Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to rostlina?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 174 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 18:44 pansuu
Ta 007 bude nějaká Hygrophila a 005 Sagittaria ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 18:33 ghostrider
:-) ten posledny obrazok je hnedovka (microsorium) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 18:28 Muž Drak [0] – indetifikace rostlinstva
s2.imgupload.cz/…
s2.imgupload.cz/…
s2.imgupload.cz/…

tusite nekdo co sou tyto rostliny zač ?? :o)
mam je v akvariu už čtvrt roku aniz bych vedel co to vlastne je.
ostatni sme identifikoval ale tyto se mi prilis nedari.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 22:44 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Johan
Velmi logické vysvětlení. :-) Díky! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 11:34 Muž kortezhugo [983] – Re: Johan
u mna ta Ludwigia tiez takto pusta korene - ale ani sa nezaoberam "preco"...-komu to vadi - kludne ich moze ostrihat...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2010 10:48 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Tvorba kořenů z internodií je, pro zakořeňování a následné šíření odtržených ramet, běžná a využívá toho spusta rostlin. Nicméně, tyto kořeny vytváření až při styku se substrátem , což je možné spíše při růstu na "bahně" apod. Je sice možnost, že jim kořeny slouží jen jako nástroj pro uchycení na vhodném místě a to podporuje fakt, že vodní rostliny dokáží růst jen s živinami z vody, ale při zakořenení se jejich růst rapidně zvyšuje (studie na vodním moru). Rostliny vytvářejí delší kořeny a hustší prokořenění na místech, kde je nejvíce živin. Souvisí to se ziskem, prostě aby se jim investice do takových orgánů vyplatila, ale na druhou stranu takové kořeny ve vodním sloupci mnohonásobně zvětší sorpční povrch rostliny a na živiny chudé vodě by jí k takovému příjmu mohly pomoci. Takže z výše uvedeného vyplývá, že pravděpodobných možností je opravdu dost. :-)
Nicméně si myslím, že v tomto případě to je nedostatkem živin. Rostlina je pod vodou krátce a emerzním listům asi nestačí živiny z vodního sloupce a tak se snaží zakořenit, aby si pomohla a, jak ste napsal, internódiím voda připomíná substrát a snaží se v něm zakořenit.

K nedostatku živin se přikláním i proto, že moje mokřanky pod vodou adventní kořeny nevytvářejí, ale jakmile z ní vyrostou, čili emerzní část je závislá na submerzní, tak z internodií vyrůstají mohutné kořeny do substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 10:15 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Johan
Taky jsem si myslel, že jde o živiny, ale nějak jsem se přiklonil k závěru, že jde spíš o proces související s rozmnožováním a šířením porostů rostlin.
Je zde ale otázka: proč by rostlina tvořila adventivní kořeny za účelem získávání živin z vodního sloupce (při - předpokládejme - jejich nedostatku v substrátu), když tyto dokáže získávat z vodního sloupce celým povrchem těla?
Máte nějaké vysvětlení, Johane? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2010 08:28 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Brnko
Podle mě to souvisí s živinami. Jen teď nevím jestli jich je moc nebo málo. A koukám, ta rostlina bude nejspíš ještě emerzní, ne? Až bude pouze submerzní, tak to bude dělat míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 17:40 Žena ustavprochore [567] – Re: Brnko
Třeba někdo bude vědět proč, ale stonkovky to prostě dělají. Já jí schovala za kořen, takže spodní část s adventivími kořeny nevidím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 17:13 Muž Brnko [0]
Som sa trošku pozabudol. tone osvetlenie je 48 wat, akva čistých cca 80 litrov, 70x35x40 potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 17:03 Muž Brnko [0]
Fotka k příspěvku fotečka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 17:00 Muž Brnko [0]
Mám tiež túto rastlinku v akva a chcel by som sa Vás opýtať, prečo má viacej koreňov ako listov coze
V akva nie je dlho, ale darí sa jej fajn. Inak akva je po trojtýždennom zábehu a včera doň boli nasadene ryby. 8xneonka a 4xramirezka, 2xancitrus. Na zábeh boli gupky 1tyždeň (cca 6x a krevetky - už sú inde). Pri sadení bola pod každú rastlinu vložená tableta ako hnojivo, ale pod touto nieje. Dával som ju o den neskor (rastlinu) a zdalo sa mi že je tam tabliet už dosť. Dakujem. Prajem dobrú vodu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:44 Muž kortezhugo [983] – Re:
ja hop Lilaeopsis novea-zelandiae asi 10 rokov do zadu... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:37 Muž kortezhugo [983] – Re: Johan
ale ked zoberes X-) ze rastie pri takom "svetle" X-) a este pod ricciou - to uz je co "povedat"... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:37 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: kortezhugo
Něco podobného sem si myslel. A teď se dobrovolně přihlaste ti, kteří koupili rostliny pod názvem. Lilaeopsis novea-zelandiae, Cryptocoryne nevilii, Limnobium spongia atd.. Určitě víte, co tím chci říct=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:34 Muž kortezhugo [983] – Re: Johan
...nepresne som sa vyjadril - kupoval som ju od Rataja ako repens... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:31 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
este poradim - kto je chce ryclo namnozit...
treba je nechat plavat na hladine - nesadit...a bude sa rozvetvovat s kazdeho vybezku dvojice listov...
ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:26 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: kortezhugo
V atlase je půlka kříženců, ani fotka květu k ní nepatři, ale jelikož k němu není fotka rostliny, tak je tam, kde tomu je nejblíž.
no ta moja vyzera presne tak isto...a je to repens...a su okruhle Co vás k té jistotě vede ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:23 Muž kortezhugo [983] – Re: Johan
...no ta moja vyzera presne tak isto...a je to repens...a su okruhle...
ale? X-) "nedam ruku do ohna"
...len napr. co mi rastie pod ricciou ma ovela mensie a okruhle listy a zelene...na hladine su listy ovela vecsie a do cervena...a presne taketo...
...to mam 2x18W /120 vody X-)...s toho ked zoberes ze mi rastie este aj pod ricciou X-) -tak to sedi...

a takto
rybicky.net/fotogalerie.php…
vyzera ked sa tam "pusti" poriadne svetlo... ano

skoda ze ju "nemam" v emersoch podla kvetou sa to urcuje na 100pro....
ono je mozne ze aj v atlase su uz "krizence" - zato som povedal ze "ruku do ohna nedam" ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2010 12:43 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Peťura
Přikláním se k L. palustris. 100% lez jen podle květů nebo semen. Repens to ale nejspíš není. Mívá mnohem delší listy, né takhle okrouhlé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 12:30 Muž kortezhugo [983] – Re: Peťura
aj podla mna je to repens...
ta sa asi najcastejsie pestuje pre svoje nenarocnost a rychli rast...
ale "sila" svetla znacne meni jej vzhlad...

len doplnim Vaclava - sami sa medzi sebou pomerne lahko krizia... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 22:12 Peťura
Děkuji,nějak jsem ty názvy včera zapomněl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 22:09 Usine – Re: Peťura
Tak to je Echinodorus 'Lena' :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2010 22:07 Usine – Re: Peťura
Je to klasika Ludwiga repens, existují ale i nové a hezčí formy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 22:06 Peťura
No to je ten ze včerejška z tý hospody,co se tam rozdávali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 22:05 Usine – Re: Peťura
Ovalis to určitě není, emerzní rostliny jdou těžko poznat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 22:00 Usine – Re: majoksa
Jeto moc malá rostlina aby to někdo poznal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 21:52 Muž majoksa [0] – Re: maxo
no šak to, je ich celkom dosť druhov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 21:15 Muž maxo [9] – Re: majoksa
To bude nejaky Echinodorus, skus pozriet podla obrazku tu: rybicky.net/atlasrostlin/fotogalerie/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 20:58 Muž majoksa [0] – Re: maxo
ok, dik a rastlinku č.1 nespoznavaš ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 20:34 Muž maxo [9] – Re: majoksa
Zariasena Hygrophila corymbosa (mokřanka vzpřímená)- ako moja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:34 Muž majoksa [0] – indentifikácia rastlinky č.2
Fotka k příspěvku viete mi poradit co je to za rastlinka ???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:33 Muž majoksa [0] – indentifikácia rastlinky č.1
Fotka k příspěvku viete mi poradit co je to za rastlinka ???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 17:54 Peťura
Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 17:54 Peťura
Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 14:44 R Muž Silent [5949]
Taky bych se přiklonil k palustris.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 12:09 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Peťura
Ludwigia palustris ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 12:03 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Peťura
zkus mrknout na ovalis - možná by to mohl být on. lépe se to projeví, až se ti vymění listy na emerzní listy, které už zdá se začínají rozpadat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 11:54 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Peťura
může to být Ludwigia ovalifolia, ale není příliš běžná - spíš bych se klonil, že to bude pouze repens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 11:51 Peťura
Fotka k příspěvku A todle je prosím co za Echinodorus.Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 11:49 Peťura
Fotka k příspěvku Poradíte mi prosím,co je to za Ludwigii?Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 21:28 Usine – Re: maxo
Pokud se ti za čas nevyškrábe nad hladinu tak to E. argentinensis není.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 21:24 Muž maxo [9] – Re: zrada
Clovece,vdaka.Uz som bol z toho jelen co to vlasne mam.Je to darovane uz davnejsie, este do mensiho aq a nejak sa stratilo meno.Teraz rastie ako blazon,aj 2 listy za tyzden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 18:22 zrada – Re: maxo
E. argentinensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 19:41 Muž maxo [9] – Re: maxo
Fotka k příspěvku Prikladam aj foto. Prosim o identifikaciu. dakujem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 11:11 Muž maxo [9] – Echinodorus
Ako rozoznam Ech. Osiris, Roseafolius a IndianRed? Hlavne tie prve dva su "rovnake".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2010 17:59 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: TraumaZero
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 17:57 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky – mech
Fotka k příspěvku Též prosím o rozpoznání mechu, který jsem nakoupil v akvaristice jako no-name mech :) Jako jávský mi moc nepřipadá. Docela se rozrůstá a zdá se že se mu v mém akva daří. Foto přikládám. Díky předem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 12:07 0 – Pro Johana a Sida , ...........
Fotka k příspěvku Dobře , že jste se k tomu profesně vyjádřili a já nyní sám uvedenému sdělení neodporuji , protože neprokážu , že tomu tak jak popisujete není.

Je mou chybou , že jsem osobně nikdy nezměřil Ph vody v nádobě v níž byl na světle nějaký čas pouze a jen "jávský" mech ( o druhové záměně vím ) , abych mohl s naprostou jistotou vyvrátit tradovaný názor .

Samozřejmě , že pravdě se nebráním a uznám ji. I tak pravděpodobně pokus uskutečním. Tak se na mne Vážení uživatelé těchto stránek za to , co jsem předešle napsal nezlobte , ale jestli s tím má někdo jinou zkušenost , tak budu rád , když se o ní já a další akvaristé dozví.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2010 10:37 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: 0
Ono si někdy stačí přečíst i atlas. Člověk by řekl, jak všechno zná, ale někdy si znova osvojit základní informace je také přínosné.
Ve starší literatuře nebo ještě dnes na některých internetových stránkách se zmiňuje vliv tohoto mechu a některých dalších rostlin na snižování pH až na hranici pH 4. Mechy ani podobné rostliny nejsou schopny takto razantně snižovat pH. Jelikož dokáží růst i ve slabě osvětlených akváriích, kde je nízká asimilace rostlin a větší množství organického odpadu, je opravdu možné, aby pH v akváriu silně klesalo. Snižování pH v tomto případě není zapříčiněno rostlinami, ale rozkladem organického materiálu.

Krom toho Vesicularia dubyana je v akváriích v Česku hodně vzácná. Vše to je Taxiphyllum barbieri. Snad za rok, za dva, díky přibývající nabídce mechů tyto záměny nebudou.
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [174] ...... 181

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 222710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13192-identifikace-rostlin?od=8651