Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2015 14:29 Žena Turbínka [2558] Re: chovateljirik
Je to málo, ale ten objem! Ryby jsou v takovém plivátku vystresované. Do této litráže dej krevety nebo jednu bettu. Ty neonky vrať nebo jim pořiď nádrž minimálně 10x větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 12:32 chovateljirik – Neonky a osvetleni
Ahoj vsem poridil sem neonky a zjistil sem ze kdyz je zhasnuto tak po nadrzi plavou o sto 6 a po osvetleni jakoby se stahnou a neplavou mam nadrz 15 litru a osvetleni usporkou 10 w je to moc ? predem diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 22:02 Muž Inglip [1] - CichlidyRe: odikcz
Podle mě tu myšlenku odsuzujete příliš fanaticky :-D Mám nádrž s neonkama a za nic bych je nedal, zároveň mě lákají větší ryby. Žádné parmičky ani gavůnci tu barvu prostě nemají. To je důvod diskuze, ne rozvracení hejn.

Ale když už jsme u té hejnovitosti - pokud je někdo vyloženě denně nezobe tak na hejno pěkně prdí i v 50 kusech. Ale až po nějaké době, to je důvod proč na výstavách hejno utvoří, první týden bývají ještě docela vyklepané. Na toto je expert snad jen červenohlavka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 18:01 Muž odikcz [114] Re: NHKG
Spíš mi šlo o to, že je dost druhů ryb, ze kterých se dá vybírat ... Neonka má žít prostě v hejnu a čím větší hejno, tím lepší ... Pokud někdo chce obrovskou neonku a v malém počtu, tak se určitě najde nějaká alternativa, než to nějak uměle křížit.

A jak ty fotky teda dělají, kdyby to hejno nedrželi? Kdyby je lákali třeba na krmení, tak budou lítat za krmením. Já ale viděl akvária (i ve skutečnosti) a tam se opravdu v hejnu sami drželi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2015 17:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: odikcz
O velké neonce jsem ještě nečetl, ale už šlechtí různé hodně šílené barvy třeba u skalárů, tak časem určitě bude i nějaká větší ryba s tou neonovou modrou. Akorát ty šlechtěné ryby působí dost uměle.

Né každému se líbí malé ryby. U velkých se dají rozlišit kusy, pozorovat jejich chování,radovat se z jejich růstu, ...
Malé ryby ve velkém množství na mě působí jako plavající "smetí", které navíc nikdy nedrží hejno jak na fotkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 17:00 R Muž romant [27987] Re: odikcz
I ta stovka se ti v půlkubíku ztratí, klidně 500 a ten kdo to akvo uvidí, sedne si na oprdí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2015 16:58 Muž odikcz [114] Re: Inglip
Nebyly sežrány = pak je to prostě špatná kombinace ryb ...

500 litrová nádrž a 20 velkých neonek? Představte si tam 100 malých neonek ... 20 byť velkých utvoří hezkou skupinu, ale 100 je už nádherné hejno a tím jak se drží u sebe, tak užasný požitek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 13:54 Muž Inglip [1] - CichlidyRe: odikcz
Jde o kouzlo třeba 500 l nádrže kde bude 20 větších neonek a baravné velké cichlidy palec Jediný důvod velikosti rybiček je aby nebyly cichlidou sežrány
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 12:32 Muž odikcz [114] Re: Inglip
Já nějak postrádám smyl chtít 7cm (nebo i větší) neonky. Když se člověk potápí někde za rybama, tak třeba kouká na ty velký, ale když pak kolem proplave hejno malejch rybiček v počtu desítek tisíc, tak to má taky svoje kouzlo.

A naopak se mi líbí kontrast obrovského hejna malých rybiček a k tomu nějaká větší ryba ... mít hejno velkých neonek a do toho pár kusů jiných ryb, které budou jen nepatrně větší nebo stejné, tak to podle mě nebude vypadat vůbec tak dobře ... ale to je pouze můj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.05.2015 22:53 -
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 09:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Inglip
I 5cm je dost na koukání... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 20:58 Inglip – velké neonky
Ahoj, chci se zeptat - nevíte někdo o šlechtěných neonkách obecných dosahujících větších velikostí? Jen si to představte - hejno 7mi centimetrových neonek vedle středně velkých cichlid ano Škoda, že je to zřejmě jen divoký se

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 23:58 Muž larix [1420] Re: radim
Stotožňujem sa s tým, čo je v tom odkaze. Narážal som na miestny atlas :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 23:55 radim Re: larix
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 23:25 Muž larix [1420] Re: radim
A s neónkou diamantovou to je ako? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.04.2015 22:54 radim Re: cezarmilan
Neonka modrá je Neonka modrá...kam ji chceš dál řadit?
Jsou tři podobné ryby
Paracheirodon simulans, která má modrý pruh pčes celé tělo
Paracheirodon axelrodi, které má červený pruh přes celé tělo
Paracheirodon innesi je něco něco mezi :-P pruhy jsou půlené
rozdíly jsou rozpoznatelné i pro začátečníka, když je chce vidět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 22:45 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: cezarmilan
Neonku modrou zařadíš pod neonku modrou rybicky.net/atlasryb/neonka_modra jak již těsně předemnou psal NHKG i s odkazem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 22:26 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Zoidik
Tak neviem chodiť v atlase , pomýlilo ma Tetra neónová a Tetra modrá, kam mám teda zaradiť neónku modrú?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 22:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: cezarmilan
Jsi si jist? V atlase u modrých neonek je toto:

Modrá neonka se dá chovat i v menších nádržích, okolo 40ti litrů. Lépe vynikne ve větších hejnech a větších nádržích. Důležitá je pro ně hlavně délka, která by měla být nad 50cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2015 22:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: cezarmilan
Kam se díváš? Já vidím 40 litrů a 50cm délky ve zdejším atlase. Vzhledem k velikosti neonek modrých bych tomu věřil.
rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 22:10 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Neviem či radíš dobre, v tunajšom atlase sú doporučované nádrže 100-120 litrové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 11:19 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: romant
vďaka za odpoved môžeš mi prosím hodit link na tie neonky modré ? pivo už som ich našiel díki aj tak :) krásne rybky myslím že ešte krajšie ako tie klasické :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2015 05:58 R Muž romant [27987] Re: Janek
Je pro ně malá, tedy pokud to nebudou neonky modrý, to by šlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 23:48 Muž Janek [6] - Labyrintky – Neonky 60l
Zdravím mám jednu otázočku bude veľký problém keď si chcem dat 8-10ks neoniek do 60l akva ku 2kusom cichlidiek kakadu ? díki za info. Ide mi hlavne o to aby tá nadrž nebola pre neonky malá :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:07 Muž TRULY [164] Re: RBSC
tak skusim ich pozorovat poobede ked rozsvietim. Co sa tyka rasltiniek tak to tiez davam dokopy. Anubias ma po ojrajoch ciernu liniu lwbo som ho nechak dva dni plavat na hladine a ma to kd svetla uz sa mi to raz stali v druhim akva. Neviem akurat ci sa nemam zbavit tej velekj buriny v rohu akva. Nasekam to k obedu :-D
Asi ich zacnem viac pozorovat a idem vymebit aaj vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 13:07 RBSC Re: TRULY
Tak nějaká ta orientace vzhledem k zdroji světla je určitě možná, ale tebou popsané projevy, plus ta lordóza u neonek(které se kdysi-možná i teď-používaly jako pomocný monitorovací druh v některých čističkách), která se mi taky nezdá přirozenou, by nasvědčovaly spíš špatným podmínkám a jejím důsledkům.
Možná vysvětlení zde: www.akvarijni.cz/…
Co ty kytky? Některé listy se mi zdají taky deformované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 12:43 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Mne sa takto nakláňajú ráno, keď sa im ešte nerozsvietilo svetlo a vonku už vyšlo slnko (teda svieti vodorovne do akvária). Proste sa nakláňajú tak, aby im svietilo na "chrbát", zjavne ich to dezorientuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 12:37 Muž TRULY [164] Re: romant
teraz som ich zase zacal pozorovat a naklanaju sa v smere plavania a smerom k sklu. Teda ak plavu z lava do orava tak su naklonene smerom ku mne. Ak plavu z prava do lava zase ku mne. Nemoze ivh 3D nejak dezorientovat? Robi to aj mecun a zopar rybiek. Ak zacnem krmit idu normakne a vsetko je v poriadku.
Inac tie trhave pohyby maju ak stoja na mjeste a koodinuju oohyb teda 2ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 11:00 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Na fotce č.2 zleva je ten problém vidět, deformující se tělíčko, rybka má snahu se toho co jí trápí jakoby zbavit, trahvý pohyby, otáčení a nekoordinovaný plavání. Osobně bych tyto jedince poslal na druhej břeh a akvo sledoval, přecijenom léčit celý akvo bude dost rána.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 10:18 Muž TRULY [164] Re: Miky1981
tak ja to viem tiež takto ale v pochybnostiach ma našartovali tie jemne nemotorické pohyby. Nevypínam, vypol som ho len na test na 10 minut či je to prudením vody alebo nie. U 2ks zvyknem badať že sa jemne naklanaju do strany. Dnes rano to zase tak vidno nebolo tak ja neviem. Ci sa vyhybaju rastlinam alebo ten prud, alebo či su proste nejako deformovane predoslím zaobchádzaním.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 10:07 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
ahoj...nejsem znalec, ale nebude to rozdíl mezi samcem a samicí????
zde v atlasu : Sameček je štíhlý a má nepatrně vpadlé bříško. Samička je silnější, je v bříšku plnější a zakulacenější. Zářivý modrozelený pruh těla je u samičky lomený. U samečka má zářivý pruh spíše přímější tvar.
...ale rád si počkám na názor zkušenějších..

edit:"Najpv som si myslel že je to prudením vody ale ked osm vypol filter, tak sa nič nezmnenilo."
ty vypínáš na noc filtr???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 10:02 Muž TRULY [164]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 09:55 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak pre istotu pridávam dalšie foto + pripravujem video. (za kvalitu fotiek a špinave sklo sa ospravedlnujem, udržba ma čaká dnes)
Celkový pošet neoniek 8ks z toho v 4 mi to príde že maju až velmi male brušká. Mierne nekoordinovaný pohyb u 2ks. Najpv som si myslel že je to prudením vody ale ked osm vypol filter, tak sa nič nezmnenilo. Dnes mi prídu trošku lepšie po noci a plávu si pekne v hejne pri sebe a za sebou.
Mám dnes vymeniť 50% vody a pridať eshu? Alebo nejaké ine liečivo na vnutorne parazity? Ziadne iné ryby ani antici mineprídu chore. Akurat riešim ešte parmičky v inej teme. Tie pre zmenu maju velke brucha....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 06:23 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Ta propadlá bříška by mohla ukazovat na onemocnění vnitřníma parazitama. Jak jsem pochopil, je to převzaté akvo, kde se nacházel pořádnej rybí guláš, takže podmínky nic moc, tedy živná půda pro tyto trable.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 00:17 Muž TRULY [164]
Vsimol som si zvlastneho chovania u neobiek. Mam asi 8 ks v spolocenskom 120l akva s 3d pozadim. Asi 5 kusov ma celkom propadnute bruska ako keby boli vyhladovane ake krmim ich oravidelne a krmivo striedam. Vsimol som si aj u dvoch kusov ze plavu nejako zvkastne sikmo resp. tak oddychuju v ajcarku lri pozadi. Je to normakne? Nemali by vzdy plavat rovno? Preco maju zakrsle bruska? Ostatne ryby az na oarmicky ktore tiesim v inej teme su v pohode. Co robim zle? Alebo su ryby ooskodene byvakim majitelom ktory tyral v 120l 70 ryb? Ja som to uz zredukoval na 30 a este to redukujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2015 20:18 R Muž romant [27987] Re: boca
Zatím žádnou novou rybu a ty stávající, hlavně skaláry někomu darovat, zamakat na vzhledu akvária, hlavně hodně rostlin a potom třeba pouvažovat o nějakých neonkách, který tam už ostatně i nějaký jsou. Doplň si prezentaci o počty a druhy ryb, aby se radilo cíleněji a ne věštba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 20:11 boca – rada
Zdravím ,kolik mohu mít v mém akvu neonek? a celkově očet ryb?
Rozměry: 90 cm x 44 cm x 43 cm Čistý objem: 128 litrů


díky za odpověd ,začínám

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 22:19 Jelinet – Kolik neonek do 54 litrů ?
Myslím na modrý neonky ,ale co tak objíždím akvaristiky tak je prostě nemůžu sehnat :-O
Nevíte o něčem na jihu čech ? :) Jinak myslím na jednodruhovku. + pancéřníčky ,ale ty tam dávat nemusím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 19:31 R Muž romant [27987] Re: RAP
A víš že jo. palec Načuhuje tam jenom hubou, měl jsem jí za nějakou cichlidku, ale budeš mít recht. X-) Takže vysvětlení bychom měli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 19:27 RAP Re: romant
Na té jediné fotce v prezentaci je vidět i parmička 4pruhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 21:07 R Muž romant [27987] Re: palko150
Třeba to nedělají ty neonky, ale tetry krvavý, ovšem to je jenom moje doměnka. Teď se jistě dozvíme, že tam už dávno nejsou atd. ;-) Zaaktualizuj prezentaci a jako prevenci měnit vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 21:02 palko150
ahojte mam 10 tetier neonovich a mam taki problem ze si neustale medzi sebou kušu plutvi a maju ich strasne dohryzene neviete mi poradit DAKUJEM

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 20:58 R Muž romant [27987] Re: hanzys
Nevadí, objednáš, každá solidní akvaristika s tím nebude mít problém(až je dostanou, dostaneš info a dostavíš se) a ty nebudeš rybky vystavovat jednomu přelovovacímu šoku z vody do vody a zase k tobě. ;-)
Edit: Akvo pořádně zaběhnutý, ne méně než 3 měsíce a před přidáním ryb vyměnit klidně polovinu vody a po taky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 20:56 hanzys Re: romant
Jojo díky Romane ale otíky u nás nemají :/ Nevím scháněl jsem je u Rataje a zrovna je neměl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 20:54 R Muž romant [27987] Re: hanzys
30-40 a dal bych místo ancáků buď ke dnu partu pancéřníčků a nebo otíků do prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 20:52 hanzys – Dotaz
jojo a 3 anciky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 20:49 R Muž romant [27987] Re: hanzys
Jenom neonek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 20:48 hanzys – Dotaz
Zdravím kolik neonek by mohlo být ve 100l akvarium?? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 21:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Bohunka
Ak by si zmerala NO2 vo vode, prípadne NO3, tak by si zistila, že unikajú pre smrťou. Vymeň 50% vody a dolej čerstvú, najlepšie odstatú. Potom na druhý a tretí deň 30% vody. Uvidíš, že sa prestanú schovávať. Potom meň 30% vody raz týždenne.
Okrem toho by bolo zrejme zaujímavé si prečítať koľko litrov má akvárium, koľko rybiek tam je-počet a aký filter máš.Rastlinstvo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 20:52 Bohunka Re: Sid
No asi budu muset... Jen je mi divné, proč to dělají... Lezou tam úmyslně :-(.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25431x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526-neonky--chov?od=301