Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to rostlina?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 05:54 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Passenger77
Vyobrazená kytka stoprocentně není Echinodorus quadricostatus. Mohlo by to být něco z okruhu Echinodorus cordifolius, ale dneska je v oběhu tolik nejrůznějších hybridů, že přesné určení je skoro nemožné. A co se týče toho štítku. Skoro určitě bych z špatného určení neobviňoval pěstitelskou firmu. Její zaměstnanci musejí něco málo o těch kytkách vědět a skoro na sto procent by se takového omylu nedopustili. Spíše bude problém někde na cestě od pěstitele k zákazníkovi. Při manipulaci po vybalení mohlo dojít k vypadnutí štítku, nebo zvědavý zákazník vytáhl dva různé štítky a zpátky je vrátil obráceně. Mi se tak před léty stalo, že jsem v jedné akvaristice koupil "stonkovku" (myslím že štítek deklaroval H. corymbosu). A když jsem se ptal prodávajícího, jestli to je H. corymbosa, tvrdil, že to je správně, tak jsem si tu kytku koupil. V tom košíčku byl totiž Anubias, který nejenže vypadá podstatně jinak, ale navíc jsem jej ještě neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 00:44 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vaaclav
Díky, ale psal jsem na fórum právě pro to, že jsem si z atlasu nevybral :-O
Projížděl jsem obrázky na google a nejvíc se to blíží tomuto:
tropica.com/…
ale to by pak opravdu ještě musel povyrůst X-)
PS: Vím, že je tento druh i v místním atlase, ale listy vypadají jinak než v uvedeném odkaze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 23:16 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
Projdi si místní atlas a uvidíš. Druhů je spousta a to v atlase je jen část. Může se ti stát že časem může dost vyrůst. Nemusíš se bát napsat co je to za firmu, tady nejsme v televizi. Už poměrně dlouho se z E. quadricostatus stalo rybicky.net/atlasrostlin/helanthium_bolivianum_isthmicus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 22:58 Muž Passenger77 [523] - Rostliny – Echinodorus quadricostatus ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny,
před nějakým časem jsem koupil malý druh Echinodorusu. Koupil jsem jej v akvaristice (dle štítku to byla renomovaná pěstírna), byl pod označením E.quadricostatus.
Ze začátku, když byl zakrnělý, tak celkem odpovídal popisu tohoto druhu...ale po rekonstrukci akva a vložení deponitního hnojiva na začátku roku značně povyrostl. Délka největších listů je teď okolo 15cm, ale co mně hlavně nesedí, je jejich silně oválný tvar max.šířky kolem 5cm. Barva je světle, řekl bych až oslnivě, zelená. Ani se v podstatě (až na jednu vyjímku) nemnoží (v atlase se uvádí opak), přitom se mu evidentně daří (minimálně teda té dominantní rostlince, další je trochu utiskována).
Vím, jak je těžké určovat zrovna Šípatkovce při tom velkém množství druhů, ale děkuji za snahu. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2016 12:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kaminekvevode
Podle třetího obrázku je to Epipremnum pulchrum, tedy kytka do akvária nevhodná. Anubias by měl mnohem silnější oddenek. Je třeba ji vyndat. Dá se pěstovat v paludáriu, ale pod vodou zajde. Co se týče substrátu, tak ty bílé kamínky asi budou v octě šumět a tudíž jsou do akvárka nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 10:48 kaminekvevode Re: Pepan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady je více obrázků. Snad to k identifikaci postačí :)
Jaký substrát tedy do akvária? Je moc hrubý a těžko jím prorůstají kořeny rostlin? Doporučte nějaký konkrétní produkt. Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2016 20:24 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Faire42
Anubias heterophylla má na listech hodně znatelnou žilnatinu jako Spatiphyllum wallisii. Na vyobrazené kytce to chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 20:14 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Pepan
a nemůže to být anubias heterophylla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 20:05 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Podle tvaru listu buď Anubias lanceolata a nebo Epipremnum pulchrum. Proto chci vidět ten oddenek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 19:52 Maq Re: kaminekvevode
Je to rozhodně nějaká arónovitá. Znám jich hodně z pěstování pokojových rostlin, přesto z téhle fotografie nejsem moudrý. Ještě nejspíš bych vsadil na nějakou Aglaonema. Pokud vím, žádná z nich pod vodou trvale žít nemůže, ale může relativně dlouho vydržet.
Nebo snad nějaký emerzně pěstovaný Anubias? Spatiphyllum?
Více fotografií by pomohlo... a taky odkud ji máte?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 19:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kaminekvevode
Chce to fotku z jiného úhlu ať je vidět oddenek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 19:10 kaminekvevode
Fotka k příspěvku Ahoj, poraďte, co je tohle za rostlinku. Díky...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 21:09 Jacob
Jo, super, obidve su fajn, mam nad cim spekulovat, diki vsetkym palec potlesk pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 16:14 Maq Re: vaaclav
Možná. Čerstvě nařezané a do písku zapíchnuté řízky?
Z téhle špatné fotky to asi nevyřešíme. Ale pokud máme poradit podobnou, Hygrophila siamensis je dobrá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2016 15:29 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jacob
Podle mě o žádnou plastiku nejde ale je to klasika rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 15:03 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Maq napsal: Že by plastiková napodobenina Microsorium pteropus?
Myslím že Bingo. potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2016 15:00 Maq Re: Jacob
Že by plastiková napodobenina Microsorium pteropus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 14:52 Jacob
Fotka k příspěvku Zdravim, neviete mi poradit co je to za rastlinu?? Alebo aspon nieco podobne. Neni som si ani uplne isty ci je vobec ziva, ale paci sa mi tak pri stene akva... Diki
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 21:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
To asi ne já mám druhé vydání z roku 1983 a tam nějaký jmenný seznam rostlin není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 21:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
Už tehdy se tak jmenoval. Měli jsme v expozici na st. mladých přírodovědců v emerzu tři druhy. Alternata, colorata a repanda. Ani jeden ale pod vodou nejde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 21:46 Maq Re: vaaclav
... á tak to přibylo později, s vydáním knížky "333x jak a proč". tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 21:31 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
No Hemigraphis Rataj ve své knize Akvaristika začíná u rostlin (1983) ještě nemá. (možná se tak nejmenoval) Je tam ale spousta dalších Acorus Aglanomea atd. Až v té další už ano. Všichni čeští pěstitelé jedou proto jeho názvy a to i když už třeba dost dlouho neplatí a stejně tak i ty rostliny které pod vodu nepatří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 21:25 Muž TRULY [164] Re: Pepan
ono tie listy padali uz ked som ju kupil. Dal som ju do vedra mokru a na dno som dal 1cm vody a cele to prekril igelitom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 21:16 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: TRULY
TRULY napsal: tak to by swdelo ta moja je total fialova az bordova
Idem ju vyjodit z akva kym to nenapacha nejaku skodu

Jediná škoda se může stát na kytce samotné, protože při delším pobytu pod vodou začne zahnívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 21:01 Muž TRULY [164] Re: DavFM
tak to by swdelo ta moja je total fialova az bordova
Idem ju vyjodit z akva kym to nenapacha nejaku skodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 20:58 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Jenže tahle kytka je spíš Iresine herbsti
www.katalog-rostlin.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 20:54 Maq Re: TRULY
Já už něco pamatuju a myslím že za zavedení Hemigraphis alternata mezi akvarijní rostliny zodpovídají pánové Ratajové ze Šumperka. Stalo se na přelomu 70. a 80. let minulého století...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 20:33 Muž TRULY [164] Re: DavFM pepan
ano trefa do cierneho. Najprv ma zaujali ale pri detajlnom prezreti mali vady a vyzerali ako s krupickou tak som to neriesil aj tak by som ich nebral stavili mi rastliny bol som rad...
Zatial ich mam v akva ale hodim ich do vedra s vodou na noc nech mi neotravia akvarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 20:21 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
Jo to jsou ony. Je to jeste horsi nez geneticky upravene, temhle se injekcne vpravuje barvivo do tela aby takhle "pěkně" svítily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 20:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: TRULY
Příště si pamatuj, že je lepší a levnější se učit na chybách jiných.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 20:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: TRULY
TRULY napsal: No tie rybky boli nieco ako tetra. Teda placate a vysoke. Male kriklavy chrbat a spodok brucha. Rybka sama o sebe bola priesvitna. Nic podobne som este nevidel. Pod svetlom uplne kriklava zelena, modra, fialova, cervena

Ja jej nejdem vynadat. Len by som jej vysvetlil ze takto sa to robit nema. A minimalne to ze vedome uvadza ludi do omylu za ucelom zisku.

Něco takového
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 20:05 Muž TRULY [164] Re: Pepan
maa pravdu. Len ja som sa ponahlal domov a navyse som bol rad ze som to nasiel tak ma nejak nenapadlo si to poriadne preverot. Uznavam si svoj podiel viny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 20:04 Muž TRULY [164] Re: DavFM vaaclav
No tie rybky boli nieco ako tetra. Teda placate a vysoke. Male kriklavy chrbat a spodok brucha. Rybka sama o sebe bola priesvitna. Nic podobne som este nevidel. Pod svetlom uplne kriklava zelena, modra, fialova, cervena

Ja jej nejdem vynadat. Len by som jej vysvetlil ze takto sa to robit nema. A minimalne to ze vedome uvadza ludi do omylu za ucelom zisku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 19:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
vaaclav napsal: Emerzní akvarijní rosliny nejsou vesměs moc barevné a když vidíš něco tak barevného tak to láká. Taky jsem si mockrát naběhl protože například p. Rataj ve své knížce Akvárium a rostliny tam většinu těch klasických skoro akvarijních rostlin má. Internet nebyl a tak jsem si naběhl Hemigraphis, Acorus, Alternanthera 'Rubra' a Ophiopogon. Bohužel tahle sprosťárna se v Českých a asi i Slovenských zemích provozuje stále a dá se říci že s přibývajícím zájmem o rostliny je toho čím dál více. Jak se tomu ale dá bránit to že někomu vynadáš asi nepomůže. Navrhni něco. :-)
Ještě bych doplnil Chlorophytum bicheti, Umbrella sp (Vraneček, rod Selaginela), Dracaaena sp..... Jediná cesta je - kupovat jedině to, co znám a nebo z důvěryhodného zdroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 19:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: TRULY
Ty stonky časem vytvrdnou a nové budou tvrdší díky tomu že porostou v sušším prostředí. A že Tě napálila? Spousta lidí má mobily s internetem a pokud se podíváš na Rybičky, tu kytku najdeš. A pokud prodávající neví jméno, nic nekupuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 19:22 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
Emerzní akvarijní rosliny nejsou vesměs moc barevné a když vidíš něco tak barevného tak to láká. Taky jsem si mockrát naběhl protože například p. Rataj ve své knížce Akvárium a rostliny tam většinu těch klasických skoro akvarijních rostlin má. Internet nebyl a tak jsem si naběhl Hemigraphis, Acorus, Alternanthera 'Rubra' a Ophiopogon. Bohužel tahle sprosťárna se v Českých a asi i Slovenských zemích provozuje stále a dá se říci že s přibývajícím zájmem o rostliny je toho čím dál více. Jak se tomu ale dá bránit to že někomu vynadáš asi nepomůže. Navrhni něco. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 19:11 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
Ty rybky, ale nejsem si jisty jestli sem je videl u nich, ale tak na 80% jo, bych řekl, že byly nejake ty geneticky upravene co se tady nesmi prodavat. No zkouknu je v nedeli na burze.
Na druhou stranu jsem si od nich koupil E.tropica a ten mi roste velice pekne a nebyl ani drahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 18:49 Muž TRULY [164] Re: Pepan
:-) No lenze stonky kytky su velmi krehke. A bojim sa ci sa nepolamu. Nejako to musim vymysliet ale vsimam si ze z nej odstrihla riadne kmene.
Taky som esre stale nasrany ze raz mam hnev a raz som sklamany.
Som mal vediet ze to nebude len tak a ze predajca co na vsetko pritakava nieje predajca ale čudo nejake.
Este mi ponukala aj ine asi chcela zmiernit moj buduci hnev + ci nechcem aj hnojivo v gulickach.
A na tie prsia, ak by ich mala take a mala 60kg tak by to bol mozno pohlad ale pri tej vahe nevies ci je to triceps, alebo nieco ine. (bez jej urazky)
PS: Uz by jej mohol niekto klepnut po prstoch

Po kolkych dnoch byala zacat odchadzat v akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.10.2016 17:34 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: TRULY
Nasadit, zalít a celý květináč i s kytkou zabalit do igelitu a dát na světlo. Když začne kytka růst, pomalu otužovat tím, že uděláš do igelitu malou dírku a tu postupně zvětšuješ. Kytka si tak postupně zvykne na nižší vzdušnou vlhkost a nebude zbytečně schnout. Jedná se o to, že pletiva narostlá ve vysoké vzdušné vlhkosti by rychlým snížením vzdušné vlhkosti uschla. No a za osm euro budeš mít aspoň hezkou pokojovku, která Ti bude dlouho připomínat, že při nákupu máš koukat na to, co kupuješ a ne prodávající na kozy. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 17:20 Muž TRULY [164] Re: Pepan
ved za 8€ to je skoda :) grrrrrrr rozzureny

:)
ako otuzoval?

+ mam pocit ze ked som ju vybaloval tak pustala farbu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 16:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: TRULY
Klasický substrát na pokojovky, květináč bych obalil igelitem a postupně otužoval. Byla by škoda ji vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 16:51 Muž TRULY [164] Re: Pepan
a do coho ju dat? Strk, voda, hlina, alebo nieco ako pre orchide?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 16:34 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: TRULY
TRULY napsal: tak to si trafila. Ona tiesi rastliny a on ryby. Tak je to dost fialove. Stake v sebe zivym moznost ze ste se spletli :-D
Neje to skor rastlina do terarka? Do vlhkeho vzduchu? Na parapete pri raduatori medzi orchideami to asi skape

Nemusí to skapat. Pokud se ta kytka aklimatizuje, bude to klasická pokojovka. Viděl jsem to prodávat v normálním květináči v jednom supermarketu (nebudu jmenovat abych nedělal Hornbachu reklamu) a vypadalo to i na suchu hodně životaschopně. Ostatně, Haager ji v jedné své knížce jako pokojovku uvádí a ten by o tom měl něco vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 16:27 Muž TRULY [164] Re: Wendy2
tak to si trafila. Ona tiesi rastliny a on ryby. Tak je to dost fialove. Stake v sebe zivym moznost ze ste se spletli :-D
Neje to skor rastlina do terarka? Do vlhkeho vzduchu? Na parapete pri raduatori medzi orchideami to asi skape
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2016 16:24 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: TRULY
skoro bych se pod to podepsala, manžel loví rybky a ona kasíruje za kytky... barvu bych až tak neřešila, je to podle nasvícení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 16:16 Muž TRULY [164]
Cize pre istotu zaver.
Blondina, 42-47, 90kg, 6tky prsa, s manzelom.
Kopa rasltin echinodrus, kadeco, + zopar rybiek aj nejake take zvlastne co maky kriklavy chrvat. Ryba priesvitna a chrbat kriklava zelena, gialiva, modra, cervena.

Vize urcitr j to ta kytka a mozem ju s kludbim svedomim vybrat z akva lebo urcite odhnije ano? Nije to nejak moc fialove oproti tej cervenej?

Mam to oredne napchate v molitane a v kosiku.
A ze vraj to nevyradtie viac ako 20cm. Ni jasne ze nevyrastie ked to skape

Take mam nervy ze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 16:07 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: TRULY
tak to bude ta stejná, co jezdí i na akvateru do Brna... a jak se hezky dušovala, že to je akvarijní hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 16:02 Muž Yirka [9118] Re: TRULY
Zásad ji do květináče jako pokojovou rostlinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 15:59 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
Ano, to jsem myslel slovy "vyrazny typ". Nejhorsi na tom je, ze toho ma doma na skalce trs, ze ktereho vzdycky naskube, zabali do vaty, narve do kosicku, strci do vanicky mezi ostatni vodni rostliny a za kilco je to tvoje. Na burzach jim na to lidi stoji frontu, jednou jsem zaslech poznamku, jak rikala staremu: "Ja jsem ti rikala, ze toho mame vzit mnohem vic.."
Rekl bych, ze jim ta kytka klidne mesicne vydela na hypoteku, kazdy si mysli, ze to je nejaka novinka a musi to mit.
Do kose to nehaz, mi to rostlo v kvetinaci za oknem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 15:47 Muž TRULY [164] Re: vaaclav
No ono to je nejak prirodzene hahha. Asi ma taku taktiku :-D
Ale viac ma zaujimali tie rastliny som bol rad ze relativne dobra cena a ze som ivh nasiek tak lahko.
Ono velke prsia ori 90kg je to same ako kocky na bruchu ked mas 60kg :-D

Co snimi?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 181

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 222710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13192-identifikace-rostlin?od=2601