Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Problém s filtrem

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Žádná další stránka   1  
Problém s filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 20:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: uniorn
tak buď vevnitř zůstal vzduch , nebo si ho to bere odněkud zvrchu. A 100 l za hodinu je na 25l akvarko moc, natož ještě na rostlinné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 20:55 Muž Eff [417] - RostlinyRe: uniorn
Netuším co je to za filtr, ale zůstala v něm asi trocha vzduchu, možná v náplni. On se brzo vyplive. Nebo s ním můžeš pod vodou pohnout. Ovšem pokud by byl blízko hladiny, mohl by někde přisávat vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 20:51 Žena uniorn [21] - Rostliny
Ráda bych se zeptala, mám 25litrový, čistě rostlinný akvárium s malým filtrem 2,5w, asi 100l/h, bez vzuchování a přece se v intervalu 1x za dvě minuty z filtru vypustí spousta bublinek a vydrží to klidně půl minuty bublat.. pak zase nic.. docela by mě zajímalo, co se tam děje.. filtr je včera vyčištěný a přímo pod filtrem žádný rostliny nejsou...
díky: )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2010 01:04 Muž ROSAN [2] – Re: Marekkt
coze coze coze ...TAK TIETO BLUDY BY SI MOHOL ZAPÍSAŤ HORÁC NA SVOJICH STRÁNKACH!!!Ale spať k problému 1:preťažený-max. môže byť zaneseny bordelom z aqua-stačí premyť vo vode z aqua

2:večšia hĺbka-max. povolené výrobcom,no nie je to smerodatné len odporúčané

3:keby sa aj dostalo niečo do filtra(to je učel filtra, či mechanická alebo biologická filtrácia)cez mediá sa to nedostane po vrtulku a to ona zvykla najviac hrkotať!

4:iné tesnenie:ako môžeš niečo poskladať pokial ti to krásne nesadne do seba, a musíš vziať na to kladivo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 20:57 Muž Yirka [9118] – Re: Marekkt
Cigániš, žádný takový filtr nemáš v profilu uveden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 20:46 Marekkt
mam tiez tento filter. ak je pretazeny alebo je vo vecsej hlbke tak ma slabsi tah .. to je jasne ale moze to byt tym ze za tam dostane kusok rastlini alebo niecoho ineho alebo vzduch alebo aj tesnenie je trocha inse ako ma byt .. nwm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 20:40 Muž ampik [2] - Rostliny – Re: Haimdol
to je jeden kus hadice a vzduch nevidela nikdy. mam prutok cca 30-60l/h konce se nikdy nevynori.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 18:10 Muž ROSAN [2]
Ja som mal(lepšie povedané mám)tento problém s 2224-kou. Myslel som, že je to vrtulkou a chcel som ju vymeniť za novú. No chlapík predávajúci na burze mi patrične objasnil pár chýb,ktoré som mal pri inštalácii(rovné hadice,nasávanie a výpust na jednej strane,atď..).Dal mi tip,ža keď pri zavzdušnení poriadne zatrasie z filtrom, malo by to pomôcť odvzdušniť.Po úprave mi to dúfam bude šlapať!! hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 15:04 R Muž Silent [5949] – Re: darka
Sám od sebe se nezavzdušní. Musí někde přisávat vzduch. Zkus překontrolovat všechny spoje, případně je dotáhni a zkontroluj případné praskliny. Další možnost je příliš stažený průtok a s tím spojené zavzdušnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 13:53 Žena darka [520] – Re: ampik
Mně to udělá i jednou týdně coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 13:38 Muž ampik [2] - Rostliny
me se zase zniceho nic objevuje vzduch v prepadu komoroveho filtru a hadice je vzdy pod vodou. treba za dva mesice se to zavzduásni tak, ze to uz nefunguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 13:28 Žena darka [520] – Eheim prof. 2222
Mám tento filtr cca 3 měsíce a neustále se občas bez zjevné příčiny zavzdušní a přestane jet :-( Je umístěn pod akva cca 50 cm (měřeno od hladiny k filtru), hadice jsou čisté, dělám něco špatně nebo mám vadný výrobek :-( Mám ještě v druhém akva Eheim ecco 2236 a ten jede bez problémů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:38 Muž karelpavel [18] – Re: akvaristik
U mě to byla vadná pumpa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:37 Žena Nerina [7] – Re: akvaristik
Díky za objasnění, dotáhnout to šlo potlesk Teď ještě vyřešit rachtání a je to...asi to vypadá na zlomenou hřídelku...ale to už je OT ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:00 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: karelpavel
Tak pokud někde chybí těsnění, nebo není dotažená koncovka, pak teče. Ale normálně se to naprosto nestává. A to už jsem jich nějakou stovku viděl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:59 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Nerina
Ano, kolínko dotáhnout doprava nadoraz, ale ne na krev. Myslím, že to bude ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:30 Žena Nerina [7] – Re: akvaristik
Kolínko se dá dotáhnout? Tak to bude možná ono..... S kolínkem se dá hýbat, přišlo mi, že je to naschvál, aby se zamezilo případnému lámání hadice. Kolínko by tedy mělo být napevno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:05 Muž frantisek [0] - Živorodky
a taky se podívej jestli ti to neteče normálně po hadici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 16:53 Muž karelpavel [18] – Re: akvaristik
a mě třeba eheim tekl ano ale novej Professionel 3 2075 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 16:13 Muž Yirka [9118] – Re: Nerina
A ještě jedno doporučení. Podívej se zda náhodou není v kolínku prasklinka, což se může při neopatrné manipulaci stát. Mám stejný filtr a nikdy jsem podobný problém neřešil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 11:56 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Nerina
1. Zkuste, jestli je kolínko dotažené až na těsnění, případně zkontrolujte těsnění pod kolínkem
2. Zkontrolujte, jestli je správně nasazená hadice a dotažená převlečná matice
Není normální, že by Eheim tekl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 11:54 Žena Nerina [7] – Re: Vašek
Hadice je v pohodě, je to právě u toho kolínka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 11:45 Muž Vašek [56] – Re: Nerina
A máš pořádně dotaženou a nasazenou hadici? Nebo je to uplně vespod jak kolénko prochází do filtru? Mám stejný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 11:41 Žena Nerina [7] – Teče mi Eheim
Ahoj všem. Včera jsem založila akvárium, mám v něm Eheim 2215. K mému lehkému zděšení se dole v místě spojení sací hadice, resp. plastového kloubu a těla filtru objevuje voda. Zdá se, že zatím pouze po manipulaci, když s hadicí zakvrdlám, ale i tak mě to, zvlášť u Eheimu, trochu překvapuje. Setkal jste se s tím někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 09:38 Muž arcus [0] – Re: Pavel
A nedostane se tam k lopatkam u cerpadla filtru z nějakýho důvodu vzduch? Třeba kvůli připojení hadičky na okysličení? To by se projevilo jako chvilkový drnčení u kterýho vychází z filtru vzduch. Pokuď tam máš připojenou hadičku na vzduch zkusil bych jí v první řadě odpojit a jestli to dělá dál tak druhou možnost bych zkusil otevřít a zavřít filtr pod vodou v akváriu... (teda za předpokladu že není moc zanešenej ;-) Pokuď to nepomůže zkusil bych se poradit kde jsi filtr zakoupil ;-)
tak dej vědět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 09:22 Muž Miras [111] – Re: Pavel
nemůže to být, že ještě není zajetý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 09:11 Muž melvilko [4]
aj ja ho mam ale problemy snim niesu je uplne tichučky ani neviem že je zapnuty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 08:23 Pavel – Problem s filtrem
Ahoj,
koupil sem si novy filtr do akvarka, filtr je peknej, nehlucnej,... ale cca 3x za den zacne tak na 3 minuty hrozne jakoby drnčet :( ......

filtr je to tento:
sklep.aquael.pl/…

www.shopakva.cz/…

nevite, cim by to mohlo byt?? nejdrive me napadlo, ze to bude nake zanesene, ale tim to neni... :(

predem diky za rady :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [15]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14572x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14022-problem-s-filtrem?od=701