Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to rostlina?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 169 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 12:56 Muž Golan [45] - Rostliny
Fotka k příspěvku Nevíte náhodou někdo co je toto za rostlinu? Koupil jsem jí na burze a nějak jsem se zapomněl zeptat :-(
Předem moc děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 12:29 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: Lola
Zajimave! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 12:15 Žena Lola [28] – Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku Mám osobně výbornou zkušenost s ampulariemi. Dvě ampularie mi perfektně redukovaly okřehek ve 100 l akvárku až do té míry, že jsem jim ho ve vedlejším záměrně množila :-) To byly hody! Ostatních (zdravých) kytek se ani nedotkly. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 21:31 Muž DavidDizzer [26] – Re: Sid
ano to je pravda, ale dusičnany moje rostliny stejně nespotřebují. Proto je mám zvýšené. Podle mého názoru rostlinám chybí jiné živiny, ale o tom jsme se už bavili přes vzkazy ;-). Rostou, ale jsou křehké, opadají listy, rozpadají se stonky a jsou špatně vytažené. Proto uvažuji o PMDD, až budete mít čas, můžeme spolu přijít na to, které potřebuji.

Díky všem za komentáře a rady, moc si toho vážím
- Přeji mnoho úspěchů :-);-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 21:24 Muž Lada2 [11] – Re: DavidDizzer
spis nez skoda vyhazovat je umeni se ji zbavit:-))))staci kdyz nekde zustane kousek a za chvily je ji zase plno:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 21:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: DavidDizzer
...je nebo není škoda ji vyhazovat? chci si ji nechat, prý odebírá hodně dusičnanů...
Není jí škoda! :-)
Dokáže rychle zaneřádit akva, čímž ubírá kytkám světlo, a ve tvém případě jim navíc "krade" živiny z vody. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 18:35 Muž DavidDizzer [26] – Re: dvorak
jo jako myslím to tak, že určitě jak mi Sid dával rostliny, někde tam zůstal třeba jen lístek této rostliny a pak se podívám po týdnu na hladinu AQ a lemna minor je na světě. A hodně rozrostlá :) je, nebo není škoda ji vyhazovat? chci si ji nechat, prý odebírá hodně dusičnanů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 18:30 Muž dvorak [94] - Rostliny
Sama od sebe asi ne,určitě se ti v akva vzalo alespoň pár lístečků,třeba na rostlině(Minor uchycená na rostlině při vytahování z jiného akva) nebo tak nějak.Od Yirky,když mi posílal piskořky,dal k nim i pár lístků Lemny Minor a teď když čistím akva,tak to vybírám sítkem,a vždy vytáhnu dvě plné síťky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 18:17 Muž DavidDizzer [26] – Re: ancistrus
jo díky :-). Mě se tam objevila sama od sebe :-) ...

ať se daří, čau.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 18:03 Muž ancistrus [25] - Rostliny
lemna minor
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 18:03 Muž dvorak [94] - Rostliny
řekl bych že Lemna Minor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 17:59 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku další fotka :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 17:59 Muž DavidDizzer [26] – Je to Limnobium nebo lemna minor?
Fotka k příspěvku Ahoj. omlouvám se za založení nového tématu, ale nejsem si jistý, zda je to Limnobium rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum… nebo Lemna minor rybicky.net/atlasrostlin/lemna_minor jsou totiž na sebe podobné pokud jsou v malé velikosti. Poradíte mi s identifikací? viz. foto :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 16:07 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
jj mám ji také a je úplně stejná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 15:58 Miloos
Měli jste pravdu na 90 % to bude Siamensis. Díky moc za radu, hned zejtra jí dojdu koupit potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 14:52 Muž DavidDizzer [26]
Určitě nějaká siamensis, protože ji mám také a je jí dost podobná. podivte se kdyžtak do mojí prezentace, tam by fotky měly být :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 14:50 Muž DavidDizzer [26] – Re: Pepan
nebo všechno jak jsem napsal a ty jsi napsal tak vše dohromady. protože hygrophila siamensis je křížená s corymbosou a různými druhy corymbosy. řekl bych nějaký ten druh corymbosy ale spíše Siamensis. Jo Siamensis :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 14:48 Pepan – Re - Miloos
Hygrophila siamensis nebo quayanensis. H. corymbosa má širší listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 14:47 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Nejspíš ta corymbosa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 14:44 Muž DavidDizzer [26] – Re: Miloos
hygrophila siamensis nebo corymbosa? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 14:42 Miloos – Copak je to zač
Fotka k příspěvku Prosím o pomoc s identifikací rostliny, měl jsem ji v minulé nádrži, rostla jako blázen a navíc měla spousty hustých listů, rád bych si ji pořídil znovu, ale nedaří se mi jí indentifikovat. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 08:10 švíco – Re: Eff
Asi máš pravdu... taky jsem na něj koukal, ale neprohlédl jsem si další fotorafie a podle té první se mi to nějak nezdálo.. díky moc! (to jsem rád že to není nějaká neakvarijní rostlinka) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 23:41 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: švíco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 22:13 švíco – Re: jajaapaja
Já to k šáchoru jen připodobňuju, ale šáchor to není... nemá to listy palmovitě kolem dokola růžice ale vždy dva střídavě zahnuté na stranu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 22:02 Muž jajaapaja [174] – Re: švíco
jestli je to ta co vypadá jak malá palma tak to je Šáchor.Vodomilné kytka která se pěstuje v květináčích namočených ve vodě.Můžeš čekat že se ti bude tlačit z akvárka ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:57 Kačulka
Má "jen" více světla sad .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:54 Muž kortezhugo [983] – Re: Kačulka
...je to "tazke" urcit...ine podmienky vyrazne mozmu menit vzhlad... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:43 Kačulka
Tak to bude Echináč hybrid od Rataje...Já nevím stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:16 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re - Kačulka
Tak to asi bleherka nebude. Ten se nebarví do červena. Bude to nějaký hybrid, ale těch je požehnaně, takže fakt nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:50 Kačulka
Zářivky jsou "obyčejný" 2x18W.Nejmenší lístečky jsou úplně tmavě červený a pak jak rostou přejdou do olivově zelené.Je fakt,že v prvním akvárku mi do takové velikosti listy nešly. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:42 Muž DavidDizzer [26] – Re: Kačulka
neplač, šak to nějak vyřešíme :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:26 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re - Kačulka
Lena to určitě není. Ta nemá tak ostrou špičku listu. Snad by to mohlo být něco blízkého E. bleherae, akorát mě trochu matou ty horní nahnědlé listy, které se odlišují od těch spodních. Nepoužíváte nějakou zářivku, která způsobuje zbarvení listů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:11 Kačulka
Fotka k příspěvku Prosím,ví někdo jaký druh Echináče by to mohl být? stydim Myslela jsem,že by to mohla být
"Lena",ale už si to asi nemyslím sad .Díky za pomoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:07 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
dakujem vam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 19:55 Muž DavidDizzer [26]
a dokonce to napsal ten samý uživatel: "bezoadam" :-D proč to zakládáš vícekrát? :-D rybicky.net/forum/13273… je to tedy asi Acorus gramineus. už jsme se o tom bavili v tom fóru s Pepanem . Viz Odkaz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 19:52 Muž DavidDizzer [26] – Re: bezoadam
Tahle stejná fotka a otázka tady dneska už zazněla v jiném fóru. Je to nějaký Acorus :-D :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 19:43 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: bezoadam
strašne rozmazaná foto..netuším čo by to mohlo byť..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 19:38 Muž bezoadam [6] - Labyrintky – co to je za rastlinku?
Fotka k příspěvku vyzera ako umela :) ale nie je
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 18:51 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re - DavidDizzer
Jasně. Víš největší prča je, že já se těma kytkama zabývám už nějaký pátek a obecně něco málo o kytkách vím, takže mě nepřečůrají. Dost často dokážu z nich udělat vola. Obecně si myslím, že zákazník v obchodě je někdo, koho je třeba rozmazlovat a ne odrbat do poslední koruny. Obchod by měl být výhodný pro obě strany. Přeji hezký večer. Pepan. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 18:09 Muž DavidDizzer [26] – Re: Pepan
přesně. Někteří prodavači jsou prostě - jak to říct. Prostě vymatlaní v tomto :-D. raději si rostliny kupuju tak, že si prohlídnu na internetu, která by se mi líbila a pak si o ní něco přečtu. je to od nich hnusné, že takhle jednají se zákazníky, kteří chtějí jen to nejlepší :-). Já se napálil už na tolik věcí, že už si raději dávám pozor. :-) viď Pepane? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 18:05 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re - Daviddizzer
V tom jsme zajedno. Dokud půjde obchodníkům hlavně o zisk, tak se budou vyskytovat napálení zákazníci. Zrovna v sobotu jsem viděl v akvaristice v Tesco (Ostrava Poruba) jako akvarijní rostliny nabízet Ophiopogon jaburan Variegata. Vzhledově super kytka, ale pod vodu ani náhodou. Někdy ani nemá cenu diskutovat s prodavači, protože argumentují tím, že když to dodává firma, která pěstuje akvarijní rostliny, tak to kytka do akvária je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 17:54 Muž DavidDizzer [26] – Re: Pepan
acorus či ophiopogon. Je to jedno, protože v AQ opravdu nevydrží. V tom jsme se shodli :-D... Jinak mám s tým zkušenosti acorus i ophiopogon jsem před 4mi roky měl - nevěděl jsem, že to není akvarijní rostlina. Pak mi začala pomalu růst, uhnívaly jim listy a žloutly až jsem po zjištění, že to není rostlina do akvária , tak jsem je vyhodil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 17:39 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re - Bezoadam
Jestli sedí ta velikost s tou červenou neonkou, tak je to Acorus gramineus var. pussilus. Rozhodně se nehodí na dlouhodobé pěstování v akváriu. Nějakou dobu vydrží a potom začne pomalu odcházet. Raději si zvol nějaý menší Echinodorus (latifolius, austroamericanus, tenellus,...) nebo šípatku Sagittaria subulata pussila. Ty se množí poměrně rychle a jsou hodně nenáročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 17:28 Muž DavidDizzer [26] – Re: švíco
Švíco: nejde vůbec vyčíst z fotky. Nemáš nějakou lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 17:27 Muž DavidDizzer [26] – Re: bezoadam
bezoadam: Nevím proč, ale přijde mi to jak ophiopogon :-D... pokud to je on, což z fotky jde těžko vyčíst, tak tato rostlina nepatří do akvária, není totiž akvarijní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 17:11 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: bezoadam
acorus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 17:08 Muž bezoadam [6] - Labyrintky – aká je to rastlinka?
Fotka k příspěvku dík za odpoved
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 16:00 švíco – Re: švíco
Fotka k příspěvku Tak jsem jí cvaknul aspoň mobilem... je to ta uprostřed hned pod ludwigou repens...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 15:55 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: švíco
napada me snad jedine nejaka dracena
ale to bude urcite kravina stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 15:41 švíco – hádanka
Připravil jsem si pro vás malou hádanku, jelikož nemám momentálně k dispozici foťák. Dostala se ke mě rostlinka, u které netuším ani název ani to zda je vůbec akvarijní. Prošel jsem celý atlas, stránky rataje a daho a nenašel jsem ani podobnou. Nejvíce to připomína známý neakvarijní šáchor, ale přecejenom se liší. Tvoří jako by palmičky v patrech. Zvláštní je tím, že palmička má zahnuté čtyři uzoučké listy, které se ohýbají vždy po dvou naproti sobě. Prostě dva sousední vousy jsou ohlé na jednu stranu a dva vousy na druhou.Uuprostřed vyrůstá další patro. Rostlinka má svěží zelenou až zlatavou barvu, listy jsou dlouhé cca 5-6cm. Netuší někdo co by to mohlo být? díky
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [169] ...... 181

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 222941x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13192-identifikace-rostlin?od=8401