Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
Jo ve stínu poslední dobou byla, přerostly mi jí rotaly, které byly přes celou hladinu a taky jsem jí rozsazoval, ten trs byl tak 2x větší a na husto. Co si pamatuju když jsem jí dostal, tak měla listy téměř položené na dně, ale s časem ubýval pro ní prostor

.. jinak nemá někdo nějaký fígl jak to sázet? Má ohromný kořenový systém, kolikrát i přes 20cm dlouhé kořeny a nevím kam je nacpat


Asi to bude, asi ji máš ve stínu, pak ty listy vypadají podobně jako má ta tvá na fotce (vytáhlé, málo zubaté a bez kresby). Kryptošku porovnej s mojí fotkou. Tropica je napravo, ta se zubatými listy.

Zdravím, je tu nějaký odborník na Cryptocoryny? Stačí mi ověřit moje mínění, měla by to být nejspíš wendtii 'Tropica' .. aspon si myslím. Je více růžová než na fotce, bílé dlouhé kořeny.
kdyby jste ještě někdo chtěl dodat a nebo opravit budu rád,na poznávání rostlin jsem úplný amater

anubias vs nana, microssorium, bacopa, hemianthus a althernathera, pohľadaj, porovnaj či to súhlasí
Zdarec lidi,potřeboval bych od vás,kdyby jste byli tak hodní a podívali se na mé akva a popsali mi názvy rosltin,některé už mám co jsem věděl.Ale u zbytku při koupi nešli přečíst už názvy předem děkuji

je to asi opravdu kolovka indická

Ahoj, mam v akvariu takuto rastlinu od kolegu. Najviac sa mi to podoba na druh Rotala, no ta moja ma listky vyrastene akoby v pravych uhloch. Je to niektora z nich? Ktora? Snad pridam aj lepsiu fotku

. Za pozretie dakujem

Starší reakce
Ano. Ludwigia repens. Mám je také.
Jak naznačuje Ivaha a zpřesňuje Zervan - hledejte mezi Ludwigiemi.
Podľa mňa je to skôr Ludwigia repens. Mám ju (variant 'Rubin'), i Alternantheru reineckii 'Rot' a podľa fotky sa podobá viac na tú Ludwigiu. Rastie veľmi rýchlo.
EDIT: Tie moje rozlíšim ľahko - Althernanthera má listy zospodu krásne krikľavo ružové, Ludwigia skôr hnedo-oranžové až červené. Či to tak je pri všetkých variantoch, to neviem.
dekuji já si říkal že to bude nějaké plevuňka...u mě v akvárku se jí daří...teda až moc bych řekl...

Hledej v rostlinách začínajících na L

Nějaká Alternanthera, zkus porovnat v atlase.


ahojky pomožte..je to hrozně častá rostlina v akvárku červené listy stonkovka tuhý stonek rychlý růst...věděl sem to ale nemůžu si vůbec vzpomenout

díky moc za pomoc

Starší reakce
1. Karbinec evropský 2. leknín bílí 3. žabník jitrocelovitý (s tím druhem si nejsem jistý) 4. fakt nevím, celkem jsem na vážkách, jestli je to vodní nebo bahenní rostlina 5. orobinec širokolistý

No ja som svoj laický tip dal (a neistotu vyjadril otáznikom), zatiaľ žiaden odborník svoj tip nedal.
tomu se u nás říká Palach, nebo cigára

vaaclav napsal: Podle čeho tak soudíš, nebo jsi takový odborník na emerzní Echinodory.
Lebo taký zrovna máme a po kúpe vyzeral rovnako. Tipol som zle?
Ten trojlístek je
tohle
botany.cz/…
ale to poslední by chtělo otočit a jiný úhel pohledu.

este posledná


...

...

...

Ďakujem za odpoveď

Podle čeho tak soudíš, nebo jsi takový odborník na emerzní Echinodory.

Ano a že ty kořínky umí být pěkně dlouhé,mě jeden prorostl velkou řasokouli doslova skrz naskrz až do dna

Koření úplně bez problémů.Dokonce i vznášející se kytky,se umí samy stáhnout vypuštěnými kořínky,ke dnu.
Ne, nevadí to. Je ale poměrně křehká, takže se ti časem povede sem tam kousek olomit, nevyndáš ho a už ti bude krásně růst i volně.
díky díky

nevadí že jí mám píchlou ve dně? Líbí se mi tak víc


Ahoj, dostal jsem tuhle květinu. Nevíte co je zač?
Takhle to tedy je... a už to i vidím. Na spodní fotce (zde v atlasu) je tato forma. Tak to už jsem naprosto klidný. Zasazená už je, takže přeměno vpřed....

Ještě jednou moc moc děkuji.
Skutečně se jedná o H. difformis, jen je emerzní (ostatně jako většina komerčně pěstovaných akv. rostlin). Zasaďte ji a ona se časem přemění na submerzní (a bude vypadat jak znáte z akvárií či běžných fotografií).


Žádám obdorníky o radu. V akvateře (kam už nikdy nevstoupím,ted jsem se v tomto utvrdil) jsem zakoupil rostlinku s označením Hygrophila Difformis (mokřanka trojkvětá) viz. foto. Hledám rostlinky pro střední až slabé světlo, takže předtím následovalo hledání, pátrání a ptaní v AT. Nyní jsem zjištuji, že ona Hygrophila vypadá úplně jináč a podle obrázku mi to spíše připadá na Puštička okrouhlolistá (Lindernia rotundifolia). Je to možné???? Mnohokráte děkuji za jakékoliv informace. Krásná a zdravá aqua přeji....
To víš,zalívám ji vodou,od Pavích oček

Díky za pochvalu.

Jsem čekal že se ozveš. To Tvoje je parádní.

7 13.05.2014 11:54 jamajcan
Je to hezká pokojovka. Zasaď ji do květináče, zabal do fólie a postupně otužuj. Při větší zálivce a dostatečném hnojení kvete i několikrát za rok.
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
Přidat reakci
1 ...... [85] ...... 182 183
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 225283x