Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Problém s filtrem

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Problém s filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 22:17 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: MichalVass
Nechci dělat chytrého. Ale z filtr nemůže vytlačit víc vody než nasaje. Takže buď je tam vzduch nebo něco brání přítoku v sání. A ještě jedna věc. Nedávno se mi stalo u jedné čerpací hlavy že ztratila výkon. Až jsem to rozebral našel jsem příčinu. Bordel v komoře kde je vrtulka. Vyčistil jsem a šlape.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 22:09 Muž PetrO [752] Re: MichalVass
A u toho CO2 máš noční vypínání nebo tu citronádu dáváš nonstop?
Nemůže být problém v tom difuzoru?
Předpokládám, že je napojený rovnou na hadice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 22:09 Muž MichalVass [2] Re: Kawa
Jasný, v poho.. tak před filtr je jen nádoba.. uvnitř mam natříhaný kousky akva molitanu.. to jsem vyčistil a kohouty taky.. asi mi fakt nezbyde než to celý rozebrat a zkusit ho jen tak na prázdno..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 22:01 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: MichalVass
Aha. To jsem nevěděl. A co predfiltr nemůže být něco špatně tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 21:58 Muž MichalVass [2] Re: Kawa
Vytáhnul jsem z akvárka sací trubku s košem i rozstřikovací rampu, každou část jsem rozebral a vyčistil, není tam kde by zůstal bordel.. filtr jsem zkusil znovu rozebrat, zalejt, napumpovat a pustit a bylo to stejný.. těžko ho zkusím bez ničeho. S tou mojí sestavou s před filtrem a co2 reaktorem je každý rozebrání tak na hodinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 21:54 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: MichalVass
Zdar. V první řadě zkontroluj sání a výstup filtru. Vyzkoušej ho bez připojení na cokoliv na výstupu a uvidíš reálný průtok. Je možné,že je někde vzduch,nebo je to ještě někde přicpané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 21:14 Muž MichalVass [2] – Slabý průtok
Dobrý večer přátelé.. Jdu si pro radu. Začátkem týdne jsem měl doma kalamitu, pucek ucpal hadici v místě kohoutu a rybky u hladině lapaly po vzduchu. Vše jsem rozebral, vyčistil hadice, kohouty, co2 difuzor, média ve filtru i v předfiltru. Vše smontoval a pustil, filtr funguje ale přijde mi, že má hrozně malej průtok.. Rybky, převážně parmičky i závojnatka 3 dny po sobě ráno rychle dýchají, jak se zapte světlo, tak se po nějaké době uklidní. Měřil jsem No2 a No3, v pořádku.. předpokládám, že mají málo kyslíku než ho začnou vyrábět kytky. Nikdy jsem takový problém neměl a přikládám to k nižšímu průtoku filtru a celkově minimálnímu proudění vody. Pro představu dříve měly oblouky vody z rampy i při zaběhlém filtru cca 10 cm, těď tak 2-3. Vrtulka vypadá v pořádku, žádné zvláštní zvuky filtr nevydává. Zajímá mě, jestli se tam mohlo podělal něco jiného, tím že možná celou noc tlačil a nic, případně nějaké tipy čím by to mohlo být. Díky za každou radu nebo nápad.
(Filtr sunsun hw 703)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 18:54 Muž Martin Karviná [19] Re: Smetany
Ahoj už je to ok ponořil jsem obě hadice pod vodu a nasál pořádně vodu do filtru a jede. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 18:52 Muž Smetany [1226] Re: Martin Karviná
Nemáš přiškrcené sání? Nebo jinak ucpané?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 18:37 Muž Martin Karviná [19] – Fluval 406
Ahojte idem si po radu....Mam Fluval 406....stale mi prepusta bublinky..nehuci netecie...filter ma rok...su tam vymenené nove hadice novy aquastop nová vrtuľka a nove tesnenie....no nepomohlo stale to prepusta rady nápady skusenosti...Vďaka..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 19:40 Muž vlka [3453] Re: Efka
Jestli máš AQ zaběhlé, a jakto vypadá tak jo. Tak před odjezdem vyčisti filtr a nic jinýho neřeš. Zůstane zavodněn a po zapnutí proudu se rozběhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 18:22 Žena Efka [144] Re: afc1886
Díky vám všem :-) nejlepší asi bude vyčistit filtr aby v něm nebylo moc bordelu aby to pak nešlo do akvárka a vyměnit vodu.
Problém je v tom že 20.7. odjíždíme 22.7.nepůjde proud a 28.7. se vracíme,kdybych byla doma tak si s tím poradím,ale doma je
jen mamka a ta mi jen rozsvítí a trošku nakrmí jinak se o akvárko vůbec nezajímá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2019 15:02 R Muž afc1886 [14695] Re: Efka
Já být na tvém místě, tak bych teď koukal do filtru a jestli je potřeba, tak bych ho trochu pročistil a před odjezdem bych vyměnil polovinu vody. Máš pěkně zarostlé akvárium, tak bych se nebál, že si to akvárium s tímto neporadí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 13:30 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Efka
Tak ony tyhle firmy si dělají rezervu, takže reálně to pravděpodobně bude míň. Ale pokud se toho bojíš, půjč si někde (nebo si kup) UPS. Jinak není problém v tom, že nebudeš 12 hodin filtrovat akvárium (pokud není celé totálně špatně, ale to to tvoje asi není) ale v tom, co půjde z toho filtru, až tu elektriku zase zapnou, takže alternativou k UPS je ho před výpadkem vypnout, celý komplet vyčistit a zapnout po výpadku. Sice přijdeš o nitrifikační bakterie, ale ty pak zase získáš zpátky z akvária, čili po tom výpadku pár dní by to chtělo sledovat vodu, ale pokud nebude hrozit skutečná havárie, tak jí neměnit. Pro tebe bude asi nejschůdnější ta UPS.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 09:49 Žena Efka [144] – Filtr
Prosím o radu,příští týden jsme v zahraničí a v naší ulici bude v pondělí 12ti hodinová odstávka elektriky.Mám vnější filtr Eheim
Ecco pro 200,mám strach že po takové době bez možnosti vyčištění filtru dojde k problému s akváriem.
Máte s tím někdo nějakou zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2019 16:41 Muž vlka [3453] Re: blobx
Vyzkoušej ho mimo akvárium. Pokud není nic ucpané, tak ,,motorická,, část. Mrkni na rotor - vrtulku. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2019 00:56 blobx – Eheim Ecco Comfort 2234 - snížený výkon a vyčištění nepomohlo
Dobrý den, mám problém s Eheim Ecco Comfort 2234. Fungoval spolehlivě, ale teď jsem byl 14 dní na dovolené a "něco" se mu stalo. Po návratu jen kapala voda z výtokové trubky, myslel jsem, že je zanesený a bude stačit vyčistit jako vždy.
Vyčištění ale nepomohlo, teď vytéká sice víc vody, ale cca pětina proti normálu.
Čištění proběhlo - celá trasa - Eheim instalační set 1+2, hadice, ventily, filtr samotný (patra s kuličkami) a na motoru pod čtvercovou plastovou krytkou prostor u vrtulky.
Podivné je, že pokud ho vypnu a zapnu, tak cca sekundu po zapnutí najede na plný výkon a voda teče jak má, pak výkon okamžitě poklesne.
Zvukově se nijak nezměnil, je krásně tichý jako dřív.
Co mu může být? Děkuji za případnou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 21:25 R Muž ctibum [6923] Re: Petrenzi212

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 21:50 R Muž afc1886 [14695] Re: ola
Filtr naplň do plna vodou, zavři ho, zmáčkni a chvíli zkus držet pumpu zamáčknutou, měl by vyjít vzduch. Potom strč filtr do proudu a měl by se rozjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 21:43 Žena ola [31] Re: Sára73
Ventily mám otevřený, pokud tam teda není vada, která by nebyla vidět. Zkusím ještě zítra naplnit ručně tu hadici od sacího koše a uvidím. Mám obavu, že si tím marným zkoušením ještě zruším rotor... To se daří. :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 21:19 Žena Sára73 [68] Re: ola
Nevím, jestli jsem to dobře pochopila....já teda pumpou absolutně vodu nejsem schopná nasát, takže nasávací hadici včetně kolena a trubky nejdřív naplním vodou a pak už to jde....

A ještě blbá otázka....nemáš náhodou zavřený ventily??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 20:07 Žena ola [31] – Něco se po... a nemůžu přijít na to, co!
Dobrý večer, mám problém s filtrem JBL Cristal Profi e401 Greenline. Kvůli krevetám jsem chtěla na nasávací koš filtru navléknout síťku. Bohužel po znovuzapnutí filtru nejde voda ven ani dovnitř. Filtr jsem rozdělala, očistila, znovu sestavila a opět nic. Ani když mačkám tu pumpičku, tak v hadici, co jde od sacího koše není voda. Omlouvám se, že to píšu jako blb... tohle se musí stát vždycky, když chlap není doma! :-( Poradíte prosím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 22:02 Žena Sára73 [68] Re: O.Tom
No tak to zkusím ještě přeskládat a uvidíme....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2018 21:37 Muž O.Tom [439] Re: Sára73
JBL mají až příliš přesné uložení košů s náplněmi a jsou velmi netolerantní k nějakému křivému uložení, nebo mechanické překážce, kdy pak nejdou zavřít, nebo špatně a případně tečou.

Zkusil bych z filtru vyndat koše s náplněmi, očistit těsnění a plochy k nim přiléhající, namazat a zkusit zatím bez košů s náplněmi.

V průběhu napouštění (tak v polovině nádoby) bych zkusil přiškrtit výstup, jestli někde/nějakou netěsností nezačne unikat/syčet vzduch.
Pokud bude filtr napuštěný, počkal bych před zapnutím, jestli neteče čistě tlakem vodního sloupce.
Pokud bude vypadat OK a teče až po zapnutí a přiškrcování průtoku na výstupu, napovídalo by to problému až za čerpadlem, kde škrcením vzrůstá tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 19:59 Žena Sára73 [68]
Ještě mě teď napadá, když o tom přemejšlim, jestli by to nemohlo být klipem....3 jdou zavřít trochu ztuha a jeden úplně lehce, že třeba pak nepřitlačuje hlavu tak fest a když přiškrtím výstupní ventil, tak klesne tlak, rychlost průtoku vody nebo co já vim a filtr začne téct....jen je mi v tom případě divný, že neteče pokaždý v rohu u tohodle "volného" klipu a že neteče, když ho vytáhnu ze zásuvky...a to ani, když ho nakloním. A když snížim ten průtok a filtr přestane těsnit-teče, tak když ho pak pustím "naplno", tak už teče pořád, musim ho otevřít a zase zavřít..........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 19:16 Žena Sára73 [68] Re: O.Tom
V záruce samozřejmě je, ale kvůli těsnění (jestli to těsněním bude) se mi ho fakty nechce nikam posílat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 19:15 Žena Sára73 [68] Re: zubu
Jo, do kříže to dělám....to jsem si naštěstí načetla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 18:45 Muž O.Tom [439]
OT
Nějak se mi nechce věřit, že by u JBL odešlo těsnění po půl roce provozu a i kdyby, tak proč kupovat nové, když má ten filtr záruku 4 roky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 18:32 Muž zubu [65] Re: Sára73
Sára73 napsala: Kluci díky...jsem hold trdlo makový....

Trdlo určitě nejsi,všichni se učíme.Jenom jedna důležitá věc.
viz. návod
Doporučení: Uzavírání a uvolňování svorek by se mělo provádět vždy do kříže. Šetří se tím
těsnění a dosáhne se tak naprosté přesnosti nasazení.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 18:22 Žena Sára73 [68]
Kluci díky...jsem hold trdlo makový....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 18:09 R Muž ctibum [6923] Re: Sára73
Podle mě je o-kroužek těsnění kruhového tvaru i průřezu... :)
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 18:04 R Muž afc1886 [14695] Re: Sára73
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 17:02 Žena Sára73 [68] Re: hubipv
Předem se omlouvám za další blbý dotaz....o-kroužkem je míněno těsnění pod hlavu?? Nebo je to něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 16:54 Žena Sára73 [68] Re: hubipv
No tak objednám a vyměním....snad to pak bude v pořádku. Díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 16:45 Muž hubipv [13] Re: Sára73
Pokud teče přes hlavu a namazala jsi, tak nezbývá nic jiného, než vyměnit o-kroužek za nový...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 16:35 Žena Sára73 [68] – netěsnost filtru JBL e902
Ahojky,
mám problém s filtrem JBL e902....v provozu cca 6 měsíců, od instalace nebyl otevřen, fungoval bezvadně, tichý, jsem z něj naprosto nadšená..resp. byla.....před časem najednou zničeho nic začal vypouštět bubliny. Zkontrolovala jsem hadice a jedna se mi zdála volnější....hadice jsem sundala, rovnou vyčistila, zastřihla roztažené konce a znovu nasadila, pořádně dotáhla, s filtrem jako takovým jsem nic nedělala, jen odpojila hadice a postavila ho mimo skříňku.....vše vypadalo ok...bohužel přes filtr vyteklo přes noc cca 10 litrů vody. Myslela jsem, že se třeba při manipulaci trochu uvolnila hlava.....takže otevřen...očistila jsem okraj hlavy, těsnění a namazala vazelínou.....podařilo se mi ho zavřít asi až na počtvrté tak, aby netekl......a zase pohodička, běžel, těsnil. Dneska mi přišlo (cca po týdnu, co zase v poho běží), že přeci jen je proud dost velký (filtr jsem kvůli neplánované odstávce čistila, tak asi proto) a tak jsem páčkou na výtoku ubrala (měla jsem ho takhle stažený i nějakou dobu po instalaci)...no a začal zase prolínat (v rohu u jednoho klipsu)....takže jsem znovu otevřela, očistila "styčné" plochy a zavřela....pokud filtr běží naplno nebo je vypnutý, tak je vše v pořádku, jakmile stáhnu průtok začne prolínat voda. Vzhledem k tomu, že jsem v oblasti externích filtrů naprostý zelenáč, tak prosím, nevíte někdo čím to je??? Co s tím?? Může být špatné těsnění, i když je filtr zánovní a nebyl často otevírán??....mám trochu strach, aby mi nevypustil akvárko do obýváku :-( Předem děkuji za trpělivost s akvarijním zelenáčem ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2018 18:29 Muž LeRi [315] Re: Fish987
Určitě překontroluj těsnost všech spojů hadic (dotažení) , očisti těsnění pod víkem a můžeš ho promazat lékařskou vazelínou , to že máš sunsun vůbec nic neznamená je zde nás víc kdo tyto filtry má a zrovna u těchto filtrů si na poruchy, závady či hlučnost lidé takřka vůbec nestěžují , to jen zdejší trol se potřebuje zase ukájet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2018 16:46 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Fish987
Nedělal jsi před tím posledním týdnem údržbu filtru? Je pořádně zavřený, těsnění na svém místě? Sání pod hladinou, nenasává bublinky ze vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 16:34 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Fish987
Bohužel jsis koupil SunŠunt. :-P

Napiš přesný název filtru. HW602B ?

Jinak začni tím, že filtr otevři a znova zavři.

Bublinky máš, protože si filtr někde přisává vzduch (netěsní).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 16:17 Fish987 – SUNSUN mikro bublinky z výstupu do akva
Pořídil jsem si ten nejmenší externí filtr SUNSUN.
Pár dnů byla voda bez bublinek a teď poslední týden mi ten filtr jakoby nasaje vzduch někde a vyplivne co 5 vteřim spoustu mikro bublinek.

Mám akva 45l, takže je plné těchto bublinek.

Nemáte někdo zkušenost, jak to napravit?

Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 14:05 Muž LeRi [315] Re: Sucu
Hm tak ten je špatnej je moc jemnej a hned se zanese když už tak si kup tenhle a vyrob si to www.akvaristikafm.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 13:45 Žena Sucu [12]
Fotka k příspěvku Tohle je hned ucpane.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 13:41 Žena Sucu [12] Re: LeRi
Když jsem to měla bez molitanu na nasávání, tak se mi ucpal piskorkama a bordelem, něco tam dát musím.
Koupila jsem tento http://www.easyfish.cz/?product=nahradni-biomolitan-k-000108
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 12:18 Muž LeRi [315] Re: Sucu
Já bych ten molitan na nasávání nedával , jakou máš hrubost? Dej foto a ten průtok zatím neškrť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 12:12 Žena Sucu [12] Re: LeRi
CLeRi napsal: No pokud tam máš tolik ruduchy tak to akvárium v cajku asi není co?
A proto jsem odstranila dve cerpaci hlavy a poridila externi filtr. Ruducha mi tam nevadi kdyz je na korenech, ale co se mi rozbil vlepeny filtr, tak to slo do haje boroveho a naprosto se to tam rozhodilo. Co jsem rano vycistila molitan na nasavani, tak to prestalo vhanet vzduch.

Ted jsem si koupila na regulaci prutoku kohout a biomolitan na nasavani. Az budu doma, dam molitan na keramiku a vycistim bordel co to nasalo. Snad uz to pak bude lepsi a nebude se tolik ucpavat.

Ten kohout dat na hadici k rampe, ze ?
Externi mam jen cca 18 dni, tak se ucim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 11:54 Muž LeRi [315] Re: Sucu
No pokud tam máš tolik ruduchy tak to akvárium v cajku asi není co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 11:32 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Sucu
Lepší použít tu keramiku jako první záchytnou vrstvu. Ty oka to má velký a je to na ty nejhrubější nečistoty. Nahoře máš na bakterie ten Saechem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2018 11:17 Muž LeRi [315] Re: Sucu
Já ten filtr mám vím jak funguje , jak říkám otevři ho a znovu ho slož a dej si záležet ať ti správně sedí koše a hlava filtru, zalej ho vodou zkontroluj spoje hadic a spusť , pumpou mu poc nasát a až naběhne vyháněj vzduch nákladněním dokud nepřestane prskat bubliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 10:48 Žena Sucu [12] Re: LeRi
staré dno jsem vyhodila a dala komplet nové už před několika měsíci. V tento moment bojuji s ruduchou. Vytrhala jsem napadené rostliny a seškrábala sklo. Hromada toho zůstala po odkalení různě mezi kořeny. Také tam sypu rašelinu. Nádrž není zanedbaná, jen má cíleně přírodní vzhled. Vždy jak to nasaje vzduch, tak ho rovnou i pošle skrz rampu ven. Hadice mám utažené co to šlo. Mám docela strach, aby mi tu netekla voda.
Jinak na staré fotce jsou vidět dva druhy dna proto, že jsem při jeho zakládáni použila staré a nové dno. To už tam není.

K té keramice je to toto : www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2018 10:37 Muž LeRi [315] Re: Sucu
Dle aktuální HF si dovolím tvrdit že je to akvárium neustále v hrubě zanedbaném stavu, zdá se mi to že jsi na to staré dno nasypala nový písek? A jen tak mimochodem pokud už ten filtr jednou nasaje vzduch musí se odvzdušnit!( nakláněním ze strany na stranu) , na tvém místě bych ještě raději zkontroloval jestli ho máš vůbec správně poskládaný a jestli ti všude těsní hadice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 15

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14022-problem-s-filtrem?od=101