Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Problém s filtrem

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Problém s filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 12:16 R Muž Silent [5949] Re: sporinek
Vada se projevuje tak, že voda teče z hlavy filtru při běžném provozu.Týká se to ale série z roku 2009. To co popisuješ ty vypadá opravdu na těsnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 12:10 Muž sporinek [15] Re: jajaapaja
takže ta výrobní chyba se projeví tak že, když ho vypnu z elektřiny,sundám hadice,povolím 4 spony, zvednu hlavu filtru a z hlavy filtru stejně teče voda?
mám eheim 2073 a u macenauera mi bylo řečeno, že to je těsněním a na těsnění se záruka neposkytuje.o žádný výrobní vadě u těchto filtrů nemají ponětí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 23:10 R Muž Silent [5949] Re: HaDaS
To je už ale na jinou debatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.11.2011 23:07 HaDaS Re: Haimdol
To není o systému, to je o slušnosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 22:38 R Muž Silent [5949] Re: HaDaS
Já osobně mám s akvaristikem ty nejlepší zkušenosti a s ním jsem problém s hlavou svého Eheimu řešil. Proběhla okamžitá výměna kus za kus. Nemůžu za něj mluvit, ale i například v Německu a Rakousku kde se na trhu trochu více orientuji nebyli jednotliví zákazníci informováni, ale reklamace se řešili obratem a bez jakýchkoli obstrukcí. Tedy co se týkalo té dané vady. Ta se totiž neobjevila ani u celé série výrobku, ale jen u určitého procenta kusů. Kolik to bylo přesně si už nevzpomínám, ale to není podstatné. Podstatné je, že se o vadě opravdu koncový zákazník oficiální cestou nedozvěděl. Na druhou stranu pokud se objeví například vadná série televizorů taky prodejce neinformuje jednotlivé zákazníky. Možná by to chtělo systémovou změnu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2011 22:25 HaDaS Re: Haimdol
No, a jsme u jádra pudla. Eheim informuje české dealery, ti informují prodejce (nebo také ne), ale prodejce neinformuje zákazníka. Docela by mne zajímalo, kolik koncových zákazníků, kteří si tento produkt koupilo a následně, i několikrát, navštívilo téhož prodejce, či jej jinak kontaktovalo, bylo upozorněno na tuto záležitost? Samozřejmě že je to jenom řečnická otázka, o které vím, že na ní nedostanu odpověď.
Jinak vím minimálně o jednom prodejci, který je neskonalým agitátorem produktů od tohoto výrobce, musel tudíž o této chybě produktu vědět, ale nikoho tady, ani jinde, o tom neinformoval. Určitě víte o kom mluvím. To mne na celé věci tolik vadí. Ten přístup ke koncovým uživatelům.
Jinak nemohu hodnotit kvalitu těchto produktů, protože jsem žádný zatím nevlastnil. Vzhledem ke kladným ohlasům spousty lidí předpokládám, že jde opravdu o jeden z nejlepších výrobních programů.
Když už se tady o tom bavíme. Vzpomínáte na tuto diskusi : rybicky.net/forum/5930… . Mne zpětně zaujal hlavně příspěvek z 22.07.2011 23:57 . Zrovna tady mohlo přijít upozornění.
Těším se na reakci ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 22:02 R Muž Silent [5949] Re: Sid
No tak to nejsem mantrista. To se mi ulevilo :-D . Snažím se být objektivní, tedy alespoň doufám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 22:00 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Haimdol
EHEIM je, beze sporu, jedničkou, ale "nikdo není dokonalý", jak se nás někteří "mantristé" snaží přesvědčit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 21:54 R Muž Silent [5949] Re: HaDaS
Co vím já, tak Eheim o tomto problému informoval pouze jednotlivé dovozce a na fórech o tom proběhla zpráva, ale to je už snad třičtvrtě roku.
Re Sid: Nevím jestli se mám považovat za Eheimového mantristu když doporučuji filtry této značky :-D ale i já byl tímto problémem postižen a hlavami tekla. Teda ne moje, ale toho filtru. Přesto je pro mně Eheim jedničkou mezi filtry ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 20:57 HaDaS Re: Sid
To mne taky. Jenom na dovysvětlenou. Můj příspěvek byl směřován hlavně k českým prodejcům, všeho možného, kteří aby neměli starosti navíc, tak i přes upozornění výrobce, který vadu avizuje, zatají tento fakt před zákazníkem i když jejich profesionální přístup by měl být opačný.
Takže to co jsem napsal, bylo se špetkou ironie. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 20:39 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: jajaapaja
Tohle by melo byt snad normalni(doufam)zadna parada,vyrobce(Eheim)v tomhle pripade te mel sam vyzvat aby sis tu soucastku nechal vymenit(kdyz o tom vedel),pokud si zaregistrovany samozdrejme!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 20:33 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: HaDaS
Zajímalo by mě, co na to "eheimoví mantristé"?!... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 20:31 HaDaS Re: jajaapaja
Paráda to určitě je, ale ještě větší paráda by byla, kdyby tuto informaci, o vadné součástce, výrobce inzeroval třeba na akvaristických fórech (taková svolávací akce), aby si na to mohli majitelé dáti pozor. Třeba jim ale křivdím, a taková inzerce proběhla. Každopádně velké plus, že prodejci o tomto problému vědí, a zachovají se takto profesionálně.
Třeba v automobilovém průmyslu běžná věc, mimo Škody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 19:32 Muž jajaapaja [174]
Tak aco teď?V sobotu jsem dolil do akvárka 8 litrů vody.V neděli večer sae dívám a voda je zase pryč.Proč?.Začal jsem hledat chybu.Otevřel skříň ku pod akváriem a ajhle na dně stojí voda.Koukám do horního patra a to je suché.Co se děje?.Pozvednu filtr Ehaim profesionel 3 aouha teče s něho voda.Tak jsem ho vyčistil umístil zpět a za dva dny znova.Říkal jsem si že bude asi špatné těsnění mezi hlavou a filtrační nádrží.Vypravil jsem se proto do Brna do Sklorexu.A chtěl koupit nové těsnění.Prodavač se mně zeptal jestli když sundám hlavu tak jestli prý zní neteče voda.Tekla.Odpověď byla scela jasná.Sundejte hlavu,dovezte ji knám.A mi vám jí opravíme nebo si vezmete druhou spravenou.Takže druhá cesta do Brna.Ale oprava trvala pouze čtvrt hodinky.Když jsem chtěl platit.Prodavačmi řekl že se nic neplatí že výrobce si je této chyby vědom a proto vše hradí on.No není to paráda?Díky pánovi co mi to opravil .Dnes filtr funguje zase normálně.Součástka která byla vyměněna je kvalitnější. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 14:51 Honza Re: akvaristik
Čau Dušane, mám problém s filtrem Eheim 2213 plus, který má navíc kulové kohouty pro usnadnění čištění. Problém je v tom, že tyto kohouty začaly téct. Nevím co s tím a nechce se mi to rozdělávat, abych to nepoškodil. Uměl bys poradit nebo kolik by stála oprava. Díval jsem se, že jsi z Jablonce, já tam čas od času jedu, tak bych se mohl stavit. Mail na mě je mailto:kovar-jan@seznam.cz nebo 724 001 776 mobil. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 06:55 Sobol – Re:
jo, to jsem všechno vyčistil.. filtr je jak nový.. spolu s zaběhnutou vložkou...uvidím jestli si to samo neporadí.. ale dík za reakce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 17:14 Žena sssBarca [0] Re: Sobol
ahojky, mě se to taky stávalo, a doporučili mi: (pokud jsi to ještě neudělal)vyndat, vrtulku a vyčistit kartáčkem a i všechno okolo u vidíš že to pomůže, pokud ne a máš na něho záruku tak to běž vrátit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 08:54 Muž sollik [257] - CichlidyRe: martmart
Řekl bych, že Sobol má opačný problém. Ty máš venkovní filtr a nechceš aby ti přisával vzduch a Sobol má vnitřní a chtěl by aby mu přisával vzduch a tím okysličoval vodu. Já mám v africe taky vnitřní Eheim (tuším 2010) a taky mi to nefunguje. Uvažoval jsem nad tím připojit k tomu vzduchovací motorek, ale pak jsem se na to vyprdnul. Rybám to nevadí a pokud ten filtr nemáš v odchovném akváriu kde je silně přerybněno není to ani potřeba ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 07:14 Sobol – RE:
takže je to tím že to přisává někde falešný vzduch? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 06:57 Muž martmart [106] Re: Sobol
mam to same s atman 1200, nekde mi to prisava vzduch, za boha nepřijdu kde..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 06:24 Sobol – Eheim
ahoj, mám vnitřní filtr eheim (typ nevím) , který běžel 3 měsíce bez problému... ted už týden běží systémem chvílku bublinky, chvíli proud vody... filtr jsem dnes rozebral, vložku opláchl v odlité akva vodě a komplet jej vyčistil at je jako nový- nepomohlo to.. :( nevíte co s tím může být? nahoře je takový otočný pro nasměrování proudu bublinek, profoukával jsem to, vzduch dolů jde voda nahoru taky ale bublinky to neudělá souvislé...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2010 19:28 Žena Jitule [27]
Děkuji moc :-( . Takže to opravdu budu muset vyhodit. Škoda, dokud běžel, běžel moc hezky. Byl tichý a silný.

Ryskovat jeho další chod v tomto stavu nebu. Elektřina + závada na elektronice = coze .

Moc Vám oběma děkuji za reakci :-) . Potřebovala jsem asi slyšet od někoho jiného, že to nemá smysl. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 17:54 R Muž Silent [5949] – Re: Jitule
Některé typy filtrů mají tepelnou pojistku která zabraňuje při přehřátí motoru poškození čerpadla. Bohužel takto časté vypínání svědčí o poruše. S tím se bohužel v domácích podmínkách nic dělat nedá. Motor je zalitý v pryskyřici kvůli vodotěsnosti, takže se do něj nedostanete. Můžete zkusit vyměnit rotor možná to pomůže. Jisté to ale není. Radikální a nejjistější řešení bude vyměnit hlavu, což při ceně tohoto náhradního dílu nemá smysl. To už bude ekonomičtější nový filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 17:48 Muž grizly [145] – Re: Jitule
V motorku je pravděpodobobně uvolněný kontakt. Když se zahřeje, odchlípne se a přeruší se el. obvod. Po schladnutí se vrátí do původní polohy a znovu se rozběhne. Je ho potřeba dobře připájet nebo jinak přichytit. A když to rozebereš, nebude to už vodotěsné. Budeš motorek muset nanovo utěsnit. To ale zavání dalšími problémy....... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 17:39 Žena Jitule [27] – Vnější filtr se sám vypíná!? Pomoc :(
Dobrý den. Koupila jsem si Serafil 900 - použitý. Nemáte někdo skušenosti s tím, že by se Vám vnější filtr sám vypínal a zapínal?
Nedrnčí, jen mi příjde, že je u motoru teplejší (ruku na něm v klidu udržím) a jakoby se zasekne. Lupne v něm a stojí. Odvzdušněný je. Běží tak cca 15min v kuse a pak se vypne. Naskočí cca po 8 min - po zchládnutí.
Nevím, je-li to motorem a nebo rotorem (rotor s osičkou)? :( Rotor vyměním ráda, ale motor půjde z domu ;).
Máte někdo nějaký návrh ?.... Vyhození do popelnice beru jako poslední řešení ;) :-D .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 19:19 styxx – Re: Roman
Super, díky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 19:12 Muž Roman [100] - Cichlidy
nalej do toho filtru vodu co se vejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 18:50 styxx – Problém s filtrem Atman HF-0100
Dnes mi dorazil filtr Atman HF-0100. Po zapnutí a zavěšení za hranu akvária se ale nic neděje. Motůrek jede, ale vodu nevytáhne nahoru. Zkoušel jsem různě nastavovat tu plastovou pacičku, ale bez úspěchu. Dělám něco špatně, nebo filtr má poruchu? Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 17:51 Muž Robi [27] – Re: Haimdol
Samozřejmě, nechci pak být za joudu.Dík za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 16:33 R Muž Silent [5949] – Re: Robi
Pokud prosakuje měsíc starý filtr tak bych se nerozpakoval ho okamžitě reklamovat. Předpokládám, žes ho kompletně prohlédl, nejsou přeplněné filtrační komory, těsnění je čisté a nepoškozené a filtr je řádně sestavený a spony dopnuté.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 16:02 Muž Robi [27]
Hmm, tak nejsem sám.Začal mi prosakovat pod hlavou měsíc starý Eheim 3 2180.Uvidím, co na to prodejce.Měl jsem ho jen jednou otevřený a vše v poho, těsnění vypadá v pořádku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 19:11 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: mrazirna
Dobrý den, téměř určitě se jedná o poškozené těsnění, Jeho trvanlivost závisí na mnoha faktorech, většinou není vidět na první pohled, že je něco špatně. Jeho trvanlivost se dá prodloužit sprejem od EHEIMu, nebo vazelínou od EHEIMu. Těsnění je u nás skladem, není problém zaslat.
Gumičky mezi košíky doporučuji měnit po 2 letech, většinou ztvrdnou a netěsní. Nebývá to ale důvod, proč by filtr tekl pod hlavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 14:50 R Muž romant [27987] – Re: mrazirna
Kontaktuj tady na foru uživatele s nickem "akvaristik". Ten jistě bude umět poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 14:36 Lumír – filtr
ahoj,hned reklamovat,čím dřív tím líp.Kup si atman a máš klid.Ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 13:45 mrazirna – Eheim 2224
Zdravím. Mmá problém s filtrem Eheim 2224. Potíž je, že filtr teče. V místě, kde se dotýká hlava filtru s tělem, a hlavně v rozích, kde jsou úchyty. Ovšem, když snížím výkon nasávání, tak voda přestane unikat. Nevím čím to je. Četl jsem, že to může být netěsností košíků s filtrační náplní. Je to možné, protože tam nemám na koncovkách přivádějících vodu gumové těsnění. Těsnění hlavy filtru nevykazuje žádné známky opotřebení. Poraďte prosím. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:45 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Haimdol
nebo tak ;) akorat ja zrovna nemam moc penez takze delam vsechno sam...ale kdyz jde o filtr nebo jinou techniku ..urcite to koupim u p. Dušana ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:43 R Muž Silent [5949] – Re: Sm@tts
Já bych to přeformuloval. Zaplať bůh za takovouhle firmu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:38 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
to Tomm : vidis :-D ten pan je buh mezi akvaristickou technikou potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:37 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: tomm
Dodávám, že děláme i generálky, takže kdybyste kupoval jinou techniku, vezmeme ho protiúčtem a zgenerálkujeme ho pro někoho jiného. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:33 Muž tomm [3]
tak s akvaristikem uz jsem mluvil a bude to tim tesnenim ale rekl mi ze stoji 250kc a to se mi moc neviplati filtr jsem koupil za 250kc :) (koupil jsem ho na prodej) takze ho radeji prodam s tim ze si kupce musi jeste koupit tesneni
vim ze to jsem nepatri ale kdyz uz tu tak pisu tak kdyby jste kdokoliv chteli ten filtr napiste a na cene se domluvime filtr je jinak komplet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:27 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
to Tomm : urcite si nech poradit od p. Dušana (Akvaristik) taky jsem schanel nejake dily k filtru....se vsim mi poradil..zbozi prislo druhy den...vsechno v poradku zadny ze ti prijde pulka veci atd...jako to byva....takze maximalni spokojenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:19 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: tomm
Vypadá to skutečně na těsnění. U starších filtrů je to obvyklé. Další možností je, jak už bylo uvedeno, že koše nesedí dobře na sobě. Pokud sedí, vyměňte těsnění. Je u nás samozřejmě skladem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 20:49 R Muž Silent [5949] – Re: tomm
Nemáš přeplněné filtrační koše? Zkus napsat vzkaz uživateli akvaristik rybicky.net/profil/10809 co se týká Eheimu dovede velmi dobře poradit i s náhradními díly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 20:04 Muž tomm [3]
ahoj potreboval bych poradit s eheim professionel 2226 právě jsem ho koupil (neni nový) kdyz ho uzavru a zavodnim ze jsou hadice plne vody tak mi pod hlavou zacne strasne moc tect tesneni tam mam a ani neni nejak vyditelne poskozene nebo spuchrele uz jsem zkusil i pod tesneni dat buzirku aby tesneni bylo trochu vejs ale nic se nezmenilo uz si nevim rady a ani na tento typ jsem nenasel tesneni nove prosim pomocte predem dekuji za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:40 Žena uniorn [21] - RostlinyRe: trokar
coze .. o tom jsem nikdy neslyšela : ) .. když jsem filtřík předchvílí čistila, tak jsem tam našla kousek Riccie.. tak mě napadlo, že si tam Ricca vesele bublinkovala a filtr pak bublinky plival z filtru.. jinak fakt nevím..: )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:23 Muž filipsi [1295] Re: trokar
:-D
Ne, nemohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 12:55 trokar Re: uniorn
Ještě by to mohla být kavitace. cs.wikipedia.org/…
Ale to zase nesedí s tím, že je to tak malý a nevýkonný filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 21:04 Muž RobinV [0] Re: unicorn
tak to si bublají užitečné bakterie a nebo řasy :) možná je to blbost, nevím...co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 21:01 Muž Eff [417] - RostlinyRe: uniorn
Tak už leda zázrak....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 20:58 Žena uniorn [21] - RostlinyRe: Eff
je celý ponořený, vzduch nenasává a takhle bublinkuje i když přijedu po týdnu ze školy.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [14] 15

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14022-problem-s-filtrem?od=651