Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2016 08:44 Žena wdenda [14] Re: Tantalalinka
Nerozumím tomu co píšeš, ale může to být neonková nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2016 01:13 Tantalalinka – Neonka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj chci se zeptat měla jsem pět neonek,ktoré mi do třech dnů umřeli jedná se držela teda dalsidny plavala britském nahoru motala se a postupně slabla co jsem si s nimi donesla danie produkované ty se mají poradjestedalsimajíNvětu i ostatní rybky.Nejinak měly nejake fakticky jakoby přetrhnout barvu jinak nic nevíte čím by to mohlo být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 19:11 PaCi – Akvárium pro neonky
Zdravím.Jsem akvarista začátečník,jedno akvárko už mám a to 60 litrové,ale chtěla bych si založit min.120l na mé vysněné neonky.Poradíte jaký mám koupit filtr a světlo (nejlépe LED)a jaké dno a rostlinky jsou pro neonky nejvhodnější?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 11:47 Muž motýlek [275] Re: konrad
jo - to by mohlo být lepší ;-) ... tak vydrž ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 11:36 Muž konrad [45] Re: motýlek
krmim ich mrazeným cyklopom (na živé nemám gule ani priestor :) ) na striedačku s čiernym komárom (ramka cyklopy nechce) + vločky
Do konca týždňa sa hádam dočkám stojanu na svetlo takže ho dvihne o nejakých 5-10cm, čo by ho mohlo zoslabiť a budem vidieť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 10:53 Muž motýlek [275] Re: konrad
hmmm ... ještě zkus nalovit plankton - teď je buchanek plno a neriskuješ ještě zavlečení nějakých potvor - bo je dost zima ...
někdy pomůže po rozsvícení jim hned nasypat potravu ... ale určitě to nemám vyzkoumané jako spolehlivou metodu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 08:50 Muž konrad [45] Re: motýlek
To svetlo by to mohlo byť, ale máme trochu odpozorované, že ak tam nikto nie je tak si plávaju po celej zadnej polovici nádrže a ak sa niekto priblíži na 2 metre tak sa skryjú - preto ma napadlo to vyklopkávanie.

Ako predátor je tam ramirezka, tá si vpohode pláva kde sa jej zachce :)
Pri odklaovaní loví hadicu Ramka ale o neonkach vtedy ani neviem, zalezené sú, že ich ani nevidno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 07:51 Muž motýlek [275] Re: konrad
může být problém v osvětlení - příliš ostré ... nebo příliš světlé dno? ...
někdy se mi takhle chovají, když jim přetáhnu dobu svícení večer - asi mají spací rytmus naladěný na 18:00 hod ;-) ... a to jich mám v odchovně třeba přes sto na 40 litrů ...
co se týká "vyplašení" - tak to ty moje se spíše chovají opačně - jsou zvědavé ... když jsou tak okolo 15mm, je problém je dostat od hadičky na odsávání kalu ;-) ...
zkus jim přidat nějakého "soupeře"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 01:05 Muž ludvik [1082] Re: KreJa
By mě ještě zajímalo, jestli se ti schovávají Neonky (v tomto vlákně), nebo Molly ve vlákně o Mollynách ... Máš tam docela dost míst na schovávačku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 19:33 Muž konrad [45] Re: romant
Je ich 50. Viac radšej nie. A iný druh k nim mi nebol doporučený
Ja si myslím, že môžu byť traumatizované z nejakého decka, ktorè im vyklopávalo na sklo. Aj keď už 3 týždne som nemusel čistiť fleky na skle ale ryby majú očividne lepšiu pamäť ako som si myslel :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 19:13 R Muž romant [27987] Re: konrad
Máš opačnej problém než tazatel před tebou. Máš jich buď málo a nebo moc velký akvo. Pro příklad 30 kousků v 50 litrech tvoří vcelku kompaktní hejno a proplouvá akváriem sem a tam skrz houštiny rostlin i volný prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 19:04 Muž konrad [45]
Moje neonky sú tiež stále zalezené a skryté v najkošatejšej rastline a vylezú len na chvíĺu na kŕmenie. A to maju 200l miesta:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:35 R Muž romant [27987] Re: KreJa
Budu za skeptika, kéž by to co píšeš byla pravda, tedy o tom akváriu, zbytek nekomentuji. ;-) Teď musíš hodně často měnit vodu, a krmit velmi, velmi střídmě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:24 KreJa Re: romant
No jo, udělal jsem klasickou začátečnickou chybu, že jsem začal zjišťovat informace až později no...Právě proto už mám ve sklepě připravené 120litrové akvárium a než do něho nakoupím filtraci a než ho zaběhnu atd, tak si to tady pořádně pročtu. Ale ve zverimexu mi samozřejmě řekli, že tam neonky klidně dát můžu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:18 R Muž romant [27987] Re: KreJa
Protože tam ani jedna z uvedených ryb nepatří, je to jednoduchý jak facka, než si pořídíš ryby, co si o nich něco přečíst a zjistit si jejich nároky, včetně prostorových, třeba ve zdejším atlase? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:17 Muž ludvik [1082] Re: KreJa
Jak by bylo tobě, kdyby tě i s celou rodinou zavřeli do koupelny a vnutili ti i pár nepřizpůsobivých sousedů?

Máš to malé pro libovolnou tvoji rybu, i kdyby byla jen v jednom kousku. Stres, špatné prostředí, nejspíš i závadná voda, pravděpodobně nějaká nemoc z toho všeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:10 KreJa – Schované neonky
Zdravím.... Mám akvárium 24 litrové, kde mám 5 neonek (dříve více, ale bohužel některé uhynuly), 1x gold molly, ancitruse a mečovku... A chci se zeptat, proč neonky jsou celou dobu schované za jednou dekorací v rohu a vylezou jenom vždycky, když jim dávám potravu, ale jinak jsou pořád věčně zašité ? Přijde mi, že dříve se takhle scovávaly jenom občas, ale teď jsou téměř nonstop schované... Díky za info :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 21:00 R Muž romant [27987] Re: OAK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 20:38 Muž OAK [55]
Ahoj. Chtel bych zeptat, jestli ma nekdo nejake doporuceni ci dobrou zkusenost s chovatelem/prodejcem modrych neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 20:04 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: lucka
Máš někde prezentaci akvaria?velikost a foto třeba?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 18:26 R Muž romant [27987] Re: lucka
Zítra, hlavně aby šly do zaběhnutýho akvária odpovídající velikosti, viz. zdejší atlas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 18:19 lucka – neonky obecne
ahoj
chtěla jsem se zeptat dneska jsem byla koupit rybičky a mam je ještě dneska krmit nebo az zítra :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 17:59 Mmmajka Re: romant
Ano, to je pravda, díky moc. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 17:56 R Muž romant [27987] Re: Mmmajka
Síla těchto ryb je v tom, že čím menší(modrý), tím více je dobré jich pořídit a proto ten tip těch modrých. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 17:50 Mmmajka Re: romant, Re: motýlek
Moc děkuju za tip! palec My jsme teda pomýšleli na neonky červené (řekněme třeba v počtu 20-30 ks), i ty by šly? Jinak teplotu máme 24°C, filtr máme vnější Eheim. ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 15:09 R Muž romant [27987] Re: OAK
Rašelinový výluh, listy mandlovníku mořskýho a půjde to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 14:15 Muž motýlek [275] Re: OAK
aha - nedohlédl jsem na začátek ... tak s těmi zkušenosti nemám, ale osobně bych se toho nebál ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 11:38 Muž OAK [55] Re: motýlek
Ja bych radeji odpoved misto toho prostoru spise na tu vodu vs. neonka modra. Diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 11:25 Muž motýlek [275] Re: Patrik vašák
kamarád měl asi 100 kousků červených ve třista litrech dva metry dlouhá nádrž - byla to paráda ... ale je fakt že červená neonka chce větší prostor než klasická ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 10:44 Patrik vašák – neonky červené
Paracheiodon axelrodi (tzv.Červené neonky) jejich nároky jsou velmi podobné jako u Paracheirodon innesi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 08:29 Muž motýlek [275] Re: Mmmajka
mám v podstatě stejnou nádrž - chovám tam 30 neonek ... teď jsem si napěstoval další a uvažuji tam ještě deset přidat - ale váhám mezi tímto a nebo deseti fantomy červenými ... samozřejmě dobrý filtr a výměna vody zavčasu - ne až rybky onemocní ... teplota 22°C ... krmím SAKem a buchankami z přírody, nikdy nitěnky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 23:06 Muž OAK [55] Re: patrik vašák
O velikost mi nejde, ta je velka dost :)
Jde mi o to, zda ty modre tam budou prosperovat ci nikoli. Podle zdejsiho atlasu si prave nejsem jisty, proto se zde ptam..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 20:22 Muž OAK [55] – Jaky druh neonek
Ahoj. Za par tydnu planuji zarybnit neonkami. Vodu mam zatim ph kolem 7 a celkovou tvrdost 14. Darilo by s v tom neonce modre nebo mam jit radeji do neonky obecne nebo nejake jine rybky do hejna? Nerad bych nejak rybky trapil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 19:17 R Muž romant [27987] Re: Mmmajka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 19:10 Mmmajka – Kolik neonek do 96 l
Ahoj, chtěla bych se zeptat zkušenějších, plánujeme jednodruhové akvárko s neonkama, případně s jednou/párem větší ryby. Kolik byste doporučili neonek do nádrže 96 l (80x30x40) a případně jakou větší rybku k tomu. Moc díky! Jsem mírně pokročilý začátečník (měli jsme jedno obdobné klasické společenské akva s mečovkami). ahoj palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 20:23 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Zaratt
Já mám Paracheirodon simulans v 26 °C a jsou OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 08:07 JoKa Re: Zaratt
Pokud je to jenom o teplotě, tak 25 je v cajku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 22:38 Zaratt – Cheirodon axelrodi
Pri chove Cheirodon axelrodi je 25 stupnova voda v poriadku alebo treba vyssiu teplotu? Rozhodujem sa medzi Cheirodon axelrodi alebo Paracheirodon innesi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 18:14 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: JD1609
Já to teda ještě takhle nechoval tak nemohu posoudit, jen si myslím, že by i plavali spolu. Ale na pohled to bude docela nevzhledné podle mně a nemluvě, že tím pádem ztrácíš pěkný pohled, třeba na hejno neonek červených, co člověka upoutá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2015 06:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Hlavně ty ryby mají rozdílné teplotní nároky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 04:43 R Muž romant [27987] Re: JD1609
Bude to každej pes jiná ves, posiloval bych ve stejným druhu, tedy je-li k tomu akvárium vhodné, myslím rozplavbově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 01:58 JD1609 – Neonky - mix
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestly když mám neonky obecné a dokoupil bych neonky červené tak jestly by se chovaly dohromady jako 1 hejno nebo jestly by byli rozdělené do dvou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 18:10 Muž Xpe [132] - Loricariidae
A taky mají rádi prostor na plavání, jak se uvádí minimální délka nádrže by měla být +/- 80 cm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2015 14:29 Žena Turbínka [2558] Re: chovateljirik
Je to málo, ale ten objem! Ryby jsou v takovém plivátku vystresované. Do této litráže dej krevety nebo jednu bettu. Ty neonky vrať nebo jim pořiď nádrž minimálně 10x větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 12:32 chovateljirik – Neonky a osvetleni
Ahoj vsem poridil sem neonky a zjistil sem ze kdyz je zhasnuto tak po nadrzi plavou o sto 6 a po osvetleni jakoby se stahnou a neplavou mam nadrz 15 litru a osvetleni usporkou 10 w je to moc ? predem diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 22:02 Muž Inglip [1] - CichlidyRe: odikcz
Podle mě tu myšlenku odsuzujete příliš fanaticky :-D Mám nádrž s neonkama a za nic bych je nedal, zároveň mě lákají větší ryby. Žádné parmičky ani gavůnci tu barvu prostě nemají. To je důvod diskuze, ne rozvracení hejn.

Ale když už jsme u té hejnovitosti - pokud je někdo vyloženě denně nezobe tak na hejno pěkně prdí i v 50 kusech. Ale až po nějaké době, to je důvod proč na výstavách hejno utvoří, první týden bývají ještě docela vyklepané. Na toto je expert snad jen červenohlavka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 18:01 Muž odikcz [114] Re: NHKG
Spíš mi šlo o to, že je dost druhů ryb, ze kterých se dá vybírat ... Neonka má žít prostě v hejnu a čím větší hejno, tím lepší ... Pokud někdo chce obrovskou neonku a v malém počtu, tak se určitě najde nějaká alternativa, než to nějak uměle křížit.

A jak ty fotky teda dělají, kdyby to hejno nedrželi? Kdyby je lákali třeba na krmení, tak budou lítat za krmením. Já ale viděl akvária (i ve skutečnosti) a tam se opravdu v hejnu sami drželi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2015 17:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: odikcz
O velké neonce jsem ještě nečetl, ale už šlechtí různé hodně šílené barvy třeba u skalárů, tak časem určitě bude i nějaká větší ryba s tou neonovou modrou. Akorát ty šlechtěné ryby působí dost uměle.

Né každému se líbí malé ryby. U velkých se dají rozlišit kusy, pozorovat jejich chování,radovat se z jejich růstu, ...
Malé ryby ve velkém množství na mě působí jako plavající "smetí", které navíc nikdy nedrží hejno jak na fotkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 17:00 R Muž romant [27987] Re: odikcz
I ta stovka se ti v půlkubíku ztratí, klidně 500 a ten kdo to akvo uvidí, sedne si na oprdí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2015 16:58 Muž odikcz [114] Re: Inglip
Nebyly sežrány = pak je to prostě špatná kombinace ryb ...

500 litrová nádrž a 20 velkých neonek? Představte si tam 100 malých neonek ... 20 byť velkých utvoří hezkou skupinu, ale 100 je už nádherné hejno a tím jak se drží u sebe, tak užasný požitek

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25431x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526?od=258