Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Problém s filtrem

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Problém s filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 20:17 Muž michalcod [13] Re: Sid
Vzduchuju a potěr je v poho. NEvzduchuju a ryby jsou u hladiny a neplavou.
Tak si myslím,že vzduchovat chci.
Hodnoty vody v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 20:14 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: michalcod
S dobře nastaveným filtrem vzduchovat netřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 20:09 Muž michalcod [13] Re: romant
Vyzkoušel jsem od Sery a pro mne absolutně nepřípustné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 20:06 R Muž romant [27987] Re: michalcod
No, já ti nevím, ale třeba motroky Tetra, nebo Eheim mě příjdou daleko méně hlučný, než samotnej jedoucí bublifuk. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 20:03 Muž michalcod [13] Re: romant
Děkuji, ale to doma neprojde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 20:00 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Můžeš ho mít, třeba na balkóně, taky odzkoušeno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 19:59 Muž michalcod [13] Re: romant
Nemohu mít v obýváku motorek je hlučný...Již mám vyzkoušeno..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 19:55 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 19:45 Muž michalcod [13]
Ahoj, mám problém ten, že když jsem koupil malý filtřík do akva 15 l a pustil jsem ho a zároveň jsem vzduchoval tak v poho, ale za cca 3 měs přestal po prav. čištění vzduchovat. Tak jsem ho přidal do většího akva k biokostce a koupil jiný. Situace se úplně stejně opakuje a nemohu rozchodit vzduchování...
Vzduchovat chci, má to pozitivní účinky-alespoň podle mne.Co koupit aby filtr vzduchoval stále a ne jen 3 měs???
Díky předem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 00:54 Muž Jardzino [6] Re: Jardzino
Jen teda doplním že stávajicí filtrace tam zůstane. Ta vnější bude jen pro podpoření a protože nemám co dělat. Proto počítejte s tím co už v akva je. viz: obrázek. díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 00:50 Muž Jardzino [6] – Proud v akváriu
Fotka k příspěvku Ahoj. Měl bych takovou prosbu. Po založení akvária a dostatečném čase jsem zjistil, že část bordýlku který strhává cirkulace v AQ mi míří k hladině, kde je opět strhnuta a pořád dokola. Tudíž se nedostane do filtru jen putuje v akva sedá na rostliny atd.. Udělal jsem obrázek pro názornost, tak když tak koukněte. Samozdřejmě se nejedná o všechen detrit v akva. Jen jsem z toho takový nesvůj. Rád bych proto vyrobil vnější filtr ( protože musím pořád do něčeho vrtat ) a teď už se dostávám k otázce : když už to dělám tak uvažuji jakým způsobem řešit přítok vody do AQ a kam umístit sání do filtru. Průtok nebude nijak závratný( max 2 krát akva za hodinu). Jinak uvažuji nad rampou nebo nad Lily pipe pro přítok. Tak mě zajímá co z toho by jste volily a jakým směrem umístily. Pište své názory i když tak s vysvětlením proč. díky moc. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 00:23 Žena Yasmine88 [0] Re: MarekP
Nie,v žiadnom prípade pod tečúcou vodou..Dobre teda,nebudem do toho zbytočne rýpať,už som kľudnejšia :)Ešte raz dakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 00:08 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Yasmine88
Rybám to neuškodí. Velká část toho "bordelu" je tvořena nitrifikačními bakteriemi, které jsou naopak užitečné a zpravidla se filtr čistí jen trochu, aby se právě co nejvíce nitrifikačních bakterií zachovalo spolu se zvýšením průtoku filtru. Pod tím "propláchnutím", o kterém mluvíš, si představuju správně, že filtr proplachuješ pod tekoucí vodou z vodovodu? Pokud ano, tak to tak příště už nedělej. Při čištění filtru si odpusť trochu vody z akvária do kýblu, rozeber filtr na všechny části a ty poté jenom trochu propláchni v té vodě z akvária v kýblu. Cílem čištění akvarijního filtru není filtr vyčistit úplně do čista, ale jen trochu, aby nebyl tak zanešený a zvýšil se průtok vody. Proto se filtr má čistit co nejméně, nejlépe vždy, kdy už se průtok vody filtrem snížil na hodně nízkou hranici nebo na hranici, která je už pro dané akvárium nedostatečná. Ta je ale u každého filtru a akvária jinde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 23:53 Žena Yasmine88 [0] Re: MarekP
Okej,dakujem :)Nemôže to nejako uškodiť rybám?Aby sa mi neotrávili..Al.by pomohlo vybrať celú tú skriňu,nielen molitany,a celú ju prepláchnuť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 23:35 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Yasmine88
To je naprosto normální a pokud ti to vadí, tak stačí dát po opětovném zapnutí před vývod filtru na pár sekund třeba sítko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 23:31 Žena Yasmine88 [0] – Bordel z filtra
Ahojte,mám taký problém..Už druhýkrát sa mi pri odkalovaní stalo,že po opätovnom zapnutí filtra(počas výmeny vody atd.je vytiahnutý zo zásuvky)mi z neho rovno do novej vymenenej vody vytiekol totálny bordel..Vyčistila som filtrač.peny a urobilo to znova..Inak ide normálne..Nie som veľmi technicky zdatná :),tak budem rada za každú pomoc..Je to BluWave,akva 100l..Viac info v prezentácii..Vopred dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 21:59 Slaj Re: Slaj
obrázek toho těsnění v hlavě najít nemůžu,ale nové přišlo na 78 Kč! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 21:51 Slaj
Nejedná se o promotion,ale obrovskou úlevu a radost, takže děkuju za pochopení, že napíšu román..?-) Tak pro info jak vše dopadlo...po panice, která po napuštění akva se 400l a následném tečení filtru za provozu nastala, začal mozek opět fungovat.Sehnat např. propojovací trubici s rozměrem pár centáku a za stovku byl největší oříšek..Taky Horbach se nestydí si připočíst marži o 200 Kč, takže těsnění pod hlavu vyjde u nich téměř na 600,- a na netu za 350,- ..takže doporučuju vždy prošmejdit net.Musím zde pochválit neskutečně rychlý přístup u Macenauera v Pardubicích (kde jinde se ptát, než tam odkud vítr z Eheimu vane do celé ČR) Na mejlový dotaz zda mají skladem mi mejlově odpověděli,že nemají :-),ale tak za týden dodají. Plačtivý,srdcebolný mejl ode mne obdrželi. Mít filtr co se už neprodává,se špatně chápe..Ještě tentýž den o tři hodiny později mi ta samá dobrá duše od nich napsala, že už mají a kdy to mají poslat. Srdce zaplesalo,bez ohledu na cenu poštovného, at doručí co nejdříve.Pak nastala již výše zmiňovaná situace,kdy filtr nefachčil, pro představu se jednalo o tuto "bazmekt" macenauer.eu/… Pár rád mi od vás sem přišlo taky, díky za podporu,děkuju Dušanovi z akvaristik.cz, který také nabízel pomoc, ale nakonec jsem asi z určité vděčnosti oslovila servismana na webu u Macenauerů pana Ká., kontakt je na webu.Po pár větách prostě víte, že on ví, o čem plácáte pátépřesdeváté, uklidní tím, že to máte poslat co nejdřív, páč dva dny nebude mít čas, protože má výjezdy. Přesto, dobrý pocit, že není nic ztraceno a nemusíte kupovat další novou mašinu za 9 tisíc peněz a mezitím koukat na akva bez života. Odesláno bylo v úterý přes celou ČR ppl, v pátek byla opravená hlava doma zpátky,ČP tj. zbytečně o jeden den navíc. Přátelé, filtr jede jako za mlada..:-) Mašinka,téměř první prototyp vnějších filtrů od Eh.,která od roku 06 bez přestání,tedy, s jednou odstávkou, bez jediné vady na kráse a výkonu maká jak šroub. A závada? Vzhledem k faktu, že byl filtr 3 měsíce odstaven a přestože se kupovalo náhr. těsnění všude, jen do jednoho místa ne..uvnitř hlavy, kde je píst...holomek si zpuchřatěl a málem nás vytopil. A ponaučení? Možná dřív vyzkoušet než napouštět :-)Díky za pozornost a zas někdy u jiného problému a sorry za chyby,znova to číst nebudu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:18 Slaj Re: georg
tady je pro představu jak vypadá na straně 186 www.trilbytropicals.com/… ale dle zkušeností jiných akvaristů s filtrama od eheimu co tady začínám nacházet, je to nejspíš na opravu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:04 R Muž romant [27987] Re: Slaj
Je to těsnění pod hlavou daný tou správnou stranou? Zkusil bych ho otočit a hlavně zkontrolovat, zda-li tam není třeba nějakej malej šnek, měl jsem již tento problém a taky mě to hlava nejdříve nebrala, ale po znovu očištění, od zbytků ulity, vše v pohodě a žádný únik vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:01 Muž georg [112] - AfrikaRe: Slaj
S těmito filtry sice zkušenost nemám, ale odkud to teda teče? Napadá mě možnost vadného těsnění co je na té odvzdušňovací pumpě, že by mohlo být vadné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:52 Slaj Re: cezarmilan
JJ, vše nové,i na koše, mimochodem nové těsnění stojí kolem 400 Kč :-).Je to k vzteku, x let funguje a po odstavení najednou tohle.Rozebrán byl i píst, prostě hlava nebere..Kdyby to byla maličkost tak čert vem opravu,ale nerada bych přišla domu a místo bačkor natáhla holiny. Ted sonduju jestli má někdo podobnou zkušenost než budu volat zítra o pomoc servismany nebo kupovat novej filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Slaj
Tesnenie hlavy? je nové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:24 Slaj
zdravím, prosím o radu,mám 7 let starý eheim řady dvě,zde pro představu www.google.cz/… před nedávnem se začala rekonstrukce akva, filtr se odpojil, umyli se nádrže se substrátem, a nechal se zhruba dva měsíce být,dokoupilo se nové i chybějící těsnění a hurá zapnout, v akva vše nové-substrát, dekorace, rostliny a po zapnutí filtr v místech kde na obrázku pod hlavou vykukuje kabel, zhruba po minutě co do sebe filtr nasákne vodu, začne vytékat voda, žádné kapky ale regulérní proud...má někdo zkušenosti s tímto problémem?Vše překontrolováno, silikonem namazáno a stále to nefachčí...Díky moc za odpov.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 20:53 Muž Dejmon [64] Re: Kris
Rádo se stalo, proto jsme tady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 20:49 Kris
Tak už se rozběhnul... kombinací všech typů a rad, co jste tu všichni psali. Tímto mockrát děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 20:26 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Dejmon
Taky jeden ze způsobů jak dostat bublinky ven. :-) Pokud zůstane v chodu delší dobu zavzdušněný tak existuje reálná šance poškození uložení vrtulky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 19:30 Muž Dejmon [64] Re: Priest
Já jsem s Atmanem 1300 dokonce i třásl a pomáhalo to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 18:35 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Kris
Zkus ho zapnout a postupně nahýbat do stran,takto se někdy podaří vzduchovou bublinu "vysát".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 17:09 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: cezarmilan
Ovšem nedokážu si představit třeba FX6. To bych asi plícema nezvládl... smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 16:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: doktorDa
doktorDa napsal: Buď nasadím odkalovač s balonkem a nebo tím, že nepoužívám rampu tak natvrdo natáhnu hubou.
palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 15:58 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: Kris
Buď nasadím odkalovač s balonkem a nebo tím, že nepoužívám rampu tak natvrdo natáhnu hubou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 15:53 Kris Re: Mislow
Ani zaplnění vodou napomáhá, a pumpa se mi zdá naprosto nefunkční...jak jinak by se dalo zařídit, aby ten filtr nasaval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 15:36 Kris Re: patamatix
Je to Atman CF 1000, asi 6 let starý. Jinak děkuji za reakce, zkusím jak to dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 01:38 Muž patamatix [408] Re: Mislow
Taky to tak dělám,než zavřu filtr naplním ho a pohoda,vedlejší efekt je že není tak zavzdušněny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 01:25 Muž Mislow [304] Re: Kris
Ahoj, souhlas s Legioixem, me se take vnejsi filtr jen tak nerozjede. Po vycisteni ho je treba naplnit vodou, pak zapojit. Vetsinou to staci, nekdy je potreba parkrat zapumpovat a pak uz slape.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 00:26 Muž Legioix [574] Re: Kris
Bud ho rozdělat a nalít do něj vodu a nebo nasát hadicí. Co je to za filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 00:25 Muž patamatix [408] Re: Kris
Co je to za filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 00:17 Kris Re: patamatix
Vrčí, je slyšet jak jede na prázdno, nic dalšího ale nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 23:43 Muž patamatix [408] Re: Kris
Nevrčí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 23:40 Kris – problém se zapojením
Už týden marně zápasím s vnějším filtrem a nevím si rady; po delší době jsem ho komplet čistila a když jsem ho úspěšně sestavila zpět a zapnula, nechce mi nasávat vodu...a pumpa nic nedělá...neměl by někdo nějaký tip či radu? Díky moc :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 16:29 Muž Legioix [574] Re: tomas001
Toto dělá každý typ filtru s rampou. Bud samostatný difuzor, který přisává a nebo samostatnou rampu která nepřisává. Dohromady to díky tlaku co se vytvoří v rampě fungovat nikdy nebude. Pokud je rampa ale nad hladinou a voda z ní vytéká (stříká) z výšky na hladinu, tak se okysličuje stejně, jako kdyby tam difuzor byl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 16:16 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: tomas001
Myslím, že problém je v tom, že pokud chcete rostřikovací rampu tak to přisávat vzduch nebude. Vzduch to bude přisávat pouze bez ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 14:54 tomas001 – Claro 600 nepřisává vzduch
Už se tu na to kdysi někdo ptal, ale bez reakce, tak se ptám také:
Mám filtr Claro 600. Filtr jsme složili podle návodu tak, aby filtroval, dělal "dešťovou sprchu" a ještě přisával vzduch hadičkou a provzdušňoval vodu.
Bohužel, filtr nenasává vzduch. Nastavení intenzity přisávání vzduchu je hrozné, ale ať to nastavím jakkoliv, nefunguje to. Po mnoha pokusech jsem zjistil, že filtr jakžtakž přisává vzduch jen tehdy, když se celý povytáhne tak, aby jeho tělo koukalo aspoň 2 cm nad hladinu. Ale i tak je přisávání vzduchu nespolehlivé a kdykoliv samovolně přestane.
Pořádně jsem prozkoumal ten prvek, ke kterému se připojuje hadička, a zjistil jsem, že problém je v nevhodně zvolené geometrii celého dílu. Na to, aby filtr přisával vzduch, by musel mít přisávací člen jiný tvar. Tak, jak je to vyrobeno, nemůže vzniknout dosttečná síla k tomu, aby "vtahovala" hadičkou vzduch pod úroveň hladiny vody. Nasávání je proto víceméně náhodné. Nejde tedy o vadu konkrétního výrobku, ale o chybu v konstrukci tohoto typu. Má někdo zkušenost s úpravou tohoto filtru tak, aby přisávání spolehlivě fungovalo i při ponoření filtru pod hladinu tak, jak to má být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 08:03 R Muž Silent [5949] Re: pokisek
Pokud je všechno sestavené jak má být tak bych filtr reklamoval. Podle toho videa se mi jeví jakoby tekl uvnitř v hlavě a není to zrovna jen průsak. Tam bude nejspíše problém v zatěsnění čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 22:17 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ja sa ospravedlňujem, myslel som, že je to vnútorný filter. Tieto nepoznám, akurát viem, že je to výroba made in china.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 21:16 Muž adamec32 [6] Re: pokisek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 21:13 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: pokisek
Je celý pod vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 18:57 pokisek – Haliea HF-300
Zdravím, dnes mi přišel tento nový filtr a spolu s ním i zklamání, ale nevím z jakého důvodu. Jde o to, že i přes to že jsem udělal vše co bylo třeba, mi filtrační hlava na nádobě špatně těsní a vytéká voda. Nevíte někdo proč? Těsnění je na obvodu hlavy neporušené. Děkuji za reakci. Jirka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 21:28 milosnow Re: cezarmilan
Chapem - tuto tému už možme kľudne uzavrieť...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 15

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14022-problem-s-filtrem?od=351