Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 15:13 Muž cusbus [37] - Tetry
Já používám granule SAK 55 (velikost 0, protože vel. 1 nechtěly žrát), vločky SERA Vipan (které trošku nadrtím) a mražený cyklop. Rybkám se daří, ale krmiva je spousta druhů. Myslím, že to může být cokoliv od dobře zavedené značky + něco drobného živého nebo mraženého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 14:57 Pavol – Krmivo pre neonky
chcem sa opytat jake by bolo najlepsie krmivo pre neonky???
vlockove......?
a znacku
dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 12:28 Muž motýlek [275] – stará literatura
ještě je dobré si něco přečíst ve starší literatuře - tehdy byly podmínky profíků srovnatelné s dnešními možnostmi amatérů - pokud to nechci dělat na kšeft, tak se dá použít i převařená vodovodní a okyselit rašelinovým výluhem - ale nemám to jako vlastní zkušenost - jen občas ty staré recepty vyzkouším a vesměs fungují ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 08:04 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: smik
Jo, o něčem jsme spolu už mluvili... Tak uvidíme, jestli se rozhoupu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 07:42 smik – Re: PaDa
Spoj se na akvaristovi s crayfishem a máš li co nabídnout určitě se domluvíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 23:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: smik
Mám do toho atlasu taky něčím přispět, ale právě v porovnání s vaší prací nebo ostatních, co tam píší, nemám moc odvahu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2009 22:25 smik – Re: Martex42
Je podstatné sledovat více parametrů. Existují závislosti mezi hodnotou pH a dGH. Zkus pH 6,8, dGH 3, dKH 0. Přesný návod ti nikdo nebude schopný dát. Chce to vyzkušet. Zkušeností pak poznáš co je v tvých podmínkách nejlepší. Jinak v té kartě to je podle mě popsané opravdu podrobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 21:31 Muž Martex42 [20] - Tetry
Ok děkuji tak že na vytření mám zkusit ph 6,5?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 20:18 smik – Re: Martex42
Pokud chceš názor někoho kdo s tím má zkušenosti, tak pH 4,5 je blbost.
Do toho atlasu jsem si ty informace opravdu nevycucal z prstu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 20:04 Muž kortezhugo [983] – Re: Martex42
...na toto sice odbornik nie som ale pH 4.5 ??? - to je strasne nizka hodnota...netreba zabudat ze hodnoty pH su nelinearne - to znamena ze pH 4.5 je uz niekolko nasobne menej ako pH 6
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 19:46 Muž Martex42 [20] - Tetry
To jsem neřekl. Já potřebuju vědět jestli je ph 4,5 blbost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 19:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Martex42
Myslíš, že autor atlasu nemá? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 19:33 Muž Martex42 [20] - Tetry
To jsem četl. Já potřebuji radu od někoho kdo má s tím zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 19:29 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Martex42
Opravdu vyčerpávající informace najdeš zde www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 19:24 Muž Martex42 [20] - Tetry – Jaké ph pro tření neonek obecných
Dobrý den potřebuju poradit jaké má být ph pro tření neonek obecných? Bavil jsem se z akvaristou kterej odchovával neonky 20 let, ale před 20 lety a ten mi říkal že vhodné ph je 4,5. Tady v atlasu ryb zase čtu že je vhodné 6,5 - 6,8 a že pod 6,3 už nedozrávají jikry tak nevím. prosím poradte děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 19:03 Muž metal [96] - Cichlidy
kazdemu sa paci nieco ine ,tak aj nova forma pojde na odbyt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 16:52 Bexi
nj ale na přírodně zbravenou stejně nemaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 15:07 dada
je to neonka obecná varieta gold - je dražší (cca 30,-), je moc hezká zlaté tělíčko a pruh je oněco méně výrazný než u normálních, V akvárku doslova září. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 19:21 Muž jajaapaja [174] – Re: abcd
V devíti litrech já nechávám vykulit potěr rybek.Na chov to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 15:40 koblihcz – Re: V
No v 9 litrech snad name co delat zadna ryba ... no mozna bojovnice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2009 14:11 V – Re: abcd
V 9 l nemají Neonky co dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 14:00 abcd – neonky
Mám 9 l akvárium a ráda bych si do něj koupila neonky. Ale nejsem si jistá, jestli by se jim tam dařilo dobře, protože mám filtr Atman At -f 300 ,a zdá se mi, že dělá poměrně velký proud. Tak se bojím, aby je to nezabilo.
Co si myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 12:54 Rybářka
Ja vim vyberu si rybyčku ktera se mi libi a pak se koknu co potrebuje s kerou se snese a pak si to aqa prispusobym a jdu je koupit.Ale musi byt taky penize delam to chytre a rybyčka mi nikdy nechcipla :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2009 23:43 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Rybářka
Rybičky nejdou do akvárka skládat jen podle barviček :-O
Základem je uspokojit jejich životní nároky tak, aby se jim v akva dobře dařilo. Což třeba u hejnových rybek znamená, že pět vážně není hejno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 21:33 Rybářka
Ahoj,jo chapu chci tam jen 5 neonek aby mi tam vynikli jako jedna krasna ryba jinak tam chci pestry jako treba:Bojovnici nebojovnou nebo čichavce perletového :-) ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 21:17 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Rybářka
Narazit na sumčíka v akvaristice by bylo asi velké štěstí. Na Aquarium.cz mají příbuzný druh a je docela velká šance, že rybu mají špatně pojmenovanou, a je to Sumčík bufeův www.aquarium.cz/… Pokud jich nebudete mít aspoň 6, tak budou pravděpodobně plaší a nebude se jim moc dařit. Každopádně taky doporučuju dokoupit neonky a s rybama to nepřehánět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 20:19 Rybářka
zdravim chtela bych do toho aqa i Sumčíka (Buffeúv)nevim jak se to pise nevite kde ho sehnat? :-( pokud mozno v českých Budějovicích :-( Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 19:37 Rybářka
Tak jo aqa mam docela velky dokoupim neonky a dam tam mecovku ale co ta bojovnice?Ta se mi docela libi chtela bych ji tam snesou se? :-O :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 16:25 koblihcz – Re: Rybářka
Pokud jsi koupila dve neonky neuvazoval bych o dalsich rybach, ale radeji dokoupil dalsi neonky(pokud velikost nadrze dovoli), je lepsi je chovat ve vetsim poctu min. 8-10 rybek, jinak se budou spise schovavat. Neonky a mecovka to je myslim v poho kombinace taky jsem je mel v jednom akva, ono nakonec staci si precist tady v atlasu ryb ... u kazde rybky je kolonka "Snasenlivost".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 15:55 Nikola
Tak mě napadá - přežily by neonky s guramou velkou alias vodním prasátkem? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 15:47 Žena datura [104] – Re: gogle
akaru potoční mám zafixovanou jako rybího terminátora :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 20:13 Rybářka – zakladam akvárko
Zakladam aqa a mam tam jednoho hrizaka ale moc se mi neliby ale co s nim?, a dneska sem si koupila 2 neonky nesezerou se?Zatim to vipada virovnane ale co kdys tam dam bojovnici pestrou nebo nebojovnou a mečovku snesou se? ahoj Posilam obrazek ale je tak prosrandu.Nesouvisi s komentařem: :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 23:47 Muž Romy [1822] - Cichlidy
K akarovi77 nemám co dodat palec ,nebylo napsáno ani o jakou neonku jde,tak bych jen doplnil co se týče dlouhodobé teploty kolem 30°C...neonka červená(Paracheirodon axelrodi) přežije,neonka obecná(Paracheirodon innesi) nikoliv.Ačkliv se teploty obou ryb v atlasech moc nerozcházejí a vyšší teplotou se jim prý zkracuje život,tak moje zkušenost je taková,neonky červené chovám s terčovci v teplotě okolo 30°C a věk ryb je požehnaných 5 let,stále jsou vitální a úmrtí zřídka.U neonek obecných jsem o ryby přišel během několika měsíců.Musím podotknout,že naprosto zdravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   17.06.2009 22:36 akar77 – Re: weluk
Tak jsem se trefil, kdybys to řekl hned...jak psal Yirka, vykašli se na rady o zvyšování teploty a kup si ten EshaExit, za tři dny máš bez nějakého mučení vysokýma teplotama po kruipičce, když si tady dáš do vyhledání téma krupička, tak jsou tady desítky vláken na toto téma a už milionkrát rozebraný.
A nesyp tam žádnou sůl jak se taky někdy radí. Sůl+zvýšená teplota je takové nouzové řešení s nejistým úspěchem. Jen krátce sůl-nehubí kožovce(původce krupičky),ale vytváří na kůži ryb sekret, který pak ztěžuje kožovci se na rybu přichytit, zvýšená teplota-nehubí kožovce, ale urychlí jeho vývojový cyklus. U odolných a méně oslabených ryb sůl+teplota může zabrat,ale kožovec se "zahrabe do dna" a tam může přežívat i týdny či měsíce a po čase jak se ryby oslabí tak znovu zaútočit. U eshaexitu dojede většinou i k vyhubení zárodků ve dně, ale hlavně netrápíš ryby ani rostliny a účinnost přípravku je podle zkušeností velmi vysoká. Jinak nemluvím teorii,ale vlastní zkušenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2009 21:49 RAP – Re: weluk
Většinou se teplota zvyšuje o 2-3stupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 20:58 weluk – Re: Yirka
OK, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   17.06.2009 20:52 Muž Yirka [9123] – Re: weluk
Neřeš zvýšení teploty, nasaď eSHa EXIT a máš za pár dní po problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 20:47 weluk
Omlouvám se vám, špatně jsem to napsal. Ano, někteří jste uhodli, že mám v akvárku krupičku a jeden kluk mi řekl, že mám zvýšit teplotu na 31 °C .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 20:04 callito – Re: akar77
spíš chudáci všechny ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 19:15 akar77 – Re: TomášB
Mno chovat terčovce je síce tzv. "cool a trendy",ale pokud chová terčovce a neumí si zjistit jaka teplota vyhovuje neonkám, tak chudáci terčovci, ale to je jen můj názor a asi mimo mísu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2009 19:13 akar77 – Re: glumča
Na začátku vlákna píše uživatel, cituji: "Ahoj, přežije neonka, kdžy dám v akváriu 31 °C?"...z toho usuzuju ač nejsem lingvista, že slovní spojení "když dám" znamená cílené a úmyslné zvýšení teploty, app. o nádrži uživatele nevíme nic-nemá žádnou prezentaci ani popis a nic neřekl a taky "vedra co panujou venku"...já jsem letos zatím ještě nějaká extra vedra nezaznamenal, hlavně ne v těchto dnech, spíše je dost chladno letos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 19:13 Muž TomášB [12]
jestli nemá terčovce. Ale ty by zvládly podle mě i 29-30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 18:34 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: weluk
Ještě mě napadlo,jestli nemá tak vysokou teplotu v akvárku díky těm vedrům,co panujou venku...vždyť nikde nepíše,že má krupičku... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 17:27 akar77 – Re: jajaapaja
Některým lidem nevysvětlíš a místo jednoho co třeba pochopí se objeví deset dalších co napíšou dotaz "umřela mi ryba,co mám dělat, poraďte...". Stačí se podívat, že takové dotazy a diskuzi obvykle vyvolávají lidi bez registrace a nebo s žádnou prezentací. Pokud je to dítě či školák, tak chápu a ani bych se nesnažil jim vysvětlovat proč jdou na dotaz špatně, stejně nepochopí:-), to chce čas:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 17:20 Muž jajaapaja [174] – Re: akar77
Tak to napíšu rovnou.jak si to má člověk pak domyslet.Takhle by mu někdo aspoň poradil.Co na krupici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 17:14 akar77 – Re: jajaapaja
Myslím si, že tam má krupici a někde se dočetl, že se má zvyšovat teplota. U neonek je krupice docela častý jev. Že jsou lepší způsoby než "mučit ryby" tak vysokou teplotou se tady dá dočíst. Takže sám přemýšlím nad skutečným významem takovéhoto dotazu. O doporučených teplotách pro chov a odchov ryb se tady dá dočíst celkem jednoduše v katalogu ryb. Asi bych to fakt tipoval na tu krupici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 17:08 Muž jajaapaja [174] – Re: weluk
Proč 31 stupňů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2009 17:01 HaZetka
když budeš teplotu přidávat postupně a jen na krátkou dobu tak asi ano, ale ideální to rozhodně není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2009 16:15 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: weluk
Jaký má smysl mít neonku v tak vysoké teplotě? coze Tohle určitě není pro neonky vhodná teplota no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2009 16:12 weluk – PŘEŽIJE TO NEONKA?
Ahoj, přežije neonka, kdžy dám v akváriu 31 °C?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526-neonky--chov?od=851