Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 16:21 Žena Soňa [0] – neonky se perou a okusují si ocásky?
Ahoj,
chtěla bych se zeptat na radu ohledně svých neonek - mám jich 9 a v akváriu neplavou dohromady, mám pocit, že spíše dělají teritoria (jedna neonka odhání všechny ostatní z určité oblasti akvária). Honí se a mají ohryzané ocásky (tu, kterou nejvíce šikanují ho má nejvíc okousaný). V akváriu mám ještě danio, ale co pozoruji, ty si neonek vůbec nevšímají. Čím to může být? Díky za rady či podněty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 15:18 petr – Re: katterinecka
No jsem rád, že to neodnesl terčovec. K když neonky je taky škoda. Ale s těma má myslím problém víc lidí. Díky za radu - všem potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 15:10 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: petr
pokud by to bylo horší tak už by ty ryby nejspíš všechny nežily, když se mají špatně jen některé, může to být i malým zvýšením. Hlavně si na to příště dávej pozor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 15:08 petr – Re: katterinecka
No abych řekl pravdu, čekal jsem při testu hrůzu.... Bál jsem se, že to bude o dost horší. Teď jdu na výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 15:04 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: petr
Určitě pomůže jak ti radili měnit teď častěji vodu, aspoň jako okamžitá pomoc je to nejlepší, než zjistíš čím to je. Jinak myslím že ten papírek by se nejlíp neměl zbarvit vůbec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 14:56 petr – Re: Sewer
Tak jsem skáknul pro testy na dusitany a stav je dobrý - nenaměřitelný. Je to trošku zabarvený, ale určitě pod 0,1 mg NO2/l. A připojil jsem ještě vzduchovací motorek s kamínkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 13:32 Muž Sewer [99] – Re: petr
Sice to bude znít hnusně, ale buď rád, že neonka a ne třeba terčovec ...
Hlavně začni něco dělat. Hned zítra naklusej do akvaristiky a kup si ty testy. Takový ty papírky a chemikálie se zkumavkou stojej pár kaček ;-)
Pozoruj to a dej vědět, třeba zpozoruješ něco novýho a někdo přidá další hodnotnou radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 12:33 petr – Re: Haimdol
Moc děkuju všem za rady, jdu s tím něco provést. Akorát uhynula neonka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 12:28 R Muž Silent [5949] – Re: petr
Pořiď si test na dusitany a zjisti si jejich obsah. Zkus vyměnit část vody (klidně i polovinu) tím se hladina NO2 sníží a uvidíš reakci ryb. S výměnami bych pokračoval (i 3x týdně) až do doby kdy bude NO2 neměřitelné. Protože se jedná o nově založenou nádrž je používání CO2 trochu hazard a raději bych pH snižoval nějakým dobrým rašelinovým výluhem ( Tetra Toru min, Torben a pod.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 12:20 petr – Re: Sewer
No díky.... Ryby teda nemám kam dát, CO2 jsem vyndal a dál nic. Dík za rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 12:18 Muž Sewer [99] – Re: petr
CO2 rostliny přeměňují na kyslík, ale pro ryby je vlastně jedovatý. Když máš nezaběhlé akvárium, tak je plné dusitanů a ty ho tam ještě přidáváš ... rostlinky nestíhaj.

Moje rada - na CO2 na nějaký čas zapoměň, snaž se více a déle svítit, pokud máš možnost část ryb někam přemístnit (to zaběhlého akvária), tak to taky můžeš.
Existují různé roztoky, které urychlují "zaběhnutí", ale ty se přidávají po napuštění nádrže ještě před přidáním ryb, teď už bych to nedoporučoval.

To jsou věci, které bych udělal já, ale mám to všechno jen "nastudované" z fóra...osobně jsem to ještě nemusel podstoupit.
Určitě by bylo dobré počkat na rady od více lidí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 12:12 petr – Re: Sewer
Jo..... Zase blbě? Našel jsem to tady na snížení PH. Když tak třeštíš oči, tak jsem to vyndal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 12:09 Muž Sewer [99] – Re: petr
Tím kvašením v pet lahvích jako myslíš, že tam ještě pouštíš CO2 ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 12:08 petr – Re: Sewer
Jsem blb... PH snižuju kvašením v pet lahvích. Co teď s těma dusitanama ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2010 11:58 Muž Sewer [99] – Re: Petr
To by pak opravdu mohlo být těmi dusitany ... když nacpeš tolik ryb do pouhé 3 týdny napuštěného akvária hmm

Jak snižuješ PH ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 11:52 Petr – Re: Sewer
Nádrž 550 litrů, terčovci, neonky, skaláři, sumečci, teplota 28, 3 týdny od založení. Ostatní ryby se zdají být v pořádku. Akorát snižuju PH, měl jsem tam mušli a nevěděl jsem, že je pravá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 11:44 Muž Sewer [99] – Re: petr
Dodej více informací o nádrži. Jak se chovají ostatní ryby? Jaké tam jsou? Kdy jsi třeba naposledy prováděl výměnu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 11:36 R Muž Silent [5949] – Re: petr
Možná dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 11:26 petr – neonky
Omlouvám se, že vstupuju do diskuse, ale taky mám problém s neonkama. Jedna uhynula včera a nyní z hejna plavou 3 u hladiny a jakoby nemohou dýchat... Vzduchu by ale měly mít dost. Mají načervenalé žábry. Prosím, poradí někdo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 11:20 radim – Re: Lila1
fotku nemam.. je akorát vybledlá s napuchlým břichem..o očích se radsi bavit nebudu protoze je neměla ani jedna..čichavci jsou rychlí rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 11:16 Žena Lila1 [31] – Re: radim
To je mi líto. Nemáš fotku? neodstávají rybce šupinky? nemá vypoulená očka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 10:20 radim – Re: Lila1
tak uz jich mam jen 9 :-O vcera byl v akva půst a stejně další mrtvolka...to je v ... ted sem u toho sedel snad pul hodiny a ryby mi připadají normální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 08:30 Žena Lila1 [31] – Re: radim
radime, odpověď na tvou otázku neznám, bohužel.

Ovšem s tím překrmením - naše neonky se dokáží přežrat, mají pak děsně vyboulené bříško. Zpočátku se mi je podařilo párkrát překrmit, a myslela jsem si, že mají na bříšku nějaký nádor, zvláště jedna je na přejídání expert. Ovšem přežrání přežily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 16:42 bobor – Re: radim
hmm tak potom nvm
skusim neco pohladat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 16:29 radim – Re: bobor
nedostavaji zadne krmivo co by plavalo na hladině..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 16:24 bobor – Re: radim
ja som cital neaky prispevok o neonkach ktore su nafuknute a plavaju pri hladine a moze to byt tym ze sa pri zrani na hladine sa nahlce aj vzduchu a potom vedsinov umre. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 16:00 radim – neonky
muzete mi nekdo poradit co s neonkama. uz je to snad pravidlo, ale kazde dva tydny najdu jednu mrtvou neonku..vetsinou plave u hladiny nafouklá...prva sem to pripisoval samici akarky zelene kdyz hlídala..tak sem dal pár z akva kvuli jeji agresivitě pryč.. no asi zbytečně protože to pokračuje ještě tam mam pár Apistogramma agassizii.. tak sem si rikal ze by je mohla likvidovat tato samice protoze se mi taky docela často třou...no ted se netře nikdo a a ráno zase mrtvolka....
nic vetsiho ani drave v akva neni..dokonce mi tam docela pekne prosperují krevety kterym nikdo neubližuje
celkově hejno neonek (z 16 uz jen 10) vypada dobře rybky jsou ve výborné kondici pekne zerou i vybarvení je dobré tak uz fakt nevim...

napadlo mě ještě muže se neonka užrat k smrti? když krmim artemiemi tak jsou jak kopačáky...
myslim u sekernatek se to stává že se přeřerou doslova k prasknutí a pak chcípnou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 07:49 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Hikari Micro Pellets.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 00:14 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: sajfrdík
Třeba SAK-55 jsou granulky různých velikostí. Velikost nula je i pro opravdu malé rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 23:43 Muž akvamil [1]
Taky bych se přimluvil za TetraMin. Pokud jim chceš přilepšit, jsou dva druhy, chutnají jim oba, druhý je obohacený o vitamíny a cosi...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2010 21:25 Žena bluedream [245] – Re: sajfrdík
Já mám pro tyhle menší rybky např. Hikari micro wafers a to jsou takové pidigranulky, po kterých se můžou umlátit všechny rybky. Dokonce i sumeček sklovitý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 21:20 Muž sajfrdík [14]
to sou i njaký granolky pro taydle rybky?kromě sumečka?to ani nevim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 21:13 PPro – Re: deno151
Že by se neonky daly na vegetariánství? Nezdá se mi, že by se utloukly po salátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 21:11 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: deno151
A nebo pokud by byl problém s živým krmením (ne každý to snese v ledničce), tak se dá koupit něco mraženého. Člověk to vždycky vytáhne z mrazáku, kousek odloupne, vhodí do akvárka a zase to schová do mrazáku. Například já mám pro rybky mražený cyklop, protože je to drobné krmení a tak jej žerou i neonky a dánia. Větší rybky můžou samozřejmě i něco většího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 21:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: deno151
pokud jim chces udelat radost tak jim kup neco zivyho, v atlase mas toho napsanyho dost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 20:57 Muž deno151 [3]
Aha okej,tak este pojdem kupit aj granule alebo Daphnie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2010 20:50 Žena bluedream [245] – Re: deno151
Salát omýt a hodit do akva. Ale tedy netuším, jestli ho budou neonky vůbec baštit. Nej je pestrá strava ... vločky, granulky, mražené, ... Prostě nemít jen jednu pikslu krmení, ale střídat to. Mě by také nebavilo jíst stále jen jedno a to samé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 20:47 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 20:47 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: deno151
Nechápu co by se na vločkách připravovalo. Prostě se vezme špetka do prstů a vhodí se to do akvária. Pokud jsou moc velké, tak se to v prstech trošku podrtí. To je asi tak všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 20:37 Muž deno151 [3]
Prosim neignorujte ale odpiste mi pls...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 19:59 Muž deno151 [3]
No,ja mam DAJANA vlocky ale o tom neskor tak chcem sa opytat ze ako to ma byt priprvavene anechcem vedlajsie veci ale ako to mam pripravit dakujem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 19:57 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: deno151
řekla bych že v kvalitním sušeným krmení, nebo živým dostanou o dost vic vitamínů a živin než ze salátu, i kdyžna neonky nejsem odborník ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 19:49 Muž deno151 [3]
Ahoj,chcel by som sa opytat ze ako mam pripravit hlavkovi salat pre neonky lebo chcem aby mali aj zelenu potravu mali vitaminy a tak... DAKUJEM ZA RADY... mozete reagovat rasej pri mojej prezentACII
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 10:05 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: detivl
Zkus jeden trik .. vymen vice vody podle velikosti akvarka a postupne zvysit teplotu o 2 stupne a kdyz se ti vytrou tak je to jasny ( nelovil bych je jinam .. spis bych trosku snizil PH tim se zmekci voda a kdyz se vytrou tak priste bych je uz prelovil a pokusil se o vypiplani malych neonu :) ),pokud ne tak se zrejme prohaneji jen tak ;),ale nic vazneho by to nemelo byt .. treba na ne leze jaro ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 19:51 Majda
A nedělají to třeba z nudy? smich To byl vtip,netuším čím to je. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 19:35 Žena Lila1 [31]
Já mám v aqua 5 samečků neonek (samičky nejsou) a nahánějí se pořád :-), je to pěkná podívaná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 13:42 Muž detivl [0]
Zdravím, mě se takto neonky prohánějí snad každý den. Hlavně ráno, nebo po výměně cásti vody. Samcům ztmavne modrý pruh a vzájemně se prohánějí a samice taky. Asi je to nějaká příprava na tření, ale aby se vytřely se prý musí přelovit do měkké vody. Nevím bohužel kdy... Hned po tom co se prohánějí? Neví prosím někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2010 13:11 Muž karelpavel [18] – Re: Zénais
a hlavě se seskupují když jich je víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 11:56 Muž Yirka [9118] – Re: Zénais
Většinou se seskupí když se cítí ohroženy nebo jsou jinak ve stressu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 11:39 Žena Zénais [4] - Labyrintky
Ahoj, mám šestý den sedm neonek černých ve 120l akváriu se třema gupkama, mečovkou, dvěma pandíkama a dvěma lorikárkama.

No a slyšela jsem, že když se neonky neseskupujou do hejna, tak s nima něco není v pořádku. Ty moje jsou spíše rozptýlené v AQ a jenom málokdy se seskupí. Nevíte čím to může být? Je to normální nebo ne?
Děkuju.
(Plánuju přikoupit další neonky)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526-neonky--chov?od=751