Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 18:57 marsz
Jojo, stačí se kouknout na youtube, jak se chovají doma v řece. Rozprostřené v prostoru. Žádné hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 18:47 Muž jajaapaja [174] – Re: Chico
Nádrž to bude veliká.Takže na rozplav tam budou mít místa dost.Těch 90 kusů to snese.Asi bych se toho nebál.Tak směle do toho. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 14:23 Muž Horác [3942] – Re: Chico
Neonky jsou hejnové rybky v tom smyslu, že by se neměly chovat jen po pár kouscích. Ale jinak hejno moc nedrží. Rozplavou se téměř rovnoměrně po celé nádrži ... na pohled nic moc. Hejna se dočkáš jen při stresových situacích (údržba, útočení vytírajících se skalár apod.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 13:37 Muž Yirka [9126] – Re: Chico
Stresující by to být nemělo ale dal bych jich tam tak 80-100 ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 12:48 Chico – Neonky
Zeptam se tady at nezakladam zbytecne nove tema. Chci si zalozit nove Akva, D130cm x S50cm x V60cm, rybky bych tam chtel pouze neonky a to asi tak 50ks. Cele akvarium bude konstruovane jako Miniatura (spousta skalek, der, pruplavu, ukrytu) a co nejvetsi plochy zarostle pouze Riccii, aby to meritkove odpovidalo... Muj dotaz zni zda to nebude pro neonky stresujici? Chtel bych hnejove ryby tak do 6cm a pekne barevne, proto neonky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 01:44 Muž klm007 [114]
Počítej však s tím, že většinu narozených krevetek neonky sežerou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 22:43 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: RacK
já bych dal +/- 10 neboj rozmnožej se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:04 RacK
Jo a kolik asi tech krevetek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 14:11 Muž jajaapaja [174] – Re: RacK
jasnačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 13:23 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: RacK
podle mě jo ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 12:52 RacK
Jo jeste muzu do toho 63 l dat 20 neonek obecnych a treba nekolik red cherry ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:41 Muž jajaapaja [174] – Re: TVK
U živorodek asi ne a hlavně ne vtom tvojem akvárku.Koukl jsem se tam před chvilkou.Musíš mít strašně tvrdou vodu.Neonky je nejlepši vytírat ve vytěrací nádržce a voda musí bejt hodně ,ale hodně měkká.A stačí na to jeden pár.Počet na to nemá vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:34 TVK – Re: jajaapaja
Jo neco sem sa dočítal a keby ich bylo víc ani tak sa mi to nepodarí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:00 Muž jajaapaja [174] – Re: TVK
Neonky se ti jen tak v akvárku nerozmnožej na rozdíl od Kupek.Jsou ryby jikernaté Kupky živorodé.Neonka je na rozmnožování složitější.To není jen tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 10:19 TVK
Nejak sa mi neónky nemnožá mám ich ale len 6 ks može to byt aj tým že je ich málo?
Gupky sa mi v pohode vytírajú,dokonca už aj 2 malých mečúnkú sa mi podarilo udržat a to nemám žádnou porodničku,všecko vždy ve společném akvárku.Mám ho necelý rok.
Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 22:57 Muž Skanky [26] – Re: FranzFritz
Mojim neonkam silene chutna SAK green-0, pro rybky 2-3cm. Nasypu trochu na hladinu a ty mikro granulky kdyz se zacnou potapet vystartujou po tom jak zbesile. Kulicky jsou tim padem castecne i nasate takze jim nanakynou v brisku. Koretrama taky nepohrdnou ale presne jak pisete, jdou po nich az kdyz to zacne klesat pod hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 13:28 V – Re: FranzFritz
Těm mým nejvíc šmakujou granule pro cichlidy. Vločkovým taky nepohrdnou. Když jsem ale zkusil sušené dafnie, tak si jich ani nevšimly. Zkusil jsem teda sušené komáří larvy (LON Moskito): na poprvé si jich ani nevšimly, tak jsem je nechal plavat, nakonec do rána zmizely a od té doby jimi v pohodě krmím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 12:14 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Jrk
Neonky normálně krmivo z hladiny nesbírají, to už musí mít sakra hlad :-D . Suché vločkové krmivo raději navlhči. Už tu na fórech bylo mnohokrát popsáno, jak neonky z hladu zhltaly z hladiny suchý Tetramin, který v nich následně nabobtnal, takže se jim nafoukla bříška a nemohly se potopit. To poznáš podle toho, že visí hlavou dolů a snaží se potopit. Po čase to přejde, ale i mně díky tomu jedna samička uhynula.
I když nemám moc prorostlé akvárko, plavou mi neonky všude. Jednu bílou zářivku jsem vyměnil za speciálku philips. V tom okamžiku zmizely mrtvolně bledé barvy a nahradily je teple odstíny. Pro ryby to byl impuls pro šmejdění po celém akvárku. Ale hejno už vůbec netvoří, asi jim tam hodím nějakého dravce smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 11:03 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Ako uz bolo vypisave vyssie, maju tam vela volneho priestoru, tak su radsej v uzadi, pri dne. Skus pridat viac rastliniek, dajaky ten koren.
Napr. moje su kade tade po akvarku, jak hore,tak aj dole. Pojem "hufik" im nic nevravi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 09:33 Muž Jrk [143] – Re: Skanky
Oni si asi ty naše neonky přečetly zdejší atlas a čile se pohybují ve středních vrstvách nádrže. Vločkové krmivo mi přijímaly z hladiny akorát když to obkoukaly od dočasně umístěných Gupek Endlerových. Ovšem za přítomnosti mých hladových Ramirézek čekají na to co cichlidky utrousí, ale myslím hladem netrpí. Přes noc mi taky některé spí výše u hladiny, ale nemyslím si že by to bylo způsobeno stínem. Měl jsem akva zastíněno mohutným porostem Riccie a nějak se jim k hladině stejně nechtělo. Osvětlení mi zapíná ve 12:00, rybky už evidentně nespí, ale u hladiny se nezdržují. Takže se domnívám, že se jim u hladiny moc nelíbí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 09:05 Muž Skanky [26]
tak tech co nam neonky vymetaji dno je nas asi vice. moje taky jezdi u dna. pohromade se drzeli skutecne par dni po vypusteni do AQ tak jak to tu psal nekdo vys. ted jsou prevazne mezi listama jeste nevyrostlych rostlin. zvednou se jen kdyz kolem proplouva samice betty :-)
jinak jsem spozoroval ze kdyz zhasne vecer ve 20:00 svetlo tak taky vylezou. bude to tim ze maji radi skutecne polostin anebo jim vadi zarivka PHILIPS TL-D 15W/33-640 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 21:18 Muž Jrk [143] – Re: RacK
Být Tebou, tak bych volil 10 ks Noenek obecných (bývají menší, oproti červeným), 5 ks Krunýřovec jednopruhý (nebo 5 ks Pancéřníčků panda, Ancitruse bych tam opravdu nedával, viděl jsem, jak v takovémto akva dorostl na cca 18 cm) a k tomuto všemu nějakou dominantu akvárka, já třeba zvolil Cichliku Ramirézovu (pár). Cichlidky zajistí to, aby se Neonky chovaly tak, jak mají - jako hejnové rybky (jak již předemnou psal FranzFritz). Kdyžtak koukni na moje 63l akva, třeba pro inspiraci, řešil jsem to tak, jak jsem napsal rybicky.net/nadrze/6349
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 21:03 RacK
Jo muzu se jeste zeptat ..kdybych dal misto ancistrusa 6 pand slo by to ?
A jeste Jake neonky ? Cervene nebo obecne ? nevim jak se rozhodnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 15:03 Muž lachon [8] - Cichlidy
I mě brouzděj po dně,je to asi normálka,a jak píší jiný,až zaroste,tak vyplavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 14:58 RacK
Dik za odpověd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 13:42 Haloska
Mě to taky neonky ze začátku dělaly, ale teď, když mám více zarostlé akvárko tak už jezdí i k hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2009 13:28 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Ono je skoro jedno, kolik máš neonek v akvárku. Hejno budou držet jen chvíli po vypuštění do nádrže. Pokud v akvárku nemáš nějakou rybu, která je bude prohánět, hejno se rozpadne a každá se bude prohánět na vlastní triko, anebo vytvoří malé skupinky po 2, 3, 4 kusech. Hejno ryby drží jen ze strategicko-obranného důvodu. Pokud necítí ryby nebezpečí, hejno pro ně postrádá smysl.
Do 63 litrů můžeš v poklidu dát 20 neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 12:55 wobbler
Taky zaleží na počtu neonek.Když jich máš málo cca 5 tak se drží spíš dole , když jich máš víc jak 10 bude se hejnově držet ve střední části.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 20:00 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: RacK
Bez problému X-) Ať se daří ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 19:45 RacK
Mohu dotaz ? muzu dat 20 neonek a obycejneho ancika do 63l akva ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 23:42 Muž Sadman [0]
možná spíš chcípla a sežraly jí přísavníci.. (: kostru neonky dost blbě hledáš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 23:38 wixia
Ahoj, zbylo mi v akvarku( 30 l) sedm neonek a 4 ancitrusove ( jeste mali)... teda respektive 6 neonek, jedna se ztratila...At pocitam jak pocita, nemuzu se dopocitat. mate nekdo nejaky napad, co se s ni mohlo stat? Mrtva tam nikde neni, vyskocit pres viko nemohla, filtr ji nenasal a nemela ani kouzelnej plast. Poziraji se neonky mezi sebou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 19:08 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Tak tak, já měl kdysi taky skalárky, pokud jsem je do akva dal za mlada spolu s neonkami, tak si na ně časem zvykli dokázali spolu žít, ale jak už to tak bývá, tak skaláři obvykle přežívají delší dobu než neonky, tak jsem po čase pár neonek dokoupil, kdy už však skalárci byli drobek větší, zpočátku je občas prohnali ale to jsem si však myslel, že je chcou jen v akva přivítat, pak ale slyším jak máti něco od akva volá, tak se jdu kouknout a hle skalárkovi z huby trčí něčí ocásek, jsem si říkál, že to asi nebyla dobár volba, no a od té doby již vím, že dospělí skaláři si na mladých neonkách velmi rádi pochutnají. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 16:36 Muž metal [96] - Cichlidy
ja som mal neonky spolu so skalarmi od malicka a po roku skalarom ruplo vbedni a zacali im chutit neonky tak som pol roka dokupoval stale nove ,bo som sa neoniek nechcel v zdat.asi po 3 mesiacoch si prestali skalare neonky vsimat.ale ked im hodim novy druh ryby napr gupku tak ju slupnu jak malinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 10:51 kolcun2
suhlasim s kristianom potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 10:30 Muž kristian [80] – Skalara
Ma zkusenost je takovato. Pokud je skalara pestovana napriklad s nenkami od mlade rybky tak se s nimy celkem snasi. Ale pokud byla vzdy v akva kde byly ryby vetsi, nebo prikrmovana zivou potravou, je neonka naprosto bez sance.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 09:46 Muž Yirka [9126] – Re: švíco
Zkoušel jsem to..... ;-) Byly bez šance a bylo zajímavé sledovat ten přerod klidné a majestátní ryby v lovce. Je to jako když číhají na rodící živorodku, najednou jsou jako blesk. Tolik má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 09:02 švíco – Re: Landvir
Docela by mě zajímalo, jestli někdo chová skaláry společně s krevetkami? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 07:11 Muž Landvir [57]
Já si myslím, že skaláři sami od sebe na neonky neutočí. Alespoň teda podle vlastních zkušeností. Je spíše možný, že neonka umřela a potom ju ryby ožrali to je naprosto normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2009 21:21 Muž Sadman [0]
jj asi tak.. . já měl skaláry zhruba 4 cm v těle a tak za dva měsíce už začly pokukovat, kde si přilepšit. .. ;]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2009 21:19 Muž agent007 [47]
Pokud jsou spolu od malička, teda aspoň skalár když je menší, tak si zvyknou. Mám je pohromadě od mala a nevšímají si sebe. Jestli máš skalára jak desku na maso, a hodíš mu tam nenonku, tak to bude mít jako fishburger.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2009 21:16 Muž Sadman [0]
mám pár skalár a v dřívějších dobách mi pravidelně potápěl neonky... . teĎ už se uklidnil a mě zbyly poslední 2.. :-D.. . taky mají potvory na účtě asi 10 pavích oček.. (: dravci od přírody.. . ale ze zkušenosti vím, že chov odmala pomáhá a skaláry si pak malých ryb nevšímají..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2009 19:47 Zdenek113
Skalára je ve své podstatě dravec.. A neonka vítaná svačinka.. palec Tedy pokud se jedná o větší skaláry.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2009 19:27 Haloska
už mi zabily 3 neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2009 18:00 Haloska – Ještě něco...
V akvárku mám asi krupičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2009 17:45 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Haloska
Všechny ryby máš v akváriu teprve tři týdyny, takže možné to je. Pokud by tam byly nejdříve neonky a přibyly mladé skaláry, je větší pravděpodobnost, že neonky nebudou sežrány. Pokud je tomu naopak, skaláry považují neonky za potravu. A jestli žerou jen uhynulé? Naopak. Sám sem byl svědkem toho, jak skalára zahnala neonku do rohu nádrže, neonka sebou mlátila, a až byla unavená, skalára ve zlomku vteřiny zobla a bylo po neonce. Tenkrát si jich skalára dala za 4 dny asi 8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2009 17:37 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Neni to pravidlem, ale skaláři loví malé tetrovité ryby. Spíše neš vychovát od malička záleží na prostoru a velikosti hejna. Ale jak říkam neni to pravidlem, mě zakousli čtyři během námluv kdyš u nich stoupá agresivita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2009 17:25 callito – Re: jaa
přesně..ale myslim že sem četla že skaláry můžu neonky sežrat nebo zabít a že se tomu akvaristi snaží vyhnout tak že je vychovávaj spolu odmalička :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2009 17:24 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Haloska
Ja mám neonky se skalarama a to byli ještě menší tak 3,5cm a nikdy nic, žádný skalar si nechystál příbor. To spíš asi uhynula a jak na ní narazil Ancitrus, tak povečeřel.....

Nebuď smutný, taková je příroda.

:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2009 17:23 Muž jaa [5]
podla mna je to dost mozne...........no nie tak ze by ten skalar alebo nacistrus zabil neonku, ale co viem tak je uplne normalne ze ked zdochne tak sa do nej pustia ako do zradla, proste z mrtvolky zozeru co sa da a ostane ako ty vravi ohlodana chrbtica a hlava.......

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25427x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526-neonky--chov?od=901