Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Problém s filtrem

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Problém s filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 22:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: petulinakk
Ak je ten filter nový nieje čo riešiť. Treba ho reklamovať. Ak by to bolo sieťou, tak by si to poznal i u iných spotrebičov doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 12:28 Žena petulinakk [2016] Re: RBeil
Já nevím, jsem technický antitalent, ale předchozí filtr běžel úplně normálně, zapojený do stejné zásuvky na stejném místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2017 16:52 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: petulinakk
Nie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 18:19 Žena petulinakk [2016]
Mám nový vnitřní filtr, je to můj už třetí Eheim (tento je Aquaball 60), a jednak je na rozdíl od těch předchozích dvou celkem hlučný (doufám že až se řádně zasviní tak to bude lepší), ale hlavně chvílemi sám od sebe hrozně zvedá na chvíli obrátky, a pak zas klesají... je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 11:29 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hurvajz77
Dej si pozor na hustotu molitanu chce to spíše střední než jemný www.akvarista.cz/….
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 22:53 Bacoun Re: hurvajz77
Vymačkej původní molitan do nového a ještě bych ho propral ve vodě z AQ po odkalení.Dále bude potřeba intenzivnější výměny vody,protože ta výměna molitanu zvedne nejspíš N látky(zj.dusitany).Měnil bych každý den po cca.7 dní 1/3 vody.A další týden obden.
PS:To odkalení bych provedl jen jemné,neodkalovat moc do hloubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 21:43 Muž šlomfik [0] Re: LukasHH
Mám tento istý filter a tiež mi to robí pri výmene vody že sa tam urobí ta vzduchová bublina. Pôvodne som vždy dal dole filter a otočil ho nech bublina vyletí von, len otáčať ho v akva bol už problém. Nakoniec som to vyriešil obyčajnou slamkou ktoru som na konci stlačil a tu strčím cez vrchnú mriežku nad molitan a vzduch vyletí von bez toho aby som musel filter otáčať a naklánať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 21:24 hurvajz77 Re: cezarmilan
OK. Vyzkouším ho vyměnit, tak snad to pomůže. Díky
EDIT-Ještě jeden dotaz. Můžu ho jen tak vyměnit a nitrifikační bakterie se samy vytvoří, nebo je nějaký speciální postup?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 21:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: hurvajz77
Vymeniť molitán ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 18:15 hurvajz77 – Eheim
Potřeboval bych poradit.
Mám vnitřní filtr EHEIM pickup 200. Nádrž mám 112 l. Po roce provozu filtr přestává filtrovat. Po třech dnech při vyčištění vnitřního molitanu je průtok skoro na nule. Musím znovu molitan pročistit a mám zase tři dny. Můžete mi poradit, co je špatně? Je potřeba vyměnit vnitřní molitan nebo je filtr vadný a mám ho vyreklamovat?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 11:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: afc1886
Záleží, čo sa na ňom pokazilo, čo je to za problém

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 18:45 R Muž afc1886 [14654]
Tak si pořád pročítám fóra abych se dozvěděl co nejvíc nových věcí,až mě napadlo,jak se řeší,když se pokazí filtr.Třeba ten co mám.eheim eccopro 300.Jak se to potom rychle řeší.Dík za info,a doufám že to nebudu muset řešit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 17:01 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: zdenekps
Nemáš tam třeba vzduch? Třeba s nim zaklepej a uvidíš. Když ho budeš rozebírat, tak jen to co jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 22:56 R Muž Silent [5949] Re: zdenekps
Raději přijít o část bakterií než o filtr. Jen ho rozeber, kompletně prohlídni a pokud bude třeba vyčisti. Vzhledem k drnčení se soustřeď na rotor a rotorovou šachtu (bacha na osičku) a pokud to bude nutné tak to pročisti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 22:51 Muž zdenekps [0]
Vnitřní celoponorný filtr začal z ničeho nic jakoby drnčet a praskat. Jakoby se dostala někam voda kam neměla nebo se něco někde ucpalo. Rozdelal bych to a kouknul bych se ale bojím se že zničím bakterie, filtr běží tři týdny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 16:06 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: LukasHH
Přdpokládám, že ti ten vzduch vadí kůlu tomu, že to dělá zvuky. Pokud to je tiché, tak v tom vzduchu taky žádný problém nevidím. Pokud tam tu díru budeš dělat, tak by bylo dobré mít nějaký špuntík na ucpání. Mohlo by to vsávat, nebo vysávat tou dírkou vodu, což by asi dobré nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 03:28 Muž j0hny [86] Re: LukasHH
Kludne tam tu dierku navrtaj (prides tak max o zaruku :-) ), ale nevidim dovod, nijak tam ta bublina nevadi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 01:22 Muž LukasHH [3] – Hailea RP-600
Fotka k příspěvku Ahoj, není to ani tak problém jako spíš dotaz jestli by to něčemu nevadilo. Pokaždé při výměně vody se mi ve filtru udělá vzduchová bublina, které se mi dost špatně zbavuje. Jak jsem na obrázku vyznačil žlutou barvou, tak mezi těmi čárami je vzduch (docela hodně vzduchu, když si představíte jak je filtr velký) a voda se tam nedostane, jen po to žebrování, které je pod tím. No a mě napadlo udělat v místě jak je naznačeno červenou šipkou malou dírku, aby tudy ten vzduch vždy mohl uniknout a já nemusel složitě manipulovat s filtrem. Co si o tom myslíte? Nenastane kvůli tomu žádný problém? Mě žádný nenapadá.
Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2014 16:45 R Muž romant [27981] Re: palko150
Nech jak to máš, ale zamakej na akvu jako celku, ty rostliny z košíčků ven, zasadit, bez vaty, rostlin přidat, těch není nikdy dost. Vodu měnit klidně obden, krmit velmi střídmě a to taky obden a číst, číst, číst. Třeba rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 16:37 palko150 Re: romant
takze mam dat mene vzdu ci vice?

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 16:34 R Muž romant [27981] Re: palko150
Tak přesně proto jsem psal o bezpečnostním hedisku, tady určitě přivzdušňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 21:53 R Muž romant [27981] Re: palko150
Takhle od stolu, těžko soudit, nevidíme tvoje akvo, ale když to vezmu bezpečnostním hlediskem, tak klidně přivzdušňovat a ten proud, než se více zašpiní ten biomolitan, přiškrtit. Když vyndáš ten mezikus, kde je to přivzdušnění a necháš vodu vytékající z filtru jenom čeřit hladinu, taky řešení, obvykle to postačuje, ale jak píšu, akvo nevidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 21:48 palko150 Re: romant
dakujem a to je jedno kolko maju bublinie lebo ten atman -202 ma dosti silni prud bubliniek ma silnejsi prud ako ten predosli mam tu silu vlastnorucne regulovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 21:36 R Muž romant [27981] Re: palko150
Ideál bude 6-8 týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 21:32 palko150 – ako dlho ma byt v akvarku?
cawte mam 130L akvarko v nom cerpadlo atman at-202 a chcem sa spitat ako dlho tam ma byt ten predosli filter a este som chcel vediet kolko by tam malo byt vzducho ked tam mam 8 mreniek a 1 skalar a prosim nepistemi ze skalar tam nemoze byt s mrenkami idem ho dat kamsovi ja viem ze tam nemoze byt tak dakujem za kazdu dobru radu DAKUJEM.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 15:19 palko150 Re: Designer
okej dakujem za radi dakujem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2014 15:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: palko150
Kdyz Ti tam bude zbytecne stat 100W topitko, nic se nestane, ale jediny blby den v roce a muze Ti zachranit ryby. Ja bych nevahal a poridil si ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 15:09 palko150 Re: Designer
tak ja nevim kupovat si nove nebo co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 14:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: palko150
Otazka je, jestli stale. Ono staci par dni, aby bylo kolem akvaria jen 18°C (a nebo jeste mene) a nektere ryby to nemusi ustat. I den zimy za cely rok staci k prusvihu, ktery prave vyresi to topitko. Vyplati se, i kdyby jelo jen ve vyjimecnych situacich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 14:35 palko150 Re: Designer
no u nas byva tak 25 az 27 stupnu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 14:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: palko150
To zalezi na teplote okoli. Kdyz mas v mistnosti klimatizaci a drzi tam stale nejaka teplota, kterou chces i v akvariu, ani ho nepotrebujes. Kdyz chces pritopit maximalne treba o dva stupne nad teplotu v byte, klidne by to stacilo. Za beznych podminek bych ale sel tak rekneme do 100 az 150W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 14:23 palko150 Re: Designer
a ozaj mam aj asi slabi termostat mam takito termostat ohrievace-do-akvarii.heureka.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 14:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: palko150
Cerpadlo Atman At-201 a k nemu kostku (no on je to kvadr, ale kostka uz je tady slang) biomolitanu, 10x10x24cm minimalne, vetsi je lepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 14:06 palko150 Re: Designer
aky by ste mi poradil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 13:41 Žena Xlienka [276] - Amerika
Ten filtr je do pidi-akvárií. Do 130L se rozhodně nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 13:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: palko150
Do 130l akvarka se opravdu k filtraci nehodi. On to vlastne neni z pohledu nitrifikace vubec zadny filtr, tohle je typicky honic vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 13:34 palko150 – Mam kupit vikonejsi filter?
ahojte mam cc 130L akvarko zostalo mi stare akvarko ale bolo male a ponom aj filter ale ja si mislim ze je moc slabi co nan poviete vy
rybicky.zvieratadoma.sk/…


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 18:17 neipori Re: Heimdall
Děkuji za radu, rouno měním 1 x za asi 45 dní, filtr máchám taky spodní náplň cca 1 x za půl roku. Jen pro zajímavost, výrobce SERA uvádí v návodě, rouno a filtr proprat 1 x týdně! coze Sera fil bioactive 130 www.sera.cz/….

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 08:11 R Muž Silent [5949] Re: neipori
Nutnost výměny rotoru poznáš podle přílišné hlučnosti filtru, protože se vnitřní část rotoru vyběhá a mezi osičkou a vodicím otvorem vznikne přílišná vůle, která může zapříčinit až zastavení rotoru nebo poškození osičky. V tvém případě bych se soustředil, pokud jsi vyčistil opravdu kompletně celý filtr včetně armatury, na filtrační hmoty. Neznám složení tvých hmot, ale pokud je filtr s původními hmotami a v provozu už dlouhou dobu nebude problém ani tak v Siporaxu jako v molitanech případně v rounových vložkách. I když molitan pereš často tak se u těchto filtrů jeho průchodnost snižuje a časem je už "nevypratelný" totéž platí o rounových vložkách. Nejspíše nastal čas na jejich výměnu. Mimochodem, snížení průtoku filtru až na polovinu je naprosto přirozený jev a ukazuje na správnou činnost udržovaného filtru (obsazení hmot nitrifikačními bakteriemi). Moje předešlé řádky jsou k situaci kdy voda do nádrže už pouze šplíchá velmi nízkým průtokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 22:57 neipori – Výměna rotoru
Zdravím, jak poznám, že musím vyměnit rotor vnějšího filtru. V poslední době se snížil výkon (SERA biofiltr 130), vše vyčištěno a propláchnuto, výkon mizerný. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 11:39 R Muž romant [27981] Re: michalcod
Tak už se nám to vokotilo, tedy ty počty ryb a je jasný, že tady tě nezachrání žádný sebelepší vzduchování, ale zas a jenom výměny vody a to několikrát do týdně polovinu akvária. Ovšem ani tak z toho potěru nic moc nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 11:13 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: michalcod
Zkusil bych nandat tu sprchu, nemusíš jí ani moc vytahovat ven, prostě at to čeří vodu (je možný i nechat pod hladinou, ale trysky nasměrovat víc nahoru), zmírní se tak i proud, který už nepůjde přímo na ryby. Popřípadě bych popřemejšlel nasadit na ten filtr tam kde saje kostku bioakvacitu trochu vydlabanou a nebo nějakou plovoucí rostlinku, třeba pistii a nebo nějaký mech či něco takového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 09:09 Muž michalcod [13] Re: Heimdall
Potěr Black moll cca 20 ks ale jak říkám...vzduchováním je vše v pohodě. Zkusím nějak nasadit tu sprchu a čeřit hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 08:28 R Muž Silent [5949] Re: michalcod
Skoro se bojím zeptat kolik a co tam máš za ryby. Jak jsem psal, chce to prezentaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 08:27 Muž michalcod [13] Re: Heimdall
15 litrů a je tam jedna rostlina až k hladině a má lupeny jako široká tráva skoro po celé šíři akva.Cca zabírá 1/3 akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 08:18 R Muž Silent [5949] Re: michalcod
K filtru se raději vyjadřovat nebudu, ale měla by tam být v příslušenství dešťovnice. Zkus ji použít na rozpohybování hladiny, případně pokud ti nevadí trochu šplouchání ji můžeš dát mírně nad hladinu. Prokysličí to nádrž daleko víc než vzduchování. Mimochodem v jak velké nádrži je tento filtr instalován. Ideální by bylo kdy jsi tu měl prezentaci s podrobným popisem nádrže. To se dají dělat závěry daleko lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 08:09 Muž michalcod [13]
Jede naplno a je to Claro Diversa 300
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2014 03:14 Žena Kytka [2146] Re: michalcod
Jen kontrolní otázka: běží ten filrt na plno? Není nějak přiškrcený?
Mně tohle dělaly filtry od Aquaelu, které byly v setu 54 l. Pokud je filrt puštěný na plno, lze spustit vzduchování. Pokud ale filtr přiškrtím, vzduchování nefunguje, prostě to ta mašinka neutáhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.05.2014 22:09 Muž MarekP [812] - Malawi – Re: michalcod
michalcod napsal: NEvzduchuju a ryby jsou u hladiny a neplavou.
Tak to znamená, že filtr je buď nevhodný, nebo není nastavený tak, aby čeřil hladinu. Taky může být v akváriu málo rostlin nebo moc ryb. A nebo klidně všechno dohromady nebo kombinace něčeho z toho. Nebo něco jiného. Každopádně extra vzduchování se správnými podmínkami v akváriu vůbec není potřeba. No a pokud z nějakého důvodu chceš nebo musíš vzduchovat, tak sem napiš, o jaký filtr se jedná. Když jednou něco jde, tak to musí jít znovu, když se odstraní příčina, proč to nejde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 21:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sid
Sid napsal: S dobře nastaveným filtrem vzduchovat netřeba.
Toho sa treba držať ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 15

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14572x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14022-problem-s-filtrem?od=301