Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 12:41 R Muž romant [27987] Re: pitris65
Máš hladinu nějak přistíněnou a nebo to světlo dopadá přímo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 12:38 Muž pitris65 [9] Re: romant
Díky za odpověď.Když rosvítím tak mají modrý pruh hodně tmavý ajako svítivý.ale jen asi 15 minut.Pak už ne.Pruh zesvětlá a vypadá úplně jinak.Proto se tu ptám jaké světlo kdo má vyzkoušené a jaké se doporučuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 21:58 R Muž romant [27987] Re: pitris65
Tedy já ti nevím, ale moje modrý neonky když rozsvítím vypadají nemlich stejně. :) Zprvu trochu barvy vyblitější a jak se svítí, tak cca do hodiny chytnou tu správnou barvičku a to včetně modrý. Jinak já jsem milovník teplejších odstínů a proto mám zářivku 827. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 18:50 Muž pitris65 [9] – osvětlení a Neonka modrá
Ahoj všem! Mám v akvárku 63 l Neonky modré.A osvětlení zářivku 15 W 840 obyč .Při rozsvícení mají jinou barvu než při delším svícení.Chtěl bych se prosím zeptat co byste mi doporučili za typ zářivky nebo osvětlení stejné nebo dost podobné intenzity na hezké vybarvení rybek.Teda ne že by to bylo nějak špatné,ale rozdíl v tom když rozsvítím a svítím je hodně znatelný co se modré barvy týká.Děkuji za případné rady,názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2016 18:06 R Muž afc1886 [14681] Re: paseka
Neonky ne vždy drží v hejnu,potřebují trochu strachu,aby držely pospolu.Ale 15 neonek červených,bettu a 4 paví očka v 45 litrech. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 17:48 paseka – Neonky spolu nepečou
Zdravím.
Mám cca 45l akvarium v nábytkové stěně.
V něm mám 15 neonek červených, 1 betu a 4 Paví očka.
Zajímá mě to, proč Neonky neplavou v hejnu, jak by asi měli
(já bych si to tak představoval :-)), ale jsou rozházený cik cak,
po celým akvariu. Beta je neprohání, akvarium je osázené rostlinami
a kameny, takže to není žádná výkladní skříň. Vodu 1/3 měním týdně.
Kvuli malýmu objemu akvaria. Zkrátka spolu nepečou :-)
Vím je to kravina, ale proč tomu tak je a neprohání se spolu v hejnu
sem tam, když je to hejnovitá ryba. Co je špatně? Má s tím někdo zkušenost?
Dik za odpovědi.
Paseka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 09:38 Bacoun – Podivné chování neonek
Zdravím,
Chtěl bych se zeptat.Už tak 2-3 dny pozoruji podivné chování u Neonek obecných.Vždy 1-2 ks začnou rychle a chaoticky plavat po akváriu i s výskokama nad hladinu(zbytek to nedělá).Vždy se to děje až po vypnutí osvětlení,když je osvětlení zapnuté,tak se takového nic neděje.Už se mě stalo,že jedna byla zaražena za biomolitanem na sání(mezi biomolitanem a sklem).Jinak krmení probíhá bez problémů naopak pořád žadoní jakmile se někdo ukáže před akváriem(při zapnutém osvětlení).N látky jsem měřil-jsou v pořádku.Mám tam ještě 5 pancéřníčků a u nich není ani náznak takového chování("lekavého").Nevíte někdo čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2016 08:44 Žena wdenda [14] Re: Tantalalinka
Nerozumím tomu co píšeš, ale může to být neonková nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2016 01:13 Tantalalinka – Neonka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj chci se zeptat měla jsem pět neonek,ktoré mi do třech dnů umřeli jedná se držela teda dalsidny plavala britském nahoru motala se a postupně slabla co jsem si s nimi donesla danie produkované ty se mají poradjestedalsimajíNvětu i ostatní rybky.Nejinak měly nejake fakticky jakoby přetrhnout barvu jinak nic nevíte čím by to mohlo být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 19:11 PaCi – Akvárium pro neonky
Zdravím.Jsem akvarista začátečník,jedno akvárko už mám a to 60 litrové,ale chtěla bych si založit min.120l na mé vysněné neonky.Poradíte jaký mám koupit filtr a světlo (nejlépe LED)a jaké dno a rostlinky jsou pro neonky nejvhodnější?Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 11:47 Muž motýlek [275] Re: konrad
jo - to by mohlo být lepší ;-) ... tak vydrž ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 11:36 Muž konrad [45] Re: motýlek
krmim ich mrazeným cyklopom (na živé nemám gule ani priestor :) ) na striedačku s čiernym komárom (ramka cyklopy nechce) + vločky
Do konca týždňa sa hádam dočkám stojanu na svetlo takže ho dvihne o nejakých 5-10cm, čo by ho mohlo zoslabiť a budem vidieť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 10:53 Muž motýlek [275] Re: konrad
hmmm ... ještě zkus nalovit plankton - teď je buchanek plno a neriskuješ ještě zavlečení nějakých potvor - bo je dost zima ...
někdy pomůže po rozsvícení jim hned nasypat potravu ... ale určitě to nemám vyzkoumané jako spolehlivou metodu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 08:50 Muž konrad [45] Re: motýlek
To svetlo by to mohlo byť, ale máme trochu odpozorované, že ak tam nikto nie je tak si plávaju po celej zadnej polovici nádrže a ak sa niekto priblíži na 2 metre tak sa skryjú - preto ma napadlo to vyklopkávanie.

Ako predátor je tam ramirezka, tá si vpohode pláva kde sa jej zachce :)
Pri odklaovaní loví hadicu Ramka ale o neonkach vtedy ani neviem, zalezené sú, že ich ani nevidno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 07:51 Muž motýlek [275] Re: konrad
může být problém v osvětlení - příliš ostré ... nebo příliš světlé dno? ...
někdy se mi takhle chovají, když jim přetáhnu dobu svícení večer - asi mají spací rytmus naladěný na 18:00 hod ;-) ... a to jich mám v odchovně třeba přes sto na 40 litrů ...
co se týká "vyplašení" - tak to ty moje se spíše chovají opačně - jsou zvědavé ... když jsou tak okolo 15mm, je problém je dostat od hadičky na odsávání kalu ;-) ...
zkus jim přidat nějakého "soupeře"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 01:05 Muž ludvik [1082] Re: KreJa
By mě ještě zajímalo, jestli se ti schovávají Neonky (v tomto vlákně), nebo Molly ve vlákně o Mollynách ... Máš tam docela dost míst na schovávačku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 19:33 Muž konrad [45] Re: romant
Je ich 50. Viac radšej nie. A iný druh k nim mi nebol doporučený
Ja si myslím, že môžu byť traumatizované z nejakého decka, ktorè im vyklopávalo na sklo. Aj keď už 3 týždne som nemusel čistiť fleky na skle ale ryby majú očividne lepšiu pamäť ako som si myslel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 19:13 R Muž romant [27987] Re: konrad
Máš opačnej problém než tazatel před tebou. Máš jich buď málo a nebo moc velký akvo. Pro příklad 30 kousků v 50 litrech tvoří vcelku kompaktní hejno a proplouvá akváriem sem a tam skrz houštiny rostlin i volný prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 19:04 Muž konrad [45]
Moje neonky sú tiež stále zalezené a skryté v najkošatejšej rastline a vylezú len na chvíĺu na kŕmenie. A to maju 200l miesta:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:35 R Muž romant [27987] Re: KreJa
Budu za skeptika, kéž by to co píšeš byla pravda, tedy o tom akváriu, zbytek nekomentuji. ;-) Teď musíš hodně často měnit vodu, a krmit velmi, velmi střídmě. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:24 KreJa Re: romant
No jo, udělal jsem klasickou začátečnickou chybu, že jsem začal zjišťovat informace až později no...Právě proto už mám ve sklepě připravené 120litrové akvárium a než do něho nakoupím filtraci a než ho zaběhnu atd, tak si to tady pořádně pročtu. Ale ve zverimexu mi samozřejmě řekli, že tam neonky klidně dát můžu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:18 R Muž romant [27987] Re: KreJa
Protože tam ani jedna z uvedených ryb nepatří, je to jednoduchý jak facka, než si pořídíš ryby, co si o nich něco přečíst a zjistit si jejich nároky, včetně prostorových, třeba ve zdejším atlase? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:17 Muž ludvik [1082] Re: KreJa
Jak by bylo tobě, kdyby tě i s celou rodinou zavřeli do koupelny a vnutili ti i pár nepřizpůsobivých sousedů?

Máš to malé pro libovolnou tvoji rybu, i kdyby byla jen v jednom kousku. Stres, špatné prostředí, nejspíš i závadná voda, pravděpodobně nějaká nemoc z toho všeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:10 KreJa – Schované neonky
Zdravím.... Mám akvárium 24 litrové, kde mám 5 neonek (dříve více, ale bohužel některé uhynuly), 1x gold molly, ancitruse a mečovku... A chci se zeptat, proč neonky jsou celou dobu schované za jednou dekorací v rohu a vylezou jenom vždycky, když jim dávám potravu, ale jinak jsou pořád věčně zašité ? Přijde mi, že dříve se takhle scovávaly jenom občas, ale teď jsou téměř nonstop schované... Díky za info :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 21:00 R Muž romant [27987] Re: OAK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 20:38 Muž OAK [55]
Ahoj. Chtel bych zeptat, jestli ma nekdo nejake doporuceni ci dobrou zkusenost s chovatelem/prodejcem modrych neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 20:04 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: lucka
Máš někde prezentaci akvaria?velikost a foto třeba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 18:26 R Muž romant [27987] Re: lucka
Zítra, hlavně aby šly do zaběhnutýho akvária odpovídající velikosti, viz. zdejší atlas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 18:19 lucka – neonky obecne
ahoj
chtěla jsem se zeptat dneska jsem byla koupit rybičky a mam je ještě dneska krmit nebo az zítra :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 17:59 Mmmajka Re: romant
Ano, to je pravda, díky moc. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 17:56 R Muž romant [27987] Re: Mmmajka
Síla těchto ryb je v tom, že čím menší(modrý), tím více je dobré jich pořídit a proto ten tip těch modrých. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 17:50 Mmmajka Re: romant, Re: motýlek
Moc děkuju za tip! palec My jsme teda pomýšleli na neonky červené (řekněme třeba v počtu 20-30 ks), i ty by šly? Jinak teplotu máme 24°C, filtr máme vnější Eheim. ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 15:09 R Muž romant [27987] Re: OAK
Rašelinový výluh, listy mandlovníku mořskýho a půjde to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 14:15 Muž motýlek [275] Re: OAK
aha - nedohlédl jsem na začátek ... tak s těmi zkušenosti nemám, ale osobně bych se toho nebál ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 11:38 Muž OAK [55] Re: motýlek
Ja bych radeji odpoved misto toho prostoru spise na tu vodu vs. neonka modra. Diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 11:25 Muž motýlek [275] Re: Patrik vašák
kamarád měl asi 100 kousků červených ve třista litrech dva metry dlouhá nádrž - byla to paráda ... ale je fakt že červená neonka chce větší prostor než klasická ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 10:44 Patrik vašák – neonky červené
Paracheiodon axelrodi (tzv.Červené neonky) jejich nároky jsou velmi podobné jako u Paracheirodon innesi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 08:29 Muž motýlek [275] Re: Mmmajka
mám v podstatě stejnou nádrž - chovám tam 30 neonek ... teď jsem si napěstoval další a uvažuji tam ještě deset přidat - ale váhám mezi tímto a nebo deseti fantomy červenými ... samozřejmě dobrý filtr a výměna vody zavčasu - ne až rybky onemocní ... teplota 22°C ... krmím SAKem a buchankami z přírody, nikdy nitěnky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 23:06 Muž OAK [55] Re: patrik vašák
O velikost mi nejde, ta je velka dost :)
Jde mi o to, zda ty modre tam budou prosperovat ci nikoli. Podle zdejsiho atlasu si prave nejsem jisty, proto se zde ptam..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 20:22 Muž OAK [55] – Jaky druh neonek
Ahoj. Za par tydnu planuji zarybnit neonkami. Vodu mam zatim ph kolem 7 a celkovou tvrdost 14. Darilo by s v tom neonce modre nebo mam jit radeji do neonky obecne nebo nejake jine rybky do hejna? Nerad bych nejak rybky trapil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 19:17 R Muž romant [27987] Re: Mmmajka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 19:10 Mmmajka – Kolik neonek do 96 l
Ahoj, chtěla bych se zeptat zkušenějších, plánujeme jednodruhové akvárko s neonkama, případně s jednou/párem větší ryby. Kolik byste doporučili neonek do nádrže 96 l (80x30x40) a případně jakou větší rybku k tomu. Moc díky! Jsem mírně pokročilý začátečník (měli jsme jedno obdobné klasické společenské akva s mečovkami). ahoj palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 20:23 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Zaratt
Já mám Paracheirodon simulans v 26 °C a jsou OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 08:07 JoKa Re: Zaratt
Pokud je to jenom o teplotě, tak 25 je v cajku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 22:38 Zaratt – Cheirodon axelrodi
Pri chove Cheirodon axelrodi je 25 stupnova voda v poriadku alebo treba vyssiu teplotu? Rozhodujem sa medzi Cheirodon axelrodi alebo Paracheirodon innesi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 18:14 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: JD1609
Já to teda ještě takhle nechoval tak nemohu posoudit, jen si myslím, že by i plavali spolu. Ale na pohled to bude docela nevzhledné podle mně a nemluvě, že tím pádem ztrácíš pěkný pohled, třeba na hejno neonek červených, co člověka upoutá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2015 06:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Hlavně ty ryby mají rozdílné teplotní nároky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 04:43 R Muž romant [27987] Re: JD1609
Bude to každej pes jiná ves, posiloval bych ve stejným druhu, tedy je-li k tomu akvárium vhodné, myslím rozplavbově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 01:58 JD1609 – Neonky - mix
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestly když mám neonky obecné a dokoupil bych neonky červené tak jestly by se chovaly dohromady jako 1 hejno nebo jestly by byli rozdělené do dvou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 18:10 Muž Xpe [132] - Loricariidae
A taky mají rádi prostor na plavání, jak se uvádí minimální délka nádrže by měla být +/- 80 cm. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25427x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526-neonky--chov?od=251