Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 16:23 Muž roper [10] - Cichlidy
Škoda. Fotky už asi nebudou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 16:22 Raider
lidi děkuju moc. Rostlinky jsem přeházel a vyměnil část vody...Zatím jsou všechny krásně v přední části a mají nádhernou barvu..Tak díky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 15:24 Muž roper [10] - Cichlidy
Foto prosím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 15:22 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Raider
pokud teda mají dobré podmínky, tak by to myslím mohlo zpravit přesázení nárže, trochu jinak posunout rostlinky. Ale chtělo by to ty informace a fotky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 15:16 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: katterinecka
No v přírodě moc rostlin není, ale zato se mohou schovávat mezi kořeny a jinými členitostmi pobřeží. Navíc v přírodě žijí spíše ve stojatých vodách a na hladině těchto vod je dost často i napadané listí nebo jiné části, které hladinu zastiňují.

A jestli někdo chce, aby mu rybičky plavali na povel zprava doleva, nebo zepředu dozadu, tak ho čeká jistě několik desetiletí drezůry. Otázkou je, jestli se toho slavného okamžiku, kdy ho ryby budou poslouchat na slovo, vůbec jeho chovanci dožijí. smich :-D

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   28.10.2010 15:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomas Enderson
pokud mají vhodné podmínky tak plavou normálně ve volném prostoru. A v přírodě moc rostlin nemají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 15:03 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: Raider
Hele a nebude to i tím že neonky mají radši stojatou vodu a bezpečí mezi rostlinami. ano

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 14:53 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Raider
a taky by pomohla fotka nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 14:52 R Muž romant [27987] – Re: Raider
Kolik je tam dalších a jakých rybek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 14:35 Raider – Neonky
Ahoj mám dotaz..Mám 11 neonek,akvárium 63litrů, a docela dost zarostlé. Proč se mi neonky drží pořád v zadní čási akvária za rostlinama? Není tam ani vývod z filtru aby plavali proti proudu..Hejno je si myslím dost velké. Prostě jsou pořád zalezlé..Nevíte proč tomu tak je? :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 10:37 Muž pancéřníček [168] – Re: Pablo2
Až si zvyknou na nové prostředí,tak zase žrát začnou.Jinak neonkám,aspoň u mě,moc chutná Hikari tropical micro pellets.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 10:33 Muž Yirka [9126] – Re: Pablo2
Začal bych párdenní hladovkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 10:31 Pablo2 – Neonky nežerou
Koupil jsem na burze 6 neonek červených a 6 neonek diamatových. Rybičky jsem zkoušel krmit různým krmivem od Tetry, Sery (na obalu obrázek různých rybiček včetně neonek),zkusil jsem živé nítěnky a mražené krmivo. Rybičky se na krmivo hladově vrhají ale buď k němu jen přičichnou a nebo ho \"ochutnají\" a vyplivnou. Chovatel je zřejmě krmil něčím specielním (kaviár ?) a běžné krmivo pro akvarijní rybičky nechtějí.

Může někdo poradit co jim zkusit dát ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 12:57 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Těhňajs
212W je docela dost. :-) Ale předpokládám, že chcete vytvořit a provozovat rostlinné akva, takže rostlinný porost, příp. plovoucí kytky, intenzitu světla utlumí. Podle mých zkušeností se v takovém prostředí cítí rybky bezpečně a nemají (i díky hejnu) potřebu se schovávat.
Krom toho - v případě potřeby, (a teď nemyslím jen potřeby rybek), máte vždycky možnost intenzitu světla snížit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 23:30 Těhňajs – Re: Sid
Ano také si myslím, že tyto ryby nevyprodukují moc odpadu. Já mám přibližně 330 litrů po odečtení všech dekorací :-). Co si myslíte na to osvětlení, bude to neonkám červeným vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 21:19 Muž Sid [6637] - Rostliny
...na co 100 ryb a práce o kolo toho... tak si tam dam 50 kusové hejno a vše bude v normě...
Tahle nádrž rybicky.net/nadrze/9630 je objemově podobná té vaší a je v ní +- 50 červených neonek, +- 25 teter červenohlavých, 8 SAE a nějaké Red Cherry. A opticky je to akva poměrně "zarybněné". Odpadu ale tyto rybky moc nevyprodukují... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 18:57 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Těhňajs
mám ho v prezentaci, jen 37 litrů ale hodně rostlin a málo ryb. Ale možná že teď by se tam měly líp než tehdy, pořád ho vylepšuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 18:53 Těhňajs
red charry jsem mel u tercovcu 31 stupnu a v pohode... ted jak rikam chci jen do cca 26 stupnu takze to by melo jit.. Jak si to akarko mela velke?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 18:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Těhňajs
možná vyšší hladina N-látek, všimla jsem si že jich pár umřelo, tak jsem vymenila čast vody, tak jsem to dělala asi každej druhej den ale pořád umíraly dál a dál, opravdu nevím. Byly s red cherry a ty byly vsechny v poradku. Taky jsem predtim jeste mela tvrdsi brnenskou vodu. A jinak vetsinou umiraji pri teplote okolo 30ti stupnu, tak na to taky pozor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 18:46 Těhňajs
Jakto že pochcipaly? co bylo špatně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 18:43 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Těhňajs
a to jsem měla obyčejné red crystal, ani nebyly lepší kvality
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 18:42 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Těhňajs
ty jsou moc pěkné, mě bohužel pochcípaly :-( Ale v tak velkém akvárku to s nimi snad pujde líp. Jinak mám míň náročný Red Cherry a ty vydrží snad všechno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 18:38 Těhňajs
Krevetky mám vyhlídlé ..... www.smartblue.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 18:31 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Těhňajs
taky by bylo fajn dát tam krevetky, bezvadně ožírají řasy, a určite by měly hodně skrýší a dost by se množily i kdyby neonka sem tam nějakou sezobla. Nebo jsou moc pěkní krunýřovci jednopruzí, ti kytky vubec nežerou. Ale to všechno záleží na tobě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 18:27 Těhňajs – Re: katterinecka
tak s tebou naprosto souhlasím,... na co 100 ryb a práce o kolo toho .. tak si tam dam 50 kusové hejno a vše bude v normě... Ano holandská akvária jsou krásná, ale tam se zas do toho započítává jen pár ryb... kolik to je přesně nevím, ale je to fakt málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 18:13 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Těhňajs
záleží jaký chceš akvárko, jestli chceš aby bylo pěkný a nemusel ses o něj zas tak "starat" a to bude určitě fajn i s míň rybami, nemusí být každá nádrž jen přecpaná rybama jak to jde ;-) taky si třeba můžeš vzít příklad z holandských akvárií, ale to je možná až moc extrém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 18:02 Těhňajs – Re: kortezhugo
Samozřejmě, že kde jsou vyšší rostliny tam to ztěží prosvítí na dno, ale kde jsou rostliny jen jako kobercovky, tam by to bylo na plnej výkon do ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 18:00 Těhňajs – Re: traktorysta
Mno tak dno mám porostlé Blyxou Japonicou a Lilaeopsis novea-zelandiae. Jinak mám křemičitý písek. Teď si mě tedy zaskočil, abych to zvládal odkalovat. To je fakt, teď když mám jen rostliny tak stejně odkaluji 50 litrů ( kvůli Pmdd), ale je fakt, že na dně toho detritu moc nemám, a myslím si, abych ty rostliny neroztrhal, kdybych to měl po neonkách čistit:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 17:54 Muž kortezhugo [983] – Re: Těhňajs
:) no to hej...ale ked to huste osadis tak to "ani nepresvietis"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 17:53 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: Těhňajs
bude to ideální a navíc velmi vkusné. jedná potíž je v tomto: nevím jak máte osázené dno, ale bude se po takovém množství ryb velmi těžko odkalovat. každopádně pokud je všechno vpohodě, klidně bych zvýšil počet na 150 + 15 pancéřníčků. bude to vypadat velmi hezky...(možná bych uvažoval ještě o jedné-dvou větších rybách, které budou neonky držet v hejnu (ve školce) - třeba skalára?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 17:53 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: trabant
ancistrusi se do rostliného akvárka moc nehodí, můžou dost žrát kytky, a 15 pancéřníčků mi příjde příliš, dřív bych to neřekla ale co jsem koupila do 400 litru 10 pancéřníčků zelených tak mi příjde že je jich tam až až ;-) Neonky jsou fajn, mě by se líbily modré neonky, ale jinak to záleží na vkusu (červené snesou vyšší teplotu, a obecné mají ratši chladnější vodu)

A ten počet: kupovala bych je postupně (stejně není dobrý dávat naráz moc velkou zátěž akvárka) třeba po deseti, a sám poznáš kdy to je dobrý, a kdy je jich příliš.
Myslím že když bude neonek velké hejno, tak jim ani moc to světlo vadit nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 17:49 Těhňajs
Pozor na množství dusitanů ve vodě. Miluje hustě osázená akvária, která nesmí být příliš osvětlena.


Tak nevím:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 17:47 Těhňajs
mno s tím ancitrusem bych byl raději opatrnější. Nejradši bych tam dal menší hejno Krunýřovce drobného - Otocinclus vestitus. Myslím si, že kdybych tam dal velké ancitruse, že mi poničí rostliny :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 17:44 Muž kortezhugo [983] – Re: Těhňajs
nebudude - neonky maju radi svetlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 17:44 Těhňajs
Nákup by proběhl přímo u chovatele, takže cena se dá překousnout :-). Takové ryby bych ani kvůli ceně v žádné akvaristice nekupoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 17:43 trabant
Ještě k tomu přidej 3 ancistrusy a 15 jakýchkoliv pancéřníčků, a bude to super akva.Neonky si tam dej,jaký se ti líběj víc.Je to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 17:42 Těhňajs
mno a co to osvětlení? nebude vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 17:40 Muž kortezhugo [983] – Re: Těhňajs
100ks? -to je dost X-) -teda cenovo...
inac mozes ich tam dat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 17:36 Těhňajs – akvárium jen pro neonky
Dobrý den, mám cca 3 měsíce zařízené rostlinné akvárium které má 360 litrů. Myslíte si, žeby bylo blbé , kdybych do tohoto akvária pořídil jen jedno velké hejno neonek cca 100 kusů? ( jestli tetru neonovou nebo neonku červenou se nechám od Vás poradit). Parametry vody jsou: teplota 25 - 26, voda je z RO, PH - je udržováno co2 - 6,50... Svítím 10 hodin 212W/ 360 litrů. Nebude jim vadit velké množství světla?

Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 23:08 roy1 – Re: roy1
Dakujem za odpovede. Je to zrejme vývojová vada.
Ešte raz vďaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 16:44 R Muž Silent [5949] – Re: roy1
Tyhle deformace jsou způsobeny několika faktory. Jsou to většinou vývojové vady a vznikají primárně u toho kdo je odchovává. Způsobuje to buď dlouhodobé příbuzenské křížení nebo špatná a jednostranná potrava s nedostatkem vitamínů především D a ne zrovna nejlepší voda v počátcích vývoje. Ryby jsou sice deformované a mohou mít problémy s plaváním, ale dokážou s tím relativně normálně žít. Rozhodně bych je ale nedával do tření, ostatně většina takto postižených ryb je stejně neplodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 15:20 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: roy1
ty fotky nejsou nejlepsi, ale prijde mi, ze je ta rybka zkroucena? nektery rybky jsou takhle zkriveny, videla jsem i rybku do U a zila v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 15:12 roy1
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 15:07 roy1
Fotka k příspěvku Vie mi niekto poradiť, čo je s touto Tetrou neonovou, má nejakú divnú geometriu. Má to už 3 mesiace. Je to nejaká choroba alebo si to nemám všímať. Ostatné neonky sú ok.
Ďakujem za info.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:55 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: radim
ajo, nak sem se v tom asi zamotala hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:44 radim – Re: katterinecka
cože?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 18:56 Žena Soňa [0] – Re: cusbus
Děkuji =). Mě hlavně trápí to, že si okusují ploutve... Ale možná je jenom moc sleduji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.06.2010 10:59 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: radim
a nemohli je třeba napadnout terčovci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 09:23 radim
tak sem o všechny přišel, jsou mrtvé :-( nechapu co to bylo..během dvou dnů vykapaly :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 01:27 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: Soňa
Mám pocit, že neonky, a vlastně většina hejnových ryb, se sdružují v hejnu hlavně z "bezpečnostních důvodů". Pokud se necítí ohrožené přítomností nějaké větší ryby a nemá je co znervózňovat, tak si plavou jak se jim zrovna zachce. A že se občas poperou asi taky není úplná vzácnost (asi tak jako u lidí :) ).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25431x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526-neonky--chov?od=701