Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Problém s filtrem

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Problém s filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 18:52 Maurik Re: O.Tom
Díky.
Takže tam chybí ten červený jakoby prsten se závitem, který mel byt nejspíše na tom filtru. Hmm, škoda. Ta hadice v hadicí byla původně pouze oblepena izolepou, což se mi vymstilo cca 25 litry na koberci. Tak jsem to prozatímně vyřešil tou sponou. Ale dík za radu, ohledně jiné hadice nebo spojky, Zkusím pohledat spojku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 17:58 Muž O.Tom [439] Re: Maurik
Pohledal jsem na netu a podle toho mala co jsem našel bych řekl, že tam chybí nějaké části na připevnění těch ventilů. Je to prastarý filtr, takže je dost možné že už se rozpadly je to zapojeno tak jak je...
Ventily jsou víceméně jen pro jednoduchost/komfort čištění filtru a pro funkci filtru nejsou zásadní.
Co bych určitě řešil je to spojení hadice v hadici :) Buď celou novou hadicí vhodného průměru, nebo nějakou tou spojkou.

www.flickr.com/…

www.reptilica.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 16:57 Maurik Re: Maurik
Omlouvám se, že se k tomu to problému po dlouhé době vracím, ale stále jsem to nevyřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 16:56 Maurik – rychlospojky
Fotka k příspěvku já mám tyto rychlospojky, ale nevím jak je napojit, jak kdyby něco chybělo. mám dvě stejné.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 18:33 Muž Yirka [9126] Re: Maurik
Fotka k příspěvku Rozpojitelné hadice pomocí dvojkohoutů nebo rychlospojek značně usnadní život při čištění či jakékoliv manipulaci s filtrací. Samotná rychlospojka však vše neřeší, je dobré, má-li zároveň stopventil. K inspiraci již více než 3 roky fungující spojení složené z běžných zahradních komponentů viz přiložené foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 16:54 Maurik – serafil 900
Fotka k příspěvku Mám tento filtr na který jsou hadice připevněné těmi kovovými sponami, ale dle návodu, by tam měli být rychlo spojky s ventily, avšak táta to tam nemá, má pouze ty spony. Ty rychlospojky mám ještě zabalené a nové. To akva se zařízením jsem zdědil po otci, takže tak trochu tápu. Jak tam mám dát ty rychlospojky?. Na tu jednu hadici sotva navleču tu matici a kdyz se mi to podaří, tak to zase nemohu našroubovat na tu spojku, něco asi dělal špatně. A na tu druhou hadici jsem to ani nezkoušel, protože až dnes jsem zjistil, že ke napojovaná, to když mi jedna část z tě druhé širší, co je na filtru vypadla a asi 25 litrů vzteklo na koberec.Ona totiž od rampy vede užší hadice, která pak je vsunuta do širší a bylo to pouze obvázané papírovou izolepou. No a ta širší část je napojena na filtr. Mám obavy, aby to zase nevypadlo a nedopadlo to hůře, proto bych tam rád ty spojky, ale jak ke upevnit. ? Díky za rady pivo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.12.2012 01:58 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: O.Tom
Furt zachránit keramiku, zachránit keramiku... proč?? Dyť ta keramika do toho není zas tak drahá.. kvůli pár ušetřeným desetikorunám korunám za novou keramiku někde kupovat aceton a čistit tu starou bez zaručeného výsledku??

Deathbull - a mně by to tvoje povídání docela zajímalo :-) my je prodáváme, starám se o několik akvárií kde filtrují právě NCF filtry, sám mám doma taky jeden. Až na občasné problémy s netěsností O-kroužků na ventilech, kterýma prolíná voda dovnitř hlavy a následně vytéká pod klipsnama ven ty filtry fungují dobře, nejsou nijak hlučný.

Neříkám že je to špička. On je to jen okopčenej a hůř vyrobenej Eheim, o tom žádná, ale za ty prachy co ta AquaNova stojí moc lepších filtrů není. Já aspoň o žádných nevím, aspoň ne těch dobře dostupných. A teď co přecházejí na nový systém ventilů, tak mizí i ta jejich největší chyba - to protékání okolo O-kroužků. Ale zase kopčej, momentálně přebíraj ventilový systém z Fluvalu FX-5 :-D Prakticky jako zde, jen mají místo oranžové barvy modrou: www.petmountain.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2012 22:16 R Muž Silent [5949] Re: muisa
Je třeba nasávací hadici naplnit vodou, nejjednoduše ústy, a rychle nasadit na otevřený kohout. Nechat filtr samospádem naplnit a až voda začne pronikat do výtokové hadice zapnout filtr. Pak už by si měl poradit filtr sám. Další možnost je použít jako pomůcku nasávací balonek od Eheimu www.akvaristik.eu/… návod je v balení a jako poslední možnost mně napadá použít velmi šikovnou sací armaturu také od Eheim a to www.akvaristik.eu/… která má v horní části kolena šroubovací uzávěr kterým snadno naplníš hadici i filtr a pak se tím filtr velmi snadno zavodní a odvzdušní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 21:13 muisa – Filtr nenasává ani nevypouští vodu
Fotka k příspěvku Dobrý den, po dlouhé době jsme se rozhodli zprovoznit akvárko, ale máme problém s filtrem. Filtr normálně běží, ale nenasává vodu ani jí samozřejmě nevypouští. Jedná se o filtr FLUVAL 203 - viz obrázky. Po hledání na internetu jsme zjistili, že bude pravděpodobně zavzdušněn. Jak ho lze odvzdušnit (žádnou pumpičku jako u novějších filtrů nemá). Už si s tím opravdu nevíme rady. Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.12.2012 23:02 Muž O.Tom [439] Re: tajfun1
Tak kdyz si clovek doma prelepuje/lepi mensi akvarko, k odmasteni ocisteni sklep pouzije aceton. Tak se taky nic nestane, on vyprcha kdyz se mu da cas.

A myslel jsem ho jako nejkrajnejsi pokus o zachranu a jen pro keramiku.

Samozrejme taky bude fajn, kdyz napise o jakou barvu slo.
Jestli neco na vodni bazi co nenechal poradne zaschnout napr balakryl, nebo neco co ani po zaschnuti nemelo schopnost odlolavat vode , ci nejakou syntetiku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.12.2012 22:57 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
smich

Co se už tady řeší...samozřejmě naprosto všechny náplně ihned vyhodit! Aceton, mýdlo, Jar...wtf to už se všichni zbláznili? tone Jednak to nestojí za riziko a navíc ty originální náplně budou nekvalitní..povídání o kvalitě filtru se raději zdržím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2012 22:53 Muž tajfun1 [222] Re: O.Tom
tady jde spíš o chemické znečištění, než poškození... kde v konečném důsledku bude třeba neutralizovat či odstraňovat i tyto "čistící" prostředky, čímž se stává vyčištění filtru pro bezpečné použití v akva stále komplikovanější ...

proto má cenu reagovat jen na určitou látku / látky a né bezhlavě zkoušet všemožnou chemii, která tomu nepomůže, ba naopak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.12.2012 22:49 Muž O.Tom [439] Re: tajfun1
Tak mýdlo molitan nijak nepoškodí, proč to nezkusit.
A v acetonu vidím poslední šanci něco zachránit (když nic šetrného nepomůže) a to jen na hrubou keramiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 22:49 Muž Tony2013 [228] Re: tajfun1
Presne tak.To bude neco na vodni bazi.Jinak by to delalo hrudky a lepilo se to.Bude to sedli v trubkach a rotoru a i nekde v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2012 22:32 Muž tajfun1 [222] Re: O.Tom
dokud není jasná látka, která to způsobila, tak nemá cenu vymýšlet kraviny typu JAR, mýdlo či aceton hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.12.2012 22:30 Muž O.Tom [439] Re: Haimdol
Tak molitan na zkousku a kdyz nepomuze tak vyhodit.
Hrube keramice se v acetonu nic nestane, pak poradne vysusit, vyvetrat, proplachnout vodou. nevim proc ne, aceton vyprcha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.12.2012 22:25 R Muž Silent [5949] Re: O.Tom
Molitan proprat v mýdlové vodě a keramiku acatonem? Sorry, ale to mi hlava nebere. Nač zbytečně riskovat. Pokud jsou hmoty opravdu zasažené nějakou barvou nebo ředidlem tak bych rozhodně koupil nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.12.2012 22:09 Muž O.Tom [439] Re: Tony2013
No, na netu pisou ze filtr obsahuje keramicke krouzky, molitan, vatu a aktivni uhli.
Vatu bych vyhodil, aktivni uhli jestli tam v tu dobu bylo tak je jasne na vhozeni.
Molitan zkusit dukladne proprat v teple, mydlove vode...
Keramicke krouzky, jestli je to ciste hruba keramika, tak bych to zkusil vycistit acetonem.
Pokoud je to porezni keramika, tak nevim no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 21:46 Muž Tony2013 [228] Re: O.Tom
Tez jsem se zeptal.Takove zakladni udaje by mel napsat hned.Podle prezentace je to Aquanova ncf 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 21:44 Muž O.Tom [439] Re: Rostislav84
Tak ze zvedavosti, o jaky filtr se jedna, jake filtracni naplne a jakou barvu pouzitou na pozadi ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 21:11 Muž Tony2013 [228] Re: Tony2013
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 20:51 Muž Tony2013 [228] – Filtr
Tak je sice hezke ze jste poradily ale nejak nejsou informace.1:co to bylo za barvu? 2:Jaky je to filtr znacka
Pak se muzeme treba pustit do poradne ocisty filtru.Pochybuju o tom ze jsi ho rozebral a ocistil vsechno uvnitr.Ta barva bude zalezla ve hridelce ve vrtulce atd. a nejaky proplachnuti nemusi bejt uciny jedine dlouhodoby proplachovani.Na filtry jsou nahradni dily ktere se daji sehnat.
a jeste za 3:kterej expert to poradil to by bylo taky super vedet
Pohledal jsem
www.akva-tera.cz/…
Vsude se musi dat dostat a vytrit to.
A co dno a vse ostatni z akva jsi vyhodil to je taky docela dulezity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 18:59 Muž tajfun1 [222] Re: Rostislav84
do budoucna bude pro tebe lepší, když si nalezené informace na netu ověříš z více zdrojů, než aby si slepě následoval co ti kdekdo poradí, jinak se ti podobná situace může stát brzo znovu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2012 18:50 Muž Yirka [9126] Re: Rostislav84
Obrň se trpělivostí, začni dle známých pravidel znovu od začátku, krok za krokem a musí to vyjít.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 18:47 Muž Rostislav84 [1] Re: tajfun1
No obávam se že už je pozdě na napravu. sad
Já mám pořad v něčem smůlu.Mi se vubec nedaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 18:40 Muž Yirka [9126] Re: Danila
O vařící vodě nemluvě.... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.12.2012 18:38 Žena Danila [4489] - Sumci
Nápad s Jarem do filtru je naprosto stupidní tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.12.2012 18:13 Muž tajfun1 [222] Re: Rostislav84
určitě tam žádný jar nedávej, to je taky pěkný svinstvo, ani vařící vodu nedoporučuji, může ti poškodit plasty a těsnění... idealně si najdi bezpečnostní list od te barvy, zjisti si tam, co tam je za sr*ku a pak podle toho najdi vhodnou látku, která ti to zneutralizuje popř. vysráží ...a úplně nakonec po umytí bych použil i aktivní uhlí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 18:07 Muž Rostislav84 [1] Re: romant
Nafocené to nemám.Ale jisté je,že to jde z toho filtru.Protože první den je voda čistá a pak je už zakalená a stalé se to drží.Právě ted skouším tu možnost stím jarem a vařicí vodou.Tak pak napíšu jak to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 17:34 R Muž romant [27987] Re: Rostislav84
Nebyla by fotka, jak vypadá ten zákal? Nebude to mít souvislost se znovuspuštěním toho filtru? Ta kalná vody je filtrem neustále vpouštěna, nebo je to jenom na začátku, když se zapne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 17:27 Muž Rostislav84 [1] Re: prisavnik
Jen tak ho umit pod tekoucí vodou nestačilo.Pořád to je zakalené.Samo že media jsem vyhodil,to je tim napuštěné nejvic.Skusím to dát pod horku vodu a použit jar.Uvydíme jak to dopadne.
Moc děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   11.12.2012 23:01 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Haimdol
Uz som to viackrat robil. Vydrzali externe aj vnutorne filtre. By si sa cudoval, co ludia dokazu do AQ naliat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 22:57 R Muž Silent [5949] Re: prisavnik
Tak zrovna jar a vroucí vodu bych nedoporučoval. Horká voda může zničit čerpadlo kor když doporučuješ filtr v horké vodě zapojit. Myslím, že vyčištění pod teplou tekoucí vodou bude plně dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -5   11.12.2012 22:51 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Rostislav84
Zapoj fiter ndo vedra plneho vriacej vody. Do vody nalej jar (alebo nwm co u Vas mate na umyvanie riadu), (jar je nezavadna). Nechaj vodu kolovat par hodin. Potom vylej vodu poriadne vyplachni filter a vsetky jeho casti. Sprav to iste ale uz bez jari. Po tomto ukone musi byt filter chemicky nezavadny.
PS: samozrejme filtracne media mozes rovno vyhodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.12.2012 20:21 R Muž Silent [5949] Re: Rostislav84
Jediné co mně napadá je filtr kompletně omýt a vydrbat pod teplou vodou, veškeré filtrační hmoty nahradit novými a případně po instalaci nádrž prohnat přes aktivní uhlí. Tomu, že barva z pozadí trvale zničila filtr se mi nechce věřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 20:12 Muž Rostislav84 [1] – externí filtr poškozený barvou z 3d pozadí vlastní výroby
Zdravím lidi.
Jednoho dne jsem na webu našel návod na výrobu 3d pozadí z polistyrenu a natřený jen barvou.Týpek psal že je vše ok a tak jsem to taky skusil. (Opak byl pravdou).
Udělal jsem pozadí a natřel jen barvou,nechal týden zaschnout a pak vložil do nadrže.
Na druhý den bila vodo zakalená do šedoběla,rybky bily mrtvé a filtr byl zničený. :-(

Filtr je snad tou barvou taky napuštěný,protože jsem to všechno vyčistil,to radoby pozadí vyhodil a skusil filtr zapnout.Po dvou dnech voda opět zakalená do šedoběla.Po měsici marného skoušení a čištění externího filtru je vysledek pořad stejný.Filtr je nepoužitelný.Tipkovy jsem psal zda se mu to taky stalo a odepsal mi jen usměvné smajliky.Od té doby uš profil nemá.


Neví někdo prosím čím bych ten filtr dokazal vyčisti od té barvy?Filtr byl dost drahý a nechci to vzdát.Moc děkuji za odpovědi. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 23:38 dopi
Nefunguje při žádné poloze, pořád skrze ní protéká voda. Znamená to, že filtr je na přídavné nasávání vzduchu málo výkonný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 22:05 Muž navik [908] - SumciRe: dopi
Pokud máte na výstupu z filtru nasazený mezikus s vyústěním na hadičku nasaďte tuto hadičku na něj, a tou černou věcí (na jejím konci se dá otáčet regulačním prvkem) na konci hadičky regulujete množství vzduchu, který je nasáván.
Pokud nasávání nefunguje v žádné poloze při regulování, prochází voda výstupní trubkou příliš pomalu - na to, aby nasávání fungovalo je zapotřebí dostatečně rychlého proudu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:54 dopi – Claro filtr
Ahoj,
po několikadenních pokusech to vzdávám a volám o pomoc, mám filtr Claro 600 ze setu Diversa startup 60 a nejsem schopná složit filtr tak, aby přisával vzduch hadičkou. Za každou pomoc budu vděčná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 18:37 yenya Re: vegeancee
Hlavní je, že to funguje. No, jak píše romant-edit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 18:32 R Muž romant [27987] Re: vegeancee
Takhle je to předpisově nainstalovanej bublifuk. X-) To nasávání jsem u bublifuku taky nikdy neviděl a přesto je již 30 let úspěšně jako filtraci provozuji. ;-)
Edit: Tu správnou činnost poznáš za několik dní, až bude ten molitan měnit barvu do hněda, takže nikam nespěchat a nechat ho pořádně zašpinit, zhnědnout a teprve potom postupně přidávat rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 18:29 vegeancee
Fotka k příspěvku Tak filtr sem upravil a už by měl být tak jak má. Ale nezdá se mi že by to nějak filtrovalo. Nevidím nikde že by to nasávalo vodu přes molitan.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 17:53 R Muž Silent [5949] Re: vegeancee
Nemusí. Výtok může být jak pod úrovní hladiny tak na ní či nad ní. Výhoda umístění v úrovni hladiny je v jejím rozpohybování, ale pokud bude nad nic se neděje. Jen to nesmí být příliš, protože pak nemusí proud vzduchu vytlačit filtrovanou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 17:50 vegeancee
a musí být ten konec z kama to jde ven ponořený ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 17:35 R Muž Silent [5949] Re: vegeancee
Takhle ten filtr nebude dobře fungovat. Molitan u tohoto filtru musí být vodorovně a trubice svisle. Pokud je příliš dlouhá tak ji raději uřízni tak aby výtok byl cca v úrovni hladiny. Pokud máš vzduchovací motůrek napojený na filtr i na kamínek tak ti bez regulace půjde vzduch cestou nejmenšího odporu. Osobně bych zapojil jen ten filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 17:21 vegeancee – Problém s filtrem
Fotka k příspěvku Ahoj, koupil sem si do akvárka filtr molitanový jednoramenný jenže nevím jak ho nainstalovat. V návodu je psáno ,,připevněte filtr svisle na stěnu akvária,,
Problém je v tom že akvárko nemám dostatečne vysoké a proto sem filtr připevnil vodorovně.
Přikládám foto a ptám se, jestli filtr může fungovat i takto.
PS. mám ho připojený na vzduchovací kompresor i s provzdušňovacím kamínkem. Je bůh ví jak starý takže neni moc výkoný :) a jsem absolutní amatér co se týče akvaristiky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 18:21 Muž Ad@m [1051] Re: MP
Bublifuk je do tak malého akva super. Má väčšiu filtračnú hmotu a ak máš vzduchovací kompresor, je to aj o dosť lacnejšie riešenie. Zároveň tiež okysličuje vodu, ale ak sa špecializuješ na pestovanie náročnejších druhov rastlín, tak to je nevýhoda. A ako už zaznelo, je hlučnejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.06.2012 18:09 R Muž Silent [5949] Re: katterinecka
Nutno ještě podotknout, že bublifuk je pomalu průtokový filtr. Přece jen je poháněn vzduchovým kompresorkem a ne čerpadlem. Ovšem tuto skutečnost nelze brát jako nevýhodu. Jeho účinnost velmi záleží na typu nádrže. Konec konců před nějakými 15 - 20 ti lety to byl nejrozšířenější (a leckdy také jediný dostupný) druh filtrace. A fungoval i ve velkých nádržích. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 18:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MP
bublifuk je vnitřní filtr. Je to hodně dobrý filtr do malého alvárka, ale asi jediná nevýhoda je že bývá víc hlučný (no a možná trochu nevzhlednější).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 17:59 Muž MP [3] Re: romant
A jaké jsou výhody a nevýhody bublifuku oproti vnitřnímu filtru?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 15

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14022-problem-s-filtrem?od=501