Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Problém s filtrem

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Problém s filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2024 23:08 Muž Xklop [142] - RostlinyRe: S1naj
Ahoj,
prvně bych opravdu zkontroloval jak píše Lojza zda nemáte hadice prohozené. Pak nepište zda na výtokové hadici nemáte něco připojené jako Reaktor na CO2, občas je problém zavodnit reaktor tak aby v jeho horní části nevznikla velká vzduchová bublina kterou je potíž protlačit....ale to asi nebude tento problém.
Píšete o pumpování, takže já bych filtr kompletně vypustil. Zkontroloval správnost zapojení vstupní a výstupní hadice. Konec výstupní hadice v akváriu třeba rampu bych vytáhl kousek nad hladinu. Všechny kouty na filtru bych otevřel a filtr zapojil do elektriky. Pak párkrát zapumpoval, aby na sání začala voda téct do filtru... prakticky jak když čištíte dno a hadicí samospádem vypoustite vodu do kýble. Postupně dojde k naplnění celého objemu filtru až po čerpací hlavu která začne tlačit vodu na výstupu zpět do akvária. Výstupní rampu si pak upravte pod hladinu jak chcete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2024 21:03 Muž Lojza007 [1175] Re: S1naj
Nejsou hadice naopak? Když se mně to jednou povedlo, nebyl jsem schopen filtr zavodnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2024 20:51 Muž Sha [500] Re: S1naj
Přiznám, že z vašeho popisu nejsem úplně chytrý. Když se plní filtr vodou, logicky ubyde voda v akváriu. Při poškození hadice byste rychle zjistil problém, bo by voda z akvária mizela mimo filtr. Primárně na podlahu. Sací hadice se dá naplnit vodou řízeně, nalít vodu přímo do ní. Pak zkompletovat sání a zapnout filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2024 20:18 Muž S1naj [0] – Problém s novým filtrem
Zdravím, dnes jsem dělal nové akvárium a po přidání externího filtru a následně jeho "napumpování" vodou mi z trubky, která vypouští vodu odchází vzduch, ale u druhé klesá hladina. Nemohu se pomocí pumpování dostat do bodu, aby obě hadičky byly plné vodou a voda proudila skrz ně...nemáte nějaké rady a tipy jak tomu pomoct, případně jak se zbavit vzduchu v trubičkách? Vše jsem kontroloval, nikde vzduch do hadičky nevniká a hadičky poškozené nejsou. Moc děkuji za pomoc, Víťa

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2023 20:23 Muž Askhael [3] Re: Tojsouvěci
Dnes jsem to teda opravil. Návod není potřeba, stačí rozum. Regulátor průtoku jsem vyměnil za nový a filtr šlape zase jako hodinky. Hold musím pravidelně mazat a pak bude snad klid...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2023 00:08 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Askhael
Ono je těch videí na netu víc,některá od servisních profíků,kteří po demontáži krytu hlavy, odstřihnout mechanismus zámku tlačítka a vymění jej i s adaptérem a naúčtují to klientovi,jiná jsou od amatérů, s devastačními následky poškození. Podstata věci je,že tvoje akvo utáhne vzduchování,případně bublifuk po celou dobu zprovoznění fitru.Po technické stránce,páčka se sice pohybuje,ale praskly ozuby,tím nejde pohnout s jedním z kulových ventilů, stále protéká voda adaptérem a je zablokován výsuvem v zámku.Pro řešení reklamace,může vzniknout několik variant: pošlete snímek adaptéru,pošlete hlavu,pošlete filtr včetně příslušenství.Výsledek diagnostiky servisu: běžné zanešení kluzných ploch vlivem chemizmu vody a bakteriálního šlemu,bez dostatečného intervalu údržby a ošetření lubrikanty.Držím palce,ať s prodejcem najdete nejschůdnější řešení.Kdysi mi z hlavy filtru vypadnul plovák a nedopatřením jsem jej rozšlápnul,pořídil jsem nový a k němu náhradní,adaptér,sprej,vazelínu a dlouhodobě jetý,zrenovovaný a zakonzervovaný filtr s orig.vylepšeným příslušenstvím,jsou uloženy v krabici uložené v garáži,pro strýčka: nenadálou příhodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2023 20:51 Muž Askhael [3] Re: Tojsouvěci
Ahoj. Díky, toto video jsem viděl. Filtr je v záruce, počkám ještě na vyjádření, pak uvidím co s tím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2023 20:32 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Askhael
K opravě potřebuješ náhradní adaptér hadic www.sklorex.cz/… (před montáží prostříknout Eheim sprejem uzavřené kulové ventily z obou stran a potom je rozhýbat !),hvězdicový šroubovák torX č.10 a tenký šroubovák.
Před samotnou demontáží odpojit hadice,odejmout hlavu filtru.
youtu.be/… Nepoužívat hrubé násilí a vyvarovat se poškození mechanizmu tlačítka zámku (tuto oranžovou součástku se mi nepodařilo nalézt v seznamu náhradních dílů!)
Pokud se v adaptéru vzpříčí odlomené ozuby,tak po zafixování kulových čepů prostrčeným šroubovákem,odlámat vnitřní soukolí adeptéru ovládací páčkou a pomocí peanu vyčnívající část plastu zasunout zpět do adaptéru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2023 20:27 Muž RAP [1546] Re: Askhael
Jestli myslíš hadicový adaptér, tak u eheimu to je slabina. Chce ho to jednou za čas vyndat, případně ho promazat. Mám eheim z roku 2009, funguje pořád dobře, ale adaptér už je třetí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2023 20:03 Muž skypi [248] Re: Askhael
No... to je bohužel výsledek "inovací", které celou konstrukci filtrů komplikují. Řada Classic je jasná (jen škoda, že není regulovatelné čerpadlo jako např. u toho Blau alespoň u těch větších objemů) ještě "nekoplikovaná" a "blbuvzdorná" je i řada eXperience, i když svého času byly problémy s "klampem", který drží hadicový adaptér ve víku filtru (asi nepřesnost ve výrobě-ale nejspíš se to podařilo odstranit). Dál už je to pro mne "no go"... Jediný opravdu mechanicky "komlikovaný" filtr od Eheimu, který vlastním a ještě z výzkumných důvodů někdy použiju, je intervalový 2227 :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2023 18:12 Muž Askhael [3] – Eheim professionel 4+ 350 2273 problém s regulátorem průtoku
Zdravím všechny. Dnes při údržbě se při přepnutí páčky regulátoru průtoku ozvalo křupnutí a i když regulace funguje a páčka se pohybuje dobře, tak samotný regulátor nejde vytáhnout z hlavy. Co s tím? Je to sice v záruce, ale nemůžu to přece někam posílat, klekne mi celé akva bez filtru :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2023 08:15 Muž smik [70] Re: FrantisekP
Díky za komentář.
Já jsem ten filtr kupoval právě z důvodu jednoduchosti a možnosti plynulé regulace výkonu.
Při prvním spuštění jem měl pocit, že hrozně filtr drnčí. To jsem si asi způsobil sám, že jsem ho moc naplnil a nejspíš nerezová krycí mřížka se lehce dotýkala právě toh nasávacího plastového kolínka. Ubral jsem náplně a výrazně se to zlepšilo.
Ještě jsem měl pocit, že se přes plastovou podporu čerpadla přenáší vibrace do nerezového krytu, protože ta plastová podpěra na čerpadlo zbytečně tlačí a páčí ho nahoru.
Hodil jsem pod čerpadlo molitan tak aby bylo podepřené, ale nepáčilo se přes to nasávací kolínko. Musím uznat, že teď je čerpadlo celkem tiché. Jen v něm trochu cvrlikají právě ty vzduchové bubliny.
Vedle hlavy na spaní bych ho nechtěl. Nevám jak je to třeba u vyšších výkonových řad JBL. Mám jen tu nejmenší. Myslím e402 a ta není slyšet vůbec. Ale zas chápu že má řádově nižší výkon.
Co se týká zavzdušňování tak to ja pravděpodobně jak píšeš. Bastlit s tím nic zatím nebudu. Nemám akva v ložnici tak zas úplně extrémě to hrotit nemusím. Jen mě to překvapilo a nevěděl sem jestli nemám něco výrazně špatně.
Zatím jedu na 50%, ale určitě jak akva bude zarůstat a média se zanesou počítám s plným výkonem.
Upřímě 9,5k za které se teď filtr prodává si myslím, že teda takovou hodnotu tam nevidím. Nevím jestli je to plně okopírovaná ADA a jestli řešení má stejná, ale třeba zavírání deklu přes O kroužek nevím jakou bude mít životnost a jestli se může stát že tudy s větším rizikem začne protékat. Čas ukáže.
Jinak souhlasím, že výkon je parádní, regulace taky. Provedením už si tak jistej nejsem. Uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 21:15 Muž Lojza007 [1175] Re: FrantisekP
Pokud je to šroubovací, nepomohla by vodařská teflonová páska? Ta dokáže vyřešit spoustu mikroúniků a třeba u bazénu se bez ní neobejdu, to by voda tekla úplně všemi šroubovacími spoji.
Případně pokud je to šroubováno plast na plast (z obrázku to není úplně vidět), tak to napevno slepit nějakým lepidlem, asi bych volil lepidlo na PVC trubky, co používají bazénáři, to vydrží celkem slušný tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.04.2023 20:33 Muž FrantisekP [54] Re: jab63
Fotka k příspěvku Za sebe musím říct, že jsem s filtrem moc spokojen.
Aktuálně jede na 80-85% a mám v nádrži parádní proud. Ani kombinace filtru JBLe1502 a Eheimu prof4 350 takový proud neudělal.
Jako velkou výhodu vidím, že po prostřihu snadno stáhnu o 5-10% apod a to naprosto přesně, žádná nepřesná páka uzavírající kulový ventil, nebo potenciálně poruchový adaptér...
Samotný čerpadlo mám tichý - určitě tišší než JBLe1502, ale zmiňovaný trabl se zavzdušňováním, resp občasným vyfouknutím bublin a s tím spojený zvukový efekt mám taky.
Dle mě se s tím nedá nic dělat, protože je to způsobeno konstrukcí filtru.
Jak ADA SuperJet Filter který Blau "kopíruje", tak třeba Eheim 2217 měly/mají výstup filtru v nejvyšší místě - prostě ve víku filtru je díra ven... ADA má na víku navařené kolínko, zatímco Blau tam má matici (šroubení) a kolem toho se na samém vršku filtru postupně hromadí vzduch, který sem tam prostě vyletí ven.
Je to svým způsobem daň za jednoduchost filtru a možnost snadné výměny jednotlivých dílů.
Dovolil jsem si z videa na youtube udělat printscreen a tam znázornit o čem píšu...

Za sebe můžu říct, že byť používám i skimmer (který samozřejmě způsobuje kromě čisté hladiny i lepší provzdušnění vody a část vzduchu zůstane ve filtru), zatím mě to moc neobtěžuje a prostě jednou za pár dnů s filtrem zahýbu, vzduch vyletí ven a není žádný problém.
Pokud bych to chtěl řešit, vidím v zásadě dvě možnosti.
Jedna je jednoduchá - podložit filtr z jedné strany a postavit jej nakřivo, tak aby výtok z filtru byl v nejvyšším místě. Tím se tam bude vzduchu hromadit méně a mohlo by to problém vyřešit...
Druhá už je složitější. Vyříznout si z pevného materiálu vložku do filtru, tu vložit/vlepit na víko ventilu a zajistit že výtok bude výš než víko filtru - snad to popisuju správně...
Třetí je nechat si tam navařit kolínko a na něj připojit čerpadlo - ale to asi až po záruce...

Když jsem to vyfukování na začátku zjistil, taky jsem byl nervózní, že mám někde netěsnost a přisává to vzduch, ale když jsem nad tím přemýšlel, přišel jsem na to co popisuju. Věřím, že to dává smysl a je to zdroj problémů...

Jako je zarážející, že na toto výrobce testováním nepřišel, či případně rovnou neupozorňuje nato, jam problém řešit...
Stejně tak věřím, že pokud někdo provozuje filtr na 50% výkonu, tak se ho to netýká, protože průtok filtrem je tam malej, čerpadlo nebude mít tendenci nasávat (strhávat) vzduch (vytvářet tak velký podtlak), který ve filtru je...

Za sebe i přesto můžu filtr jen doporučit, stojí za to... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2023 22:12 Muž skypi [248] Re: smik
No to mně taky ;-) - reklamace ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2023 21:17 Muž smik [70] Re: Lojza007
To ne. Na dva měsíce starém filtru, poměrně drahém mi přijde teda šílené měnit čerpadlo za vlastní :-)
Při vypnutém stavu nikde nic nekape ani nerosí. Možná, že mám jen přehnané nároky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2023 20:22 Muž Lojza007 [1175] Re: smik
Co zkusit vyměnit to čerpadlo z nějaký osvědčený tichý model? Bohužel neporadím, ale určitě něco bude.
Jinak si myslím, že pokud někudy tahá vzduch, tak tudy bude vzlínat i voda, minimálně by se tak mělo dít ve vypnutým stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2023 19:23 Muž skypi [248] Re: smik
Hmmm... Zkontroloval bych celou vstupní cestu až k rotoru. Podle mne to ake buď někde přisává nebo je to někde na vstupu přicpaný-tudíž ta kavitace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2023 18:46 Muž jab63 [1418] - BorneoRe: smik
Provozuji ho od 9.12.2022. Teď jsem zvedl výkon na 30% a budu testovat. Při tomto režimu zatím spokojenost. Ještě jsem ho neotvíral. Až na to dojde přetěsním všechny spoje a uvidím jestli zmizí ta bublina i když mi teda zatím nevadí.
Edit: Ještě ho má FrantisekP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2023 18:39 Muž smik [70] Re: jab63
Fotka k příspěvku No u toho vstupního kohoutu mi praskla ta převlečná matice. Utahoval sem normálně rukou. U všech ostatních když lehce jakoby zapáčíš na hadici (nepředstavuj si nějaké caslování silou) tak zažne téct pod těsněním. Nechtěl sem riskovat že budu vytopen.
U kohoutu s prasklou matkou jsem k Ratajům poslal dotaz jestli ho vedou skladem jako náhradní díl. Počítám, že se dozvím, že ne.
No musím říct, že z filtru co se prodává momentálně za 9,5k jsem zatím dost zklamanej. Třeba mi ale něco uniká a nemůžu přijít na to co.
20% je celkem málo teda. Možná že když ho vypnu tak nebude vůbec slyšet :-)
Ještě mě teda hlava nebere proč ta horní mřížka co kryje filtrační média, nemá nějaká vymezení od toho horního deklu.

To Skypi: Hadice jsou čisté, ucpané by to nikde být nemělo. Průtok se mi na těch 50% zdá vcelku dobrý. Zkoušel sem i zavřít za běhu kohouty na vstupu. Tam bych čekal, že pokud tam bude nějaká netěsnost, nebo si to přisává pod těsněním tak by se to ještě zvukově zhoršilo. To se mi ale nezdá. Nebo aspoň se to neprojevuje tolik co bych čekal.

Budu si ho muset jít nějkam poslechnout v reálu, protože se mi to nezdá. Všechny recenze ho dost chválili jako tichej.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2023 17:16 Muž skypi [248] Re: smik
Nemáš přicpanou nějakou trubku, ventil na vstupu=kavitace na turbínce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2023 16:55 Muž jab63 [1418] - BorneoRe: smik
Mám ho taky. Když s ním pohnu tak nabere vzduch ale hned se zklidní. Pokud se ho nevšímám tak vzduch nebere. Provozuji ho maximálně na 20% a při tomto výkonu je tichý. Pokud jsem měl dřív zavzdušněný filtr(JBL) tak to bylo nedokonalým sestavením košů. Tady bych to spíš viděl na ty kohouty ale když si je vyměnil tak to musí být někde jinde. Že by si bral vzduch z akvária nevěřím. Nikde nic neteče tak to odhaduji někde kde je podtlak. Jaký problém jsi měl s kohouty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2023 11:18 Muž smik [70] – Blau SSF.2240
Fotka k příspěvku Zdravím nemá někdo tenhle filtr?
Mám ho asi dva měsíce a trošku jsem z něj nešťastnej. V podstatě sem ho pořizoval za nižší cenu než stojí teď asi o 2k. Jelikož spoustu let vlastním Eheim Classis 2217 a nemá jediný problém tak sem chtěl něco podobně jednoduchého,ale zatím teda sem spíš naštvanej.

Když pominu katastrofální kohouty, které se k tomu dodávají a musel sem je vyměnit za Eheimácky co sem měl doma, tak požád bojuju s hlučností. Mám ho na 300l akva a momentálně jedu na 50%. Přijde mi, že to čerpadlo jede v nějaké nízké frekvenci a já ho prostě dost slyším. S tím bych se nějak smířil, asi. Co mě prudí úplně nejvíc je, že je furt zavzdušněné a nemůžu přijít na to proč.
V čerpadle je pořád slyšet rachtání vzduchových bublin. Když s ním zatřesu tak pokaždé do čerpadla vletí spousta vzduchu a ten pak vyletí ven.
K rozpouštění CO2 používám atomizér a rostliny samozřejmě dost bublinkujou. Tak nevím jestli třeba ten fitr nasává kyslík a co2 a to se v něm hromadí.
Zase si říkám, že by se přes media tak nějak všechno rozpustilo a vstřebalo ne?
Vtok a výtok mám teď u sebe u předního skla. Mimo jiné jsem to tak měl vždycky a problém nebyl. Můžu zkusit dát sání někam dozadu za rostliny, ale nevím jestli je to dobré řešení snažit se jakoby to sání blokovat.
JBL co mám u druhého akva je tak tichoučkej, že o něm nevím a mám ty vtoky a výtoky stejně.

Média ve filtru jsou od spodu 5cm bioakvacit PPI 10 (ten nejhrubší) pak je tam v podstatě jen Aquadetox co byl k filtru a nahoře trochu vaty. Může být, že ten vzduch tím tak lehce proletí?
Sem z toho fakt nešťastnej a začínám litovat že jsem si nekoupil JBL.

Nějakej nápad co třeba může být blbě?
Dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2022 16:48 Muž ajajak [228] Re: VLAZA
Ta je do vodních čerpadel a používám ji na RC modely :-) Polosyntetika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2022 16:36 Muž VLAZA [2] Re: ctibum
www.alza.cz/…
bude tohle dobré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2022 16:30 R Muž ctibum [6838] Re: VLAZA
Mazání se teď řešilo tady rybicky.net/forum/15046-filtry-sunsun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2022 16:22 Muž VLAZA [2]
Dobrý den,
mám filtr Aquel Turbo 500 a trochu drhne čerpadlo jako kdyby to jelo na sucho (asi když jsem to čistil tak jsem to smyl), čím bych to měl namazat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 16:48 Muž Lojza007 [1175] Re: zekon
To nedokážu říct, JBL jsem nikdy neměl v ruce. Asi by to šlo zjistit i tak, že se filtr bez médií pustí mimo akvárium a přidá se barvivo, mohlo by to ukázat, odkud to teče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 16:44 zekon Re: Lojza007
OK, směr hledání to asi bude. Poznám to nějak podle vhkosti kde by normálně nebyla? Abych nekoupil pumpu zbytečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 16:37 Muž Lojza007 [1175] Re: zekon
Tipuju, že omezením průtoku se zvýší tlak a pak to někudy teče. Pokud jsou vyměněná těsnění v pořádku a ventily nejsou prasklé, tak to může být pumpa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 16:21 zekon Re: Buldr
No okraj je gumový, namazal jsem samozřejmě taky, ale v obchodech náhradní nevidím, tak netuším jestli jde vyměnit. Prodává se asi jen celá ta pumpa. To bude ten problém? Jde to nějak jednoznačně určit? Není problém spíš v těch ventilech, že to teče když omezím ten průtok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 16:03 Brodys Re: zekon
Ta pumpa nemá těsnění? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 16:02 zekon Re: Buldr
Koše jsem zkusil několikrát, dával jsem to dohromady celé 3x a dycky díval jak na tom hlava sedí než ji zacvakl. Nic jsem nepozoroval a šlo to vždy krásně nacvaknout. Psal jsem, měnil jsem těsnění jak pod hlavou tak na ventilech O kroužky. Jiné těsnění jsem nenašel ani na filtru ani v obchodech. Když uberu průtok, teče to fest :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 14:51 zekon – JBL e901 teče a teče
Ahoj všem,
jako zoufalý bych poprosil o případnou radu.
Mám 5 let JBL e901 šlapal do prosince jak hodiny, žádná hlučnost jak někteří píší, filtrace super. Čistil jsem 1x za půl roku.
V prosinci po čištění nefungovala pumpa, nebylo možné načerpat vodu. Voda napuštěna samospádem s problémy. Před 14ti dny jsem snížil průtok a nastala katastrofa, vyteklo z filtru hafo vody. Když jsem pustil průtok opět naplno únik vody přestal. Takže jsem rozebral, vyměnil a řádně namazal těsnění pod hlavou a ventilů. Dal filtr dohromady a problém zůstal. Filtr funguje, neteče, ale stačí s ním zatřást a začne protékat jakoby pod hlavou u nohy voda, to samé když omezím průtok, navíc jde u páčky slyšet jakoby to přisávalo vzduch. Pumpa šla stlačit, ale vůbec nic to v hadicích nedělalo.
Takže jsem rozebral znovu tentokrát naprosto vše. Hlava plná vody. Těsnění v pumpě očistil, mastnýma prstama vše pošudlil. V pumpě bylo trochu písku, vyčištěno. Vše smontoval, všechna těsnění znovu namazal. (Viděl jsem ve videu rozebrání pumpy v JBL a měl tam dva obdélníky těsnění, já mám jedno s dírou. Jiný model?). Nicméně pumpa už funguje OK.

Prodejce neporadil a odepsal, že je filtr opotřebovaný a musím koupit nový. Jako fakt?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2021 19:10 Skalar_mango – Problem s filtrom
Zdravím akvaristi, odišiel mi filter Aqua Nova NCF-1200 a aj po výmene rotora má prerušovaný chod (ide 20 min, potom 20 min nejde, potom sa znova spustí... , a takto stále dookola). Nemáte niekto skúsenosť s podobným problémom ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2021 16:44 patrik Re: Lojza007
tam ty dvě kulaté těsneni vypadaji dobře . ale každopadne pak to taky zkusím pokud nepomuže to těsnení kolem hlavy+pumpy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2021 16:41 Patrik Re: Xif
No ješte jsem to nerozebral protože se tam nemužu dostat šroubovákem ale ani bych se nedivil kdyby byl tam problém :) zajdu koupit šroubovak a zkusím se podívat.. Zatím děkují moc pak dam vědět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2021 13:57 Muž Lojza007 [1175] Re: Patrik
Ventil říkám tomu bazmeku, do kterýho jsou namontovaný hadice a celý je to píchnutý do filtru. Tam je taky těsnění, případně může dojít k namáhání a prasknutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2021 23:01 Muž Xif [336] Re: patrik
Nemůže to téct kolem tlakové pumpy?
od 2,20 minuty.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 22:19 Patrik Re: Lojza007
jaký ventil máte na myslí ? Nejsem zrovna moc expert přes filtrace. A za mě si myslím že kdyby bylo těsnění pod hlavou KO tak to bude tec někde po boku(ale je to jen moje myšlenka třeba se pletu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 22:11 Muž Lojza007 [1175] Re: patrik
Nemůže být to těsnění prostě KO? Při seskládání se mohlo cvaknout a teď protíká a vazelína už nepomůže. Případně nemohlo by to být u ventilu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 21:35 patrik – EHEIM Vnější filtr Professionel 4+ 600
Dobry den

Chtěl bych se zeptat zda nevíte kde může byt problém že se mi do hlavy dostane voda a pak teče ven přes kabel. těsneni pod hlavou jsem umyl a promazal a taky nepomohlo. Děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2021 11:57 Muž CHiP [48] Re: ds
Po měsíci nepřetržitého provozu už uvnitř filtru nemůže být žádný vzduch. Podle mě filtr musí někde přisávat vzduch, který se ve filtru hromadí a následně je vytlačen ven. Zkus přicpat nasávací hadici v akváriu, jestli začne bublat ještě víc, někde cestou si přisává vzduch. Pak už to bude chtít jen najít kde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2021 11:20 Muž ds [53] Re: Lojza007
Díky za tip. Co mě ale zaráží je fakt, že postupem času se to děje častěji. Z počátku pouze 1-2x za den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2021 10:54 Muž Lojza007 [1175] Re: ds
Filtr se zavzdušňuje nebo jsou tam ještě zbytky vzduchu, může to dělat už při cestě z akvária nebo těsnění pod hlavou, CO2.
Ideální je s filtrem zatřepat nebo na chvíli přiškrtit vtok. Mně trvalo asi dva týdny, než jsem nový filtr úplně odvzdušnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2021 10:42 Muž ds [53] – Filtrace v nepravidelnych intervalech vypousti vzduch
Zdravím,
pořídil jsem si filtraci Eheim Xperience 150. Cca po měsíci v provozu si všímám, že čas od času "zašumí" a vypustí do akvária bublinky. Někdy to udělá jednou za půl hodiny, jindy cca po 5min. Nejsem si jistý, zda je to běžný jev, nebo je něco špatně. Vzduchování není součáastí této filtrace.
Nejdříve mě napadlo zkontrolovat, zda vše dobře těsní a někde neprosakuje voda. Nic jsem ale neobjevil, takže by to snad nemělo ani přisávat vzduch. Průtok není přiškrcený.
Pak mě ještě napadlo zda to není výsledek procesu rozkladu nečistot bakteriemi ve filtraci.

Má někdo podobnou zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 22:46 Muž vlka [3426] Re: Róza2
Fotka k příspěvku Takhle to vypadá v mém filtru...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 22:31 Žena Róza2 [4] Re: DanS
Díky, zkusím to tak! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 22:30 Žena Róza2 [4] Re: afc1886
Ok, zkusím, diky. Ono je to všechno zabudované uvnitř akva v černé krabici, ale zkusím to jak to půjde vyndat a rozebrat a vyčistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 05:21 R Muž afc1886 [14632] Re: Róza2
Hlavně musíš tu vrtulku s magnetem pročistit od toho hnědého šlemu a uvidíš, že čerpadlo zase bude pěkně nabíhat na první dobrou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14022-problem-s-filtrem