Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to rostlina?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 19:11 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: JirkaŠčobák, vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku První pracovní závěr: kloním se ke Cryptocoryne cordata var. siamensis, a to bez dovětků. Uvidím, jestli si jej ještě upravím.
Připojuji další fotky. Velikost rostliny přes 30 cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2016 01:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Switch
Switch napsal:Kolega níže pak psal, že je to zelenec, ale tam je znatelný rozdíl - když mrknu na googlu na fotky. Také bych se přiklonil k Acorusu - variaci také nejsem schopen určit přesněji.
Nediskutabilně acorus - má i takovouhle žíhanou formu.
Vhodné do bahnitého květináče a na okno (netuším výsledek, ale určitě větší šance, než v akváriu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2016 00:39 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: JirkaŠčobák, vaaclav
Děkuji, velmi děkuji. Vše prostuji a napíši svůj závěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2016 22:59 Switch Re: Horác
Díky, přijde mi to právě úplně stejně. Kolega níže pak psal, že je to zelenec, ale tam je znatelný rozdíl - když mrknu na googlu na fotky. Také bych se přiklonil k Acorusu - variaci také nejsem schopen určit přesněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2016 22:58 Switch Re: KarlosS
Na zelenec to nevypadá, porovnával jsem na googlu obrázky a má širší listy a výraznější prostřední pruh. Také postavení listů je jiné - zelenec je svěšený od středu do stran, Acorus trčí kolmo vzhůru. Spíš to opravdu bude Acorus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2016 22:49 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Switch
to není akorus, ale obyčejný zelenec. ;-)
chvíli ti tam vydrží ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2016 22:48 Muž Horác [3942] Re: Switch
Tušíš správně ... Acorus gramineus cv. Decoratus, možná Variegatus (nevím, jaký je mezi nimi přesně rozdíl) ...
Edit : podle zdejšího atlasu asi žádný :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2016 22:46 Switch – Acorus či něco jiného?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, koupil jsem tuto rostlinu - tuším, že by to mohl být Acorus, ale nejsem si jistý... Popřípadě jaký přesně poddruh? Poradí někdo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2016 19:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: hrochy
Cordata asi ano, ale ne 'Rosanervig' (mám v akváriu).
Koukni na tuhle moji rybicky.net/fotogalerie.php… Je tvá podobná?
Obdržel jsem ji jako C. evae, která je dle zdejšího atlasu identická s C. cordata var. siamensis. Mám na to dva názory. Jednak, že jsou kryptokoryny hrozně variabilní. Jednak, že Ivan Vyslužil, od kterého je mám, pěstuje každou variantu zvlášť a C. evae se podle mě drží barevně a stylově stabilní. V jeho akváriích, když nejsou zastíněné, mají zajímavě "ležaté" listy, koukni video (C. evae viditelné asi od 25 sekundy): www.facebook.com/… Proto bych tuhle kryptokorynu vyloženě za C. cordata var. siamensis neoznačoval.
Pomohl jsem ti?
:)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2016 16:23 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: vaaclav
Tak to teda pěkně děkuju :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2016 13:45 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hrochy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2016 13:36 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Mrakoplash
Děkuju. V květu jsem ji ještě nezažil... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2016 13:20 R Muž Mrakoplash [1776] Re: hrochy
s určením nepomůžu, ale bylo mi kdysi řečeno, že kryptokoryny jdou nejbezpečněji určovat podle květu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2016 12:41 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old school – Žádost o pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dovoluji si požádat zdejší fundované uživatele o pomoc s určením kultivaru kryptokoryny. Podle obrázků z atlasu jsem si ji zařadil jako kryptokoryna cordata var. siamensis, možná ´Rosanervig´. Další fotky případně nahraji, něco málo je i v prezentaci nádrže. Předem děkuji za pomoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 18:04 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Hmm, mi listy nezhazuje. Napadá mě, jestli to nemůže být tím, že mám v akva poměrně velkou vrstvu Ratajova Starého dna, ona i ta Ludwigie si v tom vytvořila celkem slušné kořeny. Roste to jako blázen, takže to pořád stříhám, ale ustřihnuté už zpátky nezasazuju, z těch zbytků cca 10cm nade dnem zase vyroste nová rostlinka.
Měl jsem ji hlavně na rozběh akvária, teď už to redukuju, nebaví mě to stříhat každý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 16:54 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: laKatos
taky mi to dělá, nevím čím to je, ale vršek stříhám a znovu zasazuju, spodky vyhazuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 16:54 R Muž romant [27987] Re: laKatos
Obvyklá věc, řeší se to třeba schováním za něco, kde ty oholený spodky nejsou vidět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 16:52 laKatos Re: Kaira
Děkuji.
Možná OT ale co proti tomu aby neshazovala ty listy? Nebo to je u ni zcela obvykla věc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 16:44 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: laKatos
Jj, to je ona. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 15:44 Muž kofejn [963] Re: laKatos
Fotka k příspěvku Chová se mi v akvárku stejně, spodní listy děraví a pak je shodí.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 14:28 laKatos
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o určení rostliny. Věřím že místní borci to ví zpaměti a prolistovat celý místní atlas by byl pro mně na půl dne.
Je krásná ale vadí mi že spodní listy vzdy odejdou.
Jedná se mi o tu co se plazi u hladiny
EDIT- může to být Ludwigia repens?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2016 14:28 Muž land2 [0] - Cichlidy – Žádost o identifikaci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj pořadí někdo co se to ke mě dostalo od známého co rušil aq
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 20:00 R Muž romant [27987] Re: Ratras
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2016 20:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Ratras
Echinodorus, nejspíše: rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae
Šlahoun nech pod vodou, vyraší na něm nové malé rostlinky a ty nech zakořenit. Nad vodou vykvete, ale rostlinky asi nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 19:55 Ratras – Nazev?
Fotka k příspěvku Mel bych otazku, mam nedavno koupenou rostlinku akorat jsem zapomel jeji nazev. Rostline se ocividne dari, jen bych potreboval vedet, jak se jmenuje, nevi nekdo? Nedavno vypustila dokonce jeden slahoun, da se s nim rozmnozit? Diky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 15:46 Žena EditHa [91] - TetryRe: jakuka
Odpovídala jsem na fotku od ercan, ale jak rostlina chřadne, většinou je to znamení že se jí dařit ani nezačne, mě takhle nejdou echináče- proto je nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 12:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: jakuka
Nejspíš Cordyline fruticosa www.learn2grow.com/… Absolutně nevhodná do akvária. Okamžitě vyhoď, dělá ti tam bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 11:34 Žena jakuka [3] Re: EditHa
A prosím ta první? Chřadne mi před očima
Edit-jinak ta drobnolistá je Alternathea colorata thin- našla jsem visačku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 10:52 Žena EditHa [91] - TetryRe: ercan
podle mě je to Ludvigie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 09:43 Muž ercan [38] Re: jakuka
Ta poslední bude asi ta na kterou sem se tu ptal já. Ale počkej na někoho zkušenějšího
rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_rot
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 09:12 Žena jakuka [3]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím poraďte, manžel to koupil na aquaburze, se mu to líbilo a ani se nezeptal, co to je a jestli se hodí do akva.Domnívám se, že ta červená do akva vůbec nepatří...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2016 12:16 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: ercan
myslím že půjde o
rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_rot
nebo podobný kultivar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 12:07 Muž ercan [38]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím ahoj
Včera jsem si koupil (jen tak na zkoušku a bez informací stydim ) tuto rostlinku Alternathera reineckii 'red ruby' . Když jsem přišel domů a koukl do zdejšího atlasu,tak tam tato rostlinka s tímto názvem není. Tak se chci zeptat,co to vlastně přesně je?
No snad to nebude ta co se nehodí do akva pod vodu stydim .
Předem dík za info!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2016 18:47 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Milhaus67
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2016 18:45 Milhaus67 – co je to za druh rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku můžete mi poradit o jaký druh rostliny se jedná...kupoval jsem jí jako cryprocorynu ale nikde takovou nemohu najít...dost dobře mi roste tak bych si chtěl ještě nějakou přikoupit ale nevím co je to zač...díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2016 00:52 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
S kazdym dalsim listem se oddenek lagenander trochu prodlouží: kryptokoryne.aquaticscape.com/…
Je to hodně natěsno, listy blízko sebe, nenazval bych to růžice, nicméně si nemyslím, že je to něco zásadního, kvůli čemu bychom si měli trhat občanky :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.07.2016 20:51 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Pleteš dohromady dvě věci, způsob rozmnožování (kořenovými odnožemi) a způsob růstu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 19:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav, romant
Asi budeš mít pravdu. Co mě mátlo (mate), že dotyčná akvaristka píše, že to má od člověka, kterému to roky roste v akváriu (a některé lagenandry mají hodně podobné listy - konec konců jsou to taky áronovité rostliny).

Co rozporuji, je, že lagenandra roste z růžice. Tedy - ano, ono to tak může působit, když je utopena v substrátu. Ale v reálu jsou to oddenky, přímo ze kterých vyrůstají další rostliny. Fotka: www.akva.sk/… Rostlina uprostřed má z jednoho oddenku čtyři rostliny, vlevo tři, atd. Pravděpodobně čím starší rostlina, tím víc rostlin z jednoho oddenku bude asi vyrůstat.

Romant: Souhlas už mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.07.2016 16:51 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Lagenandra roste z růžice a je podobná kryptokorynám. Na obrázku je nějaký šplhavník neboli Epipremnum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 15:07 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Belisana
Odhadoval jsem Lagenandru lancifolia nebo něco podobného: www.google.sk/…

Jinak, autorka teď píše, že jí to někdo určil jako Epipremnum pulchrum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2016 13:58 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: JirkaŠčobák
Já teda znám a mám jen lagenandru meeboldii a ta to určitě není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 13:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Zajimava rostlina ...
Fotka k příspěvku ... kterou jedna holka dala na FB fórum Akvaristika ČR. Odhaduju lagenandra. Vaše názory?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 11:01 Žena dieu [18] - malawiRe: dieu
Děkuji moc všem hop , ty čísla tam jsou původně, kvůli určení druhu ryb smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 10:33 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: KarlosS
jo a ta 7 bude nějaká mokřanka a 10 zřejmě plevuňka mini
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2016 10:21 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: dieu
tak taková ta "mrkev" to je rohatec jemnolistý
to vlevo vpředu bude šípatkovec, tipuji na bleheráč, počítej, že vyroste hodně velkej, tak ho přesuň dozadu
za ním, ta zkroucená tráva bude zákruticha, nějaká asijská či torta
ty "žebříky" jsou doušky hustolisté
pak tam vidím vpravo vpředu anubias barteri (nesázet, připevnit na dekorace)
a vpravo vzadu vidím bahnatku bezstopečnou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2016 10:18 R Muž Mrakoplash [1776] Re: dieu
hrubej nástřel z levé strany ty čísla mám posunuté :-)

echinodorus (přesně nevím)
Valisneria gigantea
vykukuje tam asi Limnophila sessiflora
Ceratopteris thalictroides
vzadu v pravém rohu egerie asi najas
vpravo zase Limnophila
dole pod skalárou je Anubias nana (asi nana)


na ten zbytek si netroufám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 10:03 Žena dieu [18] - malawi – Prosím o radu
Fotka k příspěvku Ahoj všem,
koupila jsem AQ již zajeté, s rostlinami atd., bohužel se v rostlinách vůbec nevyznám a tak potřebuji poradit, co vše tam je vlastně vysazené? První akvárium mám s tlamovci, proto kytky neznám. Fotka AQ je ještě původní od předchozího majitele, tak si té rybí polévky prosím nevšímejte smich dneska už je to značně protříděno a pracuji na tom dále.
Díky všem za věnovaný čas a radu love
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 18:10 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Kaira
Taky bych řekl, že jeto tahle rostlinka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2016 22:33 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Martin33
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 21:22 Muž Martin33 [4] – Co je to...
Fotka k příspěvku Zdravím všechny. Od známého jsem dostal tuto rostlinu. Nevěděl název a já ji na netu taky nemůžu dohledat. Neznáte někdo, prosím, její název. Díky moc...
 
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 181

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 222941x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13192-identifikace-rostlin?od=2751