Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Problém s filtrem

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Problém s filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 19:52 Strejv Re: Surdo
Oki,dám na vaše rady...dík za pomoc.At se daří..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 19:21 Muž Surdo [35] Re: Strejv
ano, len ventil ti može časom nasávať vzduch
hadička pod vodou je istejšia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 19:11 Strejv Re: vaaclav
Jasně,ale když bych tam vlepil ventil,celí bych to odvzdušnil a pak ventil uzavřel,tak by to taky šo,ne...si myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 18:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strejv
Musíš hadičkou nasát vodu a dát pod hladinu akvária aby z ní vytékala voda, pak trubkou zahýbat aby z ní utekl všechen vzduch. Pak trubičku zaškrtíš a dáš konec pod hladinu do akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 18:39 Strejv
Jasne zkusim to..to by tam mohl byt i uzaviratelny ventil...ne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 18:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strejv
Fotka k příspěvku Je to asi tím že nedostaneš z kolena všechen vzduch. Na vodovodní trubky musíš dát odvzdušnění. Něco jako tohle. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 17:14 Strejv – Instalace v nejsiho filtru fluval 306
Zdravim,poridil jsem si vnejsi filtr Fluval 306.Nainstaloval jsem ho do akva...pouzil jsem jine hadice stejnych rozmeru ale klasicky opleteny.Protoze mam akva hodne blizko u zdi a nevesel se mi za akva..Tak jsem ho umistil vedle akva a saci trubku mam na jedne strane na druhe vytok.Saci i vytok.. hadice jsou napojeny na instalaterkou trubku preskolinko vedeny do akva.No a nemuzu ho odvzdusnit..porad sim sem tam nasaje vzduch...jsko di zaachrochta a pak zase chvilku je klid.Uz nevim co stom mam delat vse jsem zkontroloval a vypada to v poradku..Dik za kazdou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 12:34 Muž konrad [45] Re: RST
ten mám, ale prietok filtra bol s ním minimálny tak som ho zrušil (aj keď si nepamatám, či aj vtedy bol problém so zavzdušňovaním)

Tak skúsim ešte raz, ak s ním máte dobré skúsenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2017 10:58 Muž RST [16] Re: konrad
Jde koupit nerezový nástavec na sací trubku. Například : www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 08:58 Muž konrad [45] Re: NHKG
Ďakujem, po odstráneni molitanu všetko funguej ako má.
Otázka - ako inak nahradiť ochranu kreviet pred nasaním do filtru? Aby to neznižovalo prietok/nezavzdušňovalo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 08:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: konrad
Zkus sundat ten molitan ze sání. Snižuje průtok filtru a může ovlivnit tlak vody ve filtru, což pak může způsobit přisávání vzduchu. COčkem to na 99% nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 07:53 Muž konrad [45]
Mám eheim experience 3, funguje cca 2 roky, ale posledné 2 týždne mám problém že sa za deň zavzdušní tak že nič cez neho netečie. 2 týždne dozadu som robil veľkú prerábku akvária a na nasávanie filtra som nasadil filtračný molitan na ochranu kreviet a v blízkosti cca 4cm je umiestnený vnútorný reaktor CO2 (cca 3 bubliny za s.) ale nezdalo sa mi, keď ešte fungoval normálne žeby nejak moc nasával tie mikrobublinky.

Môže to zavzdušnenie spôsobovať niečo z vyššie uvedeného? Alebo hľadať chybu inde? (stojace bubliny (cca 2ml) sú zaseknuté aj vo vstupnej aj výstupnej hadici ale neviem akým spôsobom sa to tam dostáva)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 11:33 Bacoun Re: cezarmilan
A případně na tuto hlavu nebo i na hlavu PT 400 pasuje toto.

www.profiplants.cz/…

nebo toto

www.profiplants.cz/…

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 10:58 Muž lukasbc [50] – Eheim picku up
Taky přispěju - pořídli jsem Eheima 2012 vnitřní filtr - spokojenost napůl. Je tichý, ale má velmi malý objem molitanu - to jsem částečně vyřešil úpravou prosotru odstranění 4 trnů tvořící kruhový prostor a dal jsem tam bioakvacit.
Co mě ale štvalo více, je nemožnost regulace průtoku - má jen dvě polohy a i tan nejmenší je celkem velký proud vody. Proto dalším zásahem jsem nasadil rohový ventil ze starého atmana a má už i rozsřikovací rampu :-)
Nicméně musím souhlasit s tím, že za ty prachy to fakt není top.
Mám i čerpací hlavu eheim aquabal a te je suprová - tichounká.
No ale do 60l akva jsem pořídli filtr takřka za hubičku - ani ne 200,- nějaký Hailea Rp-400 a to je bych řekl dopbrý filtr do menších akjva. Objem molitanu je větší než u pickup. To že má uvnitř molitanu nasypaný uhlí jsem neřešila místo toho tam doplnil keramiku. Regulace průtoku je asi na stejné úrpvni jako eheim :-) tedy moc to nejde, ale výstup má na rozstřikovací trubkičku na kterou pasují regulace třeba z atmanů..
To jen tak, třeba někomu tato zkušenost pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 20:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: KLeo
Kúp si toto:
www.rostlinna-akvaria.cz/…

K tomu kocku biomolitanu a môžeš hovoriť, že máš filter. Toto, čo máš nieje filter, ale žiaľ len honič vody. Okysličovanie vody nieje potrebné. Pomocou filtra zabezpeč aby ti výtok z čerpacej hlavy čeril vodu na hladine a kyslíka tam bude dostatok. Filter potrebuje ísť nonstop, a po čase už to pôjde podľa predstáv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 14:29 Muž RBeil [174] Re: KLeo
Ta plíseň se může tvořit i vlivem chladné vody, tohle se mi dělo, když jsem měl napustěné chovne 10l akva bez ryb a topeni a tvořila se pliseň, zatopil jsem a ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 14:26 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: KLeo
A ty ancistruse jsem tam přendala,protože jsem doufala,že taky pomůžou s tou plísní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 14:17 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: RBeil
To je pravda,to bude asi nejlepší.Když jsem uvažovala o koupi filtru,přemýšlela jsem i o tomhle,ale myslela jsem si,že vzduchovací motorek k němu bude moc hlučný...


A na tu plíseň jsem zkoušela i sůl (asi 50g) když tam ještě nebyly ryby ani rostliny.Udělala se mi z větve,která už je dávno vyhozená.pak i Eshu 2000 asi trojnásobnou dávku,a nakonec jsem na doporučení tady na rybičkách přidala víc rostlin+šneky (co byly "přibaleny" k rostlinám) a čekám až se akva ustálí,ale pořád jsou tam menší bílé pavučinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2017 13:32 Muž RBeil [174] Re: KLeo
Koupil bych toto a je klid, je to větší a i vzduchuješ www.akva-tera.cz/… a na tu pliseň sůl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 13:26 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: petulinakk
Třetinu vody i kvůli problémům s plísní měním denně nebo ob den.Filtr se ucpával už od začátku,i když tam ryby ještě nebyly,když se ucpává,slábne i vzduchování až úplně nasávání vzduchu přestane,proto jsem si myslela,že se filtr v prvním týdnu fungování už asi třetí den rozbil,protože přestal vzduchovat.Když ho čistím,molitan je obalený zelenohnědým slizem,viditelné řasy v akváriu nemám.Teď mě napadá,že má molitan možná malou pórovitost,tak bych ho zkusila vyměnit.

A pokud se problém s filtrem třeba nezlepší,můžu tam aspoň ty dvě ryby nechat,když ob den budu měnit vodu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 13:26 Muž RBeil [174] Re: KLeo
Ja tu ten filtr mam v akva jenom jako difuzor na CO2 bez molitanu. Měl jsem ho v odchovne nádraží a furt se ucpaval tak jsem zustal u bublifuku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 12:44 R Muž ctibum [6907] Re: KLeo
Pokud nezvládneš na tu čerpací hlavu přilepit navrtanou trubičku a na tu nasunout větší molitan, tak bych řekl, že nenaděláš nic.
Taky mi přijde dost mít dva ancistruse ve 40l. Neucpává se ti ten "filtr" proto, že ancistrusi hodně kadí a hodně víří bordel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 12:36 Žena petulinakk [2016]
Podle toho co popisuješ je to skoro stejné jako kdyby v akvárku žádný filtr nebyl... pokud akvárko neprosperuje, raději bych tam další ryby nedávala, pokud to není naprosto nezbytné. Pokud filtr takhle nejede, raději bych měnila častěji vodu a odkalovala.
Filtrační hmotu můžeš buď dokoupit v akvaristice nebo petshopech, nebo tam můžeš na míru seříznout houbičku na nádobí.
Problém s ucpáváním to ale nejspíš nevyřeší... čím se ten filtr vlastně ucpává? To je ve vodě tolik volných částic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 12:20 Žena KLeo [13] - Živorodky – Nedostatečný filtr-dočasné řešení
Fotka k příspěvku Mám malý vnitřní filtr,ale zjistila jsem,že je na nic.Ze začátku jsem ho čistila několikrát týdně a teď už ho můžu čistit každý den ráno i večer a i to je málo,furt je ucpaný a taky ho používám i jako vzduchování,a to mi dělá nejvíc starosti,že hlavně k ránu když se probouzím už vůbec nevzduchuje.Zatím tu mám jen 2 menší ancistruse a šneky,ale z čekací "nádrže" bych sem potřebovala dát ještě min 6 dalších ryb,ale nechci aby se mi v akváriu udusily nebo otrávily.Počítala jsem s tím,že vnitřní filtr budu muset čistit častěji,ale počítala jsem,že aspoň bude fungovat...Mé akvárium je 40 litrové s max 33l vody,filtr je na 30l (proto ho nechávám běžet na největší průtok) a má bohužel jen mini molitanovou náplň (asi 3x3x2cm),zkusila jsem odendat spondní víčko filtru,abych zvětšila nasávací plochu molitanu (a místo víčka jsem to zajistila gumičkou) + o stupeň snížit průtok,ale ani to nemomohlo.Nový filtr jsem si teď kupovat nechtěla,protože jsem si v polovině května z výplaty v nové práci chtěla pořídit větší akvárium s lepší technikou,a ani už teď na to nemám rozpočet,tohle bylo akvárium od kamarádky s přikoupeným levnějším vybavením.A ještě k tomu teď řeším problém s plísní na písku i někt.rostlinách.

Máte nějaké nápady co s tím mám ještě 2 měsíce dělat?

Napadlo mě jen molitan propírat pod proudem vody,protože propírání v akvarijní vodě v kýblu už nestačí+přidávat nějaký přípravek s nitr.bakteriemi.Nebo vás napadá něco lepšího?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 23:26 Muž Yirka [9126] Re: RST
Když už je řeč o řadě Classic, tak mně 2215 slouží již skoro 10 let a prakticky jsem na něj nesáhl mimo čištění jednou dvakrát za rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 17:32 Bacoun Re: RST
Tak já s ním tento problém nemám. X-)
Je to asi kus od kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 17:27 Muž RST [16] Re: Bacoun
Mluvil sem o Eheim 2211 classic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2017 17:02 R Muž romant [27987] Re: Morty
Filtry Eheim nejsou dokonalý, stejně tak jako nejsou dokonalý ani filtry ostatních značek. Překvapivé, ale vůbec ne. ;-) Je potřeba umět číst a rozlišovat kvalitu a když už se budeme bavit o Eheimu, tak budu souhlasit s tím, že jejich široký záběr má opravdu několik nepovedených modelů a tím jsou modely vnitřní, převážně z řady pick up, aquaball už je vytuněná verze a lze jí považovat za funkční řadu. Kde se ovšem budeme silně rozcházet, tedy v tom hodnocení kvality, budou řady vnějších filtrů, kde existují modely, které já osobně ze svých zkušeností s touto značkou, považuji za skutečnou špičku ve svém oboru. X-)
Edit: Jenom bych doplnil, že je zde mezi náma někdo, kdo eheimům hodně rozumí, jak by taky ne, on je prodává a proto všem nespokojeným doporučuji při nějakém problému a je jedno kde jste filtr koupili, kontakvovat uživatele "akvaristik".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2017 16:50 Bacoun Re: Morty
Asi se budu opakovat.Nechci tady obhajovat eheim.Ale dle prezentace mluvíte,zřejmě o filtru vnitřním pick up.Na ten si už na zdejším fóru co si vzpomínám stěžovalo víc lidí.Je to,ale u každé značky a i u jiných výrobků než jen v akvaristice.Některá série se povede,některá ne.Házet vše do jednoho pytle asi není úplně objektivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2017 16:45 Bacoun Re: RST
A o jakém typu filtru mluvíte.O tom samém co já,nebo o jiném?Nějak jsem to z vaší prezentace nebyl schopen zjistit,protože žádná není.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 16:12 Muž RST [16] Re: ctibum
Ano bude to Atman. Možná budu zklamaný ale dám mu šanci. Eheimu jsem ji dal dvakrát a pokaždé to nebylo ono. Kdyby byl za 30,- neřeknu ani popel. Jo a stou chválou se pleteš Atmana sem pochválil a nikdo to po mě nechtěl. Nikdy nebudu chválit něco jenom proto že je to IN a dav si to žádá. Dovol mám svůj názor. Jen závěrem levatky nemám ;-) a Samsunga S5 před ním byla dvojka a až umře bude další.........
Ať ti Eheim rachotí ku radosti. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2017 14:20 R Muž ctibum [6907] Re: Morty
Tak ona si je pohlídá, resp. si pohlídá výrobní postupy a materiály, i výstupní kontrolu udělá. Ale 100% to v sériové výrobě nebude nikdy. Stejně tak může pustit na trh nějakou sérii nebo model, který nebude úplně fajn.
Vždyť ani ten blbej předraženej iPhone, když odbočím, není za ty prachy záruka, že to bude 100%. Nebo explodující Samsung... Drahý jak ludra, člověk by čekal, že nebude problém a pak mu to urve půl zadku...

P.S. OOK!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2017 14:13 R Muž ctibum [6907] Re: RST
No a až starý dobrý Atman po deseti letech klekne a půjdeš si koupit nový dobrý Atman, tak třeba zjistíš, že už to není, co to bývávalo, protože šetřit se musí a proč ten plast neudělat o desetinu tenčí, že...?
Mně taky čerpadlo občas zarachotí. Pak jsem zjistil, že mám v sání pod šoupátkem regulace průtoku malý levatky a že to nejspíš občas nějakou vezme do vrtule, semele a než se ty zbytky dostanou ven, tak to rachotí. A znamená to, že je čerpadlo nekvalitní...?

Ve "26" mám 5V USB čerpadýlko z Ebay za asi 30,- a funguje bez problému. Koupil jsem si rovnou dvě navíc...

A řekl bych, že jednotlivci mají častěji tendenci psát špatné zkušenosti, než nezištně sami od sebe chválit...

Ale ono je to stejně jedno. Každá značka má svý odpůrce i příznivce a důvody k tomu má každý ty svoje...

Asi jsem už OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 13:51 Morty Re: ctibum
Já jen čekal,že si "značka" pohlídá své produkty.....
P.S. jinak zdravím příznivce sira Terryho X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2017 13:47 Morty Re: RST
Bingo - to je absolutně přesný popis.A to jak toho "rachtání",tak i celkového dojmu ze značky Eheim - mám to uplně stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2017 13:42 Muž RST [16] Re: Bacoun
No tak tenhle mám také, cca 4. měsíce. Jede to zase ano, ale jednou za čas začne dělat kravál 10 minut rachotí a pak zase jede...... rozzureny
Vzduch to nedělá, řekl bych že je nějaký načatý rotor. Osobně už nikdy filtr Eheim a nic od této značky nekoupím. Ano je spousta lidí co si chrochtají jaká je to kvalitka, ale jestli musím kalibrovat topítko, a nebo poslouchat rachotící filtr tak to se na mě nezlobte ale tohle s kvalitou nemá společného vůbec nic. Je to jen předražený šunt který těží z dřívější slávy.
Druhý filtr mám starý dobrý Atman CF 1200, mám ho strašně dlouho,víc jak deset let funguje bez závažnějších problémů. 1x sem vyměnil ventily a těsnění pod hlavou. Když to srovnám s tím Eheimem mám jasno další co koupím bude zase Atman - pokud se teda ještě bude vyrábět:-)
Jo a kde jinde zjistit jaká věc je než v podobných fórech kde se vyjadřují jednotlivci, je to určitě lepší než rada od většiny prodavačů!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2017 12:02 Bacoun
Já musím dodat,že mám sice Eheim 2211 classic,jen 3/4 roku,ale zatím naprostá spokojenost.Ani jednou za celou dobu nenastal žádný problém.Jen jeden.Kapalo mi dole kolínko u sání.A či myslíte,že to byla chyba?Ano moje,pořádně jsem ho nedotáhl.Výrobce za to nemohl.... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2017 11:56 R Muž ctibum [6907] Re: Morty
No, ono je také trochu zavádějící odsuzovat značku kvůli dílčím problémům jednotlivých uživatelů. Já si taky koupil čerpadlo Eheim za 640,-, protože Eheim. A dělalo větší kravál, než 4Aqua za 300,- Čistil jsem, přísavky vyměnil, vrtulku prohlédl a nic. Tak jsem ho šel vyreklamovat a v obchodě šlapal jak hodinky, nehlučně, bez problému. Jsa za vola jsem si ho zase odnesl. Ještě jsem ho do filtru nedal, jede tam 4Aqua, ale zkusím to.
Každopádně bych tu mohl pohanět čerpadlo Eheim na základě vlastní zkušenosti, ale ve finále to může být jinak (byť zatím nevím proč) a Eheim je prostě Eheim, tak jak se obecně šíří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 11:51 Maq Re: Morty
Vypadáš rozčileně...
Stačí normálně suše sdělit, že jsi s Eheimem nepochodil dobře. My Ti to věříme a vezmeme to v úvahu, až budeme pořizovat filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2017 10:57 Morty Re: romant
Milý Romante,
jde o to, "varovat" ostatní,že filtry Eheim nejsou nej.....já,pod vlivem toho,že zde všichni vychvalují filtry Eheim,jsem si ho pořídil též......ale stejně tak funguje proklínaný vnitřní filtr v setu Pacific - dokonce bych řekl,že lépe!!! Čili x-stránková debata o vysoké kvalitě výrobků Eheim je poněkud "zavádějící" !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2017 05:57 R Muž romant [27987]
Každej filtr, když funguje a plní svojí funkci je ten "nej" a je jedno jaká je to značka. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 21:41 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Eheimy už nie sú naj filtre. Samozrejme nebudem hovoriť, že všetky. U mňa sa dlho "neohrial" ani jeden.
Vnútorné sa vydarili Eheim pick-up 2010
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 18:54 Morty Re: petulinakk
U mě je důvod ten,že to v Číně špatně smontovali...asi....jen jsem čekal,že nejdražší vnitřní filtr tohoto druhu bude "lepší",než filtr za 300,- :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 16:16 Muž Iceman [96] Re: petulinakk
U me bych nerekl ze meni otacky. Proste je hlucny a dost tomu pomahaji vibrace, co se prenasi na sklo aq a pak dale. Koupil jsem si i hlavu atman a taky stejny. Nekdo to nevnima, ale me to vytaci :). Proto vymena za vnejsi filtr byla u me jedine reseni pro klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 15:52 Žena petulinakk [2016]
Já koupila nedávno Eheim Aquaball 60, a oproti staršímu Aquaballu co už mám mi přijde teda o dost "fórovější", zpracování výrazně horší. a taky hlučnější, ten starý nebyl prakticky slyšet.
Navíc otáčky lítaj nahoru dolu jak na tobogánu, není to i u vás důvod toho zvýšeného hluku jak píšete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 15:38 Morty Re: Iceman
...přesně jak píšeš,není to žádná hrůza,ale čekal bych,že bude bezchybný....stejně tak jsem uplně nepochopil funkci té vzduchové hadičky "ventil regulace vzduchu" ??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 14:32 Muž Iceman [96] Re: Morty
Mam tu taky jeden pickup 2006. Provozovany asi 2 mesice v krevetarku. Rozhodne musim souhlasit ze neni nejtissi a casto taky meni frekvenci hluku. Ale neni to zase tak hrozne. Stejne uz ho ceka jen 14 dni provozu pak pujde do supliku nebo do sveta :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 13:23 Muž pedro144 [40] Re: Morty
Vnitřní filtr, který je celý ponořený ve vodě, by snad neměl být slyšet vůbec... Pokud ano, tak je v něm někde vzduch nebo je špatně smontovaný nebo vadný.
Edit: nemám samozřejmě na mysli bublifuky nebo přisávání vzduchu kvůli provzdušnění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 12:49 Muž Jarry [1437] Re: Morty
Nový filtr může být hlučnější, obvykle se hlučnost během prvních pár týdnů provozu sníží, dal bych mu čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 12:28 Morty – Eheim Pick Up 200
Koupil jsem tento filtr,protože si všichni značku Eheim chválí,ale nepřijde mi,že by to byla až taková bomba :(....občas se změní "frekvence hluku",což je třeba v noci nepříjemné. Jako by tam něco drnčelo,ale cca po minutě-dvou to přejde.
Ale ve srovnání s filtrem,který je v setu Pacific,je Eheim výrazně hlučnější...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 15

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14022-problem-s-filtrem?od=251