Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 15:32 zdraza11
Fotka k příspěvku Dobrý den , možná hloupej dotaz ,ale jsem začátečník , mám v akvariu asi pětadvacet neonek a jedna znich má ohromě nafouklé břicho jako by byla v tom , plave kolem jedné rostlinky a nepusti k sobě zádnou jinou . nevím co s ní , děkuji za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 17:29 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Strakááč
Prostě to zkusím a uvidíme, co to provede. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 17:27 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
jinak když už jsem tady ve vlákně...
zkoušel jste někdo rozmnožit neonky modré? prý je odchov podobný jak u neonek obecných, jen se to hodně liší v počtu jiker, kdy neonky modré prý mají jen kolem 5kousků.. je to jedinej problém těch neonek modrých, nebo je tam něco dalšího ? celkem by mě zajímalo, jestli to někdo vůbec zkoušel.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 17:22 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: brukiz
uhlí bych vyndal... to tam dlouhodobě taky nedělá dobrotu...
jinak místo torbenu doporučuju spíš lejt výluh z rašeliny, případně dát pytlíček s rašelinou do filtru a hnát to přes ní :) ale musí bejt samozřejmě bez hnojiv atd...
torben nesnižuje pH skoro vůbec (já mu naměřil 6,4pH) a tobě se bude hodit to pH těm neonkám trochu scuknout níž... ale jinak ani v 7,6pH nebylo vidět, že by se jim nelíbilo.... ostatně dlouhodobě jsem to nezkoušel...
olšový šišky, bukvice, skořápky ořechů atd a listy nemusí vůbec bejt z mandlovníku... ideální jsou listy dubu nebo buku, případně z olše... listy mandlovníku jsem měl do dvou tejdnů užraný šnekama a do měsíce z nich zbyla jen "síť" a bordel.. mám je tu v pytlíku.. kdyby je náhodou někdo chtěl... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 17:21 R Muž romant [27987] Re: Strakááč
Naprosto nezpochybňuji to co píšeš, jasně že to tak "může" být, už jsem s nima zkoušel taky ledacos a vždycky mě to vyšlo, jak jsem psal, bez ohledu na prostředí se ten červenej proužek vždycky ztratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 17:10 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: romant
nevím jestli to tím je, ale myslím si... ještě jednou to slovo napíšu... "myslím" že to nebude ani tak rybama.. jako spíš tím, kam je hodíš... já měl ty moje neonky modrý v zarostlej nádrži kde to bylo převážně zelený.. neonky se vybarvovaly odzačátku do modra a červenej proužek měla tak každá dvacátá(cca5ks).. a postupně za měsíc měli ten proužek takovej růžovej vybledlej... teď jsem to akvárko předělal na biotop a do tejdne všechny neonky mají krásnej červenej pruh.. nezačal jsem krmit jinak, nemám žlutější vodu atd.. podle mě to je prostě o tom jakýmu prostředí se chcou uzpůsobit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 15:30 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: ZDRI
Už jsem našel pár článků, tak jsem si počet. Uhlí není problém vyndat, hodil bych tam aspoň další lepší materiál pro bakterie. Ale pokud mi Torben sníží pH a alkalitu, tak bych už mohl mít problém. Neonky by byly asi spokojený, ale rostliny moc ne. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2018 15:25 Muž ZDRI [1415] Re: brukiz
Ano, aktivní uhlí Torben celkem rychle odfiltruje (absorbuje), prakticky vyzkoušeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 15:07 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: File1980
Musel bych uhlí vyndat, ale spíš bych se obával, že mi Torben změní hodnoty vody a rostliny odpadnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 14:35 Muž File1980 [53] Re: brukiz
Nikdy jsem aktivní uhlí nepoužil.Asi to může snižovat jeho účinek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 14:29 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: File1980
A když už jsme u Torbenu, mám ve filtru aktivní uhlí. Nebude to dělat paseku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2018 13:11 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: File1980
Co tak pročítám další články, tak do toho nejspíše půjdu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2018 12:35 Muž File1980 [53] Re: brukiz
Na mandlovníku, olšových šiškách není nic špatného.Spíše naopak.Torben a jemu podobné výluhy jsou pro ryby z jižní Ameriky dost prospěšné. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 12:24 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: EllaAtáta
Díky za osobní zkušenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.12.2018 12:09 Jan Bísek Re: brukiz
My máme v nádrži s modrými neonkami a pygmejáky trvale Torben. Při každé výměně vody dáváme polovinu doporučené dávky a mandlovník, který žerou krevetky. Neonky jsme koupili na 2 místech a jedny jsou barevnější, než druhá část hejna. Žerou hezky, úhyny nemáme. PH 6,8, vstupní voda má 7,1 a klesá asi kvůli kytkám, protože CO2 tam necpeme. Krmíme krmením pro potěr a cyklopem, přidáváme stopové prvky od Tetry, kvůli krevetkám, hynuly nám při převlékání, teď je vše v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 09:15 R Muž romant [27987] Re: brukiz
No, nic, jenom jsem dal k dobru svoje osobní zkušenosti a napsal, jak bych to udělal já. Počkej si, co ti odpoví někdo další. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2018 09:11 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: romant
To se mi zrovna do akva moc házet nechce, ale kdyby byly celé modré, tak se mi budou možná i líbit více. smich Mě šlo spíš hlavně o to pH, aby nebyl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2018 09:00 R Muž romant [27987] Re: brukiz
Měl jsem je i na 7 a bez problémů. ;-) Nicméně problém a to zvláště v letošním roce byl s odbarvováním rybek a to, že se jim po čase začal ztrácet červenej proužek. Jsou to importy a těžko se to odhaduje, natož ovlivňuje. Vylepšit prostředí nějakým výluhem, listy mandlovníku, olšový šišky to je záhodno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 08:39 Muž brukiz [85] - Rostliny – Neonka modrá
Ahoj, chtěl bych si do akva pořídit Neonky modré, ale co sleduji, tak požadují nízké pH 5,5 - 6,5. V akva udržuji pH na 6,7 - 6,8. Myslíte, že si s tím neonky poradí a nepochípají?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 21:19 Muž AsusKD [85] – Neonka a kružník
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
dočital som sa tu už, že neonky si občas zobnú krevetku. Ale stretol sa niekto z vás s tým, že by neonka zožrala kružníka?
Dnes som ich pozoroval, a všimol som si jednu, čo mala celý čas otvorenú papuľu. Po asi desiatich minútach sa natočila tak, že jej bolo vidno do papule a mala tam niečo väčšie a zdalo sa, že sa dusí. Chytil som ju do sietky, a keď som ju chcel vytiahnuť z aqua, tak vypľula kružníka. Nechal som ju teda chvíľu v aqua v sietke a už bola v pohode.
Je to normálne?
Fotky sú mizerné, s mobilom zo mňa fotograf nebude.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 21:59 Muž Roger [1873] Re: Maq
Díky za pochvalu Magu, tehdy jsem to někde vyčetl a přišlo mi to rozumné. Zatím jsem byl beze ztrát. Kytky nekoupu ale začnu, nikdy mě nenapadlo to nějak řešit u zeleně :) ale po pročtení fóra jsem přišel na to že to není od věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2018 21:45 Maq Re: Roger
Je to rozumná úvaha, náramně rozumná. ano
Ze stejného důvodu je rozumné nové rostliny vykoupat v nějaké mírné dezinfekci. Většinou se používá slabě růžový roztok hypermanganu. Je to stejný princip - neriskovat zavlečení něčeho neznámého a potenciálně škodlivého.
Samozřejmě, živý materiál se nedá dezinfikovat dokonale, leda ho zabít. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2018 21:43 Muž Roger [1873] Re: firerescue
Někde jsem tehdy četl že voda ve které rybky donesu by se neměla lít do vody ani zředěná, byť to na sáčku kreslí, já to nedělám, dám sáček na 30min na hladinu, pak si do belíku naliju 1l vody z akva a do něj vyleju vodu s rybkami a po chvilce je odchytám do síťky a dám do akva a zatím vše ok. Je to jen můj nápad, třeba to tak dělám zbytečně to nevím, ale držím se toho, že jiná voda krom té z kohoutku mido akvária nesmí, ale jsem začátečník tak třeba to dělám zbytečně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 20:45 Muž firerescue [6] Re: Strakááč
pH bylo dobré, krmil jsem je až další den 2x denně jen trochu mezi dva prsty vločkového krmiva. A rostliny rostou dobře i ve tvrdé vodě, teda nemám s tím žádný problém. Přikládám to substrátu, hnojení a CO2. Měkká voda by tomu ještě pomohla? To ten prales budu muset stříhat co týden :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 20:42 Muž firerescue [6] Re: Wanderer
Převoz cca 5km autem z burzy.
SAáček jsem dal do akva jen položil, po cca 30min jsem jim do sáčku přilil z akva 1/3 vody, dalších 30min jsem sáček otočil tak že mohli sami vyplavat ze sáčku do akva.
CO2 mě taky napadlo, ale to by spíš vyskákaly Neritiny, už se mi jednou povedlo že jsem to s CO2 přehnal a Neritiny to vzdaly první. Hnojiva 1/2 dny DPMM nebo jak se to jmenuje 5ml a draslík 1/3 dny 3ml. Jed z venčí vylučuji úplně. Teplota sedí 23C, kvalita vody...no nemám spešl kapkové testy, ale doporučili mi 6v1 takový proužek. Tak snad to měří dobře. Zase jiným živočichům to nevadí i krevetkám se dařilo a množili se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 20:25 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: firerescue
Snadno se poškodí převozem a pak ty ryby dodělá jakákoliv blbina.. i to vstupní pH, teplota kh atd...
Neonky běžně mívají ve vode kolem 6,5pH s nizkou alkalitou, ruznej teplotě, ruznyma dalšíma hodnotama.. prevoz rybku oslabí, ty jí tam třeba dáš rychlejc než je zdrávo... k tomu je hned nakrmíš treba a hned se najdou nějaký ztráty...
Bejt tebou počkám jak budou reagovat... ale RO na tu vodu je fakt třeba, protože by ses dle mě zbytečně trápil a nejen kvůli rybám ale i rostlinám atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 16:07 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: firerescue
Hele, tady je něco špatně, určitě není vše OK, jak píšeš. Samozřejmě, mohly ty ryby být načnuté a nezvládly převoz, ale začni měnit vodu a pak vylučovací metodou:
- jak jsi je tam dával, přechod na jinou vodu a teplotu?
- jak ti jede CO2, neotrávily se velkým množstvím?
- jaká hnojiva, jak často, jaké množství?
- jed zvenčí, čistící přípravky, nějaká přísada do vody, mohlo se tam někde něco dostat?
- teplota a kvalita vody, je tam opravdu, co jsi změřil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 15:40 Muž firerescue [6] Re: firerescue
EDIT: z 40ks 20ks chcíplo. Co jsem tak vypozoroval, tak hejno se drží skoro úplně dole u dna nádrže. Občas se jeden kus oddělí plave mimo ostatní a pak chcípne. Hejno ani moc neplave, spíš jsou na jedno místě. Potravu přijímají normálně. Nějaké nápady? Mám tam i 8 Otíků, nějaké šneky, vše OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 22:28 Muž firerescue [6] Re: Andaska
Podle testu OK, akvárko je hodně dlouho zaběhlé a počet rybek na litry vody by měl být taky v normě. Možná CO2 nemám moc pod kontrolou, rozbil se mi dropchecker. Ale moc jsem s tím nehýbal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 18:25 Andaska Re: firerescue
Dusitany jsou OK? Mohly se zvednout po pridani vetsiho poctu rybek najednou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 17:54 Muž firerescue [6] Re: Maq
Ještě počkám třeba si ostatní zvyknou. Ten mixbed prostuduju, to čtu prvně. A jaké další příčiny to můžou být? Abych se je snažil vyloučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2018 17:50 Maq Re: firerescue
firerescue napsal: má zase vysoké hodnoty dusičnanů. Odstraní je RO?
Reverzní osmóza odstraňuje všechno, ale nic úplně "NASA" dokonale. U dusičnanů je ta udávaná účinnost zrovna poněkud nižší. Nicméně i tak je omezí podstatně.
Vždycky je možné ještě za RO zařadit iontoměničový mixbed, to už není taková investice ani technický problém, a vodu budeš mít super čistou.
Ve vysoké alkalitě bych při úhynu neonek nehledal hlavní problém. Je pravda, že to není jejich oblíbená voda, může to zhoršovat situaci, ale spouští to většinou jiné věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2018 17:23 Andaska Re: firerescue
RO odstraňuje i dusičnany. Asi záleží, jak velký rozdil byl ve vodě u chovatele a ted u Tebe (pro ne sok). Já bych ještě počkala, menší ztráty ze začátku jsou myslím normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 17:06 Muž firerescue [6] Re: Andaska
Jo při ceně 230 za 250ml to je cca na měsíc. RO 1300,- jen bych to musel napojit do koupelny a tam nemám vodu z řádu, ale ze studny ta má zase vysoké hodnoty dusičnanů. Odstraní je RO? A to mi pochcípají všechny, nebo to nějaká část neonek přežije?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2018 17:01 Andaska Re: firerescue
Já myslím, ze bude lepsi RO než tam cpat porad chemii. Hlavně bys ty přípravky na snizeni musel kupovat porad. To te ta RO vyjde teda levneji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 16:50 Muž firerescue [6] Re: Provpe
Vypadají dobře, pomohl by přípravek KH mínus, nebo jen RO? Je fakt, že tady máme tak tvrdou vodu, že z kohoutku skoro padají dlažební kostky :-( Mám tam ADA soil, tak půl roku to tvrdost upravovalo, ale asi se zahltil a očividně už to nestačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 14:49 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: firerescue
Me uhynulo asi 30 neonek :( kh 20 je celkem dost pokud mel chovatel male kh tak to pro ne muze byt sok. Maji najake priznaky nemoci? U neonek se casto obevuji bakterialni rozpady taky s tim furt bojuji udajne vznikaji zmenou vody a stresem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 14:45 Muž firerescue [6] – Možný úhyn neonek při vysokém KH?
Dobrý den před třemi dny jsem si pořídil do mého zaběhlého akva 40ks neonek obecných. Po třech dnech už 4ks leží na dně. Akvarko je zajeté cca 3/4 roku. Hodnoty vody vše OK až na pH 7,5 a KH cca 20d. Může to mít vliv? Teplota vody 22,5C. Filtrace jede non stop, a jsou tam jen otíci. Nebo jsou to normální ztráty? Mám je z burzy od chovatele. Pomůže přípravek KH mínus pro úpravu vody? Díky moc za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2018 19:34 R Muž romant [27987] Re: Wanderer
Vydrží jim to cca 14 dní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2018 19:19 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Měl bych takový doplňující poznatek k hejnovému chování neonek. Do svého akvária rybicky.net/nadrze/26262-vetev-s-hodinami jsem doplnil do hejna nové neonky. Časem byl přirozený úbytek, tak jsem zase doplnil hejno, necelých 30 nových. Dovezl jsem rybičky mladé, poloviční velikosti než jsou ty moje původní harcovnice, některé i z předchozího akvária před dvěma lety. No a jak to teď funguje. Skaláry se pošťuchují, o neonky se nezajímají a zkušené neonky si zalezou do křoví po menších skupinkách a neřeší to. Ale ty mladé, nově příchozí se pochopitelně bojí, tak se všechny drží pohromadě. Vyberou si nějakou menší skupinku zkušenějších neonek a té se drží, pěkně kompaktně v hejnu. Tak jsem zvědav, jak dlouho jim to vydrží. :-) Je to zajímavé pozorovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 20:34 Muž PeCh [77] Re: afc1886
K tomu postupne iterujem. Pôvodne som chcel na odporúčanie kolegu dať ako základ modré neonky spolu s nejakými tetrami (červenoústa, kráľovská, medená alebo krvavá) a k ním prísavníky alebo pancierniky. Dokopy teda tri druhy a neskôr pridať krevetky. Takto by však z každého bolo málo alebo prerybnené.

Takže momentálne to vidím tak, že začnem modrými neonkami (na začiatok možno 20 ks) a podľa toho, ako sa budú správať a vynímať počet navýšim alebo pridám iný druh. Najreálnejšie však vidím, že skončím s 30-40 neoniek modrých a neskôr k nim pridám žltú krevetku Neocaridinu davidi (20-10 ks). Pokiaľ mi tu neporadíte niečo iné ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2018 14:38 R Muž afc1886 [14682] Re: PeCh
Neonky modré + krevetky a bude to paráda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2018 05:47 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: PeCh
Do té trochy vody bych další druh nedával. Maximálně nějaké pancéřníčky na dno, ale to budeš muset těch neonek dát úměrně méně a to je škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2018 23:31 Muž PeCh [77] – Neonka modrá
Máte niekto skúsenosti s neonkami modrými v 96 l akváriu (60×40×40). Pozerám, že by ich tam mohlo byť tak 30 (max. možno do 40). Či pri "húfových" rybách je možné rátať aj inak ako 1 l = 1 cm? Budú sa v takomto počte správať ako húf a budú spokojné ;-) ? Prípadne či ich v takto malom akváriu nechať len samé (jednodruhové akvárium) alebo ich dať trochu menej (15-20) a pustiť k nim ešte nejaký iný druh? Čo by bolo pre ne najlepšie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2018 21:10 Muž GlobalRadar [36] - Menší převážně jednodruhové biotopové akváriaRe: Raigo
Neviem, ako casto menis cast vody, ale takmer 50 neoniek (a z toho 30 si dodal naraz ped 10 dnami) na 80 litrove akvarium je uz slusny pocet, na to aby ti dokazali zakyvat s hodnotami vody. Nehladiac na to, ze je to stale dost cerstve akvarium a neonky nepatria k tym najodolnejsim z rybiek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2018 16:14 Muž Raigo [0] – Proč?
Fotka k příspěvku Řeším občasný ale neustálý úhyn neonek. 1-2x za týden najdu mrtvou nebo se na dně povalující,vybledlou neonku. Filtrace běží 24/7, chemii nepoužívám. Vysoká ani příliš nízká teplota nehrozí. Vodu dolévám jen odstátou. Dříve když jsem krmil živou potravou tak na druhý den něco umřelo. Krmit jsem přestal a úhyn stále pokračuje. Nevím jestli to ale má spojitost. Nějaká rada? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.07.2018 14:15 Muž LukšaNM [309] – neonka-počet
Tak jo, neonky jsou opravdu zajímavé od trojciferného čísla. palec
Včera jsem zaokrouhlil na 100 a je to úžasný. potlesk
Díky moc za nakopnutí do vyššího počtu. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2018 10:36 Sára73 Re: Wanderer
Potvrzuju....20 je opravdu málo, když koukám na ty svoje, tak je to spíš taková skupinka.....až bude větší akva, tak určitě minimálně 60ks...možná i víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2018 10:31 Muž Longer01 [21] Re: Anthrax
Díky... Asi to tak udělám... Po první várce počkám měsíc, dva a pokud bude vše ok, přidám další
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2018 10:25 Muž LukšaNM [309] Re: Wanderer
No lákalo by mě to, i za cenu, že bych třeba čichavici a razbory někomu přenechal, nebo přestěhoval do menších akva... :)
EDIT: Tak to tak udělám, tenhle týden zkusím 40 a třeba za měsíc klidně dalších 40 a čichavici a razbory do menších akva...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25427x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526-neonky--chov?od=101