Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
ech. tenellus je mnohem drobnější a jemnější, sagittarii se spíš podobá ech. isthmicus
Mám otázku, ako rozoznať tieto dva druhy? Mám v akvárku rastlinky o ktorých som bol presvedčeny že je to sagitaria ale po studovani rôznych obrazkov na nete uz si nie som taky istý.
Starší reakce
Lepší odpověď vám nikdo stejně nedá. L. palustris či L. repens. Ani se od sebe poznat nedají.

Palustris je ji podobna, ale neprijde mi, ze je to plne ona. Zitra dodam lepsi fotku
nejaka ludwigia (repens/palustris) ?
0 10.03.2011 18:52 Tereza 
Prosim o pomoc identifikace teto rostliny:
roste ve sladkovodnim akvariu, zakorenena ve dne, z jednoho stonku az k hladine, ze stonku vyrustaji dalsi vetve a celkove z ni rasi koreny bile, kterymi se prichytava k ostatnim kvetinam a vecem v okoli
nahore u hladiny je ruzova a je docela rychlerostouci
PS omlouvam se za kvalitu fotky, je to z videa vystrihnute, zitra zkusim dodat lepsi foto (je to ta vedle vallisnerie)
díky za tip

Nejrozšířejnější z takovýchto je asi Cryptocoryne x willisii
mám ji od známého z akvárka,je cca 20 cm vysoká.
Odkaď je a jak je vysoká?

ještě jedno foto malé rostlinky

Pomůžete mi ještě s identifikací této rostlinky?U té fakt nevím..

snad taky kryptokoryna
Díky moc

tyhle dvě varianty mě přišly jako nejvíc pravděpodobný,tipů jsem měla víc

Mám-li si vybrat mezi nabízenými variantami, tak bych si myslel, že je to ta undulata.

Může být rostlinka na obrázku Cryptocoryne beckettii nebo undulata?dostala jsem ji a tak se ji snažím zařadit.Díky za pomoc

Chtělo by to ostřejší fotku.
tak tak - ako pise Vaclav
...aj to su tie "specificke podmienky"

0 05.03.2011 14:16 Usine – Re: kana
Zřejmě jsi si pořádně nepodíval jak se má rostlina sázet.
Není doporučováno pěstovat tuto kapradinu zasazenou v substrátu, protože kořeny, ke kterým se nedostává cirkulující voda brzy uhnijí a rostlině se nedaří.

...no tu velkost urcuju specificke podmienky
podobne ako Cr.affinis - ta napr. narastie na 30cm len pri "miernom" osvetleni
0 05.03.2011 09:01 Usine – Re: kana
Microsorium pteropus to určitě bude a nemusí to být ani žádná jeho varianta.


Dobrý den, prosím o pomoc s identifikací rostlinky na foto, myslel jsem si že se jedná o nějaký druh cryptokoryny, ale teď uvažuji zda by to nemohla být nějaká varianta microsoria, rostlinku jsem dostal, je cca 5-7 cm vysoká a má takové načernalé kořeny a částečně i stonky. děkuji za pomoc
- diky, to sedi, jen ty moje jsou na okrajich vlnite jen minimalne, nektere vubec


Nevím, zda vám to k něčemu bude, ale na podzim jsem si kupovala taky "Semi-Narrow". U mě má listy okolo 20 - 25,5 cm dlouhé, cca 1,5 cm široké, s lehce zvlněným okrajem. Fotka není moc kvalitní, ale snad pro srovnání pomůže.

zkus procist todle vlakno
www.akva.sk/…
samotnyho me prekvapilo kolik je druhu (i kdyz otazka je jestli to nejsou jen obchodni jmena)
Tak pokud je tomu tak, tak je to ta klasická úzká. Většinou má ty listy ještě delší než normální, ale taky to nemusí být pravda, záleží na podmínkách. U mě jsou ty tostliny co se délky listů týče, naprosto srovnatelný.

U té první fotky souhlasím s tou klasickou úzkou, ale ta druhá fotka je podle mě úplně klasická Hnědovka.

mam pripravene pro starsi aqua, je tam 1 oddenek teto uzke...
Starší reakce
To bylo v kolekci, takže jednotná cena za kus. Bylo to trochu dražší než Alternanthera, ale jinak dost levná.
...no pokial bola cena ako za Alternantheru -tak v poho

Nemyslel sem, až vyroste ještě víc, ale až se přizpůsobí vašemu akváriu.

Pardon, omlouvám se, tak jsem to nemyslel....Rostlinu mám od ustavprochore a jedná se o vzrostlou, poměrně mohutnou rostlinu. Když jsem ji dostal, oddělili jsme z ní několik dceřiných, menších rostlinek, které teď našly domov u dalších jihočeských akvaristů...takže jsem zvědav spíše na jejich reakce, jak se bude krytpokoryna chovat a přirůstat. Bohužel mě nenapadlo rostlinu před výsadbou detailně změřit a vyfotit. A teď už se mě nechce ji opět mordovat z akvárka...Každopádně moc díky! Přece jen toho teď vím trochu víc!

Ještě dodatek. Bylo to asi před pětadvaceti lety, tedy v době, kdy té pěstírně šéfoval pan Rataj starší a dovozy odjinud byly vyloučené. I tak se mohlo jednat o omyl.
Možné to je. Vrchol všeho byl loni, kdy jsem v jedné akvaristice kupoval Anubias barteri angustifolia a na cedulce bylo napsáno Alternanthera rubra.
Za pár měsíců dejte vědět co z ní vyrostlo.
Ok, díky...Každopádně je to hodně zajímavá kytka, taky se moc nedá nikde vidět nebo sehnat...Johane, ty studuješ botaniku/biologii nebo tak něco?
C. retrospiralis je sice C. tonkinensis podobná, ale obě mají hodně úzké listy. V atlase je fotka ok, akorát se jedná o malou rostlinu.
ohl by to být i Cryptocoryne crispatula var. flaccidifolia nebo C. crispatula var. crispatula. Jenže ani jedna se tu nepěstuje!

To už by se také mohlo zmiňovat C. crispatula var. decus-mekongensis, C. crispatula var. yunnanensis a desítky dalších podobných.
Jediné co krom C. balansae připadá v úvahu je C. spiralis (ta ale ovšem vypadá také trošku jinak)
Od firmy Rataj mi už přišlo tolik špatně určených rostlin, a od jiných pěstíren taky, že to ani nemá cenu jinak komentovat.
Uvědomte si, že je to pěstírna, kytky se míchají, kříží, cedulky se dávají jinam apod.
0 22.02.2011 08:25 host – Re: radovanovo
Díky za reakci a za rady...taky by to mohla být Cryptocoryne retrospiralis :
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_retrospiralis (zde je právě poznámka, že je snadno a často zaměňována s C. tonkinensis - jenže ta má v atlase dle mého nereprezentativní fotku).
Dá se říct, že je to podobné i Aponogetonu, ale spíš bych se klonil ke Cryptocoryne....Jak píše ustavprochore, mohl by to být i Cryptocoryne crispatula var. flaccidifolia nebo C. crispatula var. crispatula....zde je odkaz na ruské stránky s C. crispatula, kde jsou vypsány jednotlivé variety...je vidět, že jsou to variety jednoho druhu. Takže si myslím, že jsme dost blízko, ale konkrétně to asi neurčíme.
aqua-plants.ru/…
Problém je i ten, že kolikrát naleznete různé obrázky C. crispatula var. balansae, kde často také vypadá přesně jako tahle "divná" Cryptocoryne...Věřím tomu, že ji sivon v obchodě mohla koupit jako C. balansae....
Protože nám přišly v kolekci akvarijních rostlin od Karla Rataje staršího.
Jj, i fotky na netu se hodně liší, i tady v atlase - ta tvoje "hlavní" má rovné okraje listů, fotky od "Marek Argent" se více podobají tomu, co bylo u mě (a teď je u Radovana). Díky za potvrzení.

Jo, ta by to být mohla, ale kde jí sehnat.

Čili s největší pravděpodobností nepřipadá v úvahu.
Co si napsala je podle mě naprosto správné.
která jí koupila pod názvem "Cryptocoryne balansae", u mě přerostla a listy se válely na hladině, tak možná u nového majitele změní vzhled.
C. balansae mě hodně mate. Teď sem na ní v jednom akváriu koukal a moc sem v tom chtěl vidět i něco jiného. Krásná kytka, která se dokáže tvářit na mnohé způsoby.
Mňo, tak asi jo. Ještě jsem se dopátrala ke Cryptocoryne crispatula var. flaccidifolia, co ty na to?
Proč myslíte, že ste měli C. tonkinensis?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
Přidat reakci
1 ...... [147] ...... 182 183
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 225283x