Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Problém s filtrem

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Problém s filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2021 23:51 Muž DanS [77] Re: Róza2
Zkusil bych zkontrolovat čerpadlo u toho filtru - usazení vrtulky, jestli se nezasekává. Někdy u těchto čerpadel stačí protočit a "přesadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2021 23:34 Žena Róza2 [4] – funguje/nefunguje
Hezký den, neuměl by prosím někdo poradit, oč může jít a co s tím, že když vypnu, a pak znovu zapnu, někdy nenaběhne. Vytáhnu ze zásuvky, znovu zapojím - a naběhne. Někdy to ale není tak samo sebou a mám nervy, aby to naběhlo. Občas stačí chvíli počkat a zasunout třeba za čtvrt hodiny. Netuším, čím to může být a bojím se, že jednou prostě nenaběhne. Netušíte prosím? A jak by se případně vyřizovala reklamace? Máte prosím někdo zkušenost? Jde o akvarijní set Juwel Rio 125, ještě v záruce. Nemám kam jinam rybičky/rostliny ad. přemístit a nevím, jak dlouho by akvárium mohlo přežít bez filtru...?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2021 10:05 Brodys Re: Shimi
Asi na to postupně dojdu, ale zatím se mi líbí mít to schovaný pod skříňkou a hotovo. Asi by bylo super, místo kanystru mini akvárium jako filtraci, ale vůbec s tím nemám zkušenost a teď ani čas experimentovat smich Takže jsem objednal Eheim professionel 5e 600T 2178 a jestli ani ten nebude ok, dám se na modelářství smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2021 09:10 Muž Shimi [682] Re: Brodys
Taky jsem byl zklamaný, protože jinak mám s tou firmou fakt dobré zkušenosti. Myslím si, že záměr byl dobrý, ale už to zbytečně moc přetechnizovali. Když si ten filtr rozložíš a podíváš se, kudy všude a jak teče voda, tak je tam prostě hodně míst, kde se může vytvořit vzduchová bublina a z toho potom můžou pramenit tyhle problémy. Hlavně ten předfiltr je z mého pohledu udělaný zbytečně složitě a jsem skálopevně přesvědčený, že hlavním strůjcem problému se zavzdušňováním je právě on. Třeba AquaEl to má vymyšlené 100x lépe. Ona je vůbec otázka, jestli má smysl kupovat kanystr s integrovaným předfiltrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2021 08:08 Brodys Zavzdušňování filtru
Díky za reakce, jsem z toho trochu zklamaný, že i takový výrobce má problémy. Koukal jsem po internetu a bohužel nejsem jediný s tímhle problémem. Bublinky před vstupem do filtru nikde nejsou, takže to v týdnu zabalím a pošlu jim to zpátky. Prozatím se vrátím k sunsunu, než vyberu něco lepšího :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2021 23:56 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Brodys
Opticky zkontroluj nasávací hadici prosvícením ze zadní strany,těsně před filtrem,jestli v ní nejsou strhávané bublinky proudem vody,tak bude problém v těsnění hlavy filtru,případně uchycení hadic.Pokud by se vyskytovaly bublinky nad filtrem,tak je závada v přepadu,hadici a spojů částí sání.U nasávacích dílů z tvrdých plastů mohou vzniknout trhlinky,které nejsou na první pohled vidět,bývá to v místě spojů po lisování,nebo kolmého namáhání průchodek,při instaci hadic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2021 21:45 Muž Shimi [682] Re: Brodys
Vítej v klubu, měl jsem s ním úplně stejné problémy. A nejhorší to bylo v případě, když se filtr neodpojil komplet, ale vyndal se jen předfiltr kvůli čištění. Následné znovuzprovoznění byl porod na n-tou, to jsem proklínal výrobce do pátého kolene. Zkoušel jsem různé materiály, nejhorší to bylo s kompletní molitanovou náplní a nejlepší to bylo, když jsem "vyřadil" předfiltr (nechal jsem ho bez náplní) a "předfiltr" jsem udělal ze spodního koše, do kterého jsem dal filtrační vatu a do zbytku košů jsem dal Siporax. Což samozřejmě není řešení, protože si přeci nekupuju filtr s předfiltrem, abych ho potom vyřadil, to nedává smysl, ale tady to jinak nešlo. Následný problém byl v tom, že když byl filtr zavzdušněný, tak dělal neskutečný randál. No a v jednu chvíli jsem se na*ral a letěl z baráku. Nikdy jsem externím kanystrům neholdoval. S firmou Oase mám výborné zkušenosti v kontextu jezírkové techniky, tak jsem si řekl, že to risknu a jeden kanystr si na zkoušku pořídím. No a dopadlo to, jak to dopadlo, už nikdy více. A to se týká všech kanystrů, zlatý vnitřní filtry. To ticho, klid a bezpečí žádný kanystr nezajistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2021 21:34 Muž _Rob_ [80] Re: Brodys
Tak je možná špatné těsnění pod hlavou ač je to nové. A nebo to reklamovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2021 20:11 Brodys Re: _Rob_
Vše se zdá těsné, s filtrem zahrkám, vzduch vyženu a za 30 minut tam je znovu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2021 20:03 Muž _Rob_ [80] Re: Brodys
Vtok a výtok těsní? Pomůže i trochu zahrkat s filtrem, ale někdy to trvá docela dlouho než se sám odvzdušní v médiích se drží vzduch dlouho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2021 19:57 Brodys – Zavzdušňování filtru
Ahoj, neuměl by někdo technicky zdatný poradit s problémem u externího filtru Oase biomaster thermo 600? Mám ho nově, čekal jsem úsporu elektřiny a ticho, ale stále se trápím s neustálým zavzdušňováním filtru. Filtr jsem promazal, znovuposkládal, odpojil předfiltr, zkontroloval zapojení, komplet hadice, ale stále stejné. Zdá se mi, že k zavzdušňování nedochází při vypnutí CO2, ale nejde mi do hlavy jak je to technicky možné. Bublinky plynu nedojdou k sání filtru a i kdyby, ne v takovém množství jaké vyprodukuje filtr. A filtr abi nikde neteče. Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2021 20:49 Muž irza [1] Re: _Rob_
Velice děkuji,tuto odpověď jsem očekával a jsem rád že se potvrdila potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 20:34 Muž _Rob_ [80] Re: irza
Ahoj, určitě by koše neměly být narvaný k prasknutí. Matrix/pemza je různě tříděný a tak může určitě částečně bránit průtoku a samozřejmě vata rovněž. To je daň za tyto filtrační materiály. Jestli například vatu vyloženě nepotřebuješ, tak ji klidně vyndej nebo alespoň nahraď jemnějším molitanem na zkoušku a uvidíš jestli se to zlepší. A zkus taky trochu odlehčit košům. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 19:09 Muž fido16 [631] Re: irza
Ahoj co je to za filtr? Jak velké akva a kolik ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 18:58 Muž irza [1] – Problém s průtokem
Můžu prosím poprosit o radu vyčistil sem exter. filtr i s hadicemi po týdnu sotva protéká voda,dole mám keramické kroužky poté Matrix na konec vatu , otázka zní je možné že mám moc Matrixu v koši a voda řádně neprotéká je pravda že sem to narval na maximum dík za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2020 18:33 Muž vlka [3443] Re: trso7
Zkus tady, nebo pohledej, prodávají náhradní díly...
www.sklorex-akvarium.cz/…
www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2020 10:23 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: trso7
Tohle ti asi pomůže:

www.eheim-service.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2020 10:14 Muž MichalV [327] Re: trso7
vychádzam len z technického listu:
aj Biopower 200 aj Biopower 160 majú príkon 6W a výtlak 0,43 m, takže hlavy budú rovnaké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2020 09:33 Muž trso7 [0] – eheim biopower 200
Pokazil som cerpaciu hlavu na filtri Eheim Biopower 200. Samostatne sa asi neda zakupit ako nahradny diel. Ma filter Biopower 160 alebo Aquaball 130/180 rovnake hlavy? Objednavacie cisla vrtuliek su pri vsetkych rovnake. Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2020 09:21 R Muž ctibum [6870] Re: Yasmine88
I těsnění adaptéru hadic? Kryt hlavy jsi zkusila sundat? Je pod ním spousta místa na vodu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2020 07:03 Žena Yasmine88 [0] Re: ctibum
Fotka k příspěvku Posielam foto, okolo hlavy je to suché, voda je len dole pod nohou. Skúsime to ešte rozobrať, ale úprimne som čakala, že keď vymeníme tesnenia, bude to ok. Chalan, čo ho mal predo mnou, s ním nemal problém žiadny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2020 05:55 R Muž ctibum [6870] Re: Yasmine88
Viz RAP o pár řádků níž...
RAP napsal: Jestliže byla voda v uvnitř hlavy, zkontroluj nasávací pumpu a napojení trubic hadicového adaptéru do hlavy + těsnící kroužky. To jsou 2 nejčastější místa, kudy může protékat voda do hlavy filtru.
Hlavně nepřenášet filtr za hadicový adaptér, zejména pokud je plný vody!!!


Zkus zjistit, kudy to teče...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2020 21:13 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: nekdo
+ adaptéru a těsnění,není moc firem,které to dodávají v náhradních dílech komplet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2020 21:08 Muž nekdo [353] Re: Yasmine88
Všeobecně u všech filtrů je z ekonomického hlediska lepší koupit nový filtr, než jenom hlavu... hlavně vzhledem k ceně hlavy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2020 19:14 Žena Yasmine88 [0] – JBL Cristalprofi e901 Greenline
Ahojte, dostala som z druhej ruky vonkajší filter JBL Cristalprofi e901 Greenline k 325 l akváriu. Kúpila som nové tesnenia, filtrač.náplne a hadice. Včera sme ho nakopli, ale nevedeli sme doňho napumpovať vodu tým gombíkom navrchu hlavy, akoby bol zaseknutý. Naliali sme tam teda lievikom a rozbehol sa. Dnes pozerám a pod ním mláčka. Tesnenia vymenené, aj namazané, netusím, čo s tým môže byť, tak mám otázku. Uvedomujem si, že je používaný a možno už všeličo zažil, ale oplatí sa mi kúpiť novú hlavu alebo mám radšej investovať do nového? Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 21:38 R Muž ctibum [6870] Re: Kofolacik
Zkus přes soukromou zprávu kotaktovat Anguse. Posílal jsem mu JBL přesně s tímto problémem a opravil ho. Já tipoval a zkoušel opravit pumpu, ale když jsem mu ho posílal, všiml jsem si ztrouchnivělých těsnících kroužků hadicového adaptéru. Tedy to, co píše RAP...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.05.2020 15:15 Muž RAP [1549] Re: Kofolacik
Jestliže byla voda v uvnitř hlavy, zkontroluj nasávací pumpu a napojení trubic hadicového adaptéru do hlavy + těsnící kroužky. To jsou 2 nejčastější místa, kudy může protékat voda do hlavy filtru.
Hlavně nepřenášet filtr za hadicový adaptér, zejména pokud je plný vody!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2020 19:19 Kofolacik Re: RAP
Fotka k příspěvku Bola tam voda. Komplet som ho rozobral vyčistil. Nové tesnenia komplet namazane. A tečie okolo klipov co držia hlavu. A je to omnoho menej ako včera.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2020 18:38 Muž RAP [1549] Re: Kofolacik
Nemáš vodu v hlavě filtru?
Případně zkontroluj těsnění u hlavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2020 17:48 Kofolacik – JBL 1901
Pozdravujem mam filtre JBL e1902. Po čistení jeden ide krásne a druhy začne slzit okolo klipov co držia hlavu. Minule prestal slzit na ďalší deň. Ale teraz ako som čistil tak slzi stále. Všetko som vyčistil aj premazal.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2020 12:45 rybicka25 Re: ZDRI
Děkuju moc, už jsem myslela že budu muset koupit novy filtr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2020 12:16 Muž ZDRI [1415] Re: rybicka25
Já jsem také netopýr, slyším tikat digitálky... A také mám vyzkoušeno, že když se filtr/čerpadlo nedotýká skla (ani přísavkami) je tišší. Klidně to vyřeš nějakým podložením/obložením molitanem, ale asi by to šlo i estetičtěji :-). Jinak tyhle houbičky (po důkladném úvodním vypráním) jsou nezávadné, běžně používám na čištění skel.
PS: Hlavně ten filtr nevypínej na noc, to je nejhorší, co můžeš udělat, to už radši žádný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2020 12:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: rybicka25
Určitě to nevadí dělá to spousta lidí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2020 12:05 rybicka25 – Problém a filtrem
Fotka k příspěvku Ahoj, včera jsem si pořídila 20l akvarko s filtrem (pouze na začatek). Ale mam takový problém filtr hodně hučí, nemůžu kvůli toho spát. kdyz filtr neni pricucly na skle tak tolik nehučí. Chci se zeptat zda nevadi že jsem pod něj položila zcela novou a čistou houbičku ktera se používá na nádobí(viz foto)? opravdu nevím co mám dělat, prosím o radu (ryby tam nemam)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2020 21:01 Muž Shimi [682] Re: TomasKoranda
S vibracemi já problém vůbec nemám a je to svým způsobem nesmysl, protože ten filtr se skla vůbec nedotýká, jak píše kolega "vlka".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2020 20:51 Muž vlka [3443] Re: TomasKoranda
V tom držáku by se skla vůbec neměl dotýkat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2020 20:48 Muž TomasKoranda [0] Biopower 160
Je úplně novej. Dobře sestavenej,ale ta vibrace se mi zdá velká při nalepení na sklo. Když ho ponořím do kýblu plastového,tak je úplně bezhlučný:-) Bohužel sklo ty vibrace roznáší:( Přemejšlím,že bych ho dal na dně a z části by byl zavěšený....aby měl vůli a pod filtr nějaký molitan nebo gumovou přísavku,aby to tolik nerezonoval. Kybl je plastovej a jak je měkej,tak je to v pohodě:) No ale rybičky do kýblu nedám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2020 20:40 Muž vlka [3443] Re: Shimi
Jo jasně, je to keramická osička a pokud je vše komplet a v pořádku, neměl by být problém s ,,rachocením,,. Protože pokud je osička v ,,gumovém uložení,, neměl by rotor bouchat o stěny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2020 20:16 Muž Shimi [682] Re: vlka
Hřídelka? Skrz rotor (magnet s vrtulkou) prochází osička a ta je uložená na obou koncích v gumovém uložení. Nic jiného tam není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2020 19:58 Muž vlka [3443] Re: Shimi
Pod i nad vrtulkou je keramická hřídelka uložená v kluzných ložiscích, máte je tam nasazená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2020 19:44 Muž Shimi [682] Re: TomasKoranda
Tak to je náhodička, protože jsem zrovna teď z akvárka vyndal Biopower 240, jelikož dělal takový bordel, že se to nedalo poslouchat. Podotýkám, že je úplně nový. První co mě napadlo udělat bylo, že jsem oddělal čerpací hlavu a samotnou jsem ji pustil pod vodou a bingo, rachot jako blázen, takže problém je v rotoru. Rozdělal jsem to a přijde mi, že je tam velká vůle a rotor mlátí o stěnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2020 19:33 Muž vlka [3443] Re: TomasKoranda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čauky, máš AQ s krytem ? Nebo nedotýká se el. kabel krytu ? Pokud máš dobře složenou ,,hlavu,, a fitr usazený v držáku a ten drží na skle, neměl by být problém.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2020 18:38 Muž TomasKoranda [0] – Eheim Biopower 160
Ahoj. Mám otázku: Jak řešíte problém s vibracema a hlukem s filtrem Biopower?
Nějak ho podloži dát ho více dolů a třeba aby byl na měkčím podkladu? Děkuju za radu:) :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 20:00 Muž petromi [1] Re: Jarden Sk
Jo, to zní logicky, díky za tip :)... jen si říkám, jaký génius vymyslel přilepení filtru na sklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2020 18:19 Jarden Sk Re: petromi
Než to začneš vyberať z filtra, odpoj ohrievač/od el.prúdu/- vyber ho a strč tam do vnútra na saciu mriežku molitan alebo vatu, potom vyper ostatné a odsaj hadicou špinu z neho-naspäť to už vieš dať/nezabudni tú vatu z nasávacej mriežky zas vybrať :) /.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 11:14 Muž petromi [1] Re: Anthrax
Vypadá to takhle, ale nejsem si jistý... www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 11:11 R Muž Anthrax [4739] Re: petromi
Jak se ten set a filtr jmenuje? Už se to tu někde řešilo. Jen si nemůžu vzpomenout na název. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 11:02 Muž petromi [1] – filtračí box na skle
Ahoj,
dostal jsem takový hloupý akvarijní set, ve kterém je plastový box, který slouží pro topítko a pro filtrační hmotu (které se tam na druhou stranu vejde dost), jenže ten box je nalepený na sklo - nejde o uzavřený plastový box, který by bylo možné vyjmout. Když pak vyndávám filtrační náplně, tak spoustu bordelu vyleze zpátky ven z nasávací mřížky, protože filtr nejde předtím vyjmout... nějaké nápady co s tím? Pořídit vnější filtr a umístit trubici do toho boxu? Ale zabere se tím zbytečně moc místa... nebo nějaký způsob, jak ten box od skla odlepit??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 12:43 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: MichalVass
Jo já tě chápu. Vše jsi vyčistil a furt to nemá výkon. No jestli to nějak jde až to budeš zas rozebírat vyzkoušej to čerpadlo na prázdno. Třeba v kýblu. Prostě postupuj vylučovací metodou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 07:18 Muž MichalVass [2] Re: Kawa
Komoru s vrtulkou jsem čistil, ale ještě můžu zkusit propláchnout celou hlavu.. Jinak ten pucek byl právě u vstupu do co2 reaktoru, je tam nejmenší průměr v celý soustavě, ale reaktror jsem komplet rozebral a vyčistil, na víc je průhledněj, takže je tam vidět a teď je úplně čistej. Na noc co2 vypínám přes el. mg. spínač a časové hodiny..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 15

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14572x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14022-problem-s-filtrem?od=51