Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Problém s filtrem

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Problém s filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 13:18 R Muž romant [27987] Re: MP
Tady máš ten bublifuk, je k tomu třeba pohonné jednotky a tou je vzduchovací motorek. www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 13:16 Muž MP [3] Re: Haimdol
A co je to ten bublifuk? Jinak moc děkuji. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 12:48 R Muž Silent [5949] Re: MP
Do 25 litrů je nejlepší bublifuk, ale předpokládám, že touto cestou se vydat nechceš. Vzhledem k tomu, že jde o set tak rovnou zavrhnu závěsné filtry, takže z těch levnějších komerčních mi vychází nejlépe TetraTec IN 300 shop.miga.cz/… jinak možností máš více shop.miga.cz/… shop.miga.cz/… shop.miga.cz/… ovšem já bych šel asi do Tetry. Jsou ještě možnosti od Eheimu, Ferplastu nebo Fluvalu, ale to už je jiná cenová kategorie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 12:28 Muž MP [3] Re: Haimdol
Vyndal jsem celou tu vrtulku s magnetem, umyl ji, vrátil zpět, ale pořád nic. Děkuju za radu a podívám se tedy po nějakém novém. Mohl byste mi nějaký doporučit, pokud možná co nejlevnější, děkuji. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 12:09 R Muž Silent [5949] Re: MP
Pokud se v čerpadle filtru volně točí rotor a filtr přesto ani nehlesne je na odpis. Opravit svépomocí bohužel nejde. Jedině vyměnit celou hlavu a to už bych raději pořídil nový filtr. Tedy ještě jde o to jestli funguje zásuvka ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 12:00 Muž MP [3] – Rozbitý filtr
Dobrý den, když jsem se před týdnem vrátil domů ze školy, překvapilo mě v pokoji nečekané ticho a zjistil jsem, že filtr nefunguje. Dnes jsem ho tedy při výměně vody vyndal z akvária, vyčistil, ale stále po zapojení nefunguje. Mohli byste mi prosím poradit, jak ho zprovoznit? Jedná se o filtr ze setu Diversa (Claro 300) ve 25l AQ, které mám 5 měsíců. :-O Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 20:30 Muž fido16 [631] Re: zuzan
Být tebou zkusím vyčistit ty hadice z vlastní zkušenosti vím že špinavé hadice rapidně sníží výkon filtru. Schválně si změř výkon filtru před vyčištěním hadic. Po dobu 10 sekund nech vytékat vodu z filtru do odměrky vynásob x6 to co nateklo do odměrky a poté číslo vynásob 60 a vyjde zkutečný výkon. A teď vyčisti hadice a změř výkon po vyčištění a měl by být tak o 50 litrů větší né-li více. U mě to dělalo skoro 75 litů výkonu a to jsem předfiltry nečistil jen hadice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 12:39 zuzan Re: romant
To samozřejmě také můžu, pak se asi bude lépe radit...ale ten výkon je opravdu slaboučký - navíc používám rozstřikovací rampu a proud vody mi ani nečeří hladinu, prostě to sotva z toho teče. Jestli jsem nadhodil čtvrtinový výkon, tak klidně může být i menší, když tak o tom přemýšlím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 12:31 R Muž romant [27987] Re: zuzan
Ještě jeden nápad bych měl a to je opravdu změřit jeho výkon. Prostě to co z něj vyteče, nechat po nějakej čas vytéket do nějaký nádoby a posléze to pronásobit na hodinovej výkon a když se to porovná s papírovejma hodnotama, který jsou udávaný pro čistej nezajetej filtr, tak se zjistí jakej skutečnej ten výkon je teď po tom roce. Obvykle se dospěje k velmi zajímavejm hodnotám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 12:27 zuzan Re: romant
Těmi hadicemi to bohužel asi nebude, předfiltr také udržuji v čistotě, ale vyndat ho můžu zkusit... Díky moc za nápady!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 12:21 R Muž romant [27987] Re: zuzan
To jestli se pleteš, to nevím, snažím se jít cestou nejmenšího odporu a ty hadice dokážou výkon pořádně snižovat. Ještě bych zkusil ten filtr provozovat bez toho předfiltru, tedy pokud to jde, mám sice taky eheim, ale tam předfiltr není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 12:18 zuzan Re: romant
Hadice jsem, pravda, nečistil - ale říkal jsem si, že pokud filtr krátce dosahuje plného výkonu, problém bude někde jinde...nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 12:14 R Muž romant [27987] Re: zuzan
Co hadice, čistil jsi je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 12:11 zuzan – Snížený výkon filtru
Dobrý den,
teprve rok mám filtr Eheim 350 - doteď běžel bez problémů, ale před pár dny jsem si všiml, že jeho výkon se snížil tak na čtvrtinu, možná víc. Propláchl jsem tedy předfiltr, situace se vyřešila...ale asi tak na 10 minut. Poté jsem filtr rozebral, zkontroloval, propláchl hlavici,... opět fungoval na 100% jen chvíli, pak se výkon zase propadl na onu čtvrtinu.
Nenapadá Vás něco? Je to na reklamaci?
Děkuji za vaše reakce a nápady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 19:50 R Muž Silent [5949] Re: slunecnice54
Pro okysličení vody je daleko lepší řešení rozpohybovat hladinu než dodatečně vzduchovat. Takže ideální je buď za pomoci rozptylovací rampy nasazené na výtok filtru hladinu rozhýbat, nebo tento výtok za pomoci nějakého nástavce nasměrovat vzhůru k hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 19:46 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky
díky za radu jsem začátečník a nevyznám se v tom jetli je to vzduchování potřeba jakési rostlinky už jsem napěstovala tak sama nevím zda to bude stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.05.2012 19:07 R Muž Silent [5949] Re: slunecnice54
Problém těchto filtrů je v naprosto nedostatečné velikosti filtrační hmoty. Nezbývá tudíž nic jiného nezbývá než často čistit. Osobně bych doporučil vyměnit stávající filtr za regulovatelné čerpadlo (např. Atman AT-200) a bioakvacitovou kostku. Takovýto systém filtrace je levný a téměř bezúdržbový, tedy při nepřerybnění a nepřekrmování ;-) . Mimochodem, je nutné vzduchovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 18:54 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky – filtr se vzduchováním
ahoj chci se zeptat mám filtr se vzduchováním přes molitan byl při akárku v sadě na 54l aqua szut co tři dny ho musím čistit protože se mi ucpává vzduchování už sem i vyměnila molitan čím to je je to nedostatečným výkonem že je ten filtr slaby?Akva je čisté ryby si nestěžují i když vzduchování nevzduchuje filtr jede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 20:49 Muž MP [3] Re: Haimdol
Moc děkuju za objasnění palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2012 20:24 R Muž Silent [5949] Re: MP
U filtru tohoto typu nelze vše zapojit najednou. Musíš si vybrat buď rampu nebo nástavec na přisávání vzduchu. Pokud to zapojíš jak jsi to měl tak poklesne výtlakový proud a vzduch se nejen že nezačne přisávat, ale naopak to chytne opačný tok a voda začne unikat vzduchovací hadičkou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 20:17 Muž MP [3] – Montáž
Fotka k příspěvku Dobrý den, vím že to asi vyzní, že jsem naprostý nemehlo, ale nevím, jak smontovat filtr. V příručce uvádějí, že je s provzdušňováním, ale tu hadičku, co u toho byla, není kam zapojit, a když už to někam zapojím, tak místo provzdušňování mi to odčerpalo vodu z akvária na podlahu. Přikládám diagram součástek ( + lze spojit pouze s - , a spoj označený ? lze pouze stěží zapojit do + , ale jedno koleno u toho prasklo )
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 23:01 R Muž Silent [5949] Re: Pelasilka
V Sharku je lepší používat molitanovou vložku. Je na to konstruovaný.Ještě lze dokoupit kartuš s aktivním uhlím a zeolitem ovšem u té nevím jestli je rozebíratelná. Pokud by byla tak lze náplň zaměnit za keramiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 20:28 Žena Pelasilka [0] Re: Haimdol
nevíte co je lepší používat v tom sharku adv3 keramickou nepo pěnovou náplň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 20:19 Žena Pelasilka [0] Re: Haimdol
Právě že se bublinky skoro vůbec nehrnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2012 19:48 R Muž Silent [5949] Re: Pelasilka
Po měsíci být zanesený samozřejmě může. Záleží na zarybnění nádrže a množství nečistot. Navíc po této době je filtr zaběhlý takže se průtok přirozeně sníží. Při tom zachrochtání se vyhrnou bublinky z výtoku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 19:44 Žena Pelasilka [0]
Ahoj,mám problém s filtrem shark 800.Vypouští o polovinu mín vody a tak divně sem tam chrochtá.Po měsíci funkce přece nemůže být ucpaný ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 13:29 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: romant
oukej, díky za rady :-) to by mně ani nenapadlo a krmil bych jako vždycky.. ale když se nad tím zamyslím, tak je to vcelku logické.. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 13:26 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
O.K. Přišel jeho čas. :) Jinak po dobu, co bude akvárko bez filtru, krm velmi sporadicky, tak jednou za tři dny a nijak do něj nezasahuj, jenom tu výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 13:18 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: romant
jojo, to už jsem zkoušel a nic.. žádná reakce.. jdu ho teda hodit do popelnice :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 13:15 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
Pokud bude nefunkční, tak vyndat. Rozeber ho, jako když ho čistíš a zase sestav a zkus znovu zapojit, třeba si dá říct.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 13:13 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: romant
jojo, přesně to bylo taky v plánu.. objednat vzduchovací motorek a k němu bublifuk.. aby nahradil ten Elite.. bohužel teda Elite se rozhodl stávkovat dva týdny před tím než jsem ho chtěl odstavit :-D

a mám ho teda teď hned raději vyndat z akva??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 13:06 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
Ano, tou výměnou vody budeš tu filtraci suplovat. Pokud to akvárko bude sloužit jako odchovna, tak bych tam dal klasickej bublifuk, klidně ten dvouramennej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 13:00 Muž Cosmogagy [592] - Amerika – Odešel filtr
Zdravím, odešel mi filtr v 54L akváriu (60x30x30cm). Dneska jsem odkaloval a měnil vodu, tak jsem vypojil veškerou elektriku z akva... filtr zůstal na místě. Po odkalení a dolití čerstvé vody jsem zapojil veškerou elektriku a filtr se nespustil. Ani nevrčí, prostě uplně mrtvý.. co s ním?? opravovat se mi ho nechce, je to Elite Stingray který jsem dostal k akvárku darem..
Mám ho vyndat ven aby až začnou umírat kolonie filtračních bakterií nezkazil vodu??
Čekám teď na výplatu a pak budu objednávat z akvaristiky větší objednávku, tak není problém filtr taky přiobjednat.. To bude ale až asi tak za dva týdny.. Vydrží mi to akvárko i s rybama v provozu, když třeba obden vyměním třetinu až polovinu vody??

Osádka je momentálně 6 gupek, 6 plat, páreček čichavců zakrslých a pár krevetek. Jo a 4 kusy potěru živorodek, ale težko říct esli platy nebo gupky (ale to je asi teď jedno). Na hladině plave něco okřehku, nějaká pistie a růžkatec. Rostlin v akva moc není - přebudovávám ho na odchovné akvárium pro potěr - zatím tam zůstal jeden malý echinodorus bleherae, hrst mechu, dva malé anubiasy (jeden cofeefolia a jeden barteri var. nana) a jakási prej kapradina (tu jsem dostal a zatím neidentifikoval)...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 21:11 Muž Zlicka [12] Re: Mejlan
když se to bojíš dotáhnout, tak to nech trochu zešikma. Myslím že to ničemu vadit nebude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 20:16 Muž Mejlan [2]
mám filtr eheim 2211 a u kolínka u vstupu do filtru se mi tvoří kapka vody, jak moc se má kolínko dotáhnout? Když dotáhnu úplně je tak kolem 10 hodin, bojím se, že na 12 hodin už bych to strhnul, ale pokud je o otočku zpět, dělá se kapka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 10:35 S Muž invalida [3881] Re: Kokoč
Už mě napadá jedině jestli to není rukama stydim :-D někde cosi zapadlýho.špatně sestavenýho...nenapadá nic jinýho ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 00:34 Kokoč
tohle mě nenapadlo a marně uvažuju jeslti sem to zkoušel i bez košu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 00:19 R Muž Silent [5949] Re: Kokoč
Možná nemístná otázka, ale máš sesazené koše přesně podle návodu? Poslední vrstva vaty a krycí mřížka musí být na posledním koši a jeho úchytu. Tady na videu je to dobře vidět. Je to sice trochu jiný typ, ale princip je stejný. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 23:32 Kokoč
Zítra vyzkouším , a napíšu jak sem dopadl.
za rady děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 23:29 R Muž romant [27987] Re: Kokoč
Zkus vyndat všechny koše a podívat se jestli dole není spadlej nějakej šutřík o kterej se ta trubka lehce neopírá a tím vytváří ten odpor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 23:25 Kokoč
taky zkoušel, dokonce sem myslel že to bude tím tesněním tak sem koupil nové a bez úspěchu...nic mě už nenapadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 23:24 R Muž romant [27987] Re: Kokoč
Zkus to těsnění vyndat a otočit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 23:20 Kokoč
jo sedí,bez těsnění to zavřu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 23:09 Muž Michal J. [37] - Rostliny
a sedi ti ta trubka na kosiku s filtracnym mediom s dierou na samotnej filtracnej hlave?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 23:05 Kokoč – Eheim 2026 Pro II- polamané uzavěrové svorky
Dobrý den
Dostal sem tenhle filtr a mam takový docela zábavný problém.
Filtr mi nejde zavřít ,jedině bez tesnění hlavy. Vždy když se pokusím o zadělaní filtru když je tam těsnění tak zlomím takovou tu "packu"(uzávěrová svorka) co drží hlavu a nadobu při sobě... už se mi jich podařilo zlomit 6 (jedna vyjde na cca 100kč).
Je tady někdo kdo má stímhle skušenost? popřipadě nějaký majitel tohoto filtru z ostravy který by mi pomohl?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 11:54 Muž kotas [6] - Amerika
Jo přesně tak čerpadlo a ten molitan jako kostka :) je to biomolitan :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 19:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: tomas405
když jsou ještě malý tak to nebude tak žhavý, ale do budoucna by bylo lepší třeba čerpadlo s kostokou biomolitanu. Když máš tak nízkou vodu tak položený naležato, ale nevím jestli by želvy nerozkousaly drát :-) (nikdy jsme je neměla tak nevím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 19:23 tomas405
2 pěticentimetrové želvy nádherné, akvárko je velký 90*40*40
je tan kolem 50litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 19:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: tomas405
jak je to akvárko velký? (kolik je tam skutečně vody) a kolik je tam těch želv a jak velkejch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 19:09 tomas405
katterinecka: a jaký filtr bych měl koupit?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 15

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14022-problem-s-filtrem?od=551