Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Problém s filtrem

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Problém s filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 20:38 Pája – Nový filtr nevzduchuje
Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu, zakoupila jsem si nový filtr Vitakraft 180 vita tech.Proudí z něj jen voda, žádné bublinky. Čím by to mohlo být? Je vadný? Je v provozu již druhý den. Máte někdo tento filtr? Předem děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2013 15:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jane91
Stejný filtr jako ty má uživatel Drahoš . a je s ním velmi spokojen. Když tak se ho zkus zeptat vzkazem, třeba ti poradí. Já s takovými filtry nemám žádné zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 15:40 Žena jane91 [27] Re: jamajcan
To tesnenie som kontrolovala, to je v poriadku, pôjdem teda ešte skúsiť vyliať vodu a znovu tam tie koše naskladať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 13:05 jamajcan Re: jane91
Zkontroluj,jestli máš dobře usazené koše s filtračními náplněmi.Někdy se stane,že do sebe dobře nezapadnou a v důsledku toho vrchní víko filtru prosakuje.Taky se zkus podívat,jestli máš v pořádku těsnění/mech.poškození,špatné usazení/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 12:55 Žena jane91 [27] – Tetratec ex 1200
Ahojte, včera som asi po pol roku čistila filter, vytiahla som všetko a naskladala to tak, aby som vedela, v akom poradí to tam bolo, filter bol doteraz úplne v poriadku, nič netieklo, nekvapkalo. Keď som ho vyčistila, dala som späť náplne, ako tam boli predtým a spustila. Filter najprv iba kvapkal a potom začal aj tiecť v mieste, kde je spoj s hlavou (akokeby spod rukovätí). Tak som pozerala, čím by to mohlo byť, ale keď som kontrolovala tesnenie, bolo v poriadku a spojmi medzi hadicami a hlavou som nehýbala. Keď som otvorila ten filter znovu, bolo tam viac vody než zvyčajne pri prevádzke býva. Neviete mi poradiť čo s tým?
Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 22:38 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: O.Tom
Tohle ja u Jagera neresim ridi mi to vsechno controller,ale urcite se najde na kazdem neco,Hagen je ok,jen kdyby tak "nezaril",ale to uz jsme dost OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:49 Muž O.Tom [439] Re: Kamilstrom
Zase mam s Eheim Jager jinou zkušenost. Jeden je nepřesný, jeho chyba je tak velká, že nejde doladit na korekční stupnici. Druhý, co jsem dostal po reklamaci má zas vadu v té korekční stupnici, kde ten červený kroužek/šipka nedrží, při každé změně nastavení se pohne i ta šipka a celá korekce je fuč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:20 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: O.Tom
U si nepamatuji po kolika stupnich nad limit zcervena,ale kdyz je to u tohoto limitu a teplota kolisa,je to jak na semaforu! :-) Ja radeji Eheim Jager,jednoduchy a spolehlivy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 20:41 Muž O.Tom [439] Re: Kamilstrom
Stou diskotékou to není až tak strašné, podsvícení mění barvu až když se aktuální teplota liší od nastavené v "asi" 2 a více stupních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 20:12 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: O.Tom
...Třeba jejich digitální ohřívače, naprosto přesné, během pár sekund spolehlivě nastavené, žádné hledání a dolaďování odchylky, ale díky tomu že jsou v té umělohmotné kleci, musí být umístěny v proudu vody, jinak nefungují....

Jeste si zapomel dodat ze zari jako majak a v noci delaji rybam diskoteku prepinajic zelene a cervene podbarveni display(e).... :-).

Ohledne ohrivani cerpaci hlavy na F 406 jsem poslal mail staremu Rolfovi a cekam na odpoved.... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 16:48 Muž O.Tom [439] Re: Haimdol
Hagen je takový zvláštní :) Nikdy pořádně nevím, co si mám myslet.

Třeba jejich digitální ohřívače, naprosto přesné, během pár sekund spolehlivě nastavené, žádné hledání a dolaďování odchylky, ale díky tomu že jsou v té umělohmotné kleci, musí být umístěny v proudu vody, jinak nefungují.

Jejich externí filtry, kde si myslím že mají výborné uspořádání a poměr náplní, tak mě mrzí jejich poruchovost. Jeden jsem kdysi měl a zničil mi nábytek když vytekl a zde na fóru čtu, že i 2 řady po mém filtru mají stále nemalé problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 16:43 Muž jamircek [1] Re: Horác
no vubec mi nepřipadá zajímavý ne Horác má naprostou pravdu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 16:18 R Muž Silent [5949] Re: O.Tom
Tímhle filtrem šlápl Hagen, který mimochodel dělá jinak velmi dobré Fluvaly, šeredně vedle. Evidentně myslel na líbivost a už ne na praktičnost a účinnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 16:09 Muž O.Tom [439] Re: Tym
Ty filtrační náplně jsou komické :)
www.hagen.com/…

Na 54 litrové akvárium by mohl stačit i klasický bublifuk s molitanem.
Pokud by ti ale vadil hluk ze vzduchovacího motorku a bublifuku, tak čerpací hlavu. Tu přiškrtit, třebas přes rozstřikovací rampu vyrobenou z hadice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.02.2013 09:54 Muž Horác [3942] Re: fido16
No fuj :o) ... já tam čtu "Hagen Elite Stingray 15 - Snadno se používá i udržuje a má zajímavý tvar" ...
zajímavý tvar, chápeš? ... to je u filtru přece to nejdůležitější :o))) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2013 09:33 Muž fido16 [631] Re: Tym
Vyhodit a pořídit čerpací hlavu + kostku molitanu jak píše kolega. Tohle je filtr na 2 věci na prd a na h.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2013 07:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tym
pokud mozno se toho filtru zbav (velky prutok, maly filtracni medium - ceste cisteni) a porid si neco lepsiho... treba cerpaci hlavu s biomolitanem, nebo bublifuk
pripadne externi/zavesny filtr... zalezi co planujes za druh akvaria (osazenstvo, kytky atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 10:54 Muž duko1995 [32] Re: Tym
udelej rozstrikovací rampu a problém je vyrešen :-) máš to 30 min roboty a za minimálne prostredky ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 10:50 Muž daakon [2] Re: Kamilstrom
Ahoj, u 306ky tohle nepozoruju.Škrtím jí minimálně, ale zase pozoruju kolísavou hlučnost jak jde čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 09:32 Tym – Vnitřní filtr
Ahoj, mám nové akvárko (54l) a v něm akvarijni-filtry.heureka.cz/… Problém je s tím takový, že když ho zapnu, tak to z nádrže udělá výřivku a rybky trochu nestíhají. Nikde jsem na něm nenašla regulaci, takže ho zapínám tak na 2 hoďky denně. Není nějaká rada, jak to trochu přicpat, aniž bych nezadrhla motorek? Nebo to mám uplně zabalit apořídit si jiný?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 03:48 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny – Fluval 406.
Zdravim,setkal se nekdo z vas tady z problemem,ze by se mu zahrivala hlava na Fluvalu 406? Jde o lehke zahrati na vrchu hlavy(asi nad civkou)tam kde je pritok a odtok vody,je to jen o 3 az 4 stupne,ted v zime je to ok(nemusim pouzivat heater :-) ),ale v lete to bude problem!! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 09:49 Muž Yirka [9126] Re: RadioactiWe
Podle mě je to hlavně kvalitou materiálu, ze kterého jsou přísavky vyrobeny. Dle mých zkušeností jsou nejhorší takové ty levné plastové. Jinak mi u těch kvalitnějších stačí udržovat čistý podklad a dotekovou plochu přísavky. Třeba s topítkem jsem léta nehnul a stále drží perfektně. Připadne mi, že nejméně držící jsou přísavky na teploměrech. Možná je to také jejich malou přiléhající plochou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 09:32 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Prasknutá izolácia
Zdravím vo spolok, poznáte niekto spôsob ako pod vodou udržiavať mäkké gumenné materiály? Mám na mysli napríklad rôzne prísavky, či už filtrov alebo ohrievačov, alebo aj el. káble. U mňa totiž netrvá dlho, kým všetky tieto veci zvetrajú a stvrdnú. Naposledy si to takto odniesol filter At-f301, resp. jeho kábel, na ktorom najprv stvrdla a následne popraskala izolácia. Celkom ma to mrzí, keďže niečo také jednoduché, ako je tento filter by podla mňa mohlo a malo vydržať funkčné viac než 5 rokov, veď ohrievače Aqua-El už používam minimálne 10 rokov.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 10:17 Muž Yirka [9126] Re: janekcz
Tento dvojkohout se nenasazuje na hlavu, ale na hadice. Tudíž kousek hadice, kohout, pokračování hadice. Rozděluješ od sebe hadice, ne hlavu a hadice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 10:04 janekcz – Eheim dvojitý kohout
Fotka k příspěvku Dobrý den,kopil jsem si v Baumaxu Eheim dvojitý kohout,ale vůbec mi neleze do hlavy jak a kam to nasadit.Díky za reakce a případné foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 00:05 Žena baletka [624] Re: Haimdol
OK, děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 00:04 R Muž Silent [5949] Re: baletka
Tento filtr je pro daný objem vhodný a z mých zkušeností i relativně bezproblémový ( s ohledem na pořizovací cenu ;-) ). Po technické stránce by tedy ve filtraci být problém neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 00:00 Žena baletka [624] Re: Haimdol
Ano, zkouším. Jen se mi prostě něco nezdá, tak jsem se zeptala i na filtr. Případně mám ještě dotaz na vhodnost tohoto filtru k mému akváriu: 480l, 150x50x65, poměrně slušně osázené rostlinami. Podrobnější informace jsou v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 23:58 Žena baletka [624] Re: baletka
Tak nechybí - i vata tam je. Možná je těch keramických hmot málo - koše nejsou úplně plné. Mám je naplnit zcela? A filtrační vata je dosti poničená - filtr jsem dostala s akváriem z druhé ruky. Zkusím sehnat novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 23:54 R Muž Silent [5949] Re: baletka
Originální vatu lze nahradit běžnou filtrační vatou nebo tím jemnějším biomolitanem. Jen ta obyčejná vata nebude vyřezaná přesně do tvaru koše a nebude lisovaná. Funkce bude ale stejná. Na biologickou aktivitu filtru ovšem nepřítomnost vaty nemá takřka žádný vliv. Jedná se totiž o mechanické médium pro finální dočištění vody a nemá nijak velký povrch pro osídlení bakteriemi. Zkusil bych znovuobnovit biologickou rovnováhu těmi častějšími výměnami vody plus Sera bio Nitrivec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 23:46 Žena baletka [624] Re: Haimdol
Děkuji. Teď, jak to čtu, jsem si uvědomila, že mi tam zřejmě chybí poslední vrstva - vata. Nějak mi pochyběla a úplně jsem zapomněla ji tam dodat... nevím, zda to může mít tak velký dopad na nitrifikaci, ale každopádně ji co nejdříve dodám. Je možno nahradit ji jemnějším molitanem? Protože bude možná trochu složité sehnat original vatu v blízké době... Vodu zatím měním častěji, dodávám i bakterie. Jinak ostatní koše filtru jsou naplněny přesně tak, jak by měly: molitan, keramické kroužky, keramické kuličky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 23:28 R Muž Silent [5949] Re: baletka
Filtr je zcela naplněný hmotami? Aqua Nova 1500 má tuším čtyři koše. Já osobně bych je naplnil ve směru proudění vody takto: první koš - originál černý molitan, druhý a třetí koš biokeramika (ideálně Eheim substratPro) a poslední koš originál filtrační vatu. Takto zkombinované hmoty by měly poskytnout dostatečný povrch pro kvalitní biologickou filtraci. Pokud NO2 stále stoupá není biologická filtrace funkční nebo je něčím narušená. V každém případě bych zvýšil frekvence výměn vody a přidával nějaký podpůrný prostředek (Sera bio Nitrivec). Situace by se měla v krátké době normalizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 19:30 Žena baletka [624] Re: grunda
Uhlí jsem tam měla první dva dny. Pak jsem ho vyhodila a dala balení eheimáckých kuliček. Kolik přesně, to Ti teď neřeknu, nepamatuju si. Z půlky to zaplnilo ten košík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 18:14 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: baletka
kdy jsi měnila uhlí za náplně? kolik jich bylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 00:19 Žena vondr001 [674]
Na podporu nitrifikačních bakterii jsou kapsle od Rataje, jmenuje se to Bioactiv. Je to směs enzymů, aminokyselin a vitaminů na podporu bakterií a rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 23:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: vondr001
Ani každodenní výměna vody nezlepší nitrifikaci. Tady je nějaký problém ve filtru, baletka mění vodu minimálně jednou týdně, má to v prezentaci. Je tam něco špatně, objevuje se tam NO2, které by se objevovat nemělo, akva je zajeté, vše bylo OK a teď tohle. Ale kde se NO2 bere a jak to, že ho nitrifikační bakterie hned nepřemění na NO3 je ten problém, který je potřeba vyřešit. Já zatím na nic nepřišel... ale to není nic divného, já nemám vůbec žádnou zkušenost s hrncovým filtrem, nikdy jsem nic takového neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 23:46 Žena vondr001 [674] Re: baletka
Jak často odkaluješ, jak často a kolik vody měníš, jak často a v jaké vodě čistíš filtr? Romant by ti jistě doporučil (a má pravdu) častější výměnu vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 23:32 Žena baletka [624]
Zdravím všechny. Nevím, zda zadávám otázku do správného vlákna... Mám asi tři měsíce vedené akvárko, už osázené rybí osádkou - viz prezentace Relax v obýváku. Poslední dobou se mi ale objevilo zvyšování NO2, přestože zpočátku vše běželo jak má. Ryby jsem nasadila až po 14 denní nulové hladině NO2. Ale nitrifikace jako by přestala fungovat nebo špatně fungovala už od začátku. Před pravidelnou týdenní výměnou vody mám NO2 na hranici měřitelnosti, ale je tam, což není dobré znamení. Napadlo mě, zda není problém ve filtraci - příliš silný nebo příliš slabý proud (první možnost je pravděpodobnější). Má někdo zkušenost s filtrem AQUA NOVA NCF 1500? Původně sáček s aktivním uhlím jsem nahradila filtračním substrátem od Eheimu. Je to trošku krize, v akvárku jsou cichlidky a bylo založeno pro terčovce. Přidávat je tam, pochopitelně, zatím nebudu, ale už cichlidky jsou ohroženy a já potřebuji zjistit příčinu. Bakterie dodávám pravidelně při každé výměně, přesto NO2 vždy znovu stoupne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 19:05 Muž Yirka [9126] Re: čert, Maurik
V té nabídce jsou pouze dva díly, chybí tam klasický průchodný kus s uzávěrem /(na mé fotce ten vlevo). Jinak nákup je nejlepší v normální železářství, kde si to u regálu pěkně vyzkoušíš. To je že začneš tou ryclospojou se zpětnou klapkou(stopventilem), která zaslepí při odpojení jednu hadici, k rychlospojce přijde přidělat ten kus s uzávěrem, který uzavře druhou hadici, kterou nasadíš na ten třetí kus (adaptér, koncovka).
Edit: teď jsem si to šel ještě prohlédnout na živo a musím se opravit-doplnit. Celkově je to ze čtyř kusů, když mezi rychlospojku a průchodku patří ten oboustranný mezikus, na který se rychlospojka nasune.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 19:00 Maurik Re: Haimdol
Jj, je to serafil 900. Na pytlíku bylo ale napsáno: Náhradní rychlospojka k filtrům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 18:37 R Muž Silent [5949] Re: Maurik
Fotka k příspěvku Bohužel myslím, že originální náhradní díly už neseženeš. Podle fotky jsem si dovolil odhadnout typ filtru a to bude nejsíše Sera fil (model 900-1300) a to je už model veterán. To co ti chybí jsou převlečné matice aby šli na filtr nasadit ty regulační kohouty (to co máš nejsou rychlospojky). Mělo by to vypadat jako na přiloženém fotu. Větší fotku bohužel nemám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 18:35 Maurik Re: čert
No asi to vypadá, že jsem vůl, ale která část přijde na jeden konec hadice a která část na na druhy konec a co doprostřed? No, po přečtení toho co jsem nyní napsal, jsem vážně asi případ :-) Nebo, ze by NY jeden konec hadice, nebo doprostřed přišla ta moje rychlospojka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 18:05 Muž čert [3]
Třeba tady
akvinaservis.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 17:52 Maurik Re: Yirka
Právě dle tvé fotky se to snažím najít a koupit, bohužel nevím jak se ty jednotlivé díly jmenují. Proto jsem s tím mel problém, který jsem chtěl vyřešit tím, ze jsem do jednoho e-shopu napsal, jenže jak to tak v Čechách bývá, všichni chtějí prodávat vše a přitom neví co prodávají. Takže opět nic, mám se prý zeptat jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 08:19 Muž Yirka [9126] Re: O.Tom
Kdybys řekl několik desetikorun, byl bys přesnější. Já to rozebíratelné spojení pomocí jednoduchých kusů popsal již několikrát, naposledy: 26.12.2012 18:33 včetně fotky. Stopventil v rychlospojce je kulička na pérku a funguje to naprosto spolehlivě, za 4 roky jsem to ještě nemusel čistit. Na rychlospojku však musí být připojena uzavírací průchodka, což je ta levá část na fotce a na ní je našroubována koncovka na hadici. Celkem je to tedy složeno ze tří dílů (hadice je na rychlospojku připojena převlečnou maticí přímo). Maurikovi tedy scházejí ty dva mnou popsané díly. Mě to celé stálo cca 130,- CZK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 23:25 Maurik Re: O.Tom
No u filtru žádné ventily nebyly, když mě to brácha přivezl vše po tátovi, ty hadice byli připojeny primo na filtr téma stahovacíma páskama. Ty rychlospojky s ventilem byly nové a v pytlíku po jednom, asi náhradní, takže musejí byt v pořádku. Jenže dle návodu k tomu filtru, tam zřejmě něco chybí, já tu rychlospojku jedním koncem zasunu do jednoho z těch otvorů na filtru a docela to tam drží, ale že by to bylo jen tak nasazovaci bez zajištění, tak to se mi nezdá, to bych mel strach, ze při spuštění filtru, to vyskočí a voda bude všude. V návodu taky píšou, ze na vtoku ma být hadice 16/22 mm a na výtoku 12/16 mm, přitom oba dva vývody jsou na tu větší hadici a až pak dál je na tu širší napojena užší. Stejně nerozumím těm rozměrům, protože v e-shopu buď píšou rozměr v co úlech, nebo prostě jen jeden rozměr, což nevím který. Takže jaké hadice mám shánět v coulech, nebo jeden rozměr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 22:35 Muž O.Tom [439] Re: Maurik
To moc kombinuješ. Na hadici napojíš spojku, to už samo o sobě je zúžené místo a potenciální snížení průtoku, ještě vtom zúženém místě bude nějaký STOP ventil, další překážka a místo vhodné k ucpání.
Určitě je jednosměrný, takže stejně není použitelný jako uzávěr na obě hadice.

Pokud to lze a nebude zásadní problém při čištění, zjednoduš to jen na koupi nové vhodné hadice. Třeba v Hornbachu mívají čiré hadice na vodu.
Pokud tam chceš ventily, zkontroluj si ty co máš od filtru zda jsou v pořádku a můžeš je použít... na filtr 20 cm hadice, na to ty ventily a zas hadice, všechno postahovat sk páskama.

Pokud by sis kupoval nové ventily a chtěl rychlé odpojování hadic tak tam potřebuješ ventily které mají na jedné straně připojení hadice, na druhé tzv rychlospojku a rychlospojku na hadici. A většinou jsou na hadice jen rychlospojky "samice" a "samec" už je nějaké koncové hejblo, jako tryska. Otázkou je, na kolik stovek tě to vyjde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 21:48 Maurik Re: fido16
Tady u toho psali, ze to má stop ventil, ale na jiném principu, než klasická páčka. Jinak oni u toho nepíšou, zda to je samec, či samice, nebo přímo, ze nabízejí oba. Já to snad nenajdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 21:04 Muž fido16 [631] Re: Maurik
Tohle je jen spojka na hadici (samice) potřebuješ k tomu ještě samce. Spojky by měli mít stop ventil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 19:34 Maurik Re: Maurik
Fotka k příspěvku Asi neumím hledat, ale našel jsem toto, ale Nechápu funkci. Z každé strany nasadim konec hadice? Ale jak se to rozpojuje, aniž bych musel hadicí opět sundat?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 15

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14022-problem-s-filtrem?od=451