Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Problém s filtrem

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Problém s filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 20:46 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: milosnow
Fotka k příspěvku Tu nechápem, ten obrázok dole , či hore ti nič nenapovedal? Bude zbytočný aj druhýkrát?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 17:27 milosnow Re: Designer
Tak vďaka, zajtra snaď skočim do akvaristiky pozriet či tam maju niečo vhodne pre mňa hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 16:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: milosnow
Cerpadla Atman presne pasuji do trubky, ktera se prodava primo s biomolitanem. Takze se to sesadi a je to. Kdyz se podivam na dva biomolitany, 10x14x30cm a 10x10x16cm, maji trubku o ruznem prumeru. Takze radeji vyzkouset. Ale mam za to, ze vhodne dimenzovany biomolitan k cerpadlu sedet bude (cimz myslim, ze sedet nebude, kdyz si nekdo vezme nejmensi cerpadlo a nejvetsi biomolitan, a opacne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 16:28 milosnow Re: Designer
chapem - ale aj tak najlepšia možnosť bude kupit nejake male čerpadlo, na ktore namontujem ten biomolitan? Tych 20€ snaď do toho investujem....a ten biomolitan na tom čerpadle bude pasovat tak ako ma? Na čom ten biomolitan vlastne bude držať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 09:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: milosnow
milosnow napsal: Mohol by som to spravit aj tak, že tuto penu namontujem na ten filter ktory mam teraz a necham ju v akvariu bez toho plastoveho krytu...

Bingo! Podivej se doprava nahoru: rybicky.net/fotogalerie.php…
Fotka je starsi, musim dat aktualni, ale na te uz to nebude videt, je to zarostle rostlinami.

Proste moje pritelkyne mela z minula nejen tuhle prazdnou nadrz, ale i ten filtr (jen je vetsi, je to FAN 3). Sundal jsem spodek, a dal na to biomolitan. Nepasovalo to presne, takze troska instalaterske teflonove pasky (rekneme ke koupi do 10Kc) to srovnala, a uz to sedi a drzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:25 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: milosnow
Medzi 20 a 30 neviem posúdiť, ale viem, že 45 by bol moc hustý - to sú také tie, s ktorými sa človek najčastejšie v bežnom živote stretá, ten sa upcháva hneď. Ten 10 je zase riedky - vhodný nanajvýš na predfilter (aby zachytil najhrubšiu nečistotu a nezapchal sa) alebo ako doplnok do filtra k hustejšiemu molitánu, na usídlenie baktérií, inak jemnú špinu nezachytí. Ešte som našiel ku 20, že je vhodný tiež na predfilter, no ak je len jeden jediný kus molitánu, tak či 20 alebo 30 neviem, ale snáď niekto napíše.

Mne by pomohlo, keby sa niekto podelí o skúsenosť, či ten najhrubší 10 by bol vhodný ako ochrana nasávania pred krevetkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:16 milosnow Re: zervan
tak predsa len dalsia otazka :-P Najlepšia ta hustota by bola teda 30? Alebo možem kupiť aj 20?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2014 22:11 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: milosnow
milosnow napsal: existuje nejake označenie čo sa tyka hustoty tej peny? Áno, pre mňa je zrozumiteľný tento obrázok, lebo viem, aká je hustota 30 (mám ju), inak je to vraj počet "bubliniek" na palec (2,54 cm): www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:54 R Muž romant [27987] Re: milosnow
Ano, bude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:53 milosnow Re: romant
A už iba jedna otazka a už vam dam pokoj s touto témou - ak by som kupil niečo take:
shopakva.sk/…
a na to namontoval napr. toto: shopakva.sk/…
bude všetko ohľadom filtracie v poriadku?
Dakujem za odpovede a rady, nech sa dari ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:40 R Muž romant [27987] Re: milosnow
Jak už jsem napsal před časem, máš ode mě přesnou kombinaci čerpací hlavy a odpovídající kostky, na ten plastovej kryt klidně zapomeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:33 milosnow Re: romant
Asi vam budem pripadat ako dajaky nechapavy magor, ale kym pojdem do obchodu na nakup, musim si všetko ujasniť. Takže vďaka za trpezlivosť.
1. Ak by sa dala pena namontovat na filter ktory mam, možem to spraviť aj tak - a nechat filter bez plastoveho krytu?
2. Ak nie, kupim cerpadlo, na ktore taktiež namontujem filtracnu penu a spravim to ako je to na obrazku - ciže to rovno dam do akvaria...(bez toho blbeho plastoveho krytu ?
:-) )
3. Aka velka by mala byt ta pena? Akvarium ma 60x30x30 - existuje nejake označenie čo sa tyka hustoty tej peny?
4. Bude mi to fungovat už konečne normalne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:07 R Muž romant [27987] Re: milosnow
O vzduchování tady nejde, jde o tu velikost té pěny. Možná že by to nějak nabastlit šlo, osobně bych pořídil tu variantu, jak jsem už denes psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:07 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: cezarmilan
To je přesně nejlepší vysvětlení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: milosnow
Fotka k příspěvku Potrebuješ to takto zhotoviť
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:01 milosnow Re: romant
Takže - ak som všetkemu spravne pochopil - potrebujem kupit hlavne novu filtracnu penu - jemnejsiu....?
Mohol by som to spravit aj tak, že tuto penu namontujem na ten filter ktory mam teraz a necham ju v akvariu bez toho plastoveho krytu...To mi pomože s vzduchovanim? Nebude sa mi znižovať prietok vzduchovania?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 20:42 R Muž romant [27987] Re: milosnov
Kouzlo spočívá ve velikosti té filtrační pěny, to jestli je schovaná v umělohmotný pixle a nebo ne, to je jedno. Ty teď máš té pěny málo, ale výkon filtru velkej a když půjdeš do toho navrhovanýho řešení, tak budeš mít, taky velkej výkon, ale adekvátně k tomu i filtrační objem, takže to bude fungovat jak má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 20:40 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: milosnov
I když koupíš jiný molitan a natveš ho dé škatulky tak jseš tam kde jsi byl. Kup kostku a naimplatuj ji na tu hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 20:38 milosnow Re: zervan
A ta pena teda nebude ničim v akvariu chranena?
Aky je teda rozdiel medzi tymto filtrom a čerpadlom? Nestači kupiť iba iny molitan do filtra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 20:21 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: milosnov
Malý objem filtarční hmoty. Teď nevím jaká je v tomhle filtru, ale vím, že u setu s aguael circulator tam byla úplně jemná houba o velikosti tak do krevetárka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 20:19 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: milosnov
Áno, je to asi riešenie s najlepším pomerom cena / výsledok. Tá pena nemusí byť celkom rovnaká, sú rôzne hustoty -ja som kupoval tu hrúbku 30 (taký jemnejší, inak sa dá vybrať): www.akvariumonline.sk/… I čerpaciu hlavu mám inú (Eheim).

Prečo sa upcháva, to neviem, ale stačí napr. mať v akváriu rastliny ako Cabomba, či Stolístok alebo iné s opadajúcimi drobným lístím. Nám sa upcháva priamo ten nasávací otvor, ale na druhom zase jemný molitán. Možno to nie je tak podstatné - dôležitejšie je, že má malý objem molitánov a nebude fungovať dobre biologická filtrácia. Uvedený odporúčaný objem to nezohľadňuje, asi sa zameriava len na to, koľko vody roztočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 20:07 milosnow Re: zervan
No mam niekolko otazok - prečo sa ten filter tak rychlo zanaša? Ved ja v akvariu taky bordel nemam - a to znamy maju ovela horšie filtre. Tento filter je určeny pre akvaria od 60-120l - ja mam 54l... - nechapem prečo by mal byt teda kapacitne nedostačujuci...
Inak, toto: www.akva-exo.cz/… - je to rovnaka pena aku mam teraz vo filtry?
Takže najlepšia možnosť by bolo kupiť male čerpadlo, do ktoreho by som namontoval polyuretanová penu? Tato pena by potom nebola ničym chranena? Myslim tak ako je to u filtroch....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 19:53 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: zervan
Já to řešil na aquael circulator. Trubka je i s molitanem. A na vrtulce určitě bude nějakej kryt kam se to dá nalepit. A nebo to řeší, že provrtají na několika místen kryt od toho molitanu a na to natáhnou kostku molitanu do které vyřízli díru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 19:49 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: doktorDa
Toto vraj šlo na nejakých starších modeloch, teda aspoň som to tak usúdil zo staršej debaty. Na novom nie je žiadna rúrka, musela by sa nejaká pritaviť alebo nejako prilepiť - tak aby sa neprilepila aj vrtuľka. My sme to vzdali, lebo asi by to aj tak neutiahlo (Fan Mini je slabší ako Fan 1).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 19:43 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: milosnov
Jestli to filtr umožňuje tak oddělat spodek filtru s pěnou a naimplantovat tam viz. odkaz www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 19:21 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: milosnov
Máme podobný problém so zanášaním v jednom menšom akváriu, kde je Aquael Fan Filter Mini Plus (tento slúži hlavne na miešanie vody, je tam ešte aj jeden závesný filter s väčším objemom molitánov pre baktérie) - dospeli sme k záveru, že jedinou účinnou možnosťou riešenia je kúpa poriadneho filtra. Roman odporučil celkom klasicky (a podľa mňa veľmi správne) - my ale v spomínanom akváriu musíme ísť do externého filtra, lebo je veľmi nízke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 19:14 milosnow Re: zervan
rozumna odpoveď - palec Takže je to tym že sa zanaša ta pena vo filtry? A ake mam teda možnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 19:14 R Muž romant [27987] Re: milosnov
www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
A máš pořešenou filtraci, na kterou sáhneš 2x do roka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 19:11 milosnow Re: Designer
ano - plne suhlasim - ja mam k rybkam taktiež nazor že su to žive tvory o ktore sa treba starať a vytvoriť im ako-take prostredie, aby sa citili dobre. Nemyslim si však že mam nejaky "najhorši filter aky možem mať" poznam veľa ľudi, ktorí nemajú ani taky - alebo im to je jedno. No filter som kupil cca pred 2-3 tyždnami, takže ho asi meniť nebudem. A len tak pre zaujimavosť, aky filter by som mal zakupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2014 18:47 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: milosnov
Ako sa postupne zanáša filter, znižuje sa aj prúdenie vody z filtra. Čím slabší prúd vody, tým nižší podtlak na nasatie vzduchu a tým menej bubliniek (ak vôbec nejaké). Mne to podobne robí na veľkom filtri - keď dám vzduchovanie na minimum (žiaľ, nedá sa mi vypnúť úplne) a dám silnejší prúd vody, buble to dosť silno. Keď zoslabím prúd vody alebo sa filter zanesie (čo u mňa trvá dosť dlho), na minime vzduchovania nejdú bublinky už vôbec. Ešte dodám, že čím je filter hlbšie, tým väčší podtlak treba, aby vôbec bublinky šli - čiže keď je to takto na hrane, odporúčam dať ho vyššie ku hladine.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2014 18:42 R Muž romant [27987] Re: milosnov
Ten filtr Ti nepřivzdušňuje právě proto, že je kapacitně nedostatečnej, velmi rychle se začne ucpávat a to co popsal kolega Designer, to je jasná diagnóza honiče vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: milosnov
Vsechno zive ma snahu prezit, a ze to jeste zije, vubec neznamena, ze by se to nemohlo mit lepe. A tak zatimco ja se staram o to, aby se me ryby mely nejlepe jak to vubec dokazu, Ty pises, ze myslis, ze to takhle staci. Ver mi, nestaci, ten filtr je tak jak je k nitrifikaci nedostatecny. Proc Ti nejdou z vystupu bublinky je podle mne naprosto nedulezite v porovnani s hromadicim se cpavkem v akvariu. Navic vzduchovani ma nejvetsi vyznam v noci, kdy ty ho ale pro svuj klid priskrtis.

Jinymi slovy, jestli chces poradit s tim dulezitym, rad poradim, ale proc Ti zlobi bublani, to fakt nevim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:14 milosnow Re: Designer
V prvom rade aby mi nejaky moderator nezrušil moju otazku, dodavam že akvarium mam už viac ako rok - tém som prečital snaď viac ako ktokoľvek iný na tomto fóre - to znamena že zase taky hlúpy niesom (niesom uplny začiatočnik!)...
A k problemu - myslim že tento filter mi stači, rybam sa dari celkom dobre, rastliny rastu niekedy až moc....Akvarium je iba 54l - a rozmnožovanie ryb alebo niečo podobne neplanujem
Ja chapem že možno stači vzduchovanie cez hladinu - ale mňa by skor zaujimalo prečo to vzduchovanie po čase prestava..
Vďaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 17:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: milosnov
V prvni rade tohle neni filtr, ale honic vody.

www.youtube.com/…

Ta houbicka by mela byt nositelem nitrifikacnich bakterii, jenze (s nadsazkou) obe ktere se teoreticky do te houbicky vejdou, se na to vykaslou, protoze jedna ma pri tom proudeni takove problemy se v houbicce udrzet, ze na nitrifikaci nema cas (ucastni se toho casu rodea), a druha beha po akvariu, aby ji filtr nacucnul a zase vyplivl (trenuje na marathon).

Radobyvtipny uz jsem byl, takze lopatou, ta houbicka v tom filtru je pro toto akvarium zcela nedostatecnym mediem a koledujes si o poradny akvarijni maler. Pridavne vzduchovani je vec zcela podradna, staci ze se Ti hybe hladina, vic nepotrebujes, ale nitrifikace je to, co Ti dela akvarium biologicky vetsi, bez slusneho filtru si silene snizujes moznosti zarybneni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 16:56 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: milosnov
To vzduchování stačí jen od proudící hladiny. Jinak ta hadička ti měkne v tom ventilu určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 16:52 milosnow – Každy deň slabšie vzduchovanie
Zdravim
Keďže som žiadny podobný príspevok nenašiel, skúšam pomoc s novou témou.
V Akváriu mam tento filter: aquael fan 1 plus
Moj problém je v tom, že asi za 5-6 dni mi filter prestane vzduchovať...Filter funguje normálne, akurát neprúdi vzduch (a som si istý že od hadičky až k prívodu vzduchu do filtra neni nič upchate...)
Prvý deň ide na plno a každým dňom sa vzduchovanie zmenšuje, až prestane úplne...
Ešte je taka vec, že akvarium je blízko postele - preto používam na konci hadičky škrtiaci ventil, ktory v noci použijem na redukciu prudenia vzduchu aby v noci nebol až taky hluk...(aby som nevypinal filter)
Filter je určite v poriadku, je to už druhy filter ktory mi toto robi.
Prečo? Veď prívod vzduchu neprechadza cez teleso filtra...
Ďakujem za každu normalnu radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 11:27 syt Re: Yirka
Díky, je to alchymie, ale po několika pokusech filtr funguje. Proč přesně nešel nevím, ale teď už pátý den frčí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 18:44 Muž Yirka [9126] Re: syt
Jestliže máš hadice s dvojkohouty, podívej se, zda v nich něco nezůstalo zachyceno - taky už se mi to stalo. Řádně vyčisti rozstřikovací rampu a trysky. Pokud nic nepomůže, zkus se také podívat na stav náplní - mohou již být za zenitem. Pokud nic z toho nepomůže, zkusil bych filtr jak tlačí bez náplní. Výměnu rotoru bych dal až na poslední místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 15:37 syt – Filtr strácí výkon
Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli, mi tu někdo neporadí co s filtrem eheim clasic 2211. Mám ho asi čtvrtý rok a poslední dobou už není to co býval. Voda z trysek už jen tak vytéká a už ani ne ze všech. Nejdřív sem zkusil vyčistit pořádně hadice, teď i rozebral hlavu a je to stále stejné. Má někdo zkušenosti s výměnou rotoru jestli by to pomohlo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 14:36 Muž DrChila [243] Re: Cosmogagy
S diversou souhlasim:) jsou dobrý a kvalitní především
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 13:50 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: kus
Já bych ty poláky zase tak nehaněl, některé firmy se docela zvedla a vyrábí fajn produkty (Diversa, Aquael...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 13:43 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Haimdol
No vidíš to, tak jsem se zas něco dozvěděl.
My filtry Vitakraft neprodáváme (asi jako jedny z mála co nemáme v nabídce :-D), tak jsem ty krabičky v ruce nikdy neměl. Ale přišlo mi divný že by to zrovna Eheim někomu takhle dodával. No, každej se někdy splete :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 12:31 R Muž Silent [5949] Re: Cosmogagy
Tak ta technika Vitakraft je opravdu původem Eheim. Když se podíváš na katalogová čísla náhradních dílů tak jsou shodná s Eheimem. Ono jde vlastně vesměs o starší modely a v případě vnějších filtrů s mírnou designovou úpravou hlavy a to se týká i topítek, což jsou starší modely Jäger. Když to Vitakraft začal prodávat tak i na krabičkách bylo oznámení "vyrobeno firmou Eheim pro Vitakraft". Ovšem jestli je to tam furt to nevím :-) . Jinak potvrzuji Tvou připomínku, že nižší modely filtrů a jiné techniky začal Eheim dělat v Číně samozřejmě pod přísnou kontrolou kvality. Alespoň mně tak informovali. Tak uvidíme jak to s tou kvalitou bude dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 11:51 Muž kus [200] - RostlinyRe: Cosmogagy
a nejhorší ze všeho je, když tu čínskou kopii obšlehnou ještě poláci smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2013 11:25 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: ondra
Ondřeji to vím že nižší řady vyrábí Eheim už v číně (viz třeba kanystry Classic). Já bych to černě neviděl, protože Němci si tu kvalitu budou umět ohlídat (viz z jiného oboru - např BMW už taky vyrábí v číně a pokud vím tak relativně bez problémů).

Horší je když to totálně okopíruje čínská fabrika a vyrábí to na vlastní pěst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 06:35 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Cosmogagy
V PRC už se vyrábí i originál Pick Up.
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 06:34 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Pája
a máš tam připojenou přivzdušňovací hadičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2013 22:40 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: DrChila
Upřímně pochybuju o tom že by zrovna Eheim někomu dodával svoje výrobky, aby si je prodával v jiných krabičkách ;-) Dle mně to musí být nějaká kopie vyrobená v PRC nebo v podobné zemi.
Ale třeba se pletu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 21:50 Muž DrChila [243] Re: Cosmogagy
to mo eheim akorád v jinym obalu:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 20:54 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Pája
Ja sakra, totální kopie Eheimu pickUp.. primární náplní práce filtru je vodu filtrovat, ne ji provzdušňovat... ale spousta vnitřních filtrů má "nástavec" kam se připojí hadička vyvedená mimo vodu.. máš to tak taky?? a otevřené škrtítko na hadičce?? Pokud ano, a filtr vzduch nepřisává, zkusil bych to celé profouknout, případně se podívat jestli to není někde ucpaný..

A každopádně - ptáš se v uplně špatným tématu ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 15

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14022-problem-s-filtrem?od=401