatix [408] Re: Kájinka
Ty moje se dokáží takto přežrat za minutku ;-) ,čím je krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:05 R Muž romant [27987] Re: Kájinka
To dno a plastový rostliny, to není zrovna to pravý, to bych řešil nějak v dohledný době. Jinak souhlas s kolegou, dva dny půstu a bude se vidět. Jestli krmíš granulema, tak před podáváním namočit, ono to někdy v nich bobtná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 17:53 Muž kofejn [963] Re: Kájinka
Podle mě je jen přežraná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 16:56 Kájinka – Neonka Obecná
Fotka k příspěvku Nedokážu poznat jestli je březí a nebo nemocná ? Prosím poraďte. Je to moje první rybička a nedokážu to poznat snad není nemocná.Když jsem se dívala na obrázky jak vypadá březí neonka tak to docela souhlasilo.Nevím co dělat :-( Omlouvám se ale lepší fotku jsem nenašla měla by to být samička a samec. A ještě když jsem si toho všila tak druhý den už takové bříško neměla.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:32 Žena toni [68] Re: romant
ja ctu jako das:-)u mne bude i PH problem mam kolem 7-7,4 a ony maji mit 6-6,4 ze?nechci to ale menit....Podle toho co jsem si do ted precetla verim tomu co pise i Urtman- je to hodne narocne,kdyz tedy myslis ze to skutecne muzou byt jikry,kouknu,co z toho bude a jak to muzu alespon trochu podporit :-) --DEKUJU--
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:19 JoKa Re: toni
Přesně, jak píše Roman... Pro koníčkáře je neonka hodně vysoká liga. Je zapotřebí na to ryby připravovat a hlavně hodně, ale hodně měkká voda. Že ti je parmičky sežerou bych neřešil, asi se tak daleko ani nedostaneš... ;-)
A tím nezpochybňuji tvůj um, jako akvaristy, sám jsem se o to několikrát pokoušel a pokaždé pro neúspěch vzdal...

Edit: tím neříkám, že to nejde, jsem také ale "jenom" koníčkář...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 16:08 R Muž romant [27987] Re: toni
Je to hlavně o vodě, když si přečteš v atlasu jaký mají požadavky na vytírací vodu, tak Ti to bude jasnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 16:01 Žena toni [68] – NEONKA
Na podzim a na jare se mi hodne trely a ted jak ma teplot kolem 25 stupnu tak taky ale nikdy nic z toho nebylo,mam jich ted jen pet...postupne mi jich 5 umrelo..:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 15:59 Žena toni [68] Re: romant
to by bylo jako neonkove vanocni prekvapeni!:-)ale ja nemam poneti jak to,nemam na to podminky......sice uz jsem si dost precetla jak na to ale u mne nemaji sanci :-(....mam tam i parmicky tri a ty sezerou cokoliv.... mam sice sitkovou odchovnicku ze bych jikry dala pred vylihnuti tam ale nevim jak na to....:-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2013 11:39 R Muž romant [27987] Re: toni
Ano, vypadá to na zaplněnou samičku jikrama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 11:37 Žena toni [68]
nebo je preci jen nemocna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 08:51 Žena toni [68] – cervena neonka
Fotka k příspěvku Ahoj....nevim jestli to seem patri protoze ma neonka- doufam-nemocna neni,chtela jsem se zeptat jestli naaaaahodou takhle nevypada "tehotna"neonka?:-)....nenasla jsem jine vlakno:-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 18:46 Muž Aforte [533] - Rostliny
Souhlasím s Romantem. Jen ty neonky modré jsou mnohem náročnější na kvalitu vody. pH, UT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2013 17:26 R Muž romant [27987] Re: george
Jako jednodruhovku, to beru, u mě dobrý. Na dno klidně partu nějakých pancéřníčků a bude vystaráno, nebo třeba skupinku otíků. Přidávat výluh, pravidelně týdně měnit min. 1/3 vody a bude.
Edit: Zamyslel bych se nad konkrétníma neonkama a to jsou modrý, ty by mě tam do té velikosti(délky akva) pásly nejvíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 17:18 Muž george [3] - Sumci
čaute , chci se zeptat jaké maximální množství neonek si můžu dát do akvárka 75x45x25 - 84 litrů ?? - chci si udělat pořádné hejno :-D přemýšlel jsem tak o 30 kusech co vy nato ? děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 04:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Er
V mělnickém Viváriu je jich většinou dost a také posílají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 22:32 Er – Neonka černá, neonka modrá
Dobrý den,
chtěla bych zakoupit neonku modrou (modrozelenou), ale nemůžu nikde na ní narazit. To je taková vzácnost v našich podmínkách? Jinak černou jsem si pořídila, pouze dvě, bohužel, ale daly se dohromady s pavíma očkama a plavou spolu, není to divný? Ostatní chovatelé mě přesvědčují, že určitě se mi neonky schovaj a nebudou plavat s jinými rybkami...je možné zaměnit neonku za jinou rybku? Předem díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2013 21:53 amrtin Re: toni
Mě tetry neonové a neonky červené krásně tvoří jeden houf ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 21:36 Žena toni [68] Re: radim
jo ja vim.....mela jsem jich vic ale na zacatku,pak jsem je hned vratila s tim,ze jsem nevedela ze by to mohl byt problem (vice druhu spolu)pak jsem si ale vice procetla co se "snasenlivosti" tyce a vlastne to zadny problem neni ....kamaradka rusila akvarko a ja ty "obycejne" prevzala-dve:-)Krasne spolu plavou -vsechny:-)- To vse pred rokem:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 21:34 R Muž romant [27987] Re: toni
Ano tím jsem myslel, že jsou plný jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 21:32 Žena toni [68] Re: romant
co to znamen zaplneny?jako v brezi?..nebo jak se tomu u rybek rika? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 13:27 radim Re: toni
mám v akva několik samic přes 5cm X-) podle fotek mas zdrave ryby a mas tam mix rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena a rybicky.net/atlasryb/tetra_neonova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 12:44 R Muž romant [27987] Re: toni
3cm nejsou velký neonky, tedy pokud to nejsou neonky modrý. Možná že to co pozoruješ, jsou zaplněný samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 11:55 Žena toni [68] – cervena neonka
ahoj..mela bych dotaz...vidim u vas vsude male neonky a ja je mam obrovske...dve nejvetsi maji alespon tri cm a na sirku tak 8mm.....je to normalni?Pred rokem koupene a zdrave(aspon myslim)...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 17:07 radim Re: pitris65
doporučuji mražené patentky, nebo samozřejmě živé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 10:29 jamajcan Re: pitris65
Neonkám se zavděčíš např.živým,popř.mraženým Cyklopem/Buchanka/.Mají pro ně vhodnou velikost a velmi dobrou nutriční hodnotu.To krmivo od Dajany,na které jsi dával odkaz,mám vyzkoušené a neonky a tetry obecně,ho přijímaly velice ochotně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 10:10 Muž pitris65 [9] – Krmrní pro neonky
Ahoj všem!Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s krmením neonek.Čím krmíte neonky Vy? Já jsem pořídil petdiscont.cz/….
Jinak nemám s tím zkušenosti tak se zkusím zeptat.Prosím o konkrétní typy krmení.Díky! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 11:29 R Muž romant [27987] Re: DrChila
Doporučuji k prostudování toto vlákno, rybicky.net/forum/1489 a taktéž tento článek. www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 11:21 Muž DrChila [243]
Ahojda chci se zeptat mě bylo řečeno že neonky se vytřou jenom v tom případě že mají vodu určité kvality... Tak mě zajímá jestli chodíte někam pro vodu do studánky jak mi bylo doporučeno a nebo si jí nějak doupravujete. A pokud jo tak čím:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 07:58 Muž Arthas [60] Re: romant
Děkuji všem moc za rady a nápady na zlepšení situace. Jinak vodu měním 2x týdně v množství 1/3. Tak zkusím vytrvat a budu trpělivý. Ty huminové látky budou dobrá volba, díky! Na druhou stranu, neonky jsem choval za ty roky už několikrát a měl jsem s nimi zatím jinou zkušenost. Jevily se mi jako rybky odolné (pokud tedy dodržuji hygienu, měním vody a odkaluji), čilé, zvědavé až drzé, v potravě naprosto nevybíravé. Vrhaly se na vše:) (Když něco sem tam pomřelo, tak to nebyla v žádném případě neonka. Odešly mi většinou stářím). Ve stresu většinou byly jenom chvilku, max do druhého dne, pak se krásně vybarvily. Tohle se mi stalo poprvé. Přiznám se, že dříve jsem jim žádné huminové látky nepodával, teda to jsem ostuda:( Nezdálo se mi, že by dřív nějak strádaly. Na druhou stranu určitě platí, že by se jim mělo přizpůsobit prostředí, jakou mají v domovině. Takže díky za radu, doplním, ten Torben... Hold, chytl jsem nějaké stresovější rybky :-( Tak ještě jednou díky za rady. Hlavně, aby se dostaly zpět do pohody...Tu prezentaci si budu muset založit. Howgh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2013 06:57 R Muž romant [27987] Re: Arthas
5 týdnů "starý" akvárium, to je stále čerstváček, kde se biologická rovnováha teprve dotváří do finální podoby a proto bych doporučil častěji měnit vodu a tím přispět k zlepšení prostředí v akváriu. Jako další vylepšovadlo bych aplikoval nějakej rašelinovej výluh(Torben,Amazon), což zvláště neonky ocení, dodají se do vody huminy a třísloviny, na něž je voda v domovině neonek bohatá. Akvo bych nechal co nejvíce v klidu, krmil bych střídmě. Určitě by nebylo od věci si zřídit prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 05:17 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Fotka k příspěvku to je normální taky jsem dokupoval neonky jak jsem je dal do akvária tak jsem koukal. měl jsem tam 7 neonek obecných které vlastním 2 roky a přidal jsem tam 30 neonek obecných stejný druh z burzy a to jsem koukal jaký rozdíl to byl v barvě ale už se zabarvily . to víš oni jsou pěstovány v holém aq bez rostlin bez dna. u mně viděly poprvé rostliny a strašně se jích bály. staré neonky ty tam mezi rostlinami lítají a nové v houfu nad nimi ne a ne se přiblížit k rostlinám
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 00:30 Muž Arthas [60] – neonky vybarveni
Ahoj. Rád bych se zeptal, jak je to s vybarvením neonek červených. Mám akvario 112 l, docela bohatě zarostlé, černé dno (Flexi obklady), zajeté pět týdnů, teplota +- 25 stupňů. Neonky jsou teda relativně chvilku v akva, tři dny, ale jsou nějaké vybledlé. Ten červený pruh je sotva znát. Spraví se to? Tedy z praxe vím, že stres z nového prostředí udělá hodně, ale co jsem měl zkušenost z předchozích let, tak se mi rybky max do druhého dne zase krásně vybarvily... Nyní to je třetí den a některé jsou takové skoro, jak jsem byl zvyklý, ale víc jak 2/3 pořád pobledlé (resp. mají je slabý nádech červeného pruhu). Na krmivo se vrhají s chutí, tak nevím:( Zatím jsem podával mražené (cyklop a patentku). Napadlo mi ještě jim podávat krmivo pro zvýraznění barev (asi všichni znáte), ale tohle je podle mě o stresu. V prodejně se zdály být v poho, ale je fakt, že na všechny ryby jsem nekoukal... Nebo myslíte, že je i možnost, že jsem koupil špatný genetický materiál a hold lepší už nebudou? Má někdo takvou zkušenost? Komu se třeba vytřely a odchov byl s barvami trochu na štíru... Díky za vaše názory....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.01.2013 15:49 jamajcan Re: Ammi
Vyzkoušejte mražený,nebo živý cyclop,buchanky.Neonkám tohle krmení moc chutná,má menší velikost a nutriční hodnota oproti dafniím,je daleko vyšší. :-) rybicky.net/atlasostatnich/buchanka_obecna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 15:49 R Muž romant [27987] Re: Ammi
Tak určitě třídat, pořiď třeba ještě klasiku v podobě Tetraminu a otestuj jim mražený patentky, taktéž před podáváním rozmražený a propláchnutý, dávej po mini dávkách, kdyžtak je můžeš lehce překrojit, kdyby jsi sehnala nějaký velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 15:45 Žena Ammi [22] Re: romant
Právě jsem si říkala, jestli třeba neonky nemají speciální nároky a žerou jen určité živočichy. Zkusím artemie a uvidím. Pokud by ani to nezabralo, vadilo by jim, kdyby dostávaly jen jeden druh krmiva? Četla jsem tady někde, že je lepší krmiva střídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 15:34 R Muž romant [27987] Re: Ammi
Když nežerou mražený dafnie, tak až rozmrznou ledy a na prověřených rybnících se objeví dafnie živý, tak to bude mela. :) Když nechtějí, nech být a vyzkoušej jiný krmení, jak píšeš, asi jim ten Vipan chutnal natolik, že je ty mražený dafnie moc nenadchly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 15:29 Žena Ammi [22] – Co chutná neonkám?
Mám asi týden hejno dvaceti neonek. Zdá se, že se jim daří. Dávám jim Vipan, ten po nadrcení docela žerou (v množství větší špetka 2x denně). Zkusila jsem jim dát i mražené daphnie, ale narazila jsem. Nejdřív jako večerní krmení, nežraly, myslela jsem, že jsou jen nacpané z rána. Pak jsem jim dala den hladovku a zkusila opět daphnie a nic. Sice připlavou, polknou, ale pak vyplivnou. Daphnie jsem rozmrazila a promyla vodou. Může být, že jsou kousky daphnií pro ně moc velké? Nebo jim to jen nechutná a je lepší něco jiného, třeba artemie?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 15:00 Žena Ammi [22] Re: DUNNO
Dunno, dle mých - zatím kraťoučkých - zkušeností neonky na světlo reagují. Dala jsem je do (hodně) osvětlené nádrže a okamžitě se shlukly do hejna pod list šípatkovce ke dnu a tam čekaly. Sem-tam některá vyrazila na průzkum pár cm, pak se zase vrátila k hejnu. Tak jsem zkusila zastínit na jednom místě světlo a ejhle - plavaly dál, dokud stín trval. Vyměnila jsem tedy osvětlení za za zářivku 4x slabší a neonky se normálně (i když opatrně) rozplavaly po celé nádrži. Pokud svítím, drží neonky volné hejno, pokud zhasnu, rozprostřou se po celém akváriu. Dno mám tmavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 22:18 Muž Ondrasss [7] Re: lelek
lelek napsal: Dobrý den, mám akvárko 50 litrů zatím bez osádky.A chci ze zeptat jestli bych tam mohl dát 8-10 ks neonek jestli na ně není ta nádrž příliš malá. tak misto neonek zkus treba razbory klinoskvrne jsou to taky hejnove ryby a maji take krasne zbarveni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 21:40 R Muž romant [27987] Re: lelek
Tím kdo tady kolegovi doporučil ty neonky modrý do obdobný litráže jsem byl já a důvody proč si přečti zde. rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l-…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 21:30 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: lelek
ja si myslím, že by to malo fungovať dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 21:29 Muž Burik [727] - AquascapingRe: lelek
ted jsem se v jiném vlákně dozvěděl,že to malé je:-)Ale prý mám zkusit neonky modré,jsou menší rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 21:28 lelek – neonky
Dobrý den, mám akvárko 50 litrů zatím bez osádky.A chci ze zeptat jestli bych tam mohl dát 8-10 ks neonek jestli na ně není ta nádrž příliš malá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 02:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kofejn
kofejn napsal: Je nějaké krmení, které neonky nechají bez povšimnutí (nebo nejsou schopny sežrat) a bude chutnat cichlidkám kakadu?
Zkoušel jsem krmení, co se jim nevejde do tlamičky: tablety ( rybicky.net/vyrobky/22 ) a granule ( rybicky.net/vyrobky/5-vipagran ), ale je to marný. Jdou i po tabletách pro otíky ( rybicky.net/vyrobky/14 ) o vločkách i mražených artemiích nemluvě.
Krmení otíků a pancéřníčků jsem vyřešil, krmím až po zhasnutí o půlnoci, ale cichlidky nemají šanci něco uzmout. Čekal jsem, že budou aktivnější a neonky trochu srovnají do latě, jenže maximálně samice prožene panceřníčka nebo se čertí mezi sebou. Po většinu času jsou zalezlí v kytkách.

Tak naprosto stejný problém jsem řešil ve svém akva, jen šlo o Betta albimarginata, které byly málo aktivní, a kardinálky, které jim vše žraly, až praskaly. Vyřešil jsem to tak, že mám dvě skleničky. V jedné rozmrazím buchanku s moinou a komáří larvou pro kardinálky, razborky a další, ve druhé artemku s koretrou a komáří larvou pro betty a čichavce. To drobné krmení naliu k rampě od filtru, aby to proud roznesl po celém akva a aby se kardinálky a prckové měly za čím honit, to velké nabírám do 20ml stříkačku s nasazeným asi 15 cm kusem vzduchovací hadičky. Tuto hadičku dávám nad místa, kde se zdržují betty a pouštím jim tam po trochách žrádlo. Mám jich jen 20 a snesou se při žrádle ve skupinkách po 4-5, takže to není takový problém... přijede se mezi ně nažrat artemky i čichavec a tím se mi daří nakrmit betky tak, aby se mi kardinálky nepřežraly k smrti... ale stejně budou muset do samostatného akva a místo nich přijdou nějaké menší a méně žravé rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 23:56 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Ano, snažím se doporučit řešení typu "zajdi tam, kup to, nalej to tam". ;-) Naprosto nic proti tvému tipu, ať je výběr. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.01.2013 23:42 Muž kofejn [963] Re: romant
Postačí na rychlo olšové šišky, barví fakt silně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 22:30 R Muž romant [27987] Re: DUNNO
Jako jedno z okamžitých opatření bych viděl použití nějakýho rašelinovýho výluhu, čímž dojde k zabarvení vody lehce do hnědožluta a dodají se huminy a třísloviny, což jsou antistresový látky. Další možnost je změna osvětlení na teplejší bílou, takovou tu sluneční barvu. Třeba označení zářivek 830, 827.
Edit: Ten rašelinovej výluh, třeba Torben.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 20:45 Muž Bin [144] - Amerika
ja mam dno z riecaku a plus nejaky mix a.neonky su stastnucke

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25431x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526-neonky--chov?od=451