Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtry Sunsun

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtry Sunsun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2024 15:06 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: Tomáš
Zkontroluj správné napojení hadic a otevření kohoutu. Pokud to nepojede vše odpoj a udělej zkoušku čerpadla ve kbeliku který umistiš nejlépe ve vaně.
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2024 08:39 Muž Tomáš [0] – Sunsun hw 704b
Ahoj, prosím o radu. Mám filtraci sun sun hw 704b. Má někdo zkušenosti? Mám filtr složený, vody mám dostatek. Ale voda mi stojí stále v hadicich a nejde spustit dešťovka. Poradí někdo, jak na to popřípadě ukázka videa? Nevím co dělám špatně. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2023 14:55 Muž skypi [248] Re: Ariel
Pokud venkovní - Eheim. Kolega doporučil Classic, já mohu doporučit i eXperience na základě vlastní dlouholeté zkušenosti (původně "2224")
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2023 12:44 Muž Lada50 [161] - RostlinyRe: Ariel
Vybíral bych značku JBL nebo EHEIM.Mám je 13 let v provozu,všechna těsnění původní a nikde ani kapka vody. Jak máš veliké akvárium ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2023 12:42 Muž 4Sima [1881] Re: Ariel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2023 11:30 Ariel Re: skypi
Který navrhujete? hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2023 11:29 Ariel Re: Sha
Filtr je cca 3 roky starý, těsnění je původní. Také mě napadlo těsnění. Ano,není skladem,meli ho naskladnit 21.7.,ale zatím nic. Myslím ze voda vytéká někde v zadní části,ale mokrý byl cely a po vyndani tekla voda i ze stran. Myslíte,ze by to mohlo byt tím tesnenim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2023 11:16 Muž skypi [248] Re: Ariel
Koupit kvalitní filtr? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2023 10:33 Muž Sha [500] Re: Ariel
Místo úniku vody jste našla? Jak je starý filtr? Často bývá vymačkané těsnění pod hlavou. Jenže ho Invital momentálně nemá skladem.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2023 10:08 Ariel – Filtr Sunsun hw-3000
Ahoj Aquameni, potřebuji radu. Filtr začal nasavat falešný vzduch. Ze začátku to bylo jen občas, ale časem to bylo stále častější. Až to vyvrcholilo vyplavenym obývákem. Rady jako preskladat filtr, utáhnout hadice - jsem vyzkoušela. Prosím o pomoc. Dekuji Ariel
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2023 22:25 Muž Xklop [142] - Rostliny
Cenou a vybavením super filtry, jen trochu tečou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2023 22:15 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Zeppelin18
Ahoj, jak píše kolega, napiš kde přesně to teče. Pokud vyteklo celé AQ přes toto misto, tak je to docela vážná závada. Byl ten filtr nový a koupený od CZ dodavatele nebo je to z Čajny (rozuměj bez záruky)? V prvním případě bych asi reklamoval s tím, že pokud by se dodavatel zdráhal vyměnit (vadný díl nebo komplet), tak budeš uplatňovat škodu za vytečení na zařízení bytu.
Na rozdíl od kolegy, který defacto haní (ikdyž to popírá), tak já jsem s malým SunSun spokojený a na tu cenovou kategorii je to dobrý poměr cena/výkon... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2023 20:41 Muž Sha [500] Re: Zeppelin18
A teče pod hlavou nebo přes adaptér? Gumiček je ve filtru více. Nechci hanit značku, ale osobně bych si jej nekoupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2023 20:19 Zeppelin18 – filtr sunsun hw-3000
Dobry den. Mám filtr sunsun hw-3000. Filtr mi začal téct při snížení výkonu. Kdyz nebezi naplno tece. Kdyz vyply proud akvarium vyteklo. Vymenil sem gumicku, ale při odpojeni teče stále. Nevíte kde muze byt problem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2022 20:26 Muž Yirka [9117] Re: ZCerny
Hezké promo............... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.08.2022 15:27 Muž kus [200] - RostlinyRe: ZCerny
Já myslel, že apríl je v dubnu. Dal jsi dva a půl litru za filtr, pak zase litr za hlavu (To odhaduju, vzhledem že to je nejdražší díl filtru) a každý rok kilo za vrtulku. Za tři a něco roků bratru více než tři tisíce. Za tu cenu máš eihem ecco 350 se spotřebou 8 wattů či classic 350. A na ty filtry se budou dělat náhradní díly ješte za dvacet let. To jenom k ty tvé větě: Osobně nevidím jediný důvod, proč kupovat předražené výrobky takzvaně „made in Germany“
Jinak jako jo, dobrá recenze. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2022 14:56 Brodys Re: ZCerny
Asi každý je rád, za jakoukoli recenzi. Prosím, hoď to přímo i tady do atlasu, do sekce technika, kde vyhledáš konkrétní filtr a vložíš k němu recenzi, díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2022 13:17 Muž ZCerny [0] – Sunsun HW 702B
Zdravím.
Nechtěl jsem zakládat extra vlákno, vkládám tedy pod toto téma mou zkušenost s filtrem Sunsun. Třeba to někomu pomůže .
Filtr SunSun HW-702 B jsem zakoupil 9.5.2019. Mám akvárium s čistým objemem 100 litrů – D85 x H35 x V45 cm . Kanystrový filtr beru jako prostředek pro mechanickou filtraci vody. Jestli v něm probíhá nějaká biologická filtrace nebo ne neřeším. Myslím, že v dobře fungujícím akváriu je tolik prospěšných baktérií, že by si o něm všechny filtry a „čupr“ média mohly nechat zdát. A nyní k hodnocení filtru .
Kanystr i filtrační koše jsou vyrobeny z kvalitního plastu, celkově kvalitní a robustní zpracování, jednoduchý a bezpečný systém odpojení ventilů s hadicemi. Filtrační koše mají držáky / ucha , krásně do sebe zapadají . Pod spodním košem je ještě asi 1,5 cm místa , které jsem využil pro keramiku pro zachycení hrubých nečistot a rozbití proudu. Dva roky tam vydržely válečky dodávané s filtrem, nyní tam mám Eheim Mech . Je menší a nedrolí se.
Připojení hadic na ventil i sání / výtok převlečnými maticemi , což oceníte zejména při čištění hadic. Hadice jsou dost dlouhé na pohodlné připojení a ještě mi zbylo . Nejsou ani tvrdé ani měkké a dostatečné dlouhé.
Asi jako jeden z posledních jsem zakoupil ještě sací trubku i se skimmerem. Místo plastového sacího koše mám biohoubičku a díky skimmeru křišťálově čistou hladinu. Výměna plynů tak probíhá bez překážek a akváriu to evidentně prospívá . Takový malý kousek plastu a kolik udělá muziky. Opatruji ho jako oko v hlavě .
Výkon filtru je dostačující na mé stolitrové akvárium . Rostlinky se zlehka pohupují a rybičky si rovněž nestěžují . Nikde v akváriu mi voda nestojí . Výrobce deklaruje 1000 litrů, reálně po zajetí a s plnými filtračními koši nějakých 400 litrů, což je tak akorát. Ani výřivka ani stojatá voda .
Zakoupil jsem verzi HW 702 B, dnes bych vzal verzi A. Přínos UV lampy nedokážu posoudit, po čase se vypálil jeden konektor patice a od té doby je vypnutá . Na kvalitě vody jsem to nepoznal . I řasy do akvária patří a není potřeba je nějakou lampou zabíjet . Po vyhoření UV lampy jsem pro jistotu zakoupil náhradní hlavu k filtru HW-702 A . Pokud máte filtr B a zakoupíte hlavu A , tak vám bude pasovat . Nevím, zda to platí obráceně .
Samozřejmě jsem nelenil a filtr připojil na wattmetr a změřil i skutečný průtok vody ( s naplněnými koši a houbičkou na sání; 5 litrů nateklo za 50 sekund ) . Nevím , kde vzal výrobce údaj o příkonu 15 W. Ať dělám co dělám , hlavy A i B mi obě berou průměrně 10,5 W ( spotřeba se pohybovala od 10,0 do 10, 6 W ). Co se hluku týče, subjektivně mi přijde hlava A hlučnější . Hluk jsem zkusil změřit aplikací v mobilu , u filtru mi ukazovala 43 – 46 dB a po zavření dvířek skříňky 39 dB . Jelikož mám akvárium v kuchyni , tak to neřeším. Pokud sedím vedle v obýváku, nevím , že nějaký filtr pracuje . Podle mne je filtr tichý, hlučí při zavzdušnění a pokud na sání kladete rotoru odpor . Takže je potřeba pravidelně čistit houbičku a hadici na sání , zejména kolínko na sací tyči. To bývá zaneseno šlemem nejvíce . Hadice jsou zelené a pokud se mi při pohledu jeví jako hnědé, vyčistím je kartáčem . Dvakrát , třikrát za rok je projedu skrze otevřené ventily.
Filtr čistím pravidelně jednou za měsíc . Samozřejmostí je mazání těsnění hlavy, kroužků na ventilech a těsnění na kanystru filtru silikonovou vazelínou . Za tři roky neukápla kapička vody. Čistím i rotor. Pouze omyji a otřu vrtulku, žádné mazání .
Závěr :
S filtrem jsem maximálně spokojený. S příkonem 10,5 W, výkonem 400 litrů s plnými filtračními koši a cenou 1990 Kč za verzi A nevidím na trhu žádný podobný filtr . Poměr cena výkon je parádní . Jednou za rok s objednávkou přikoupím náhradní vrtulku za 96 Kč, mám po ruce náhradní těsnění hlavy za 85 Kč a náhradní ventily aktuálně za 109 Kč. . A to je další benefit filtrů SunSun. Libovolný náhradní díl seženete za pár korun . I samostatný klips k hlavě nebo kanystru, když vám praskne . Dáte asi 50 Kč a nemusíte kupovat celý kanystr nebo hlavu i s rotorem jako např. u Tetry . Za mě paráda . Pokud si v budoucnu dokoupím ještě jeden nový HW-702 A jako rezervu , mám vystaráno za pár korun navždy . Osobně nevidím jediný důvod, proč kupovat předražené výrobky takzvaně „made in Germany“ . Většinou zjistíte, že jsou stejně vyrobené Číně, možná ve stejné továrně SunSun, ale na jiné výrobní lince a pouze v Německu smontované. Zaujala mě například podobnost filtrů Tetra a SunSun . Možná je to jen můj dojem, ale Tetra asi bude SunSun pro Německo . Jen bílý plast je šedý antracit , ale jinak jsou si hodně podobné - tvar, filtrační koše, rozměry .
Údaje v této recenzi jsou podloženy konkrétní zkušeností nebo měřením. Pro své první akvárium jsem si z nabídky vybral tento filtr a po třech letech mohu konstatovat, že jsem s ním naprosto spokojený. V nabídce na českém trhu jsem nenašel žádný jiný filtr, který by za takové peníze udělal tolik muziky. Ano, každý může u jakékoliv značky narazit na vadný kus z výroby. Ale většinu problémů si my uživatelé zpravidla přivodíme sami. Například nerespektováním pokynů výrobce, přeplňováním filtračních košů, zanedbáváním údržby, atd. Každý nechť si vybere tu svou značku a s ní pracuje . A jistě to bude jeho nej filtr. U mě také nešlo vše hned jako po másle. Byl jsem však trpělivý a postupně se naučil s filtrem správně zacházet. Výsledek mého snažení můžete sledovat v nádrži „Zdenda“. Filtrům zdar !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 11:58 Muž Sha [500] Re: Jaroslav87
Ok, chápu. V tom případě je spousta nápadů a informací zde:
rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 11:39 Muž Jaroslav87 [0] Re: Sha
Chci udělat pěkné průhledové akvárium a cokoli uvnitř akvária mi vadí, takže proto chci filtr dole.. Zároveň chci větší ryby a přidáním 150l filtru pod akvárium mi pomůže...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 11:36 Muž Jaroslav87 [0] Re: skypi
A to jsou právě ty věci, se kterými mi nikdo nedokázal poradit. Otevřenou nádrž pod akvariem, chci z těchto důvodů: zvětšení objemu vody při odebrání stejného prostoru z interiéru. Bezpečnost: co bude pod přepadem z akvária nevyteče. Snadnější čištění filtru. Chtěl bych udělat i automatickou výměnu vody..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 06:56 Muž ajajak [228] Re: Jaroslav87
Také bych to řešil vlepením filtru do akvária. V takovém akváriu se filtr ztratí tedy jestli akvárium bude také tak velké. Jak píše Xif filtr bez rizika. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 20:11 Muž Sha [500] Re: Jaroslav87
A co použít vnitřní filtr? Pokud chcete obdobně velké či ještě větší akvárium než máte v prezentaci, placu na vlepený filtr bude habaděj.
Ej, Xif byl rychlejší. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2022 20:05 Muž Xif [336] Re: Jaroslav87
Kdybych dnes zakládal nové akvárium, tak bych vlepil skleněný filtr přímo do akvária.
Žádný strach z vytečení,jednoduchá obsluha atd,atd...., ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2022 19:29 Muž skypi [248] Re: Jaroslav87
Nic ve zlém, ale víš co chceš a proč? ;-) Každé řešení má své pro a proti- otevřená nádrž pod akváriem znamená mít bezpečně vyřešen přepad a jeho dimenzování, čerpadlo a jeho dimenzování, filtrační materiály, jejich uspořádání, množství, přístupnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 14:49 Muž Jaroslav87 [0] Re: 4Sima
Asi to s ním budu chtít ještě chvilku vydržet, protože bych chtěl na podzim nové akva a tam bych dal pod akvárium nádrž s filtračními medii.. to jsem chtěl už původně. Bohužel mi s tím nikdo nebyl schopen poradit..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.06.2022 13:43 Muž 4Sima [1881] Re: Jaroslav87
Opravdu asi nemá cenu řešit křáp jako je Sunsun. Vyber si filtr Eheim classic a bude sloužit dobře. Za vytopený kvartýr to nestojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2022 09:12 Muž Jaroslav87 [0] Re: Jozef
Díky za tip vyzkouším. Dnes vypla na minutu elektřina a už manželka volala, že zase teče. Jsem z toho poměrně nešťastný, protože fakt nevím, kde může být chyba..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2022 17:10 Muž ajajak [228] Re: Yirka
Dříve byly filtry poctivý. Fluval 20 let a jak píšeš těsnění původní. Ale ten SunSun podle kamaráda je prý super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2022 15:34 Muž Yirka [9117] Re: ajajak
Mé řešení je trochu nevšední a už jsem to sem před léty psal. Mám asi 14 nebo 15 let filtr Eheim Classic a těsnění, stále to původní, mažu normálním stolním olejem, nejčastěji je po ruce olivový. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2022 14:53 Muž ajajak [228] Re: romant
Já jsem vyzkoušel vazelíny na to určené i z Invitalu a můžu s klidným svědomím říci že vazelína z lékárny je pro mne nejlepší. Ani těsnění nerozleptá a je stálá. Jestliže někdo dá vrstvu na těsnění to ani nejde pochopit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2022 14:40 R Muž romant [27977] Re: ajajak
Mě to nevysvětluj. Velmi často se s tím patláním setkávám, bohužel dnešní doba je divná lidi odmítají používat mozek a žijí v bludu. Já jsem jenom napsal svůj názor opřený o praktické zkušenosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2022 14:15 Muž ajajak [228] Re: romant
No myslím si že lidi na těsnění patlat vrstvy nebudou stačí opravdu jenom film a namazáno je na několik sundání hlav. To samé je s ventily. Myslím že toto za 40Kč terno je. Hlavně to není syntetika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2022 14:11 R Muž romant [27977] Re: ajajak
Tak ono ta vazelína není zase až takový terno, jak se o ní traduje. Největší nectnost je v tom, že v zájmu aby to bylo echt lidi napatlají zazelíny přešpříliš, když je to tak levný, ale ono někdy méně je více a zbytečně si můžeme zadělat na nepříjemné problémy v podobě usazené vazelíny v systému hadic a roztřikovací rampy. Místo vazelíny bych spíše doporučil třeba sprej Balistol(nejsem prodejce), mám s ním letité velmi dobré zkušenosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2022 06:38 Muž ajajak [228] Re: Passenger77
Z té vazelíny dělají masti, a je normálně ke koupi. Dlouho vydrží na osičce i na těsnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 23:27 Muž Jozef [311] Re: Jaroslav87
Keď píšeš, že sa ti nezdá napojenie na hlavu a niekedy tečie inokedy nie - neskúšal si inú polohu hadíc/iný (bočný) tlak na ten adaptér/napojenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2022 21:31 Brodys Re: Passenger77
Lékařská vazelína a budou vědět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2022 21:27 Muž Sha [500] Re: Passenger77
U toho spreje může být problém s viskozitou. Prostě víc lepí, byť maže. V lékárně budou určitě vědět, jinak dobře funguje i vazelína pro styk s pitnou vodou. Každý hobby market jí prodává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 21:14 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: ajajak
ajajak napsal: Používám vazelínu z lékárny... Co je to vazelína z lékárny? Když to tam řeknu, budou vědět, co mi mají dát? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 18:36 Muž ajajak [228] Re: Passenger77
Myslím že se dá koupit těsnění i u nás. Filtry tečou i značkové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 18:30 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Jaroslav87
Já si typnu na vadné těsnění a možná i špatně/nerovnoměrně zatlačený kryt. Můžeš vyjmout a prohlídnout pořádně to těsnění, jestli není někde poškozené nebo škráblé?
Co vím, tak náhradní těsnění šlo koupit za pár korun na Aliexpressu, ale co naši zavedli na malé zásilky clo a DPH, už jsem tam nic nezkusil objednávat a nevím, kolik by poplatky za import ze 3.zemí stáli... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 18:17 Muž Jaroslav87 [0] Re: Lojza007
Riskovat to právě nechci, proto se ptám, jestli někdo nemá zkušenosti, jak se to dá opravit, kde by mohla být chyba. Pokud to nevyřeším, dám ho pryč.. je mi divné, že někdy neteče vůbec a někdy tak moc a nedokážu přijít na to, kde může být chyba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 18:10 Muž Jaroslav87 [0] Re: Passenger77
Už jsem byl u toho, když to teklo, teče to vrchem, ale nevím kudy, není tam vidět. Klidně by mohlo špatně těsnit to napojení a tudy to pak natece do té hlavy a pak ven..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 16:54 Muž ajajak [228] Re: Passenger77
Používám vazelínu z lékárny, lehce osičku potřu a filtr nemá problémy. (U kamaráda, ten jiný filtr nemá a je s ním spokojen)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 16:44 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: ajajak
ajajak napsal: ... Akorát je třeba namáznout osičku a filtr se velmi ztiší. Problém s mazáním osičky je ten, že jde pak velmi obtížně nastartovat oběh vody při najíždění. Posledně jsem totálně propocený po hodině musel trysku otevřít a z osy utřít olej, rotor byl naprosto zatuhlý a nehybný (používám ten sprejový olej, možná to u jiných typů nedělá). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 12:48 Brodys Re: Jaroslav87
Mně vždy, když tekly, tak přes hlavu. Jednou stačilo dotáhnout šroubky ze spodu hlavy, po druhé zase rozebrat, vyčistit a znovu složit. Pak jsem se jich zbavil, teď mám jen předfiltr a ten jsem po roce a půl, kdy vytekl rovnou vyměnil a neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2022 08:54 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Passenger77
Zkus to řízeně nasimulovat... odepni napájení na 10 minut a pak zpět zapni a uvidíš, jestli a kudy to teče. Případně na závěr filtr otoč hlavou dolů a nahni do boků, mělo by se to určitě projevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 08:51 Muž ajajak [228] Re: Passenger77
Filtr SunSun kamarád měl 6 let než měnil těsnění a filtr v pohodě. Akorát je třeba namáznout osičku a filtr se velmi ztiší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.06.2022 08:50 Muž Lojza007 [1175] Re: Jaroslav87
A teď vážně, tohle chceš opravdu riskovat? To není o značce, ale o tom, jestli tomu filtru věříš. Mně kdyby začal téct filtr a nebylo naprosto zřejmé, jak to snadno opravit (např. výměna těsnění, ventilu, atd.), tak okamžitě filtr letí a pořizuju jinej. Je to výměna za pár tisícovek vs. škoda za několik desítek tisíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 08:43 Muž Jaroslav87 [0] Re: Passenger77
Asi ano, na nic jiného jsem nepřišel. Filtr mám rok, těsnění mažu vazelínou, po druhém zatečeňí jsem na něj namotal vodarskou pásku a po vypnutí proudu opět vytekl. Jak dojde ke změně tlaku je problém. Docela mě to děsí, až nebudu jednou doma..

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6167x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15046-filtry-sunsun